Veterinerler Odası, Eğitim Semineri Düzenleyecek - Son Dakika

Veterinerler Odası, Eğitim Semineri Düzenleyecek

19.02.2012 13:52
Veterinerler Odası, Eğitim Semineri Düzenleyecek

Kastamonu Veteriner Hekim Odası tarafından odalarına üye serbest çalışan veteriner hekim meslektaşlarına yönelik eğitim semineri düzenleyecek.

Kastamonu Veteriner Hekim Odası tarafından odalarına üye serbest çalışan veteriner hekim meslektaşlarına yönelik eğitim semineri düzenleyecek.

Avrupa Birliği ile katılım sürecinde olan Türkiye'nin yürüttüğü müzakerelerde Tarım başlığının açıldığını belirten Veteriner Hekim Odası Başkanı İlhan Uzun, "Bu başlık altında uyum yasaları ve yönetmelikleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çıkartılmaya devam etmektedir. Çıkarılan yasa ve yönetmeliklerin bir kısmı Avrupa birliği müktesebatı ile bire bir uyumlu olmakla beraber bazılarında da istisnai uygulama ve muafiyetler olabilmektedir.

Bu kapsamda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı son 2 yıldır başta 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı ve Yem kanunu ve bunları bağlı olarak ta yönetmelik çıkartmıştır. Eğitim seminerimizin ana amacı da sahada çalışan meslektaşlarımızı gelinen bu noktada değişen uygulamalar hususunda bilgilendirmek ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaktır. Bu yıl ilkini yaptığımız bu Eğitim Seminer Programını ileriki yıllarda da devam edecektir. 20.02.2012 pazartesi düzenleyeceğimiz Eğitim Programına Samsun 19 Mayıs Üniversiteleri Veteriner Fakültesinden Prof. Dr. Yavuz Gülbahar ve Doç. Dr. Şüle Osmanagaoğlu da katılarak meslektaşlarımıza bilgi ve birikimlerini aktaracaklardır. Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Halis Turgut Baydar ile Veteriner Hekimleri Şirin Varol ve Özlem Poyraz da konuları ile ilgili sunum yapacaklardır" dedi. - KASTAMONU

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Tbmm, Türkiye ile Avrupa Komisyonu Arasında İmzalanan Mali Çerçeve Ortaklık Anlaşmasını Onayladı Tbmm, Türkiye ile Avrupa Komisyonu Arasında İmzalanan Mali Çerçeve Ortaklık Anlaşmasını Onayladı CHP Avrupa Birliği Temsilcisi Sevinç: '2023'ten İtibaren Schengen Bölgesine Girerken Gelişmiş Biyometrik Veriler Toplanacak, Türkiye de Gelen... CHP Avrupa Birliği Temsilcisi Sevinç: '2023'ten İtibaren Schengen Bölgesine Girerken Gelişmiş Biyometrik Veriler Toplanacak, Türkiye de Gelen... Almanya'ya Türkiye gibi ülkelerden göçün önü açılıyor Almanya'ya Türkiye gibi ülkelerden göçün önü açılıyor

Son Dakika Yerel Veterinerler Odası, Eğitim Semineri Düzenleyecek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement