Son Dakika Haberleri: Hasta Çocuğunu Görmek İçin Sınırı Aştı

Hasta Çocuğunu Görmek İçin Sınırı Aştı

Eşi ve çocukları Türkiye'de bulunan Suriyeli Naif Najar, Adıyaman'daki çadır kentte kalan ve rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan çocuğu görmek için, Türkiye'ye geldi.

29.10.2012 13:40
Eşi ve çocukları Türkiye'de bulunan Suriyeli Naif Najar, Adıyaman'daki çadır kentte kalan ve rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan çocuğu görmek için, Türkiye'ye geldi.

Najar, ülkesinde 20 aydan bu yana devam eden iç savaş nedeniyle bir süre önce eşi ve çocuklarını Türkiye'ye getirerek, ülkesine geri döndü. Adıyaman'daki çadır kente yerleştirilen ailesiyle telefonla görüşen Najar, 1 yaşındaki oğlu Abdullah'ın bronşit nedeniyle hastaneye kaldırıldığını öğrenince Halep'ten yola çıkarak, sınırı geçip Türkiye'ye geldi.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araşırma Hastanesi'nde tedavi gören çocuğunu ve ailesini ziyaret eden Najar, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendiğini söyledi.

Ailesini bıraktıktan sonra Suriye'ye döndüğünü ve uzun süredir ailesini göremediğini Najar, çocuğunun hasta olduğunu öğrendikten sonra ailesinin yanına gelmeye karar verdiğini ifade etti.

Suriye'de çatışmaların hala sürdüğünü ve Esed birliklerinin kendilerine savaş uçaklarıyla saldırdığını ifade eden Najar, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkından Allah razı olsun. Bizleri yalnız bırakmadılar ve bizlere sahip çıktılar. İnşallah Beşşer Esed yönetimi devrildikten sonra yeniden ülkemize döneceğiz" dedi.

Muhabir: Hakan Furkan - Mehmet Fatih Aslan / Mehmet Güldaş

Yayıncı: İsmail Fidan - ADIYAMAN

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 05:03:00. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Hasta Çocuğunu Görmek İçin Sınırı Aştı
  [Hata Bildir]