Son dakika 12 Eylül Darbesi haberleri, 12 Eylül Darbesi son dakika, son dakika 12 Eylül Darbesi

Son Dakika 12 Eylül Darbesi Haberleri

 • Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek
  28 Şub Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek

  Türkiye siyasi tarihine kara bir leke olarak kazınan ve 'postmodern darbe' olarak adlandırılan 28 Şubat'ın yıl dönümünde İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen sempozyumda Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuşma yaptı. Tunç, yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu vurgulayarak, darbecilere hesap sorulduğunu ve bundan sonra da benzer bir durumu düşünenlere karşı teyakkuzda olunacağını belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır
  28 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından düzenlenen '28 Şubat Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, Türk yargısının bağımsız ve tarafsız olduğunu vurgulayarak, darbelerin ve vesayetçi anlayışın demokrasiye zarar verdiğini belirtti. Tunç, yapılan yapısal dönüşümlerle bir daha darbe olmaması için çalıştıklarını ve yeni bir anayasa ile demokrasiyi güçlendireceklerini ifade etti.

 • AK Parti Grup Başkanvekili: 28 Şubat'ın mağdurları tarihten silindi
  28 Şub AK Parti Grup Başkanvekili: 28 Şubat'ın mağdurları tarihten silindi

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 28 Şubat sürecinde yaşanan mağduriyetlere değinerek, demokrasimizi tank paletleri altında ezmeye çalışanların tarihten silindiğini belirtti. Yenişehirlioğlu, milletin iktidarıyla birlikte mağduriyetlerin giderilmeye başlandığını ve demokrasiyi muhafaza etmeye devam edeceklerini vurguladı.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: Tankların caddelerde yürütülmesine, askerlerin demokrasiye balans ayarı yapmasına kesinlikle karşıyız
  28 Şub CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: Tankların caddelerde yürütülmesine, askerlerin demokrasiye balans ayarı yapmasına kesinlikle karşıyız

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, tankların caddelerde yürütülmesine, askerlerin demokrasiye balans ayarı yapmasına kesinlikle karşı olduklarını, her zaman din ve inanç özgürlüğünden, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletinden yana olduklarını söyledi. Günaydın, Türkiye'nin darbelerle analitik bir şekilde hesaplaşması gerektiğini belirtti ve darbelerin kimlere yaradığının analiz edilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, CHP'nin darbeler karşısındaki tutumunun 15 Temmuz darbesinden sonra da test edildiğini ve onaylandığını ifade etti.

 • CHP Milletvekili, Berfo Ana'nın oğlunun failini açıkladı
  23 Şub CHP Milletvekili, Berfo Ana'nın oğlunun failini açıkladı

  CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Berfo Ana'nın 11. ölüm yıl dönümünde oğlu Cemil Kırbayır'ın failerinin kimler olduğunu iddia etti. Alp, gözaltında kaybedilen ve işkence gören yurttaşların acılarına sahip çıkmanın vicdani bir sorumluluk olduğunu belirtti.

 • CHP Milletvekili İnan Akgün Alp, Berfo Anayı Rahmetle Andı
  23 Şub CHP Milletvekili İnan Akgün Alp, Berfo Anayı Rahmetle Andı

  CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Berfo Kırbayır'ın vefatının 11. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, Berfo Anayı rahmetle anarak, kaybolan oğlu Cemil Kırbayır'ı da unutmadıklarını belirtti. Alp, gözaltındaki kayıp vatandaşlar ve işkence vakalarında yakınlarını kaybeden insanların acılarına sahip çıkmanın vicdani ve ahlaki bir sorumluluk olduğunu vurguladı ve karanlık komploculara teslim olmayacaklarını ifade etti.

 • Haftanın tarihine bakış
  18 Şub Haftanın tarihine bakış

  Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) 19 Şubat 2001'deki toplantısında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Bülent Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlatması ve tartışmanın Ecevit tarafından kamuoyuyla paylaşılmasının ardından Türkiye, tarihinin en ağır ekonomik krizlerinden biriyle karşı karşıya kaldı.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!..
  14 Şub İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!..

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Şubat ayının yeni haftasında 15 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının 1. yılında anma töreni düzenlenecek
  10 Şub Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının 1. yılında anma töreni düzenlenecek

  Yarım asırdan fazla süren siyasi yaşamında birçok görevde bulunan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının 1. yılında mezarı başında anma töreni düzenlenecek. Baykal'ın siyasi kariyeri ve hayatı özetlendi.

 • Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: İşçi Sınıfını Engelleyen Politikalar, Cumhuriyet'in Altını Boşalttı
  09 Şub Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: İşçi Sınıfını Engelleyen Politikalar, Cumhuriyet'in Altını Boşalttı

  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 57’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Genel Kurul’da konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Cumhuriyet hepimizin bildiği gibi halkın egemenliğine işaret eder. Padişahlık, sultanlık, hanedan yoktur cumhuriyette. Cumhuriyette saraylar yoktur, meclisler vardır. Bu tarihsel ilerlemenin kıymeti çok açıktır. Ancak kısa sürede artan sermaye egemenliği, emperyalist kapitalist sistemle bütünleşme süreci, işçi sınıfını kolektif bir özne olmasını engelleyen politikalar, özellikle son yarım asırdır karşı karşıya olduğumuz neoliberal saldırılar, aslında cumhurun yani halkın egemenliğini ortadan kaldırmış böylelikle de cumhuriyet fikrinin altını boşaltmıştır” dedi.

 • Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma programı düzenlendi
  25 Oca Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında anma programı düzenlendi

  Gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 31. yılında Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen dinleti ve panelle anma programı gerçekleştirildi. Programda, Uğur Mumcu'nun gazetecilik ve demokrasi mücadelesi vurgulandı. Ayrıca, diğer aydınların da anılması ve toplumsal belleğin canlı tutulması gerektiği vurgulandı. Program, müzisyenler Cahit Berkay ve Mazlum Çimen'in sahne aldığı müzik dinletisiyle sona erdi.

 • AK Parti'nin Ankara adayı Turgut Altınok'un ilk vaadi belediye işçilerine
  18 Oca AK Parti'nin Ankara adayı Turgut Altınok'un ilk vaadi belediye işçilerine

  AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, açıklamalarda bulundu. Altınok, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ilk vaadini duyurarak, ''Büyükşehre hizmet veren belediye personellerimize sesleniyorum. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. İçiniz rahat olsun. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçi kardeşlerimizin maaşlarına zam yapacağız.'' ifadelerini kullandı.

 • AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'tan ilk sözler
  18 Oca AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'tan ilk sözler

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Turgut Altınok'tan ilk açıklama geldi. Altınok, ''Ankara'da yapılan anketler var. Her partiye mensup olup 'Altınok olsun, oy vereceğim' diyen bütün Ankaralılara teşekkür ediyorum. Çünkü biz bütün Ankara'nın hizmetkarı olacağız. Ankara hak ettiği ve layık olduğu hizmetleri alacak.'' ifadelerini kullandı.

 • Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Altınok oldu
  18 Oca Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Altınok oldu

  31 Mart Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçiminde Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, AK Parti Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok oldu. Altınok, siyasi hayatına Ülkü Ocakları'nda başlamış ve AK Parti'den 2004 yerel seçimlerinde Keçiören Belediye Başkanı seçilmiştir.

 • Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok oldu
  18 Oca Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok oldu

  Cumhur İttifakı'nın 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, AK Parti Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok oldu. Turgut Altınok, siyasi hayatına Ülkü Ocakları'nda başlamış ve birçok görevde bulunmuştur. 2004 ve 2019 yerel seçimlerinde Keçiören Belediye Başkanı olarak seçilen Altınok, evli ve dört çocuk babasıdır.

 • AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok oldu
  18 Oca AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok oldu

  31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti'nin merakla beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı da belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı açıklamayla Ankara adaylarının Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok olduğunu resmen açıkladı.

 • AK Parti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığını Turgut Altınok'a tebliğ etti
  06 Oca AK Parti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığını Turgut Altınok'a tebliğ etti

  Gelen kulis bilgilerine göre AK Parti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Turgut Altınok'u belirlendi.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI OCAK AYINDA 37 OYUNU SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR
  01 Oca İBB ŞEHİR TİYATROLARI OCAK AYINDA 37 OYUNU SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ocak ayında 37 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Trabzon'da 'Gençlik Buluşması'nda konuştu Açıklaması
  28 Ara Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Trabzon'da "Gençlik Buluşması"nda konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Türkiye'nin artık ikinci asrında, Cumhuriyet'imizin ikinci yüzyılında yeni, demokratik, sivil, kuşatıcı, temel hak ve özgürlükleri öne alan yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Bunu hepimiz istiyoruz.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı var
  28 Ara Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı var

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye'nin 12 Eylül darbesi sonrası darbeciler tarafından yazılan anayasa ile yönetildiğini belirterek, herkesin bu anayasanın değişmesi gerektiği konusunda mutabık olduğunu söyledi. Bakan Tunç, terörle mücadelede taviz vermeyeceklerini vurgulayarak, yeni bir anayasaya ihtiyacın olduğunu ve bu anayasanın darbeciler tarafından yazılmış olmasının bile değişmesi için yeterli sebep olduğunu ifade etti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı var
  28 Ara Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı var

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye'nin 12 Eylül darbesi sonrası yazılan anayasayla yönetildiğini ve bu anayasanın değişmesi gerektiğini söyledi. Tunç, yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin 2. asrında yeni demokratik bir anayasa yapılması gerektiğini belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Terörle mücadele ederek ülkemizi temizleyeceğiz
  28 Ara Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Terörle mücadele ederek ülkemizi temizleyeceğiz

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, terörle mücadelede kararlılıkla devam edeceklerini belirterek, Türkiye'yi huzursuz eden terör belasından kurtulmak için mücadele edeceklerini söyledi. Ayrıca, Bakan Tunç, Trabzon'da gerçekleştirdiği bir dizi ziyarette terörle mücadelede taviz vermeyeceklerini vurguladı ve yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğunu ifade etti.

 • CHP Milletvekili Tanrıkulu, İzmir'deki okula işkenceci subayın isminin verilmesine tepki gösterdi
  27 Ara CHP Milletvekili Tanrıkulu, İzmir'deki okula işkenceci subayın isminin verilmesine tepki gösterdi

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir'in Buca ilçesindeki Belenbaşı İlkokulu'na 12 Eylül darbesi sonrası Diyarbakır Cezaevi'nde yapılan işkencelerle bilinen subay Esat Oktay Yıldıran'ın isminin verilmesine tepki gösterdi. Tanrıkulu, Diyarbakır Cezaevi'nin dünyanın en vahşi cezaevlerinden biri olduğunu belirterek, mesele tabelanın indirilmesi değil, iktidar döneminde asılmasıdır dedi.

 • Ahmet Türk'ün unutamadığı olay: 200 askerin arasında beni çırılçıplak soyup dövdü
  27 Ara Ahmet Türk'ün unutamadığı olay: 200 askerin arasında beni çırılçıplak soyup dövdü

  İzmir'de bir okula ismi verilen Esat Oktay Yıldıran'ın kendisine de işkence uyguladığını belirten Ahmet Türk, ''Bir gün beni çırılçıplak soyarak 200 askerin arasında coplarla dövmeye başladı. Askerleri tahrik ederek, 'Bakın bu adam milletvekiliymiş, bu adam solcuymuş, durumu şimdi budur. Gelin siz de görün' diye bağırıyordu'' dedi.

 • Esat Oktay Yıldıran kimdir? Tanıyanların 'işkence' anıları tüyler ürpertiyor
  27 Ara Esat Oktay Yıldıran kimdir? Tanıyanların "işkence" anıları tüyler ürpertiyor

  İzmir'de bir okula 12 Eylül darbesi sonrası Diyarbakır Cezaevi'ndeki işkenceleriyle hatırlanan Esat Oktay Yıldıran'ın isminin verilmesi ortalığı karıştırdı. MEB durumun hata olduğunu ve okulun isminin değiştirileceğini açıklarken, tepkiler çığ gibi büyüdü. Yıldıran'ın hayat hikayesi ve hakkında anlatılan "işkence" anıları ise merak konusu oldu.

 • İzmir'de bir okula Esat Oktay Yıldıran isminin verilmesi tepkileri de beraberinde getirdi, bakanlıktan açıklama geldi
  26 Ara İzmir'de bir okula Esat Oktay Yıldıran isminin verilmesi tepkileri de beraberinde getirdi, bakanlıktan açıklama geldi

  İzmir'in Buca ilçesinde Belenbaşı Köyü'nde yıkılıp tekrar yapılan Belenbaşı İlkokulu'na Esat Oktay Yıldıran isminin verilmesi ortalığı karıştırdı. Tepkilerin ardından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, ''Böyle bir uygulamanın Bakanlığımızca tasvip edilemeyecek bir hata olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Bu bağlamda ad verme yetkisi olan İzmir Valiliği'ne gerekli bilgi verilmiştir.'' ifadelerini kullandı. Yıldıran, 12 Eylül darbesi sonrası Diyarbakır Cezaevi'nde mahkumlara yapılan işkencelerle anılıyor.

 • MEB, işkenceci subayın adının ilkokula verilmesini tasvip etmiyor
  26 Ara MEB, işkenceci subayın adının ilkokula verilmesini tasvip etmiyor

  Milli Eğitim Bakanlığı, Diyarbakır Cezaevi'ndeki işkencelerle bilinen subayın adının İzmir Buca'daki bir ilkokula verilmesine ilişkin olarak bu kararı tasvip etmediğini açıkladı. Bakanlık, ad verme yetkisi olan İzmir Valiliği'ne gerekli bilgi verildiğini belirtti.

 • 73 yaşındaki Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan tedavi gördüğü hastanede vefat etti
  26 Ara 73 yaşındaki Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan tedavi gördüğü hastanede vefat etti

  Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 73 yaşındaki Okuyan, geçtiğimiz günlerde geçirdiği iç kanama sonrasında yoğun bakıma alınmıştı.

 • Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in siyasi ve gazetecilik hayatı
  23 Ara Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in siyasi ve gazetecilik hayatı

  Adnan Menderes'in en küçük oğlu Aydın Menderes, Cumhuriyet tarihinin ilk askeri darbesi olan 27 Mayıs'ın ardından siyasete atıldı. Adalet Partisi, Fazilet Partisi ve Refah Partisi'nden milletvekili seçildi. Siyaseti bıraktıktan sonra köşe yazarlığı yaptı ve 2011 yılında hayatını kaybetti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdal Eren'i anma mesajı yayınladı
  13 Ara CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdal Eren'i anma mesajı yayınladı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 12 Eylül 1980 darbesinden sonra idam edilen Erdal Eren'i anma mesajıyla anarak, son bakışlarını ve tam bağımsız ülke hayalini asla unutmayacaklarını belirtti.

 • Erdal Eren, İdamının 43'üncü Yılında Mezarı Başında Anıldı.
  13 Ara Erdal Eren, İdamının 43'üncü Yılında Mezarı Başında Anıldı.

  Emek Partisi (EMEP) üyeleri, 12 Eylül askeri cuntası tarafından 17 yaşındayken idam edilen Erdal Eren’i idam edilişinin 43. yılında bugün Karşıyaka Mezarlığı’ndaki mezarı başında andı. EMEP Gençlik Kolları'ndan Bilgesi Kiper, "Erdal’ın idamı ile cezalandırılmak istenen Türkiye gençliğinin örgütlü gücü, talepleri, geleceğine sahip çıkma iddiasıydı. Bugün de bu mücadele, Erdalların bayrağını taşıyanların elinde, parasız, bilimsel, demokratik eğitim talebi için birleşen gençlerle, eşit ve özgür bir dünyanın özlemiyle sosyalizm saflarında birleşenlerle büyüyor” dedi. Ankara 78’liler Derneği Başkanı Hüseyin Esentürk ise, "Biz diyoruz ki, 43 yıldır 12 Eylül darbesi devam ediyor. Yeniden tahkim edilerek, eksik yanları tamamlanarak devam ediyor. Şu ülkenin haline bakın, 12 Eylül'ü aratıyor mu" diye konuştu.

 • CHP Ankara İl Örgütü, Erdal Eren'i Anmak İçin Mezarı Başında Buluştu
  13 Ara CHP Ankara İl Örgütü, Erdal Eren'i Anmak İçin Mezarı Başında Buluştu

  CHP Ankara İl Örgütü, 12 Eylül askeri cuntasının idam ettiği Erdal Eren'i ölüm yıl dönümünde Karşıyaka Mezarlığı'ndaki mezarı başında andı. CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, 12 Eylül darbesinin yarattığı tahribatı ve acıları asla unutmayacaklarını belirtti. Erdal Eren'in öğretmeni Satılmış Gülhan ise ülke için mücadele etmenin önemine vurgu yaptı.

 • Güneşi Beklerken Simitçi filminin galası yapıldı
  12 Ara Güneşi Beklerken Simitçi filminin galası yapıldı

  Avni Özgürel'in senaryosunu kaleme aldığı Güneşi Beklerken Simitçi filminin galası, Torun Center Cinetech sinemalarında gerçekleştirildi. Film, 12 Eylül Darbesi sonrası simit satmakla suçlanan bir vatandaşın hikayesini ele alıyor.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri… Erkan Akçay: 'Dar Gelirli Vatandaşlarımızın Enflasyona Ezdirilmemesi İçin Kararlılığın Devam Etmesini Diliyoruz'
  11 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri… Erkan Akçay: "Dar Gelirli Vatandaşlarımızın Enflasyona Ezdirilmemesi İçin Kararlılığın Devam Etmesini Diliyoruz"

  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Genel Kurulu’nda; 2024 bütçe kanun teklifinin görüşmelerinde; “Fiyat istikrarının ve finansal istikrarın sağlanması başlıca gündem konumuzdur. Ayrıca dar gelirli vatandaşlarımızın; emekli, memur, işçi ve esnaflarımızın da enflasyona ezdirilmemesi için kararlılığın devam etmesini diliyoruz” dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden bahseden Akçay, “Yürütmenin yüzde 50 artı 1 gibi yüksek bir oran temsiliyle seçilebilmesi için milli iradenin meşruiyetini ve gücünü tahkim etmiştir” diye konuştu. MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ise “Çağın gereklerine uygun bir şekilde, aziz milletimizin ihtiyaçlarına cevap veren, demokratik, kapsayıcı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile uyumlu, Türk ve Türkiye yüzyılının hukuki altyapısını oluşturacak olan sivil bir anayasanın ülkemize kazandırılması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

 • Yazar ve siyaset bilimci Mustafa Çalık Gümüşhane'de son yolculuğuna uğurlandı
  08 Ara Yazar ve siyaset bilimci Mustafa Çalık Gümüşhane'de son yolculuğuna uğurlandı

  Yazar ve siyaset bilimci Dr. Mustafa Çalık'ın cenazesi, memleketi Gümüşhane'de toprağa verildi.

 • Dr. Mustafa Çalık'ın cenazesi Gümüşhane'de defnedilecek
  06 Ara Dr. Mustafa Çalık'ın cenazesi Gümüşhane'de defnedilecek

  Yazar ve siyaset bilimci Dr. Mustafa Çalık'ın cenazesi, 8 Aralık Cuma günü Gümüşhane'de toprağa verilecek. İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Çalık'ın cenaze namazı Gümüşhane'deki Kemaliye Camisi'nde kılınacak. Çalık'ın naaşı, cenazenin ardından Gümüşhane'nin merkez ilçesine bağlı Çalık köyündeki aile mezarlığına defnedilecek.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!
  04 Ara İBB ŞEHİR TİYATROLARI'NDA BU HAFTA!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 6-10 Aralık haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • Kesk'e Bağlı Esm'den Dünya Madenciler Günü'nde Açıklama: 'Kâr Hırsı ve Üretim Zorlamasıyla Alın Terimiz, Haklarımız Hatta Canımız Hiçe Sayılmaktadır'
  04 Ara Kesk'e Bağlı Esm'den Dünya Madenciler Günü'nde Açıklama: "Kâr Hırsı ve Üretim Zorlamasıyla Alın Terimiz, Haklarımız Hatta Canımız Hiçe Sayılmaktadır"

  Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM), 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bugün Ankara'da basın açıklaması yaptı. ESM Genel Başkanı Coşkun Doğanay, “Kâr hırsı ve üretim zorlamasıyla alın terimiz, haklarımız hatta canımız hiçe sayılmaktadır. Önlemler alınmadığı gibi emekçiler daha çok ölmeye devam etti, ediyor. Sorumlular ise göstermelik cezalarla bir süre sonra yeniden aramıza dönmektedir. Oysa bu iş cinayetleri önlenebilir. Ölümleri önlemenin bir yolu da bu ölümlere sebep olanlardan hesap sormaktır” dedi.

 • Kissinger döneminde Türk-Amerikan ilişkileri hangi bunalımlardan geçti?
  30 Kas Kissinger döneminde Türk-Amerikan ilişkileri hangi bunalımlardan geçti?

  100 yaşında hayatını kaybeden ABD’li diplomat ve uluslararası ilişkiler yazarı Henry Kissinger, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de yakından tanınan bir kişiydi.

 • Türk İş 24. Olağan Genel Kurulu Başladı.
  30 Kas Türk İş 24. Olağan Genel Kurulu Başladı.

  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş 24. Olağan Genel Kurulu’nda asgari ücret görüşmelerine ilişkin "Sendikaları toplasan yüzde 1'i geçmez, 800 milyon asgari ücretli bu ülkenin en büyük sözleşmesi. Hiç bizim için fark etmiyor. Onlar da bizim arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, komşularımız...Sendikacıların temsil ettiği kişilerin başını düşürme lüksü yok. Benim de yok" dedi. Atalay ayrıca, "Sermaye güçten anlıyor. Görevini yapan işverenler var. Ama işçi sağlığına, iş güvenliğine yatırımı yük gören iş verenler var. İşçiyi aşağılayan işverenler var. Sendikaları itibarsızlaştıran işverenler var. ‘Mal benim, mülk benim; ne sendikası’ diyor. Ben asgari ücret az dedim diye, beni mahkemeye veren sendikalar var" diye konuştu.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: 'Bu Meclis yeni bir anayasa yapma gücüne sahip değildir demek, 'yeni anayasayı sadece askerin dipçiğiyle yaparız' demekle eş...
  30 Kas TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Bu Meclis yeni bir anayasa yapma gücüne sahip değildir demek, 'yeni anayasayı sadece askerin dipçiğiyle yaparız' demekle eş...

  TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Bu Meclis yeni bir anayasa yapma gücüne sahip değildir demek, 'yeni anayasayı sadece askerin dipçiğiyle yaparız' demekle eş değerdir"

 • TCMB Başkanı Erkan: 'Reeskont kredilerinin yüzde 75'inin firmalara ilave teminat maliyeti oluşturmadan verilmesini hedefliyoruz.
  29 Kas TCMB Başkanı Erkan: "Reeskont kredilerinin yüzde 75'inin firmalara ilave teminat maliyeti oluşturmadan verilmesini hedefliyoruz.

  TCMB Başkanı Erkan: "Reeskont kredilerinin yüzde 75'inin firmalara ilave teminat maliyeti oluşturmadan verilmesini hedefliyoruz.

 • Domuz zannedip ateş eden avcıya 15 yıl hapis istemi
  29 Kas Domuz zannedip ateş eden avcıya 15 yıl hapis istemi

  Bursa'da ava çıkan Nail Akın, arkadaşlarına domuz zannederek ateş etti. Tahsin Şen hayatını kaybederken, Ergün Aslan ağır yaralandı. Akın'ın suçunu kabul etmesi üzerine 'bilinçli taksir ile ölüme ve yaralamaya neden olma' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

 • Biden'ın oğlu, Cumhuriyetçilerin ifade vermesi çağrısını 'halka açık olması' şartıyla kabul etti
  28 Kas Biden'ın oğlu, Cumhuriyetçilerin ifade vermesi çağrısını 'halka açık olması' şartıyla kabul etti

  NEW ABD Başkanı Joe Biden'in oğlu Hunter Biden, "deniz aşırı ülkelerdeki iş ilişkilerinde siyasi nüfuz kullandıkları" iddialarına ilişkin çağrıldığı Kongre'de halka açık olarak yapılacak oturumda ifade verebileceğini belirtti.

 • HEDEP Grubu'nun Tahir Elçi cinayeti önergesi reddedildi
  28 Kas HEDEP Grubu'nun Tahir Elçi cinayeti önergesi reddedildi

  AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla HEDEP Grubu'nun Tahir Elçi cinayetinin tüm yönleriyle araştırılması önergesi TBMM Genel Kurulu'nda reddedildi. CHP ve Saadet Partisi milletvekilleri cinayetin siyasi boyutunu vurgulayarak adaletin sağlanmasını talep etti.

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI ARALIK AYINDA 36 OYUNU SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR!
  27 Kas İBB ŞEHİR TİYATROLARI ARALIK AYINDA 36 OYUNU SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR!

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Aralık ayında 36 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

 • 'Nurişler' çetesi lideri Nuri Ergin'in yargılanmasına devam edildi
  27 Kas 'Nurişler' çetesi lideri Nuri Ergin'in yargılanmasına devam edildi

  Kamuoyunda 'Nurişler' ya da 'Karagümrük Çetesi' olarak bilinen ve liderliğini Nuri Ergin'in yaptığı suç örgütü davasının görülmesine devam edildi.

 • Karagümrük çetesi davasında 2 sanık tahliye edildi
  27 Kas Karagümrük çetesi davasında 2 sanık tahliye edildi

  Nuri Ergin'in liderliğini yaptığı Karagümrük çetesi davasında, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi. Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

 • İSTANBUL-NURİ ERGİN: ALAATTİN ÇAKICIYI KAPSAMA ALANI DIŞINDA BIRAKTIM
  27 Kas İSTANBUL-NURİ ERGİN: ALAATTİN ÇAKICIYI KAPSAMA ALANI DIŞINDA BIRAKTIM

  KARAGÜMRÜK Spor Kulübü'nün eski başkanı Yaşar Ecim ve Gürcan Tan'a Beylikdüzü'nde düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili yargılamaya devam edildi.

 • İdris Şahin: Sayın Erdoğan Seçim Meydanlarında Faizi Arttırmayacağız Diye 85 Milyonu Aldattı. Erdoğan Seçim Öncesinde Halkı Kandırmıştır
  26 Kas İdris Şahin: Sayın Erdoğan Seçim Meydanlarında Faizi Arttırmayacağız Diye 85 Milyonu Aldattı. Erdoğan Seçim Öncesinde Halkı Kandırmıştır

  DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İdris Şahin, Çorum’da Merkez Bankası’nın faiz kararını yüzde 40’a çıkarmasına ilişkin, “Bu konuda iktidarın başta sınıfta kaldığını ifade etmek isterim. Çünkü ekonomi akılla bilimle yönetilir. Yaklaşık 5-6 yıldır mevcut hükümet aklın dışında rasyonel ekonomi politikalarıyla ülkeyi yönetti. Şu an itibarıyla 216 gün önce Sayın Erdoğan seçim meydanlarında faizi arttırmayacağız diye 85 milyonu aldattı. Bugün Merkez Bankası'nın faiz oranı yüzde 40 oldu. Bunun özellikle iş dünyasına tahvil ettiğinizde yüzde 60’larla vatandaş kredi kullanamaz hale geldi. Merkez Bankası’nın bankalar arasındaki faiz oranının yüzde 40. Bunun üzerine bankaların bugün itibarıyla üreticiye, sanayiciye esnafa kullandıracağı kredi oranlarını siz düşünün. Dolayısıyla vatandaşı aldatan, bir dönem 'ne aldanan olacağız ne aldatan olacağız' diyen sayın Erdoğan seçim öncesinde halkı kandırmıştır" dedi.

 • Haftanın tarihine bakış
  26 Kas Haftanın tarihine bakış

  Gazetelerde, mecmualarda, levha, tabela ve ilanlarda 1 Aralık 1928'den itibaren Latin harfleri kullanılmaya başlandı.

 • 100 YILLIK TÜRKİYE POPÜLER ORKESTRALAR VE GRUPLAR TARİHİ!
  25 Kas 100 YILLIK TÜRKİYE POPÜLER ORKESTRALAR VE GRUPLAR TARİHİ!

  Cumhur Canbazoğlu, Cumhuriyet tarihi boyunca popüler müzik alanında kurulan önemli orkestraların, grupların öykülerini 'Günlerin İçinden Canım: 100 Yıllık Türkiye Popüler Orkestralar ve Gruplar Tarihi (1923-2022)'nde bir araya getirdi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Diktatörlerin olduğu bir yerde ikinci tur seçimi olmaz'
  24 Kas Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Diktatörlerin olduğu bir yerde ikinci tur seçimi olmaz"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'de seçimlerin özgür bir şekilde yapıldığını belirterek, "Kusura bakmayın, diktatörlerin olduğu bir yerde ikinci tur seçimi olmaz. Hiçbir diktatörün olduğu ülkede ikinci tur seçimi olmaz.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: 'Kendi içerisinde, beş yıllık uygulamalar çerçevesinde revizyonlar yapılabilir, esas olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet...
  23 Kas TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Kendi içerisinde, beş yıllık uygulamalar çerçevesinde revizyonlar yapılabilir, esas olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet...

  TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Kendi içerisinde, beş yıllık uygulamalar çerçevesinde revizyonlar yapılabilir, esas olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden geri dönüş yoktur.

 • İhracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredilerinde iskonto oranı azami yüzde 25,93'te sabit tutuldu
  23 Kas İhracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredilerinde iskonto oranı azami yüzde 25,93'te sabit tutuldu

  İhracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredilerinde iskonto oranı azami yüzde 25,93'te sabit tutuldu.

 • Ordu'da Bebek Cinayeti Davasında İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan Rapor İstendi
  23 Kas Ordu'da Bebek Cinayeti Davasında İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan Rapor İstendi

  Ordu'da evlilik dışı ilişkisinden doğan 2 günlük kız bebeğini öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Bilge Çapa için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan akıl sağlığı raporu istendi. Bebeğin ölüm nedeni ileri derecede çürüme nedeniyle tespit edilemedi. Çapa'nın akıl sağlığına yönelik Ordu Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan ön raporda, 3-5 ay gözlem altında tutulması gerektiği belirtildi.

 • TBMM Genel Kurulu toplandı
  22 Kas TBMM Genel Kurulu toplandı

  TBMM Genel Kurulu'nda, Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri devam ediyor.

 • TBMM Genel Kurulu
  22 Kas TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara insani ara verecek uzlaşmaya ilişkin, "Bugün itibarıyla esir takasıyla alakalı 4 günlük bir ateşkes olacak ama bu savaşın bittiği anlamına gelmiyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  19 Kas Haftanın tarihine bakış

  Millet Mekteplerinin 1928'deki açılış ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik unvanı veriliş tarihi olan 24 Kasım, 1981'den bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurulunda konuştu: (1)
  18 Kas Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurulunda konuştu: (1)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli Türk Talebe Birliği yaklaşık 107 yıllık tarihiyle ülkemiz gençliğinin önünde maziden atiye kurulan bir köprü olmayı sürdürmektedir.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'nin sınırlarından ibaret bir ülke olmadığını hala kabul etmek istemeyen varsa ya gafildir ya da kafası ve kalbi başka...
  18 Kas Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin sınırlarından ibaret bir ülke olmadığını hala kabul etmek istemeyen varsa ya gafildir ya da kafası ve kalbi başka...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin sınırlarından ibaret bir ülke olmadığını hala kabul etmek istemeyen varsa ya gafildir ya da kafası ve kalbi başka mahfillere kiralanmış hain.

 • iOS 17.1.1 yüklü iPhone 15 kullanıcıları bu otomobillerde kablosuz şarj özelliğini kullanamıyor!
  17 Kas iOS 17.1.1 yüklü iPhone 15 kullanıcıları bu otomobillerde kablosuz şarj özelliğini kullanamıyor!

  iOS 17 güncellemesiyle birlikte iPhone kullanıcıları birçok yeni özelliklere kavuştu. Ancak iOS 17 yüklü iPhone'lar bazı otomobillerdeki kablosuz şarj özelliğini kullanamıyor. Bu sorun BMW ve General Motors markalarındaki otomobillerde yaşanıyor. BMW sahipleri, iPhone 15'lerinin kablosuz şarj pediyle şarj ettikten sonra cihazın beyaz ekranda kurtarma moduna girdiğini belirtiyor. Ancak iOS 17.1.1 güncellemesiyle bu sorun çözüldü. General Motors markalarına sahip iPhone 15 kullanıcıları ise güncelleme öncesinde kablosuz şarj özelliğini kullanamıyordu, ancak güncelleme sonrasında bu sorun giderildi.

 • TBMM'de HEDEP, MHP ve İYİ Partililer arasında ''Kürt böreği'' tartışması
  16 Kas TBMM'de HEDEP, MHP ve İYİ Partililer arasında ''Kürt böreği'' tartışması

  Meclis Genel Kurulu'ndaki ''Kürt böreği mi küt böreği mi?'' tartışması nedeniyle ilginç anlar yaşandı. HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, böreğin isminin ''Kürt böreği'' olduğunu savunup, MHP ve İYİ Partili isimlere, ''Madem bu kadar ırkçısınız, yemeyin.'' dedi. Tartışmaya dahil olan TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, ''Belli bir yaşa kadar yediklerimiz, belli bir yaştan sonra yemediklerimiz yaşatır. 'Sözde Kürt böreği' de diyebilirlerdi'' sözleriyle vekilleri uzun süre güldürdü.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan AK Parti Grubu'na ziyaret
  16 Kas TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan AK Parti Grubu'na ziyaret

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti Grubu'na iade-i ziyarette bulundu.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti Açıklaması
  16 Kas TBMM Başkanı Kurtulmuş, AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti Açıklaması

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meclis'te müzakere ortamının sağlıklı bir şekilde yürümesini temin etmek için diyalogları artırma, partiler arasındaki temasların güçlü şekilde sürdürülmesini temin etme görevinin olduğunu belirterek, "Özellikle anayasa ve içüzükle ilgili meselelerin çok...

 • Davutoğlu: 'Taktik Olarak Yapılmak İstenen, Düşmanlaştırdıkları Aym'ye Savaş İlan Edip Seçimi Kazanmak, Uzun Vadede Hedef Otoriter Bir Rejimi...
  15 Kas Davutoğlu: "Taktik Olarak Yapılmak İstenen, Düşmanlaştırdıkları Aym'ye Savaş İlan Edip Seçimi Kazanmak, Uzun Vadede Hedef Otoriter Bir Rejimi...

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi-Gelecek Partisi Ortak Grup Toplantısı’nda; “Öncelikle taktik olarak yapılmak istenen şu: Gazze olayı var. Ekonomik kriz var. Onları unutturup Türkiye’de bir kriz tartıştırmak sonra da seçime giderken düşmanlaştırdıkları Anayasa Mahkemesi’ne savaş ilan edip seçimi böyle kazanmak ama uzun vadede stratejik hedef, Türkiye’de otoriter bir rejimi kurumsallaştırmak. Biz buna sessiz kalmayız” dedi.

 • Davutoğlu, Meclis Başkanı Kurtulmuş ile Görüştü: 'Eğer Niyet Bireysel Başvuru Hakkını Kaldırmaksa Vatandaşların Elde Ettiği En Büyük Hakkı Ortadan...
  14 Kas Davutoğlu, Meclis Başkanı Kurtulmuş ile Görüştü: "Eğer Niyet Bireysel Başvuru Hakkını Kaldırmaksa Vatandaşların Elde Ettiği En Büyük Hakkı Ortadan...

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasında yaşanan süreç ve "Filistin" meselesine ilişkin TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret etti. Davutoğlu, görüşmenin ardından "Eğer niyet şuysa, Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki ihtilaftan yola çıkarak bireysel başvuru hakkını kaldırmaksa bu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının demokratik dönemde elde ettiği en büyük hakkı ortadan kaldırmak anlamına gelir... Eğer buradan niyet bireysel başvuru hakkını kaldırıp daha sonra da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararının süreçlerinin önünü kapatıp Türkiye'nin Avrupa Konseyi'nden koparak içeride kendi kendine hükümran bir iç hukuk sitemi oluşturmaksa bu iç hukuk sistemi milli olmaz, bu bir grubun çıkarına hareket eder" dedi.

 • Bakırhan, HEDEP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  14 Kas Bakırhan, HEDEP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde "bölgede kazanan batıda kaybettiren" pozisyonundan çıkacaklarını belirterek, "Hem bölgede hem batıda kazanan bir pozisyon içerisinde olacağız." dedi.

 • Türkiye Kürek Federasyonu'nun Kuruluş Yılı 1924 Olarak Değiştirildi
  13 Kas Türkiye Kürek Federasyonu'nun Kuruluş Yılı 1924 Olarak Değiştirildi

  Türkiye Kürek Federasyonu, yapılan araştırmalar sonucunda kuruluş yılının 1924 olduğunu duyurdu. Kürek branşının Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı'nın ilk genel kongresinde deniz sporları federasyonu altında teşkilatlandığı tespit edildi. Dünya Kürek Federasyonu üyeliği ise 1931 yılında gerçekleşmiştir. Yönetim kurulu tarafından oy birliğiyle alınan kararla, 1957 olarak bilinen kuruluş yılı 1924 olarak tescil edilmiştir.

 • Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ: Can Atalay ile fikren bağdaşan yanım yok
  13 Kas Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ: Can Atalay ile fikren bağdaşan yanım yok

  Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, Can Atalay ile fikren bağdaşan yanı olmadığını belirterek, Can Atalay'ın seçim zamanlarında tutuklu olduğunu ve sürecin böyle işlemesi gerektiğini söyledi. Özdağ, Türkiye'de zenginlerin her gün daha da zenginleştiğini, diğer insanların ise fakir yaşamaya devam ettiğini savundu. Ayrıca yargıyı eleştiren Özdağ, bazı davalarda yargının tamamen siyaset kurumunun elinde olduğunu ifade etti.

 • Çiğli Belediyesi, 'Devrim İçin 1935' Anıtını İlk Yerine Taşıdı
  12 Kas Çiğli Belediyesi, "Devrim İçin 1935" Anıtını İlk Yerine Taşıdı

  Çiğli Belediyesi, 1935 yılında dönemin İzmir Valisi Kazım Dirik tarafından yaptırılarak Çiğli’ye hediye edilen “Devrim için 1935” Anıtı ve uzun yıllardır kayıp olan Atatürk Büstünü düzenlediği törenle orijinal yerine ilk haliyle yeniden konumlandırdı.

 • Haftanın tarihine bakış
  12 Kas Haftanın tarihine bakış

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 15 Kasım 1983'te kuruldu.

 • YeniBosna'da Kurşunla Vurulan Adamın Cesedi Kuyuya Atıldı
  10 Kas YeniBosna'da Kurşunla Vurulan Adamın Cesedi Kuyuya Atıldı

  YENİBOSNA'da 2021 yılında 6 kurşunla vurulan Bahtiyar Akçay'ın (51) cesedinin halı fabrikasındaki kuyuya atıldığı ve üzerinin betonla kapatıldığı olaya ilişkin maktulün yakın arkadaşı tutuklu sanık Nadir Ün'ün cezai ehliyeti tam çıktı. Nadir Ün ağlayarak yaptığı savunmasında, 'Benim akıl sağlığım yerinde. Ancak psikolojim iyi değil. Pandemi sürecinde de yeterli sağlık desteği alamadım. Maktulün olay esnasında hakareti nedeniyle anlık öfke patlaması yaşadım' diye konuştu.

 • Yenibosna'da arkadaşını öldüren sanığın cezai ehliyeti tam çıktı
  09 Kas Yenibosna'da arkadaşını öldüren sanığın cezai ehliyeti tam çıktı

  Yenibosna'da meydana gelen olayda arkadaşını öldürerek cesedini kuyuya atan sanığın yargılandığı davada, Adli Tıp Kurumu raporuna göre cezai ehliyetinin tam olduğu belirlendi. Sanık, duruşmada psikolojik sorunlarını ve olayın anlık bir öfke patlaması olduğunu söyledi. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, akıl sağlığıyla ilgili nihai raporun alınması için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine karar verdi.

 • Bahçelievler'de Arkadaşını Öldürüp Cesedini Kuyuya Attı İddiasıyla Yargılanan Sanığın Duruşması Devam Ediyor
  09 Kas Bahçelievler'de Arkadaşını Öldürüp Cesedini Kuyuya Attı İddiasıyla Yargılanan Sanığın Duruşması Devam Ediyor

  Bahçelievler'de Nadir Ün'ün, arkadaşı Bahtiyar Akçay'ı öldürüp cesedini kuyuya attığı ve üzerini betonla kapattığı iddiasıyla yargılanmasına devam edildi. Sanık Ün'ün akıl sağlığıyla ilgili nihai rapor alınması için Adli Tıp Kurumu'na sevkine karar verildi.

 • YeniBosna'da Kurşunla Vurulan Adamın Cesedi Kuyuya Atıldı
  09 Kas YeniBosna'da Kurşunla Vurulan Adamın Cesedi Kuyuya Atıldı

  YeniBosna'da 2021 yılında 6 kurşunla vurulan Bahtiyar Akçay'ın cesedinin halı fabrikasındaki kuyuya atıldığı ve üzerinin betonla kapatıldığı olaya ilişkin maktulün yakın arkadaşı tutuklu sanık Nadir Ün'ün cezai ehliyeti tam çıktı. Nadir Ün ağlayarak yaptığı savunmasında, 'Benim akıl sağlığım yerinde. Ancak psikolojim iyi değil. Pandemi sürecinde de yeterli sağlık desteği alamadım. Maktulün olay esnasında hakareti nedeniyle anlık öfke patlaması yaşadım' diye konuştu.

 • Adalet Bakanı Tunç: 'Reform belgelerimiz çerçevesinde bugüne kadar yargı ve insan hakları alanında ciddi mesafeler kat ettik'
  08 Kas Adalet Bakanı Tunç: "Reform belgelerimiz çerçevesinde bugüne kadar yargı ve insan hakları alanında ciddi mesafeler kat ettik"

  Adalet Bakanı Tunç: "Reform belgelerimiz çerçevesinde bugüne kadar yargı ve insan hakları alanında ciddi mesafeler kat ettik" "Bilgi edinme hakkını 2010 Anayasa değişikliğiyle anayasal güvenceye kavuşturduk" "Yargı Reformu Stratejisi Belgesi 30 Mayıs 2019'da Sayın Cumhurbaşkanımız...

 • Adalet Bakanı Tunç: 'Reform belgelerimiz çerçevesinde bugüne kadar yargı ve insan hakları alanında ciddi mesafeler kat ettik'
  08 Kas Adalet Bakanı Tunç: "Reform belgelerimiz çerçevesinde bugüne kadar yargı ve insan hakları alanında ciddi mesafeler kat ettik"

  Ankara'da düzenlenen 'İnsan Hakları Kurumları Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yargı Reformu Stratejisi Belgesi'nde yer alan 256 faaliyetten 181'ini, İnsan Hakları Eylem Planı'nda gerçekleştirmeyi öngördükleri 393 faaliyetten de 260'ısını hayata...

 • İlhan Erdost'un ölümünün 43. yılında anma programı düzenlendi
  08 Kas İlhan Erdost'un ölümünün 43. yılında anma programı düzenlendi

  Çankaya Belediyesi, şair İlhan Erdost'un ölümünün 43. yılı dolayısıyla bir anma programı düzenledi. Programa, Erdost'un ailesi, sevenleri ve edebiyat dünyasından birçok isim katılırken, Erdost'un 12 Eylül Utanç Müzesi'nde sergilenmiş eşyaları da ziyarete açıldı. Anma etkinliğinde konuşmalar, müzik dinletisi ve Erdost'un şiirleriyle anılma yer aldı.

 • Dünün bursiyerleri bugünün burs vereni oluyor
  08 Kas Dünün bursiyerleri bugünün burs vereni oluyor

  Eskişehir'de öğrenim gören arkadaşların kendilerinden sonra okuyacak öğrencilere destek olmak için 30 yıl önce kurdukları Eskişehir Mezunları ve Eskişehir'den Yetişenler Vakfı (ESVAK), kentte açılan şubesince bir yemek organizasyonu düzenleyerek bursiyer ve kurucuları bir araya getirdi.

Advertisement