Tatbikatta 2 askeri helikopter düştü: 1 ölü, 7 kayıp - Son Dakika
3.Sayfa

Tatbikatta 2 askeri helikopter düştü: 1 ölü, 7 kayıp

Tatbikatta 2 askeri helikopter düştü: 1 ölü, 7 kayıp

Japonya ordusuna ait 2 askeri helikopter Pasifik Okyanusu'ndaki tatbikat sırasında düştü. 1 kişi hayatını kaybetti. Kazada kaybolan 7 kişi için arama çalışmaları başlatıldı. Kazanın iki helikopterin havada çarpışması sonucu yaşandığından şüpheleniliyor.

21.04.2024 10:09

Japonya Öz Savunma Kuvvetleri'ne ait 2 askeri helikopterin Pasifik Okyanusu'ndaki tatbikat sırasında düşmesi sonucu en az 1 kişi hayatını kaybetti. Kayıp 7 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

4 mürettebatlı 2 askeri helikopter dün Pasifik Okyanusu'nda yapılan bir tatbikat sırasında düştü. SDF tarafından yapılan açıklamada, SH-60K tipi helikopterler ile sırasıyla yerel saatle 22.38 ve 23.04'te temasın kesildiği ve bölgede başlatılan arama çalışmalarında 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı aktarıldı. Kazanın ardından kayıp 7 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü bildirilirken, SH-60K tipi helikopterlerin yer aldığı tüm eğitimlerin geçici olarak askıya alındığı belirtildi.

ÇARPIŞMA ŞÜPHESİ

Japonya Savunma Bakanı Minoru Kihara konuyla ilgili yaptığı açıklamada, nedeni henüz bilinmeyen kazanın Torishima adasının yaklaşık 270 kilometre doğusundaki sularda meydana geldiğini söyleyerek, helikopterlerin birbiriyle çarpıştığının düşünüldüğünü aktardı. Helikopterlere ait 2 uçuş kayıt cihazının ve parçaların birbirine "son derece yakın noktalarda" bulunduğu bilgisini paylaşan Kihara, bakanlığın kayıp mürettebatı kurtarmak için tüm çabaları göstereceğini vurguladı.

HELİKOPTER KAZASINDA 10 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

SDF'ye ait UH-60JA tipi bir askeri helikopter geçtiğimiz yıl Nisan ayında Japonya'nın Okinawa eyaletindeki Miyako adasının kuzeyinde radardan kaybolmuş, helikopterin denize düştüğü açıklanmıştı. Kazada 10 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Tatbikatta 2 askeri helikopter düştü: 1 ölü, 7 kayıp - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Mustafa Turgut: neden haber başlığında Japonya da olduğunu belirtmiyorsun, tırt basın 27 0 Yanıtla
    ramazan caymaz: ölü yaziyorsa zaten TÜRKİYE de olmadığını anlamalisin bizde başlık şehit olurdu 5 0
  • levent deliceo: Bence siz bir daha tatbikat yapmayın! 9 1 Yanıtla

Advertisement