Son dakika Başakpınar haberleri, Başakpınar son dakika, son dakika Başakpınar

Son Dakika Başakpınar Haberleri

 • Talas Belediyesi Kuruköprü Sosyal Tesisi'ni Açtı
  21 Şub Talas Belediyesi Kuruköprü Sosyal Tesisi'ni Açtı

  Talas Belediyesi'nin kırsal mahallelere yaptırdığı sosyal tesislerden ikincisi olan Kuruköprü Sosyal Tesisi açılış töreniyle hizmete girdi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, törende yaptığı konuşmada Kuruköprü'ye yapılan hizmetlerden bahsederek teşekkür etti.

 • Başakpınar Merkez Camii'nde iç mekan restorasyonu tamamlandı
  16 Şub Başakpınar Merkez Camii'nde iç mekan restorasyonu tamamlandı

  Talas Belediyesi tarafından ilçenin kırsal mahallelerinden Başakpınar'da iç mekan restorasyonu yapılan Başakpınar Merkez Camii'nde çalışmalar tamamlandı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, tamamlanan çalışmaların ardından camide incelemelerde bulundu.

 • Kayseri'de fabrika işçisi toprağa verildi
  13 Şub Kayseri'de fabrika işçisi toprağa verildi

  Kayseri'de paketleme makinesine sıkışarak hayatını kaybeden fabrika işçisi Osman Timurcuoğlu'nun cenazesi ailesi tarafından alınarak Talas ilçesi Başakpınar Mahallesi'ne getirildi. Cenaze namazına işçinin ailesi, yakınları ve mahalleli katıldı. Evli ve 3 çocuk babası Timurcuoğlu'nun cenazesi, kılınan namazın ardından Başakpınar Mezarlığı'nda toprağa verildi. Soruşturma sürüyor.

 • Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Başakpınar'da çalışmaları inceledi
  09 Şub Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Başakpınar'da çalışmaları inceledi

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Başakpınar Mahallesi'nde yapılan çalışmaları inceleyerek, Merkez Camii'ndeki restorasyon çalışmalarını gözlemledi.

 • Talas Belediyesi'ne ait arsalar ihaleyle satıldı
  04 Oca Talas Belediyesi'ne ait arsalar ihaleyle satıldı

  Talas Belediyesi'ne ait arsalardan pazarlığa kalan konut arsalarının tamamı yapılan ihaleyle satıldı. Açık arttırma usulüyle satışa sunulan taşınmazlardan 24 milyon 350 bin lira gelir elde edildi. Elde edilen gelirler belediye hizmetlerinde kullanılacak.

 • Talas Belediyesi Yeni Yatırım Fırsatları Sunuyor
  18 Ara Talas Belediyesi Yeni Yatırım Fırsatları Sunuyor

  Talas Belediyesi, konut, özel sosyal tesis alanı, kreş alanı ve ticaret arsası satışı yaparak yeni yatırımlar için gelir elde edecek. İhaleler 20 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

 • Sobayı yakmak isterken, kendini yaktı
  14 Ara Sobayı yakmak isterken, kendini yaktı

  Kayseri'nin Talas ilçesinde bir iş yerinde çalışan genç, sobayı yakmak isterken tinerin üzerine bulaşması sonucu kendini yaktı. Yaralanan genç hastaneye kaldırıldı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Kayseri'de tinerle sobayı tutuşturmak isterken kendini yakan genç hastanede tedavi altına alındı
  14 Ara Kayseri'de tinerle sobayı tutuşturmak isterken kendini yakan genç hastanede tedavi altına alındı

  Kayseri'nin Talas ilçesinde bir genç, sobayı tinerle tutuşturmak isterken üzerine sıçrayan tinerin alev alması sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan genç tedavi altına alındı.

 • Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, muhtarlar toplantısında yatırımları değerlendirdi
  14 Ara Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, muhtarlar toplantısında yatırımları değerlendirdi

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, aylık rutin olarak gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında 2023 yılının ve geride kalan 5 yıllık sürecin yatırımlarını değerlendirdi. Toplantıda, muhtarların yakasında bulunan Filistin bayrağı dikkat çekti.

 • Talas Belediyesi Pati Evi'nde Minik Dostlara Sıcak Yuva
  11 Ara Talas Belediyesi Pati Evi'nde Minik Dostlara Sıcak Yuva

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından 4 yıl önce hizmete açılan Talas Pati Evi, minik dostlara yuva sıcaklığı sağlamaya devam ediyor. Türkiye'de sokak köpeklerinin durumu gündemdeki yerini korumaya devam ederken Başakpınar yolu üzerinde 15 bin metrekare alana kurulan Talas Belediyesi Geçici Hayvan Barınma ve Yaşam Merkezi'nde hem hasta ve bakıma muhtaç patiler tedavi oluyor hem de başıboş köpekler rehabilite ediliyor. Talas Pati Evi, yüzlerce patiye ev sahipliği yapıyor ve haftanın 7 günü ziyaretçilere açık.

 • Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kadın Kooperatifleri ile iş birliği protokolü imzaladı
  08 Ara Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kadın Kooperatifleri ile iş birliği protokolü imzaladı

  Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in önderliğinde kurulan Kadın kooperatiflerini teşvik etmek, onların güçlendirilmesi ve sürdürülebilirliklerinin sağlanması amacıyla Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ile Kadın Kooperatifleri arasında iş birliği protokolü imzalandı.

 • Dericilikte Kadınların Rolü
  23 Kas Dericilikte Kadınların Rolü

  Kayseri'nin Talas ilçesinde kurulan Başakpınar UMAY Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi, deri ürünleri üretmektedir. 9 kadın tarafından kurulan kooperatif, cüzdandan çantaya, bileklikten anahtarlığa kadar pek çok ürün üretmektedir. Kooperatifin başkanı Huri Kısmet Ersoy, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in destekleriyle kooperatifin hızla ilerlediğini belirtti ve diğer kadınlara da iş imkanı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Kayseri'de Kadın Kooperatifleri Deri Üretimiyle Ekonomiye Katkı Sağlıyor
  22 Kas Kayseri'de Kadın Kooperatifleri Deri Üretimiyle Ekonomiye Katkı Sağlıyor

  Kayseri'nin Talas ilçesinde kurulan Başakpınar UMAY Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi, deri ürünleri üreterek ev ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Kooperatif, cüzdandan çantaya, bileklikten anahtarlığa kadar pek çok ürün üretiyor. Kooperatif Başkanı Huri Kısmet Ersoy, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in destekleriyle ilerlediklerini belirterek, diğer kadınlara da iş imkanı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

 • Kayseri'de Kadın Kooperatifleri İstihdam Sağlıyor
  22 Kas Kayseri'de Kadın Kooperatifleri İstihdam Sağlıyor

  Kayseri'de kadınların bir araya gelerek kurduğu kooperatiflerde 460 kadın istihdam ediliyor. Üretilen ürünler ise e-ticaret yoluyla Türkiye'nin dört bir tarafına ulaştırılıyor. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in girişimleriyle kurulan 26 kadın kooperatifi, kadınların üretime dahil olmasını sağlarken aynı zamanda mesleki eğitim imkanı da sunuyor. Kooperatiflerde üretilen ürünlerin talebi oldukça yüksek ve hedef ise fabrikalaşmak ve daha fazla istihdam sağlamak.

 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi 5 yılda 2 milyar liralık yatırım yaptı
  19 Kas Kayseri Büyükşehir Belediyesi 5 yılda 2 milyar liralık yatırım yaptı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 5 yıllık süreçteki hizmet ve yatırımların 2 milyar 54 milyon 734 bin lirayı aştığını bildirdi. Büyükkılıç, kırsal kesime yapılan yatırımlarla ilgili olarak kilit parke döşeme, sanat yapıları inşa etme, trafik işaretlemeleri yapma, karla mücadele etme, yol bakım ve onarımı, asfalt yama çalışmaları gibi birçok hizmetin gerçekleştirildiğini belirtti. Ayrıca Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da Kadın Girişimciler Günü dolayısıyla kadınların ekonomiye katkısının önemine vurgu yaparak, belediye olarak kadın girişimcileri desteklediklerini ve çeşitli projeler hayata geçirdiklerini ifade etti.

 • Talas Belediyesi, Kadın Girişimcilerin Gelişimine Destek Veriyor
  19 Kas Talas Belediyesi, Kadın Girişimcilerin Gelişimine Destek Veriyor

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, belediye olarak kadın girişimcilerin gelişimine katkı sağlayacak birçok hizmet ve uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Yalçın, üretime katılmak isteyen kadınlara destek olduklarını belirterek, Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı ve Umay Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine dikkat çekti. Ayrıca, kadınlara yönelik girişimcilik kursları ve meslek edindirme kursları düzenlediklerini ifade etti.

 • Başakpınarspor ile Argıncıkspor Süper Amatör Küme'de karşı karşıya geliyor
  18 Kas Başakpınarspor ile Argıncıkspor Süper Amatör Küme'de karşı karşıya geliyor

  Kayseri Süper Amatör Küme A Grubu'nda lider Başakpınarspor ile 4. sırada yer alan Argıncıkspor, 7. haftada mücadele edecek. Maç, Başakpınar Stadı'nda saat 14.30'da başlayacak ve futbolseverlerin yoğun ilgisi bekleniyor.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ilçe belediye başkanlarını ağırladı
  09 Kas Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ilçe belediye başkanlarını ağırladı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar Belediye Başkanlarını makamında ağırladı. Ziyarette, ilçelerde yapılan ve yapımı devam eden hizmetler değerlendirildi.

 • Talas Belediyesi, İlçe Tarımına Katkılarını Sürdürüyor
  08 Kas Talas Belediyesi, İlçe Tarımına Katkılarını Sürdürüyor

  Talas Belediyesi, iki yıldır sürdürdüğü aspir ekimi projesinde hasat gerçekleştirdi. 12 bin 250 kilogram aspirden 2 bin 500 litre aspir yağı ile 9 ton aspir küspesi elde edildi. Elde edilen yağın bir kısmı deprem bölgesindeki vatandaşlara gönderilecek, bir kısmı ise ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

 • Başakpınarspor, uzatmalarda attığı golle Erciyes Esen Makina FK'yı mağlup etti
  06 Kas Başakpınarspor, uzatmalarda attığı golle Erciyes Esen Makina FK'yı mağlup etti

  Kayseri Süper Amatör Küme A Grubu'nda haftanın önemli maçında Başakpınarspor, rakibi Erciyes Esen Makina FK'yi uzatmalarda attığı golle 1-0 mağlup etti. Maçta Başakpınarspor'un Cihan Oğuzman'ın attığı gol, takımına galibiyeti getirdi. Muhammed Fatih Demirezen (Başakpınarspor) ve Mehmet Ali İmren, Latif Aydemir, Fethi Tekin (Erciyes Esen Makina FK) ise kırmızı kart gördü.

 • Kayseri Süper Amatör Küme 2023-2024 Sezonunda 1. Hafta Tamamlandı
  10 Eki Kayseri Süper Amatör Küme 2023-2024 Sezonunda 1. Hafta Tamamlandı

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B Grubu'nda oynanan 8 maçla ilk hafta tamamlandı. Kayseri Yolspor ve Belsinspor lider olarak ilk haftayı tamamladılar. Toplamda 30 gol atılan maçlarda 2. hafta heyecanı devam edecek.

 • Kayseri Süper Amatör Küme 2023-2024 Sezonu Maç Programı Açıklandı
  03 Eki Kayseri Süper Amatör Küme 2023-2024 Sezonu Maç Programı Açıklandı

  Kayseri Süper Amatör Küme'de 2023-2024 futbol sezonu, 8-9 Ekim 2023 tarihinde oynanacak olan müsabakalar ile başlayacak. Sezonun açılış maçları, 08 Ekim Pazar günü saat 13.00'te Erciyes Esen Makine FK-Kocasinan Yemlihaspor ve Altındağ Akkışlaspor-Sungur FK maçlarıyla başlayacak. Argıncıkspor ise ilk haftayı hükmen galibiyetle geçecek.

 • Kayseri'de otobüs kazası: 2 ölü, 20 yaralı
  25 Eyl Kayseri'de otobüs kazası: 2 ölü, 20 yaralı

  Kayseri'de gece saatlerinde meydana gelen trafik kazasında, bir otobüs ile bir otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle otomobil yoldan çıkarken, sürücü ile birlikte içerisindeki bir kişi hayatını kaybetti. Otobüste bulunan 20 kişi ise yaralandı. Olay yerine çok sayıda sağlık ve güvenlik ekibi sevk edildi. Yaralılar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Talas Belediyesi Pati Evi, Minik Dostlara Yuva Sıcaklığı Sağlıyor
  20 Eyl Talas Belediyesi Pati Evi, Minik Dostlara Yuva Sıcaklığı Sağlıyor

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından 4 yıl önce hizmete açılan Talas Pati Evi, minik dostlara yuva sıcaklığı sağlamaya devam ediyor. Türkiye'de sokak köpeklerinin durumu gündemdeki yerini korumaya devam ederken Başakpınar yolu üzerinde 7 bin metrekare alana kurulan Talas Belediyesi Geçici Hayvan Barınma ve Yaşam Merkezi'nde hem hasta ve bakıma muhtaç patiler tedavi oluyor hem de başıboş köpekler rehabilite ediliyor. Başkan Mustafa Yalçın'ın '100 Ağartan Projeler' olarak adlandırılan projeleri arasında yer alan ve göreve gelmesinin hemen ardından 2019 yılında hizmete açılan Talas Pati Evi, yüzlerce patiye ev sahipliği yapıyor. Türkiye'de doğal ortama sahip en uygun barınma evi olan ve 17 ayrı bölümün bulunduğu pati evinde yavrular, yaralılar ve yaşlı can dostlara doğal ortamda özel bakım veriliyor. 5 mağaranın yer aldığı pati evinde, açıldığı günden bu yana toplam 7 bin 540 köpek barınırken, bin 143'ü hayvanseverler tarafından sahiplenildi. Doğal ortamdaki patiler bir yandan tedavi ve rehabilite edilirken, çocuklar da barınağa gelerek havyan sevgisine alışıyor. İsteyen vatandaşların patileri sevebildiği ve sahiplenebildiği pati evi pazartesi ile cuma günleri dışında ziyaretçiler tarafından da gezilebiliyor. Öte yandan Talas Belediyesi Pati Evi'ni, nüfusu 75 bin den fazla olan belediyelerin geçici barınma merkezi yapma zorunluluğundan yaklaşık 3 yıl önce hayata geçirerek örnek bir uygulamaya imza atmıştı.

 • Talas Belediyesi'ne ait taşınmazlar satışa çıkıyor
  14 Eyl Talas Belediyesi'ne ait taşınmazlar satışa çıkıyor

  Talas Belediyesi'ne ait 2 villa parseli ve 1 konut parselinden oluşan taşınmazlar, düzenlenecek ihale ile satışa sunulacak. Satışlardan elde edilecek gelir, Talas Belediyesi'nin yeni yatırım ve hizmetlerinde kullanılacak. İhalede ilk olarak Talas Mevlana Mahallesi'nde bulunan konut arsası satışa sunulacak. Daha sonra Yukarı Talas'ta bulunan 2 villa parselinin satış ihalesine geçilecek. Günün son ihalesinde ise Başakpınar ve Reşadiye Mahallelerinde bulunan fırınların kiralama ihalesi gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi için Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün telefonlarından ulaşılabilir.

 • Talas Belediye Meclisi Eylül Ayı Gündemini Karara Bağladı
  05 Eyl Talas Belediye Meclisi Eylül Ayı Gündemini Karara Bağladı

  Talas Belediye Meclisi, eylül ayı gündeminde bulunan 25 maddeyi karara bağladı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapılan imar çalışmalarının önemini vurgulayarak, Endürlük, Akçakaya ve Başakpınar mahallelerinin 2040 yılına göre planlandığını belirtti.

 • Talas Belediyesi Tarıma Destek Veriyor
  29 Ağu Talas Belediyesi Tarıma Destek Veriyor

  Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Başakpınar Kampüsü içinde yer alan 80 dekar araziye ekimi yapılan nohudun hasadı gerçekleştirildi. Hasat sonunda 4 ton ürün elde edildi. Nohut ekiminde kimyasal gübre minimum seviyede kullanılarak doğal yöntemler tercih edildi. Elde edilen ürünler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak ve Talas Belediyesi'nin AŞ evinde kullanılacak.

 • Kayseri'de Tramvaylarda Ücretsiz İnternet Dönemi Başladı
  29 Ağu Kayseri'de Tramvaylarda Ücretsiz İnternet Dönemi Başladı

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından 41 kilometre raylı sistem hat uzunluğu ile 66 durakta, 74 tramvay aracı ile günlük ortalama 160 bin yolcuya hizmet verilirken, tramvaylarda da bugün itibariyle ücretsiz internet dönemi başlatıldı.

 • Talas Belediyesi Deprem Önlemleri ve Hazırlıkları Sürdürüyor
  16 Ağu Talas Belediyesi Deprem Önlemleri ve Hazırlıkları Sürdürüyor

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, deprem gerçeğini göz ardı etmeden önlem ve hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Kentsel dönüşüm çalışmaları ve geçici barınma merkezi oluşturma gibi önlemler alınırken, acil durum konteynerleri ve afet bilgi sistemi kurulumu da yapılmaktadır.

 • Mevlana Mahalle Meydanı, Hulusi Akar'dan tam not aldı
  15 Ağu Mevlana Mahalle Meydanı, Hulusi Akar'dan tam not aldı

  Talas Belediyesi tarafından projesi yarışmayla belirlenerek yaptırılan Mevlana Mahalle Meydanı, Hulusi Akar tarafından çok kullanışlı ve güzel bir eser olarak değerlendirildi. Meydanda bulunan sosyal tesisleri gezen Akar, Talas Belediyesi'nin destekleriyle faaliyet gösteren Başakpınar UMAY Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyelerinden el yapımı ürünler hediye aldı.

 • Talas Belediye Meclisi, 22 maddeyi karara bağladı
  08 Ağu Talas Belediye Meclisi, 22 maddeyi karara bağladı

  Talas Belediye Meclisi, ağustos ayı gündeminde bulunan 22 maddeyi karara bağladı. Toplantıda çeşitli konular görüşülerek kararlar alındı. Başakpınar Mahallesi revizyon imar planı da yürürlüğe girdi. Ayrıca Başakpınar Umay Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine destek verilmesi kararlaştırıldı.

 • Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı'na 9 Bin Kişinin Gezdiğini Açıkladı
  17 Tem Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı'na 9 Bin Kişinin Gezdiğini Açıkladı

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı'nda düzenlenen etkinlikte, hafta sonu 9 bin kişinin gezdiğini bildirdi. Mesire alanı, 55 bin metrekarelik alana sahip olup büyük ilgi görmektedir. Yalçın, bu tür yerlerin insanları mutlu ettiğini ve ihtiyaç olduğunu belirtti. Ayrıca belediye olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederek, Zincidere'deki tarihi yetimhane binasının restorasyonuyla ilgili bir projeleri olduğunu ve Kayseri Üniversitesi işbirliğiyle bu binayı eğitim öğretim döneminde açacaklarını söyledi.

 • Talas'ta projeler hız kesmiyor
  17 Tem Talas'ta projeler hız kesmiyor

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın; önümüzdeki süreçte gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgiler verdi.

 • Kayseri'de Taksi Şoförü Meslektaşını Bıçaklayarak Öldürdü
  25 Haz Kayseri'de Taksi Şoförü Meslektaşını Bıçaklayarak Öldürdü

  Kayseri'de müşteri sırası nedeniyle tartıştığı meslektaşı Ali Demirel'i bıçaklayarak öldüren taksi şoförü Reşit D. tutuklandı. Olay sırasında yanında bulunan babası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan olayda hayatını kaybeden Ali Demirel'in cenazesi bugün defnedildi.

 • Talas Belediyesi, Geçici Acil/Afet Sosyal Yaşam Merkezi Kuruyor
  31 May Talas Belediyesi, Geçici Acil/Afet Sosyal Yaşam Merkezi Kuruyor

  6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketinin ardından muhtemel depreme karşı hazırlıklarını hız kesmeden sürdüren Talas Belediyesi, afet ve acil durumlarda kullanılmak üzere Geçici Acil/Afet Sosyal Yaşam Merkezi kuruyor.

 • Talas'ın Kadın Kooperatifleri Türk Mutfağı Etkinliklerinde
  25 May Talas'ın Kadın Kooperatifleri Türk Mutfağı Etkinliklerinde

  Talas Belediyesi'nin desteklediği Talas Maharetli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Başakpınar UMAY Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası çerçevesinde Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Asırlık...

 • Başakpınar Mermerciler ve Taş İmalatçıları Sitesi için çalışmalar hızlandı
  05 May Başakpınar Mermerciler ve Taş İmalatçıları Sitesi için çalışmalar hızlandı

  Talas Belediyesi'nin katkılarıyla yapılacak Başakpınar Mermerciler ve Taş İmalatçıları Sitesi için çalışmalar sürüyor. S.S. Mermerciler ve Taş İmalatçıları Kooperatifi Başkanı Halit Suvar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, projenin detaylarını görüştü. Şehirdeki tüm mermerciler ve taş imalatçıları burada toplanacak.

 • Talas'ın ramazan etkinlikleri çocukların vazgeçilmezi
  18 Nis Talas'ın ramazan etkinlikleri çocukların vazgeçilmezi

  Talas Belediyesi tarafından düzenlenen ve Ramazan ayı ile birlikte iftar sonrasının vazgeçilmezi haline gelen Ramazan etkinlikleri bu yıl da çocukların eğlencesi oldu.

 • Süper Amatör'de en zor doksan dakika
  07 Nis Süper Amatör'de en zor doksan dakika

  Kayseri Süper Amatör Küme'de Başakpınar ve Özvatanspor pazar günü ligde kalabilmek için zorlu bir 90 dakikaya çıkacak.

 • Kayseri U-15 Ligi fikstür çekimi yapıldı
  09 Mar Kayseri U-15 Ligi fikstür çekimi yapıldı

  Kayseri U-15 Futbol Ligi fikstür çekimi, 27 takımın katılımı Sümer Amatör Evi'nde gerçekleştirildi.

 • Maç öncesi yeşil sahada evlilik teklifi
  06 Mar Maç öncesi yeşil sahada evlilik teklifi

  Kayseri Süper Amatör Küme ekiplerinden Başakpınarspor'da forma giyen orta saha oyuncusu Tugay Taşoluk, maçı öncesi sözlüsüne sürpriz yaparak, yeşil sahada evlilik teklifinde bulundu.

 • Maç öncesi yeşil sahada evlilik teklifi
  06 Mar Maç öncesi yeşil sahada evlilik teklifi

  Kayseri Süper Amatör Küme ekiplerinden Başakpınarspor'da forma giyen orta saha oyuncusu Tugay Taşoluk, maçı öncesi sözlüsüne sürpriz yaparak, yeşil sahada evlilik teklifinde bulundu.

 • Ardıç'ta metruk yapılar yıkılıyor, inler dolduruluyor
  22 Oca Ardıç'ta metruk yapılar yıkılıyor, inler dolduruluyor

  Talas Belediyesi, ilçe merkeziyle birlikte kırsalda da görüntü kirliliğine neden olan metruk binaların yıkımına devam ediyor.

 • Vali Çiçek ve Başkan Yalçın deri tezgahında
  11 Oca Vali Çiçek ve Başkan Yalçın deri tezgahında

  Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Belediyesi tarafından kurulan Başakpınar Umay Kadın Üretici Kooperatifi'ni ziyaret ederek ellerine tokmak ve çivi alıp deri çanta yaptı.

 • Kayseri Valisi Çiçek'ten Zincidere Mesire Alanı'na övgü
  10 Oca Kayseri Valisi Çiçek'ten Zincidere Mesire Alanı'na övgü

  Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediyesi tarafından yapımında sona gelinen Zincidere 100. Yıl Mesire Alanını Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile inceledi.

 • Talas kırsalında metruk binalar yıkılıyor
  02 Oca Talas kırsalında metruk binalar yıkılıyor

  Talas Belediyesi, ilçede bulunan terk edilmiş binaların yıkımına devam ediyor.

 • Talas kırsalında muhtarlarla koordinasyon toplantısı
  07 Ara Talas kırsalında muhtarlarla koordinasyon toplantısı

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kış mevsiminde alınacak tedbirler, planlamalar ve diğer konularla ilgili kırsal mahalle muhtarlarıyla bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

 • Destek Talas'tan üretmek kadınlardan
  29 Kas Destek Talas'tan üretmek kadınlardan

  Talas'ın Başakpınar Mahallesindeki kadınlar, Talas Belediyesinin destekleriyle kurulan kooperatifte birbirinden özel el emeği ürünleri satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyor.

 • Süper Amatör Küme'de 10. hafta tamamlandı
  23 Kas Süper Amatör Küme'de 10. hafta tamamlandı

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B Grubu'nda 10. hafta geride kalırken, liderler ise değişmedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı Talas'ta 3 yıl önce karşılık buldu
  18 Kas Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı Talas'ta 3 yıl önce karşılık buldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'sokak köpeklerinin başıboş dolaşmaması için belediyeler barınak kurmalı' talimatı Talas'ta 3 yıl önce karşılık buldu.

 • Süper Amatör Küme'de 9. hafta tamamlandı
  15 Kas Süper Amatör Küme'de 9. hafta tamamlandı

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B Grubu'nda 9. hafta geride kalırken, liderler ise değişmedi.

 • Kayseri Süper Amatör Küme 9. Hafta
  13 Kas Kayseri Süper Amatör Küme 9. Hafta

  Kayseri Süper Amatör Küme A Grubunda Kocasinan Yemlihaspor ile Başakpınar Belediyespor karşı karşıya geldi.

 • Uçan tekme atan kaleciye 4 maç ceza
  13 Kas Uçan tekme atan kaleciye 4 maç ceza

  Kayseri Futbol İl Disiplin Kurulu, disiplin kuruluna sevk edilen dosyaları görüşerek karara bağladı.

 • Uçan tekme atan kaleciye 4 maç ceza
  12 Kas Uçan tekme atan kaleciye 4 maç ceza

  - Uçan tekme atan kaleciye 4 maç ceza Kayseri Futbol İl Disiplin Kurulu, disiplin kuruluna sevk edilen dosyaları görüşerek karara bağladı.

 • Süper Amatör Küme'de 9. haftanın hakemleri belli oldu
  11 Kas Süper Amatör Küme'de 9. haftanın hakemleri belli oldu

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B gruplarında 9. haftada düdük çalacak hakemler açıklandı.

 • Kayseri'den kısa kısa
  10 Kas Kayseri'den kısa kısa

  Kocasinan Belediyesinin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla başlattığı 2. Mahalleler Arası Futbol Turnuvası final karşılaşması sona erdi.

 • Kayseri'den kısa kısa
  02 Kas Kayseri'den kısa kısa

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mustafa Şimşek Bulvarı'nı Nalçik Bulvarı'na bağlayacak yolun yapım çalışmalarını denetledi.

 • Kayseri Futbol Disiplin Kurulu kararları
  29 Eki Kayseri Futbol Disiplin Kurulu kararları

  Kayseri Futbol İl Disiplin Kurulu, 28 Ekim 2022 tarihli toplantısında Disiplin Kuruluna sevk edilen dosyaları görüşerek karara bağladı.

 • Süper Amatör Küme'de 8. haftanın hakemleri belli oldu
  28 Eki Süper Amatör Küme'de 8. haftanın hakemleri belli oldu

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B gruplarında 8. haftada düdük çalacak hakemler açıklandı.

 • Süper Amatör Küme'de 7. hafta tamamlandı
  25 Eki Süper Amatör Küme'de 7. hafta tamamlandı

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B Gruplarında 7. hafta maçları hafta sonu oynanan maçlar ile tamamlandı.

 • Kayseri haberleri! Kayseri Süper Amatör Küme: Kayserigücü: 6 Başakpınar: 2
  24 Eki Kayseri haberleri! Kayseri Süper Amatör Küme: Kayserigücü: 6 Başakpınar: 2

  Kayseri haber: Kayseri Süper Amatör Küme A Grubu lideri Kayserigücüspor, Başakpınarspor ile Argıncık Stadı 2 Nolu Saha'da oynadığı karşılaşmayı 6-2 kazanarak puanını 18 yaptı ve liderliğini sürdürdü.

 • Kayseri spor haberleri... Kayseri Süper Amatör Küme'de liderler değişmedi
  24 Eki Kayseri spor haberleri... Kayseri Süper Amatör Küme'de liderler değişmedi

  Kayseri spor haberi... Kayseri Süper Amatör Küme A ve B Grubu'nda 7. hafta geride kalırken, liderler oynadıkları karşılaşmaları kazanarak yoluna devam etti.

 • Süper Amatör Küme'de büyük heyecan
  19 Eki Süper Amatör Küme'de büyük heyecan

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B Gruplarında 6. hafta maçları tamamlandı.

 • Muhtarlardan Başkan Büyükkılıç'a ziyaret
  18 Eki Muhtarlardan Başkan Büyükkılıç'a ziyaret

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar, İncesu ilçelerinin mahalle muhtarlardan oluşan heyeti kabul ederek, istişarede bulunurken, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutladı.

 • Son dakika haberleri! Ağaçtan düşen kişi hayatını kaybetti
  16 Eki Son dakika haberleri! Ağaçtan düşen kişi hayatını kaybetti

  Bir son dakika haberine göre Kayseri'nin Talas ilçesinde ceviz ağacından düşen kişi yaşamını yitirdi.

 • Son dakika haberleri... Ceviz ağacından düşen adam hayatını kaybetti
  16 Eki Son dakika haberleri... Ceviz ağacından düşen adam hayatını kaybetti

  Son dakika haberi: Ceviz ağacından düşen adam hayatını kaybetti Kayseri'nin Talas İlçesi'nde ceviz ağacından düşen 65 yaşındaki adam hayatını kaybetti.

 • Süper Amatör'de 6. haftanın hakemleri belli oldu
  15 Eki Süper Amatör'de 6. haftanın hakemleri belli oldu

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B gruplarında 6. haftada düdük çalacak hakemler açıklandı.

 • Süper Amatör Küme'de 6.hafta programı açıklandı
  13 Eki Süper Amatör Küme'de 6.hafta programı açıklandı

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B gruplarında 6. hafta maç programı belli oldu.

 • Süper Amatör Küme'de 5. hafta tamamlandı
  11 Eki Süper Amatör Küme'de 5. hafta tamamlandı

  Kayseri Süper Amatör Küme A ve B Gruplarında 5. hafta maçları hafta sonu oynanan maçlar ile tamamlandı.

 • Kayseri'den kısa kısa
  08 Eyl Kayseri'den kısa kısa

  Kayseri Büyükşehir Belediyesinin çamaşır yıkama merkezinde, üniversite öğrencilerinin çamaşırlarının ücretsiz yıkanmasına yeni eğitim-öğretim döneminde de devam edileceği bildirildi.

 • Kayseri yerel haberi | Talas'ta yatırımlara 43,3 milyonluk yeni kaynak
  08 Eyl Kayseri yerel haberi | Talas'ta yatırımlara 43,3 milyonluk yeni kaynak

  Kayseri haberleri: Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait 14 parça taşınmaz ihale yoluyla satışa çıkarıldı.

 • Talas'ta taşınmazların satışına sayılı günler kaldı
  02 Eyl Talas'ta taşınmazların satışına sayılı günler kaldı

  Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait 14 parça taşınmazın satışını içeren ihaleye sayılı günler kaldı.

 • Talas'taki arazi yollarında iyileştirme ve düzenleme yapılıyor
  29 Ağu Talas'taki arazi yollarında iyileştirme ve düzenleme yapılıyor

  Talas Belediyesi tarafından ilçedeki arazi yollarında iyileştirme ve düzenleme çalışması yapılıyor.

 • Başkan Büyükkılıç: '4 bin 200 futbol sahası büyüklüğündeki alan sulamaya açılıyor'
  28 Ağu Başkan Büyükkılıç: "4 bin 200 futbol sahası büyüklüğündeki alan sulamaya açılıyor"

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2022 yılında 45 adet Sulama Suyu Temini amaçlı tesis yapılacağını ve 4 bin 200 adet futbol sahası boyutunda 30 bin dekar arazinin sulamaya açılacağını söyledi.

 • Talas'ta Taşınmaz İhalesi 7 Eylül'de
  23 Ağu Talas'ta Taşınmaz İhalesi 7 Eylül'de

  Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait 14 parça taşınmazın satışını içeren ihalenin tarihi güncellendi.

 • Kayseri Süper Amatör Küme fikstürü çekildi
  20 Ağu Kayseri Süper Amatör Küme fikstürü çekildi

  2022-2023 futbol sezonu Kayseri Süper Amatör Küme fikstürü çekildi.

 • Talas Belediyesinden ihale
  18 Ağu Talas Belediyesinden ihale

  Talas Belediyesine ait 14 taşınmaz ihale yoluyla satışa çıkarıldı.

 • Talas'ta hasat vakti
  10 Ağu Talas'ta hasat vakti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bir karış toprak boş kalmasın' sözünü hayata geçiren Talas Belediyesi, tarımsal çalışmalarına devam ediyor.

 • Kayserili Çiftçi: 'Gübre Almak İçin Yedi İnek Sattım Yetmedi, Kredi Çektim'
  28 Tem Kayserili Çiftçi: "Gübre Almak İçin Yedi İnek Sattım Yetmedi, Kredi Çektim"

  Kayserili çiftçi, ekonomik kriz nedeniyle yaşadığı sorunları İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’a aktardı. Çiftçi, “Gübre almak için yedi ineğimi sattım yetmedi, kredi çektim. O zaman toplam 40 bin liraya sattığım ineklerin şimdi tanesi 30-40 bin lira. Devlet bizi tüccara teslim ediyor hakkımızı alamıyoruz” dedi.

 • Başkan Yalçın Başakpınarlılarla Çalıçukurda buluştu
  18 Tem Başkan Yalçın Başakpınarlılarla Çalıçukurda buluştu

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ile birlikte Başakpınar Mahallesinde 14.'sü düzenlenen 'Çalıçukur Yayla Şenliği'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Advertisement