Son dakika Batman Üniversitesi haberleri, Batman Üniversitesi son dakika, son dakika Batman Üniversitesi

Son Dakika Batman Üniversitesi Haberleri

 • Batman Üniversitesi Öğrencileri, Köy Okullarındaki Çocuklara Örgü Hediyeler Verdi
  28 Şub Batman Üniversitesi Öğrencileri, Köy Okullarındaki Çocuklara Örgü Hediyeler Verdi

  Batman Üniversitesinde okuyan kız öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan 'Isıtan Eller Projesi' kapsamında kendi imkanlarıyla ördükleri atkı, bere ve eldivenleri Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol ve Akalın İlkokullarında okuyan çocuklara hediye etti. Programa, Batman Yurt Hizmetleri Müdürü, KYK Şube Müdürü, Hasankeyf Gençlik ve Spor Müdürü ve üniversite öğrencileri katıldı.

 • Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı Enerji İnovasyonu Proje Yarışması Sonuçlandı
  27 Şub Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı Enerji İnovasyonu Proje Yarışması Sonuçlandı

  Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından düzenlenen Necat Nasıroğlu Proje Yarışması sonuçlandı. Programda, Necat Nasıroğlu'nun anısına hazırlanan belgesel gösterimi yapıldı. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Necat Nasıroğlu'nun üniversite okumadığını, ancak birçok öğrenciye burs sağladığını ve iş imkanı sunduğunu belirtti. AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ise babasının başarılı iş hayatını ve değerlerini vurguladı. Dereceye giren projelere ödülleri verildi.

 • AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti
  24 Şub AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti

  AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerini alan Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti. Nasıroğlu, fakültenin üniversite ve Batman için büyük bir kazanç olduğunu belirterek, burada yetişecek olan hekimlerin bilimin ışığında ülke insanına hizmet edeceğini ifade etti. Ziyaret sırasında son teknoloji ile donatılmış derslikleri de gezen Nasıroğlu, Rektör Prof. Dr. İdris Demir'den fakülte ve bölümler hakkında bilgi aldı.

 • Batman'da Enerjide Katma Değerli Üretim ve Teknolojik Dönüşüm Çalıştayı Düzenlendi
  23 Şub Batman'da Enerjide Katma Değerli Üretim ve Teknolojik Dönüşüm Çalıştayı Düzenlendi

  Batman Üniversitesi'nde düzenlenen çalıştayda, enerjide katma değerli üretim ve teknolojik dönüşüm konuları ele alındı. Çalıştayda, Türkiye'nin enerji ve maden alanlarındaki cari açığını azaltmaya yönelik tespitler ve öneriler sunuldu.

 • Düzce Üniversitesi, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konferansı'na ev sahipliği yapıyor
  22 Şub Düzce Üniversitesi, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konferansı'na ev sahipliği yapıyor

  Düzce Üniversitesi, çevre kirliliği, iklim değişiklikleri ve doğal kaynakların yitirilmesi gibi sorunlara dikkat çekmek ve çözüm yollarını tartışmak amacıyla 'İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Uluslararası İş Birlikleri Konferansı' düzenliyor. Konferansa dünya genelinden bilim insanları, politika yapıcılar ve özel kuruluşlar katılıyor.

 • Düzce Üniversitesi CLICS Kongresi İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konularını Ele Aldı
  22 Şub Düzce Üniversitesi CLICS Kongresi İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konularını Ele Aldı

  Düzce Üniversitesi, CLICS Kongresi ile çevre ve sağlık alanında uzman bilim insanlarını bir araya getirerek iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularını tartıştı. Kongre, fiziksel sunumlar ve online oturumlar şeklinde gerçekleştirildi ve çözüm yollarını tartışmayı ve farkındalık kazanmayı hedefledi. Programa dünya genelinden katılım sağlayan bilim insanları, akademisyenler ve politika yapıcılar katıldı.

 • Depremde hayatını kaybedenler Batman'da anıldı
  06 Şub Depremde hayatını kaybedenler Batman'da anıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için Batman'da anma programları düzenlendi. Anma programına Batman Valisi Ekrem Canalp, Batman Üniversitesi Rektörü İdris Demir, AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır, yerel yöneticiler ile vatandaşlar katıldı.

 • Batman'da Kahramanmaraş depremi anma programı düzenlendi
  06 Şub Batman'da Kahramanmaraş depremi anma programı düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için Batman'da anma programları düzenlendi. Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Batman Valisi Ekrem Canalp, Batman Üniversitesi Rektörü İdris Demir ve AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır da programa katıldı.

 • İhtisas üniversiteleri marka olmak için yarışıyor
  24 Oca İhtisas üniversiteleri marka olmak için yarışıyor

  YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu'nun (YÖK) 'ihtisas üniversitesi' olarak belirlediği üniversiteler, teknolojiden enerjiye, gıdadan turizme kadar farklı alanlarda bulundukları bölgenin kaynaklarının değerlendirilerek katma değeri yüksek ürünlere dönüşmesi amacıyla projeler üretiyor.

 • Yükseköğretimde İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler
  24 Oca Yükseköğretimde İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler

  "Yükseköğretimde İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler" projesi kapsamında 25 üniversite, ihtisas alanlarında yaptıkları çalışmalarla bulundukları bölgenin kaynaklarının ekonomiye kazandırılmasına yönelik proje üretiyor.

 • Batman'da İcathane Atölyesi'nde Eğitim Alan Öğrencilere Sertifika Verildi
  22 Oca Batman'da İcathane Atölyesi'nde Eğitim Alan Öğrencilere Sertifika Verildi

  TÜGVA tarafından Batman'da kurulan İcathane Atölyesi'nde eğitim alan 122 öğrenciye sertifika verildi. Öğrenciler, 4 aylık süreçte yazılım, tasarım, robotik ve dijital fotoğrafçılık eğitimleri aldı. TÜGVA Batman İl Temsilcisi Mehmet Onutçu, ikinci dönem eğitimlerin yarıyıl tatilinin ardından başlayacağını belirtti.

 • TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı Batman Üniversitesi'ne ziyaret gerçekleştirdi
  15 Oca TMOK Üniversiteler Fair Play Kervanı Batman Üniversitesi'ne ziyaret gerçekleştirdi

  TMOK Fair Play Komisyonu, fair play ruhunu ülke gençliğine aşılamak amacıyla üniversiteleri ziyaret ederek etkinlikler düzenleyen projesine 2024 yılında Batman Üniversitesi'nde devam etti. Kervan üyeleri, okul yönetimi ve öğrencileri tarafından ilgiyle karşılandı. Batman Üniversitesi'nde Dünya Fair Play Karikatür ve Fotoğraf Sergisi ve panel düzenlendi. Proje, 9 yıl içinde 67 üniversiteyi ziyaret ederek 100 binden fazla öğrenciye ulaştı ve Dünya Fair Play Konseyi tarafından Fair Play Büyük Ödülü ile ödüllendirildi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Kadınlarımızın ekonomiye katılımına destek olmaya devam edeceğiz
  02 Oca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Kadınlarımızın ekonomiye katılımına destek olmaya devam edeceğiz

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Batman'da düzenlenen 'Biz Büyük Bir Aileyiz Buluşması'nda yaptığı konuşmada, kadınların ekonomiye ve üretime katılımlarına destek olacaklarını belirtti. Göktaş, kadın erkek fırsat eşitliğini artırarak başarı hikayeleri yazacaklarını vurguladı. Ayrıca, sosyal hizmetler alanında yenilikçi programlar ve projeler geliştirdiklerini ifade etti.

 • İsrail'in Filistin Kültürel Mirasını Hedef Alması ve Soykırımı
  27 Ara İsrail'in Filistin Kültürel Mirasını Hedef Alması ve Soykırımı

  Batman Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Akademik Çalışmalar Koordinatörü Dr. Mehmet Rakipoğlu, İsrail'in Filistin kültürel mirasını sistematik bir şekilde nasıl hedef aldığını ve yok ettiği kültürel mirasla Filistin direnişinin gücünü kırma çabasını AA Analiz için kaleme aldı.

 • Batman Üniversitesi'nde Dünya Arapça Günü Etkinliği
  21 Ara Batman Üniversitesi'nde Dünya Arapça Günü Etkinliği

  Batman Üniversitesi'nde düzenlenen Dünya Arapça Günü etkinliğinde, İslami İlimler Fakültesi öğrencileri tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikte Arapça şiirler okundu, Arapça şarkılar seslendirildi ve Arapça bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaket verildi. Programda yapılan konuşmalarda Arapçanın küresel bir dil olduğu vurgulandı ve Arapça'nın tarihsel, kültürel ve bilimsel anlamda önemine değinildi.

 • Batman Üniversitesi Öğrencileri Gazze'ye Destek İçin Kermes Düzenledi
  21 Ara Batman Üniversitesi Öğrencileri Gazze'ye Destek İçin Kermes Düzenledi

  Batman Üniversitesi bünyesinde faaliyet yürüten 6 öğrenci topluluğu, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'ye destek olmak amacıyla kermes düzenledi. Kermeste öğrencilerin hazırladığı yemekler ve pastalar satışa sunuldu. Abdussamet Gökçe adına yapılan açıklamada, Gazze'de soykırım uygulandığı vurgulandı ve Filistinlilere destek vermek amacıyla kermes düzenlendiği belirtildi. Kermese yoğun ilgi olduğu ve herkese Gazze için destek çağrısı yapıldığı ifade edildi.

 • Batman'da, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenler için fidan dikildi
  19 Ara Batman'da, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenler için fidan dikildi

  Batman'da, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında yaşamını yitirenler anısına fidan dikildi.

 • Batman Üniversitesi öğrencileri geleneksel el sanatlarını öğreniyor
  17 Ara Batman Üniversitesi öğrencileri geleneksel el sanatlarını öğreniyor

  Batman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümünde eğitim gören öğrenciler, dokuma atölyesinde Anadolu motiflerini halı, kilim, seccade ve heybelere aktarıyor.

 • Batman Üniversitesinde Siber Koza İnovasyon Merkezi ve Laboratuvarı Eğitimleri Başladı
  12 Ara Batman Üniversitesinde Siber Koza İnovasyon Merkezi ve Laboratuvarı Eğitimleri Başladı

  Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsünde Siber Koza Siber Güvenlik ve Savunma Sanayi AŞ işbirliğiyle kurulan Siber Koza İnovasyon Merkezi ve Laboratuvarında, gençlere siber bilişim, siber güvenlik ve yapay zeka teknolojileri alanında eğitim veriliyor. Eğitimlerde öğrencilere yazılım, kodlama, mobil uygulamalar ve yapay zeka teknolojileri gibi konular öğretiliyor. Eğitimlerin ardından başarılı olan öğrencilere iş imkanı sağlanacak.

 • Batman'da Türkiye Yüzyılı Mehmetçik Hatıra Ormanı oluşturuldu
  08 Ara Batman'da Türkiye Yüzyılı Mehmetçik Hatıra Ormanı oluşturuldu

  Batman'da Garnizon Komutanlığı ile Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende, Bıçakçı köyünde bulunan Bıçakçı Jandarma Karakolu bahçesine 500 fidan dikildi. Vali Ekrem Canalp, Mehmetçik Hatıra Ormanı'nın Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı tarafından desteklendiğini belirtti ve fidanların zamanla orman olacağını vurguladı. Törene, askeri yetkililer, üniversite rektörü, vali yardımcıları ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

 • Batman Belediyesi'nden 5 yeni otobüs teslim töreni
  01 Ara Batman Belediyesi'nden 5 yeni otobüs teslim töreni

  Batman Belediyesi, 5 adet körüklü şehir içi otobüsü için teslim töreni düzenledi. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, törende Batman'a ve Batmanlılara hizmet sunmanın tek amaçları olduğunu belirtti. Canalp, belediyelerin görevlendirilmesiyle hizmetlerin katlandığını ve altyapıya yapılan yatırımların yüzde 87 arttığını ifade etti.

 • Batman'da Filistinliler için dualar edildi
  01 Ara Batman'da Filistinliler için dualar edildi

  Batman'da cuma namazının ardından İsrail tarafından Gazze'de saldırıya uğrayan Filistinliler için dualar edildi. Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen dua programı için vatandaşlar camileri doldurdu. Cuma namazının ardından kentteki bütün camilerde Gazze'de İsrail saldırılarına uğrayan Filistinliler için dualar edildi. Batman Üniversitesi Camisi'nde de cami cemaati önce namaz kıldı, ardından Filistinliler için dua etti.

 • Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Batman'da çalıştayda konuştu Açıklaması
  30 Kas Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Batman'da çalıştayda konuştu Açıklaması

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, "Gayret ile mesleki eğitimin ayağa kaldırılması için milletçe büyük bir seferberlik içerisindeyiz.

 • Tarihi elleriyle birleştiriyorlar
  21 Kas Tarihi elleriyle birleştiriyorlar

  Kültepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu'nun önderliğinde Kültepe Kaniş-Karum Ören Yeri'nde bulunan eserler, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra birleştirilerek müzeye kazandırılıyor. Kazı çalışmalarıyla ortaya çıkan buluntular, Kayseri tarihine ışık tutuyor.

 • Bakanlar Şimşek ve Uraloğlu, Batman'da Konferans Salonu'nun açılışına katıldı
  18 Kas Bakanlar Şimşek ve Uraloğlu, Batman'da Konferans Salonu'nun açılışına katıldı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, devletin muazzam bir şekilde Batman'da yatırımları desteklediğini belirterek, "Sadece altyapıya, eğitime, sağlığa yatırım yapmıyor, aynı zamanda yatırım yapanlara çok güçlü destek veriyor.

 • Batman Üniversitesi, Uluslararası Enerji Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı
  18 Kas Batman Üniversitesi, Uluslararası Enerji Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı

  Batman Üniversitesi, bölgesel kalkınma alanında enerji üzerine ihtisaslaşarak Enerji Koordinasyon Merkezi kurdu ve Uluslararası Enerji Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Dicle Elektrik'in ana sponsorları arasında bulunduğu etkinlikte, yenilenebilir enerjinin şebeke entegrasyonu ve depolama teknolojileri konusu ele alındı. Dicle Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kırat, enerji depolama teknolojilerine olan ilginin arttığını belirtti. Zirvede ayrıca, sürdürülebilir enerji, yapay zeka, akıllı şebekeler, enerji hukuku gibi konular da ele alındı.

 • Türkiye Denizlerden Enerji Kaynakları Çıkarma Konusunda İyi Bir Başlangıç Yaptı
  16 Kas Türkiye Denizlerden Enerji Kaynakları Çıkarma Konusunda İyi Bir Başlangıç Yaptı

  Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (Türk DEGS) Başkanı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, Karadeniz'den doğal gaz çıkarıldığını hatırlatarak, Türkiye'nin denizlerden enerji kaynakları çıkarma konusunda iyi bir başlangıç yaptığını belirtti. Batman Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Batman Enerji Zirvesi'nde ise enerjide sürdürülebilirlik, yenilenebilir enerji entegrasyonu, bölgesel kalkınma, enerji verimliliği ve iktisadı gibi konular ele alınacak.

 • Muhtarlara ve din adamlarına 'enerji ve tasarruf' temalı konferans
  14 Kas Muhtarlara ve din adamlarına 'enerji ve tasarruf' temalı konferans

  Batman Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen 'Bölgesel Kalkınmada Enerji Verimliliği ve Tasarrufunun Önemi' konferansında muhtarlar ve din adamları bilgilendirildi. Konferansa Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, konuşmacılar ve üniversite öğrencileri katıldı.

 • Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası Hasankeyf'te Gerçekleşti
  12 Kas Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası Hasankeyf'te Gerçekleşti

  Batman'ın Hasankeyf ilçesinde düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası'nın final yarışları başarıyla tamamlandı. Şampiyonada birçok farklı kategoride yarışlar yapıldı ve dereceye giren sporcular ödüllendirildi. Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Hasankeyf'in Türkiye'de su sporlarının merkezi olacağını belirtti ve organizasyona emeği geçenlere teşekkür etti.

 • GÖRÜŞ- 7 Ekim sonrası Arap devletlerinin Filistin senaryoları
  10 Kas GÖRÜŞ- 7 Ekim sonrası Arap devletlerinin Filistin senaryoları

  Dr. Mehmet Rakipoğlu, 7 Ekim sonrası Arap devletlerinin Filistin ve İsrail'e karşı politikalarını ve insani yardım, yeniden inşa, arabuluculuk konusunda attıkları adımları AA Analiz için kaleme aldı.

 • Bingöl ve Batman Üniversiteleri İsrail menşeli ürünlerin satışını durdurdu
  06 Kas Bingöl ve Batman Üniversiteleri İsrail menşeli ürünlerin satışını durdurdu

  Bingöl Üniversitesi ve Batman Üniversitesi tarafından alınan kararla bağlı tesislerde ve kafeteryalarda İsrail menşeli ürünlerin satılmayacağı duyuruldu.

 • Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Siirt ve Batman'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu
  29 Eki Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Siirt ve Batman'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

  Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Siirt ve Batman'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

 • Doğu ve Güneydoğu'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları
  29 Eki Doğu ve Güneydoğu'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları

  Diyarbakır, Elazığ, Batman, Şırnak, Siirt, Mardin ve Bingöl'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

 • Doğu ve Güneydoğu'da Cumhuriyet'in 100'üncü yılı, coşkuyla kutlandı
  29 Eki Doğu ve Güneydoğu'da Cumhuriyet'in 100'üncü yılı, coşkuyla kutlandı

  DİYARBAKIR, Şırnak, Batman, Mardin, Siirt, Bingöl ve Tunceli'de Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

 • Batman Üniversitesinde 'Uluslararası Bilişim Festivali' düzenlendi
  14 Eki Batman Üniversitesinde 'Uluslararası Bilişim Festivali' düzenlendi

  Türkiye'nin en büyük bilişim organizasyonlarından biri olan Bilişim Festivali, 'Siber Güvenlik, Blok Zincir Teknolojileri ve Dijital Dönüşüm' ana temalarıyla Batman Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Üç gün süren festivalde bilişim fuarı, konferanslar, çalıştaylar, ödül törenleri ve sosyal etkinlikler düzenlendi. 30 konuşmacı ve 35 firma festivalde yer aldı. Rektör Prof. Dr. İdris Demir, etkinliğin amacının Batmanlı gençlere bilişim alanında ilerleme imkanı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Batman ile Güney Florida Üniversiteleri Arasında Sanal Gerçeklik İle Ortak Ders Gerçekleştirildi
  11 Eki Batman ile Güney Florida Üniversiteleri Arasında Sanal Gerçeklik İle Ortak Ders Gerçekleştirildi

  Batman Üniversitesi ve Güney Florida Üniversitesi arasında sanal gerçeklik gözlükleriyle yapılan ortak dersin ilki Batman Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Ders, turizm ve mutfak teknolojileri üzerine sunumlarla yapıldı.

 • Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Öğrencilerle Yemek Yedi
  11 Eki Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Öğrencilerle Yemek Yedi

  Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Batman Üniversitesini ziyaret ederek öğrencilerle birlikte yemek yedi. Vali Canalp, üniversitedeki öğrencilerin yemeğini ücretsiz karşıladıklarını belirtti ve bu hizmetin öğrencilerin kampüste daha fazla vakit geçirmesine ve kütüphane kullanımının artmasına katkı sağladığını ifade etti.

 • Arap dünyası 7 Ekim saldırılarına ne cevap verdi?
  10 Eki Arap dünyası 7 Ekim saldırılarına ne cevap verdi?

  Dr. Mehmet Rakipoğlu, Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'e karşı başlattığı saldırılara Arap dünyasından gelen tepkileri AA Analiz için kaleme aldı.

 • Batman Üniversitesi'nde Çocuk Korosu İçin Seçmeler Yapıldı
  09 Eki Batman Üniversitesi'nde Çocuk Korosu İçin Seçmeler Yapıldı

  Batman Üniversitesi bünyesinde kurulacak çocuk korosu için seçmeler yapıldı. 8-12 yaş arası çocuklar şarkılar söyledi ve yaklaşık 30 çocuğun yer alacağı koronun çalışmaları kısa sürede başlayacak.

 • Batman Üniversitesi Rektörü Lise Öğrencileriyle Buluştu
  03 Eki Batman Üniversitesi Rektörü Lise Öğrencileriyle Buluştu

  Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, lise öğrencileriyle bir araya gelerek meslek seçimi ve kariyer planlaması hakkında bir sunum yaptı. Program kapsamında öğrencilere Prof. Dr. Aziz Sancar kitabı hediye edildi.

 • Batman Üniversitesinde 16 Bin Öğrencinin Yemek Ücreti Belediye Tarafından Karşılanıyor
  02 Eki Batman Üniversitesinde 16 Bin Öğrencinin Yemek Ücreti Belediye Tarafından Karşılanıyor

  Batman Üniversitesi ve belediye işbirliğiyle hayata geçirilen uygulama kapsamında yaklaşık 16 bin öğrenci öğle yemeğini ücretsiz yemeye başladı. Rektör Prof. Dr. İdris Demir, öğle yemeklerinin tamamen ücretsiz olduğunu söyledi.

 • Batman'da Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği düzenlendi
  29 Eyl Batman'da Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği düzenlendi

  Batman'ın Kozluk ilçesinde Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, konferans, ilahi konseri ve başarı belgelerinin takdimi gerçekleştirildi.

 • Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var
  14 Eyl Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var

  Nobel Ödülü alan ilk Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, İsmimi Google'a yazdığınızda Nobel ödülü alan ilk Türk bilim insanı olduğumu okuyacaksınız. Biraz daha merak edip okumaya devam ederseniz bilimsel çalışmalarımı ve kariyerimi göreceksiniz. Ama Google'ın yazmadığı şeyler de var. Google, Mardin'in Savur ilçesindeki bir çocukken hangi motivasyonlarla Nobel'e uzanan bir yolculuğa çıktığımı yazmaz. Çünkü o motivasyon genlerimizde, tarihi mirasımızda, kültürel kodlarımızda var. Eğer bizi bugüne getiren düne dönebilirsek, yarınınızı da öngörebilir ve geleceğe yönelik projeksiyonlarımızı daha sağlam yapabiliriz? dedi.

 • Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var
  14 Eyl Prof. Dr. Aziz Sancar: Google'ın Yazmadığı Şeyler de Var

  Nobel Ödülü alan ilk Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Batman Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir programda konuştu. Sancar, Google'ın kendisi hakkında birçok bilgiye ulaşabileceğini ancak Mardin'in Savur ilçesindeki çocukluk döneminden Nobel'e uzanan motivasyonunu yazmadığını belirtti. Sancar, Türk bilim insanlarının genlerinde, tarihi miraslarında ve kültürel kodlarında bu motivasyonun olduğunu vurgulayarak, geçmişe dönerek geleceğe yönelik projeksiyonların daha sağlam yapılacağını ifade etti. Ayrıca, başarının sırrının azim, inanç ve çaba olduğunu vurguladı.

 • Batman Üniversitesi'nde Kırsal ve Bölgesel Kalkınma Konferansı Düzenlendi
  14 Eyl Batman Üniversitesi'nde Kırsal ve Bölgesel Kalkınma Konferansı Düzenlendi

  Batman Üniversitesi, 'Kırsal ve Bölgesel Kalkınmada Üniversitelerin Rolü' konulu bir konferans düzenledi. Konferansa TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar online olarak katıldı. Konferansta, TÜBİTAK'ın gençlere yönelik çalışmaları ve TEKNOFEST'in önemi vurgulandı. Ayrıca, konferansta Batman Üniversitesi Rektörü ve diğer üniversite rektörleri de sunum yaptı. Programa akademisyenler, kurum temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 • Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar Batmanlı öğrencilerle buluştu
  14 Eyl Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar Batmanlı öğrencilerle buluştu

  Prof. Dr. Aziz Sancar ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Batman Üniversitesi konferans salonunda öğrencilerle online olarak buluştu. Programda Sancar, gençlerle yapılan buluşmaların kendisini mutlu ettiğini ve onlardan ilham aldığını belirtti. Ayrıca, başarısız olması durumunda sadece kendisinin değil, tüm Türkiye'nin başarısız olacağını düşünerek pes etmediğini ifade etti. TÜBİTAK Başkanı Mandal ise TEKNOFEST programının gençlere ve öğrencilere yönelik olduğunu ve bu yıl 1 milyon kişinin katıldığını söyledi.

 • Batman Üniversitesine Hediye Edilen Sanal Gözlükler Öğrencilerin Kullanımına Sunulacak
  13 Eyl Batman Üniversitesine Hediye Edilen Sanal Gözlükler Öğrencilerin Kullanımına Sunulacak

  Güney Florida Üniversitesi, Batman Üniversitesi ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda 3 adet sanal gözlük hediye etti. Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, eğitimde yeni teknolojileri kullanma çabalarını vurgulayarak, öğrencileri küresel yeniliklerle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Sanal gerçeklik gözlükleri, gastronomi, turizm ve rehberlik eğitimlerinde öğrencilerin eğitimlerini güçlendirecek şekilde kullanılacak.

 • Türkiye'de bir ilk: Batman Üniversitesi Amerika'da başka bir üniversitesi ile sanal eğitim verecek
  13 Eyl Türkiye'de bir ilk: Batman Üniversitesi Amerika'da başka bir üniversitesi ile sanal eğitim verecek

  Batman Üniversitesi, Güney Florida Üniversitesi ile işbirliği yaparak öğrencilerine Amerikalı öğrencilerle beraber sanal gerçeklik gözlükleri üzerinden eğitim imkanı sunacak. Başlangıçta Gastronomi, rehberlik ve turizm bölümlerinde uygulanacak olan sanal gerçeklik eğitimi, daha sonra diğer bölümlere de yaygınlaştırılacak. Bu işbirliğiyle Batman Üniversitesi öğrencileri, Güney Florida Üniversitesi öğrencileriyle aynı ortamda eğitim alma fırsatı bulacak. Bu uygulama ile Batman Üniversitesi, öğrencilerini küresel ölçekteki yeniliklerle buluşturarak dünya öğrencisi yetiştirme hedefini gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

 • Şanlıurfa Kalesi'nde Kazı Çalışmaları Devam Ediyor
  10 Eyl Şanlıurfa Kalesi'nde Kazı Çalışmaları Devam Ediyor

  Şanlıurfa'nın simgesi Balıklıgöl Yerleşkesi'nin üst kısmında yer alan ve kente hakim konumuyla dikkati çeken tarihi Urfa Kalesi'nde kazı çalışmaları sürüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda yapılan kazılar, farklı uygarlıklara ait arkeolojik verileri ortaya çıkarmayı hedefliyor.

 • Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Gökyüzünde Parlak Işık Görüldü
  03 Eyl Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Gökyüzünde Parlak Işık Görüldü

  Elazığ, Batman ve Bingöl'deki akademisyenler, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bazı şehirlerde gökyüzünde dün akşam görülen parlak ışığın 'meteor' dan kaynaklandığını ifade etti.

 • Bir imaj çalışması: Suudi Arabistan'ın arabuluculuk faaliyetleri
  30 Ağu Bir imaj çalışması: Suudi Arabistan'ın arabuluculuk faaliyetleri

  Dr. Mehmet Rakipoğlu, Suudi Arabistan'ın Sudan krizi ve Ukrayna-Rusya savaşında yürüttüğü arabuluculuk faaliyetlerini ve bunların asıl amaçlarını AA Analiz için kaleme aldı.

 • Batman Üniversitesi'nde Öğrencilere Bilgilendirme Standı Kuruldu
  29 Ağu Batman Üniversitesi'nde Öğrencilere Bilgilendirme Standı Kuruldu

  Batman Emniyet Müdürlüğü tarafından Batman Üniversitesi'nde, kayıt yaptıran öğrencilerin bilgilendirilmesi amacıyla stant kuruldu. Stantta, kayıt için gelen öğrencilere çeşitli konularda bilgi verildi, broşür dağıtıldı ve hediyeler verildi.

 • Batman Üniversitesi'nde Kontenjanların Yüzde 97,97'si Dolu
  21 Ağu Batman Üniversitesi'nde Kontenjanların Yüzde 97,97'si Dolu

  Batman Üniversitesi'nde bu yıl 73 programa öğrenci alındığı ve 69 programın yüzde yüz doluluk oranına ulaştığı bildirildi. Rektör İdris Demir, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünde yaşanan artışı ve Diş Hekimliği Fakültesinin yüzde yüz doluluk oranını da açıkladı.

 • Mersin'deki Kelenderis Antik Kenti'nde 2 Bin 300 Yıllık Hekate Figürü Bulundu
  18 Ağu Mersin'deki Kelenderis Antik Kenti'nde 2 Bin 300 Yıllık Hekate Figürü Bulundu

  Mersin'deki Kelenderis Antik Kenti'nde yapılan kazılarda, yaklaşık 2 bin 300 yıllık olduğu düşünülen 3 başlı tanrıça Hekate figürü ile Helenistik döneme ait seramikler bulundu. Kazı çalışmalarının devam ettiği antik kent, önemli buluntuların ortaya çıkmasıyla turizme açılmayı hedefliyor. Kazı başkanı Mahmut Aydın, bulunan Hekate figürünün Kelenderis'in Lagina Tapınağı'na bağlı bir kent olduğunu kanıtladığını belirtti. Kelenderis Antik Kenti'nin turizm potansiyelinin yüksek olduğu düşünülüyor.

 • Buharkent'in taze inciri en tatlı haliyle yarıştırıldı
  14 Ağu Buharkent'in taze inciri en tatlı haliyle yarıştırıldı

  Buharkent'in taze inciri en tatlı haliyle yarıştırıldı Aydın'ın Buharkent ilçesinde 'Buharkent Belediyesi 17. Kültür Sanat Şenliği ve Taze İncir Festivali' çerçvesinde düzenlenen 'İncir Tatlısı Yarışması' renkli anlara sahne oldu.

 • Batman'da Yüksek Sıcaklık Bal Verimini Düşürdü
  10 Ağu Batman'da Yüksek Sıcaklık Bal Verimini Düşürdü

  Batman'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması, bal üretiminde ciddi bir düşüşe neden oldu. Yüksek sıcaklıklar arıların çalışmasını yavaşlattı ve bitki örtüsünün kurumasına sebep oldu. Bu durum, bal veriminde yüzde 50'den fazla bir düşüş bekleniyor. Arıcılık faaliyetlerinin yapıldığı bölgelerde daha dayanıklı arı ırkları seçilebilir, kuraklığa dayanıklı bitki örtüsü arttırılabilir ve çiftçilere teknik eğitimler verilebilir.

 • Batman'da öğrencilere yönelik 'askıda yemek' uygulaması devam edecek
  07 Ağu Batman'da öğrencilere yönelik 'askıda yemek' uygulaması devam edecek

  Batman'da öğrencilere yönelik 'askıda yemek' uygulamasının devamı için belediye ve Batman Üniversitesi arasında protokol imzalandı. Batman Üniversitesi öğrencilerine yönelik 'askıda yemek' uygulaması yeni eğitim öğretim yılında da devam edecek. Uygulama kapsamında öğle yemeği Batman Belediyesi tarafından karşılanacak. Ayrıca, 'İyilik Bulaşıcıdır' projesiyle 131 akademisyen yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle buluşacak.

 • Batman Üniversitesi, 16 Bin Öğrencinin Yemek Ücretini Belediye Karşılayacak
  07 Ağu Batman Üniversitesi, 16 Bin Öğrencinin Yemek Ücretini Belediye Karşılayacak

  Batman Üniversitesi ve Batman Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen uygulama kapsamında, 2023-2024 eğitim öğretim yılında 16 bin öğrencinin yemek ücreti belediye tarafından karşılanacak. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ile Rektör Prof. Dr. İdris Demir tarafından imzalanan protokol, belediye toplantı salonunda düzenlenen törenle duyuruldu. Canalp, tüm öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını belirterek, bu uygulamanın bir sosyal belediyecilik örneği olduğunu ifade etti. Ayrıca, Canalp belediyenin borçlanma oranını düşürdüklerini ve projeler hayata geçirdiklerini söyledi. Rektör Prof. Dr. Demir ise öğrencilerin bu yıl da öğle yemeklerini ücretsiz yiyeceğini ve desteklerinden dolayı Canalp'a teşekkür etti.

 • Batman Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi Kuruldu
  04 Ağu Batman Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi Kuruldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Batman Üniversitesi bünyesinde Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu. Rektör Prof. Dr. İdris Demir, yeni kurulan fakültenin hayırlı olmasını diledi ve fakülte sayısının 11'e yükseldiğini belirtti. Spor Bilimleri Fakültesi, sportif faaliyetler ve müsabakalarda daha fazla görünür olmayı hedeflemektedir.

 • Yükseköğretim kurumlarında fakülte ve enstitülerin isimleri değiştirildi
  04 Ağu Yükseköğretim kurumlarında fakülte ve enstitülerin isimleri değiştirildi

  Cumhurbaşkanı kararıyla birçok yükseköğretim kurumunda fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve ad değişiklikleri yapıldı.

 • Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde açılıyor
  26 Tem Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde açılıyor

  Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2 yıl önce Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla kurulmuş olup, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacak. Fakülte, 30 öğrenci ile faaliyet gösterecek olup, fiziki yapısı ve laboratuvarları hazır durumdadır. Rektör İdris Demir, fakültenin kentin sağlık kurumlarına ve sağlık sektörüne büyük katkı sağlayacağını belirtmiştir. Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Veysel Eratilla ise üniversite bünyesindeki laboratuvarların hazır olduğunu ve sınıfların da uygun şekilde hazırlandığını ifade etmiştir.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Körfez turu
  20 Tem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Körfez turu

  Dr. Mehmet Rakipoğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17-19 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdiği Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) kapsayan Körfez ülkeleri turunun önemini, yapılan işbirliği anlaşmalarını ve ileride yaşanabilecek olasılıkları AA Analiz...

 • Batman Belediyesine ait otobüste çıkan yangın söndürüldü
  04 Tem Batman Belediyesine ait otobüste çıkan yangın söndürüldü

  Batman Belediyesine ait körüklü yolcu otobüsünde çıkan yangın, sürücünün dumanı fark etmesi üzerine müdahale edilerek söndürüldü. Otobüste hasar meydana geldi.

 • Suudi Arabistan-İsrail normalleşmesi
  26 Haz Suudi Arabistan-İsrail normalleşmesi

  Dr. Mehmet Rakipoğlu, son dönemde gündeme gelen Suudi Arabistan-İsrail normalleşmesi ihtimalini ve süreçte neler yaşanabileceğini AA Analiz için 3 soruda kaleme aldı.

 • Hasankeyf'te Anadolu Ezgileri Konseri Düzenlendi
  14 Haz Hasankeyf'te Anadolu Ezgileri Konseri Düzenlendi

  Batman'ın Hasankeyf ilçesinde, Batman Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından düzenlenen 2023 yaz etkinlikleri kapsamında 'Anadolu Ezgileri' açık hava konseri gerçekleştirildi. Diyarbakır Medeniyetler Korosu'nun sahne aldığı etkinlikte, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkılar seslendirildi. Konser alanına, kentte KYK yurtlarında kalan depremzedeler de Batman Belediyesi otobüsleriyle getirildi. Kaymakam Şenol Öztürk, yaptığı konuşmada, Hasankeyf'in turizm açısından canlanacağını belirterek, şehri doğa, kültür ve su turizmi ile sanat merkezi olarak büyüteceklerini söyledi.

 • BATÜ'den 2 bin 486 öğrenci mezun oldu
  12 Haz BATÜ'den 2 bin 486 öğrenci mezun oldu

  Batman Üniversitesi'nden mezun olan 2 bin 486 öğrenci için tören düzenlendi. Törende üniversite birincisi konuşma yaptı ve mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Rektör İdris Demir, mezun olan öğrencileri tebrik etti ve mezunların üniversitenin somut çıktıları olduğunu belirtti. Tören, keplerin atılmasıyla sona erdi.

 • Şehit müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için anma programı düzenlendi
  09 Haz Şehit müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için anma programı düzenlendi

  Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 6 yıl önce şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için anma programı düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Rektör Demir, milli mücadele ruhunun asla değişmeyeceğini belirterek, şehit Aybüke'nin hikayesinin asla bitmeyeceğini söyledi.

 • Aybüke öğretmenin katledilmesinin üzerinden 6 yıl geçti! Milli Eğitim Bakanı Tekin'den yürekleri dağlayan paylaşım
  09 Haz Aybüke öğretmenin katledilmesinin üzerinden 6 yıl geçti! Milli Eğitim Bakanı Tekin'den yürekleri dağlayan paylaşım

  2017 yılında PKK'lı teröristlerce şehit edilen 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, ölümünün 6. yıl dönümünde sevgi ve özlemle anılıyor. Müzik öğretmeni Yalçın'ın acısı hala yüreklerde tazeyken Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de duygusal bir paylaşım yaptı. Yalçın'ın seslendirdiği şarkıyı paylaşan Tekin, "Müsteşarlığım döneminde en çok üzüldüğüm olaylardan birisi Aybüke öğretmenimizin şehit edilmesiydi. Şehadetinin yıldönümü rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

 • Aybüke öğretmenin katledilmesinin üzerinden 6 yıl geçti
  08 Haz Aybüke öğretmenin katledilmesinin üzerinden 6 yıl geçti

  Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın sevgiyle yad ediliyor.

 • Batman'da Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi'nin temeli atıldı
  05 Haz Batman'da Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi'nin temeli atıldı

  Batman Organize Sanayi Bölgesi'nde 122 milyon liraya mal olacak Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi'nin temel atma törenine Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, iş insanları ve diğer yetkililer katıldı. Vali Canalp, tesisin çevresel duyarlılıkla beraber ilerleyecek ve gelişecek bir üretken ekonomiye sahip olacaklarını belirtti.

 • Batman OSB'de Endüstriyel Atık Arıtma Tesisi temeli atıldı
  05 Haz Batman OSB'de Endüstriyel Atık Arıtma Tesisi temeli atıldı

  Batman Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yapılacak olan Endüstriyel Atık Arıtma Tesisi temel atma töreni Batman Valisi ve Belediyesi Başkan Vekili Ekrem Canalp'in katılımıyla gerçekleşti. OSB'de Batman Çayına akıtılan atık suların temiz hale getirilmesi için 'Endüstriyel Atık Arıtma Tesisi' temel atma töreni düzenlendi.

 • Batman OSB'de Endüstriyel Atık Arıtma Tesisi temeli atıldı
  05 Haz Batman OSB'de Endüstriyel Atık Arıtma Tesisi temeli atıldı

  Batman Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılacak olan Endüstriyel Atık Arıtma Tesisi temel atma töreni Batman Valisi ve Belediyesi Başkan Vekili Ekrem Canalp'in katılımıyla gerçekleşti. Yeni yapılacak OSB kirlilik üretmeyecek ve Batman Çayı'na atık bırakmayacak. Ayrıca, Silvan Barajı'ndan Batman'a temiz su sağlanacak ve Batman Belediyesi yıllık 250 milyon liralık faturadan kurtulacak.

 • Batman OSB'ye 122 milyon liraya atık su arıtma tesisi yapılıyor
  05 Haz Batman OSB'ye 122 milyon liraya atık su arıtma tesisi yapılıyor

  Batman Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 122 milyon liraya mal olacak atık su arıtma tesisi inşa ediliyor. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, tesisin Batman'a ve gelecek nesillere karşı hissettikleri sorumluluğun bir yansıması olduğunu söyledi. Törene, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral İhsan Kaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Adem Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 • Depremde görev alan Batman Üniversitesi personellerine teşekkür belgesi verildi
  02 Haz Depremde görev alan Batman Üniversitesi personellerine teşekkür belgesi verildi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde görev alan Batman Üniversitesi personellerine rektör Prof. Dr. İdris Demir tarafından teşekkür belgesi verildi.

 • Batman'da Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları Protokolü İmzalandı
  31 May Batman'da Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları Protokolü İmzalandı

  Batman Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol için tören düzenlendi. Vali Ekrem Canalp, projenin öğrencilerin motivasyonunu artırdığını belirtirken, Rektör İdris Demir ise 52 akademisyenin 7 bin 650 öğrenci ile bir araya geldiğini açıkladı.

 • Dicle Üniversitesi ve Batman Üniversitesi akademisyenleri deprem anında uyarı veren cihaz geliştirdi
  31 May Dicle Üniversitesi ve Batman Üniversitesi akademisyenleri deprem anında uyarı veren cihaz geliştirdi

  Diyarbakır ve Batman'da akademisyenlerin yürüttüğü çalışma kapsamında, deprem anında uyarı veren 'Duyar' isimli cihaz geliştirildi. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından Dicle Üniversitesi (DÜ) ve Batman Üniversitesinden bir grup akademisyen, 'Yapı Bütünlüğü Tespit ve Uyarım Projesi'ni hazırladı.

 • Batman'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı
  20 May Batman'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

  Batman'da düzenlenen etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Vali Ekrem Canalp'in de katıldığı programda, günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yapıldı, öğrencilere ödüller verildi.

 • Batman'da Polis Haftası çerçevesinde bilgi yarışması final programı düzenlendi
  09 Nis Batman'da Polis Haftası çerçevesinde bilgi yarışması final programı düzenlendi

  Batman'da Polis Haftası çerçevesinde bilgi yarışması final programı düzenlendi Batman'da 10 Nisan Polis Haftası çerçevesinde liseler arası bilgi yarışması final programı düzenlendi.

 • BATMAN'DA DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN HATIRA ORMANI KURULDU
  22 Mar BATMAN'DA DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN HATIRA ORMANI KURULDU

  BATMAN'da, Orman İşletme İl Müdürlüğü'nce, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için hatıra ormanı kuruldu.

 • Batman'da Çanakkale Zaferi'nin 108'nci yılı coşkuyla kutlandı
  18 Mar Batman'da Çanakkale Zaferi'nin 108'nci yılı coşkuyla kutlandı

  Batman'da Çanakkale Zaferi'nin 108'nci yılı coşkuyla kutlandı Batman'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 108'nci yıldönümü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Advertisement