Son dakika Bitlis Belediyesi haberleri, Bitlis Belediyesi son dakika, son dakika Bitlis Belediyesi

Son Dakika Bitlis Belediyesi Haberleri

 • AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: Türkiye ikinci yüzyılında 81 ilimizde iddialıyız
  10 Şub AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler: Türkiye ikinci yüzyılında 81 ilimizde iddialıyız

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "Bazıları sadece iş yapar, bazıları da sadece eleştirir, görüyoruz.

 • Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, basın mensuplarıyla bir araya geldi
  06 Şub Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, basın mensuplarıyla bir araya geldi

  Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, kentteki basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 5 yıllık görev süresince gerçekleştirdikleri projeleri anlattı. Tanğlay, belediye başkanlığına yeniden aday olduğunu belirterek, kentin potansiyelini ortaya çıkaracak projeler üreteceklerini dile getirdi. Ayrıca, halkın yetki vermesi halinde görevine devam edeceğini vurguladı ve Bitlis'in kalkınması için kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

 • Bitlis'te depremde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu
  06 Şub Bitlis'te depremde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu

  Bitlis'te, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden polis memurları ve yakınları ile vatandaşlar için mevlit okutuldu. Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla Bitlis Emniyet Müdürlüğü tarafından Ulu Cami'de mevlit programı düzenlendi. Mevlit okunmasının ardından Bitlis Müftüsü Mehmet Faysal Geylani, hayatını kaybedenler için dua etti. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, cami çıkışında vatandaşlara çorba ikramında bulundu. Programa, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı, İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Bitlis El-Aman Kayak Merkezi Yarıyıl Tatilinde Yoğun İlgi Gördü
  05 Şub Bitlis El-Aman Kayak Merkezi Yarıyıl Tatilinde Yoğun İlgi Gördü

  Bitlis'teki El-Aman Kayak Merkezi, yarıyıl tatili sürecinde yöre sakinlerinin yanı sıra başka illerden kente gelen binlerce kişiyi ağırladı. Kent merkezi ile Tatvan ilçesi arasındaki bölgede yer alan ve 7 Ocak'ta hizmet vermeye başlayan kayak merkezi, yarıyıl tatilinde en yoğun dönemlerinden birini yaşadı. Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen '3. Geleneksel Meşaleli Kayak Şenliği'ne de ev sahipliği yapan merkeze gelen vatandaşlar, kayak takımları, snowboard ve kızaklarla kayarak eğlendi. Türkiye Kayak Federasyonu Bitlis İl Temsilcisi Behzat Dayan, yarıyıl tatili boyuncu kayak merkezine yoğun ilginin olduğunu söyledi. Batman, Şırnak, Diyarbakır ve Muş'tan çok sayıda ziyaretçinin bölgeye geldiğini belirten Dayan, şunları kaydetti: 'Buradaki kayak merkezine hafta sonları çok sayıda ziyaretçi geliyor. Tatil sürecince yaklaşık 30 bin insan buraya gelerek kayak yaptı. Bu ilgi ilimiz adına bizi mutlu ediyor. Ulaşımı rahat ve fiyatları çok uygun. Buraya gelen misafirlere her türlü kolaylığı sağlıyoruz.' Aydın'dan gelen Özge Şirin de iki haftalık süreçte kayak merkezinde yoğunluk olduğunu dile getirerek, kayak deneyimini ilk kez burada yaşadığını dile getirdi. Ziyaretçilerden Gökçe Sümer de kayak merkezinin kentte yapılan en güzel yatırımlardan biri olduğunu ifade etti.

 • Bitlis'te Meşaleli Kar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  03 Şub Bitlis'te Meşaleli Kar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen 3. kar festivali renkli görüntülere sahne oldu. Vatandaşlar kızak, kayak ve halayla eğlendi, milli kayakçılar meşaleli gösteri sundu.

 • Bitlis Kar Festivali ve Meşaleli Kayak Gösterileri Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  03 Şub Bitlis Kar Festivali ve Meşaleli Kayak Gösterileri Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen Kar Festivali ve Meşaleli Kayak gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Festivale katılanlar gönüllerince eğlenip kayak yaptı. Bitlis Valisi, Belediye Başkanı ve çok sayıda vatandaş etkinliğe katıldı. Gün boyunca müzik eşliğinde halay çekildi ve köfte ekmek ikramı yapıldı. Bitlis Belediye Başkanı, etkinliklere olan ilgiden memnuniyetini dile getirdi. Festivalde meşaleli kayak gösterileri ve havai fişek gösterileri de yapıldı.

 • Bitlis Kar Festivali ve Meşaleli Kayak Gösterileri Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  03 Şub Bitlis Kar Festivali ve Meşaleli Kayak Gösterileri Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen Kar Festivali ve Meşaleli Kayak gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Festivale katılanlar gönüllerince eğlenip kayak yaptı. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ve çok sayıda vatandaş etkinliğe katıldı. Gün boyunca süren eğlence, akşam saatlerinde kayakçıların meşaleli gösterileriyle sona erdi.

 • Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen Meşaleli Kayak Şenliği
  03 Şub Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen Meşaleli Kayak Şenliği

  Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Meşaleli Kayak Şenliği'nde meşaleli kayak ve havai fişek gösterisi yapıldı. Şenliğe katılanlar, gösteriler ve etkinliklerle eğlenceli anlar yaşadı. Sporcuların Türk bayrakları ve meşalelerle kayak merkezinin zirvesinden indiği sırada havai fişekler atıldı. Şenliğe katılan vatandaşlar renkli görüntüleri cep telefonlarıyla kaydetti.

 • Bitlis Kar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  03 Şub Bitlis Kar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Kar Festivali, El Aman Kayak Tesisinde gerçekleşti. Vatandaşlar kızak, kayak ve halayla eğlendi. Milli kayakçılar da meşalelerle gösteri sundu. Festivalin gururu yaşandı.

 • Bitlis'te 3. Geleneksel Meşaleli Kayak Şenliği Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi
  03 Şub Bitlis'te 3. Geleneksel Meşaleli Kayak Şenliği Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

  Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Meşaleli Kayak Şenliği, El-Aman Hanı Kayak Merkezi'nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Katılımcılar kayak, snowboard ve kızakla eğlendi. Şenlikte halaylar çekildi ve köfte ekmek ile ayran ikram edildi. Vali Erol Karaömeroğlu, Bitlis'in kış turizmi potansiyeline dikkat çekerek, kentteki tesislerin amatör ve profesyonel sporculara hizmet verdiğini belirtti. Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ise karı eğlenceye dönüştürmek istediklerini ifade etti.

 • Van şehrinin minyatürü yapılıyor
  03 Şub Van şehrinin minyatürü yapılıyor

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, eski tekel binası yerinde yapılan Bedesten Çarşısının şehrin ekonomisine büyük katkılar sunacağını ifade ederek, "Yılda 1 milyon turistin ziyaret etmesi beklenmektedir" dedi.

 • Bitlis'te kar temizleme çalışmaları devam ediyor
  01 Şub Bitlis'te kar temizleme çalışmaları devam ediyor

  Bitlis Belediyesi ekipleri, Türkiye'nin en çok kar yağan illerinden biri olan Bitlis'te, cadde, sokak ve kaldırımlarda biriken karı kent dışına taşıyor. 40 araç ve 80 personelle yürütülen çalışmalarda, iş makineleriyle toplanan kar kamyonlarla kent merkezinin dışına götürülüyor. Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini belirterek, günlük 150-200 kamyon kar taşıdıklarını ve bugüne kadar 100 bin litre akaryakıt kullandıklarını söyledi.

 • Bitlis'te Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor
  01 Şub Bitlis'te Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

  Bitlis Belediyesi, kentte biriken karları iş makineleri ve kamyonlarla şehir dışına taşıyor. Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, günlük 150-200 kamyon civarında kar taşıdıklarını belirtti. Karla mücadele çalışmalarının devam ettiği Bitlis'te, 13 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor. Belediye ekipleri, ayrıca buzlanmaları önlemek için tuzlama çalışmaları da yapıyor.

 • Bitlis'te Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor
  01 Şub Bitlis'te Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

  Bitlis Belediyesi, kentte biriken karları iş makineleri ve kamyonlarla şehir dışına taşıyor. Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, günlük 150-200 kamyon civarında kar taşıdıklarını belirtti. Karla mücadele çalışmalarının yanı sıra buzlanmalar için de tuzlama çalışması yapıldığı ifade edildi.

 • Bitlis'te kamyonlarla kar taşınıyor
  01 Şub Bitlis'te kamyonlarla kar taşınıyor

  Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, bugüne kadar yaklaşık 3 bin kamyon karın taşındığını ve karla mücadelede şimdiye kadar 100 bin litre yakıt harcandığını söyledi. Şehir merkezinin dar sokaklarında toplanan kar yığınları kamyonlarla şehir dışına taşınıyor. Belediye ekipleri gerek iş makinesi gerekse insan gücüyle karla mücadelesini geceli gündüzlü sürdürüyor.

 • Bitlis'te Kar Yağışı: 315 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  27 Oca Bitlis'te Kar Yağışı: 315 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Bitlis'te dün akşam başlayan ve gece boyunca etkisini sürdüren kar yağışı sonucunda araçlar kara gömülürken, 315 köy yolunun ulaşımı kapandı. Kar kalınlığı merkezde 1, yüksek kesimlerde ise 2 metreye kadar ulaştı. Bitlis Belediyesi ve Karayolları ekipleri gece boyunca karla mücadele çalışmalarını sürdürdü. Meteoroloji yetkilileri ise kar yağışının hafta ortasına kadar devam edeceğini belirterek vatandaşları uyardı.

 • Bitlis'te etkili kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor
  26 Oca Bitlis'te etkili kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

  Bitlis'te sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle kent beyaz örtüyle kaplandı. Araçlar trafikte kontrollü ilerlerken, Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bitlis Belediyesi ise ana yollarda ve ara sokaklarda kar küreme, tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

 • AK Parti Tatvan İlçe Başkanı Erhan Ayaz tarafından yapılan Kur'an kursu ve taziye evi açıldı
  12 Oca AK Parti Tatvan İlçe Başkanı Erhan Ayaz tarafından yapılan Kur'an kursu ve taziye evi açıldı

  AK Parti Tatvan İlçe Başkanı ve hayırsever iş insanı Erhan Ayaz tarafından ilçede yaptırılan Kur'an kursu ve taziye evinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan AK Parti Bitlis Milletvekili Turan Bedirhanoğlu, yeni Kur'an kursunun hayırlı olması dileğinde bulundu. Ayaz ise binanın yapım süreciyle ilgili katılımcılara bilgi verdi. Açılış programına birçok önemli isim ve vatandaşlar katıldı.

 • Tatvan'da Hayırsever İş Adamı Tarafından Yaptırılan Kur'an Kursu ve Taziye Evi Hizmete Açıldı
  12 Oca Tatvan'da Hayırsever İş Adamı Tarafından Yaptırılan Kur'an Kursu ve Taziye Evi Hizmete Açıldı

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde, Tatvanlı hayırsever iş adamı Erhan Ayaz tarafından Pınarbaşı Mahallesi'nde yaptırılan Kur'an Kursu ve Taziye Evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış programına Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, il ve ilçe protokol üyeleri, kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 • Bitlis Deresi'ndeki Işıklandırma Çalışmaları Tamamlandı
  09 Oca Bitlis Deresi'ndeki Işıklandırma Çalışmaları Tamamlandı

  Bitlis'in tarihi dokusunun ortaya çıkarılması amacıyla hayata geçirilen Dere Üstü Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ıslah edilen Bitlis Deresi'ndeki ışıklandırma çalışmalarının bir bölümü tamamlandı. Bitlis Deresi üzerine inşa edilen yapıların yıkılmasıyla birlikte 9 köprü, sur duvarı, kale kapısı, Paşa Hamamı, Hazo Hanı, Hacı Behiye Cami gün yüzüne çıkarıldı. 1400 metre uzunluğundaki dere ışıklandırma çalışmalarının 250 metrelik bölümü tamamlandı ve diğer kısımlarının tamamlanması inşaat sezonunun başlamasıyla gerçekleştirilecek. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, projenin Bitlis'in tarihi kimliğine kavuşmasını sağladığını ve Bitlis'in 7 bin yıllık tarihini dünyaya göstermek istediklerini belirtti.

 • Bitlis'te Tarihi Dokular Yeniden Gün Yüzüne Çıkıyor
  09 Oca Bitlis'te Tarihi Dokular Yeniden Gün Yüzüne Çıkıyor

  Bitlis'te yaklaşık 4 yıldır yürütülen 'Dere Üstü Islah Projesi' ile kentin tarihi dokusu restore ediliyor. Proje kapsamında çevredeki yeni yapılar yıkılarak tarihi yapıların restorasyonu yapıldı. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, projenin sonuna yaklaşıldığını ve 7 bin yıllık kentin hak ettiği kimliğe kavuşacağını belirtti. Ayrıca, dere ıslahı ve ışıklandırma çalışmalarının da tamamlanmasıyla Bitlis yeni ziyaretçilerini ağırlayacak.

 • Binlerce yıllık Bitlis Deresi ışıklandırıldı
  09 Oca Binlerce yıllık Bitlis Deresi ışıklandırıldı

  Bitlis'te tarihi dokuyu gün yüzüne çıkarmak için başlatılan 'Dere Üstü Islah Projesi' kapsamında yapılan ışıklandırma çalışmasıyla binlerce yıllık geçmişiyle ünlü Bitlis Deresi, kente ayrı bir güzellik katmıştır. Proje kapsamında tarihi köprüler, han ve hamam gibi eserler restore edilmiş, çocuk oyun parkları, yürüyüş yolları ve dinlenme alanları da oluşturulmuştur. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, yapılan çalışmalarla Bitlis'in kendi kimliğine kavuştuğunu ve tarihi güzelliklerini dünyaya göstermek istediklerini belirtmiştir.

 • AK Parti'nin 26 il belediye başkan adayı belli oldu
  07 Oca AK Parti'nin 26 il belediye başkan adayı belli oldu

  İstanbul'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için aralarında İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Eskişehir'in de aralarında bulunduğu 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adayı açıklandı.

 • Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, AA'nın 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı
  05 Oca Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, AA'nın 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı

  Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Anadolu Ajansı'nın düzenlediği 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katılarak, 5 farklı kategoride yer alan 147 fotoğrafı inceledi ve oyladı. Tanğlay, deprem, Gazze saldırıları, çevre-yaşam, haber ve spor kategorilerindeki fotoğraflara oy vererek, Anadolu Ajansı'na teşekkür etti.

 • Bitlis Belediyesi Kadın Destek Merkezi'nde Kadınlar Hem Meslek Öğreniyor Hem de Aile Bütçelerine Katkı Sağlıyor
  04 Oca Bitlis Belediyesi Kadın Destek Merkezi'nde Kadınlar Hem Meslek Öğreniyor Hem de Aile Bütçelerine Katkı Sağlıyor

  Bitlis Belediyesi Kadın Destek Merkezi'nde (KADEM) düzenlenen kurslara katılan kadınlar, öğrendikleri mesleklerle hem kendilerini geliştiriyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor. KADEM bünyesinde açılan örgü, nakış, ahşap, boyama, sabun sanatı ve amigurumi kurslarına katılan kadınlar, yaptıkları ürünleri satarak gelir elde ediyor. Kursiyerler, kurslardan aldıkları bilgilerle kendilerini geliştirirken, aynı zamanda evde oturmak yerine farklı etkinlikler yapmanın keyfini yaşıyorlar.

 • Bitlis Belediyesi Kadın Destek Merkezi'nde Kadınlar Hem Meslek Öğreniyor Hem de Aile Bütçelerine Katkı Sağlıyor
  04 Oca Bitlis Belediyesi Kadın Destek Merkezi'nde Kadınlar Hem Meslek Öğreniyor Hem de Aile Bütçelerine Katkı Sağlıyor

  Bitlis Belediyesi Kadın Destek Merkezi'nde (KADEM) düzenlenen kurslara katılan kadınlar, öğrendikleri mesleklerle hem kendilerini geliştiriyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor. KADEM bünyesinde açılan örgü, nakış, ahşap, boyama, sabun sanatı ve amigurumi kurslarına katılan kadınlar, yaptıkları ürünleri satarak gelir elde ediyor. Kursiyerler, kurslardan aldıkları bilgilerle kendilerini geliştirirken, aynı zamanda evde oturmak yerine farklı etkinlikler yapmanın keyfini yaşıyorlar.

 • Türk Kızılay ve BEÜ Genç Kızılay, Gazze için kermes düzenledi
  26 Ara Türk Kızılay ve BEÜ Genç Kızılay, Gazze için kermes düzenledi

  Bitlis Eren Üniversitesi Genç Kızılay Öğrenci Kulübü tarafından Gazze halkı için düzenlenen kermese, üniversite personeli, öğrenci ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kermesin amacı, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekmek ve ihtiyaç sahiplerine destek olmaktı. Elde edilen gelir Filistin halkına gönderilecek.

 • Bitlis'te Kar Yağışı: 20 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  23 Ara Bitlis'te Kar Yağışı: 20 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Bitlis'te kar yağışı nedeniyle 20 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. Karla mücadele ekipleri çalışmalara başladı.

 • Bitlis Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Dörtağaç Köyü İlkokulu'nda çocukları tiyatroyla buluşturdu
  20 Ara Bitlis Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Dörtağaç Köyü İlkokulu'nda çocukları tiyatroyla buluşturdu

  Bitlis Belediyesi Tiyatro Topluluğu üyeleri, Dörtağaç Köyü İlkokulu'nda sahneledikleri 'Kafadan Tayfa' oyunuyla çocukları tiyatroyla buluşturdu. Topluluk üyeleri, köy okullarında eğitim gören çocuklar için hazırladıkları oyunları sahnelemeye devam ediyor. Tiyatro ekibi, 'Kafadan Tayfa' oyununu sahneleyerek çocuklara güzel bir gün yaşattı. Tiyatro Topluluğu Sorumlusu Cihan Olan, amaçlarının köy okullarındaki öğrencileri tiyatro ile buluşturmak olduğunu belirtti.

 • Bitlis'te özel gereksinimli öğrenciler için proje hazırlandı
  13 Ara Bitlis'te özel gereksinimli öğrenciler için proje hazırlandı

  Bitlis Valiliği koordinesinde özel gereksinimli öğrenciler için hazırlanan "Bitlis'te Özelim" projesinin startı verildi.

 • Bitlis'te iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı
  26 Kas Bitlis'te iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde komşu iki köyde ikamet eden Tuzgu ve Göktaş aileleri arasındaki husumet, aile ve bölgenin ileri gelenleri ile kanaat önderlerinin aracılığıyla barıştırıldı. Düzenlenen barış töreniyle birlikte aileler arasındaki husumet sona erdi.

 • Bitlis'te iki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı
  25 Kas Bitlis'te iki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde çıkan kavga sonucu başlayan husumet, yapılan girişimlerle barışla sonuçlandırıldı. Aile fertleri bir araya gelerek barıştı.

 • İstanbul'da şehit olan polis memuru Lütfü Baykar memleketi Bitlis'te son yolculuğuna uğurlandı
  14 Kas İstanbul'da şehit olan polis memuru Lütfü Baykar memleketi Bitlis'te son yolculuğuna uğurlandı

  İstanbul Maltepe'de görevi esnasında "dur" ihtarına uymayan sürücünün kullandığı hafriyat kamyonunun çarpması sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Lütfü Baykar, memleketi Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • Şehit polis memuru, memleketi Bitlis'te son yolculuğuna uğurlandı
  14 Kas Şehit polis memuru, memleketi Bitlis'te son yolculuğuna uğurlandı

  İSTANBUL'da Sezgin Açık'ın ailesiyle tartıştıktan sonra aldığı hafriyat kamyonuyla 2'si polis aracı, toplam 16 araca çarptığı olayda yaralanıp, 24 gün sonra tedavi gördüğü hastanede şehit düşen polis memuru Lütfi Baykar'ın (53) cenazesi, memleketi Bitlis'te düzenlenen tören sonrası toprağa verildi.

 • Bitlis'te Atatürk'ü Anma Günü Programı Düzenlendi
  10 Kas Bitlis'te Atatürk'ü Anma Günü Programı Düzenlendi

  Bitlis'te 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle düzenlenen programda çelenk sunulması, saygı duruşu, konuşmalar, şiirler ve oratoryo gösterisi yapıldı.

 • 1950 metrelik tünelde trafik kazası tatbikatı
  02 Kas 1950 metrelik tünelde trafik kazası tatbikatı

  Bitlis-Baykan kara yolu üzerinde bulunan 1950 metrelik 8 Ağustos Tüneli'nde trafik kazası tatbikatı gerçekleştirildi. Senaryo gereği meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı ve 1 kişi hayatını kaybetti. Tatbikatta, kaza yapan araca ilk müdahale itfaiye ekipleri tarafından yapıldı ve yaralılar hastaneye sevk edildi.

 • Bitlis-Baykan kara yolu üzerinde trafik kazası tatbikatı gerçekleştirildi
  02 Kas Bitlis-Baykan kara yolu üzerinde trafik kazası tatbikatı gerçekleştirildi

  Bitlis-Baykan kara yolu üzerinde bulunan 8 Ağustos Tüneli'nde trafik kazası tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta, 3 kişi yaralandı ve 1 kişi hayatını kaybetti. İtfaiye, AFAD ve sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

 • Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
  29 Eki Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

  Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Vali Cahit Çelik ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir'in katıldığı törende, saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Niğde Valisi Cahit Çelik, konuşmasında Cumhuriyet'in Türk milletine bırakılmış en büyük miras olduğunu vurguladı.

 • Bitlis'te Cumhuriyet'in 100 yılı coşkuyla kutlandı
  29 Eki Bitlis'te Cumhuriyet'in 100 yılı coşkuyla kutlandı

  Bitlis'te Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlandı.

 • Bitlis'te 2. Arıcılık ve Bal Festivali düzenlendi
  24 Eki Bitlis'te 2. Arıcılık ve Bal Festivali düzenlendi

  Bitlis'te Valilik, Bitlis Eren Üniversitesi, Bitlis Belediyesi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV), Arı Yetiştiricileri Birliği'nin katkılarıyla '2. Arıcılık ve Bal Festivali' düzenlendi. Festivalde Türkiye Arıcılığının Sorunları ve Çözüm Önerileri Paneli gerçekleştirildi.

 • Bitlis Eren Üniversitesi'nde Bal Festivali düzenlendi
  24 Eki Bitlis Eren Üniversitesi'nde Bal Festivali düzenlendi

  Bitlis Eren Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Bal Festivali' kapsamında Türkiye Arıcılığının Sorunları ve Çözüm Önerileri konulu panel gerçekleştirildi. Ayrıca düzenlenen bal yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde, Bitlis balının tanıtımı ve kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalar da vurgulandı.

 • HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam: Filistin'e yönelik saldırılar 1917'de başladı
  22 Eki HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam: Filistin'e yönelik saldırılar 1917'de başladı

  HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin yaptığı konuşmada, bu savaşın 1917'de İngilizlerin Filistin topraklarını işgal etmesiyle başladığını belirtti. Sağlam, İslam ülkelerinin başındaki idarecilerin gayretsizliği ve zulme karşı çıkma sorumluluğunu yerine getirmemesiyle bu zulmün devam ettiğini ifade etti. Bitlis HÜDA PAR 4. Olağan İl Kongresi'nde ise Cengiz Karakaya yeniden il başkanlığına seçildi.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, Bitlis'te konuştu Açıklaması
  26 Eyl AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, Bitlis'te konuştu Açıklaması

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Türkiye bu yaşamış olduğu enflasyonist baskıyı ve ekonomik birtakım dalgalanmaların olumsuz yansımalarını orta vadeli programla aşacaktır.

 • Bitlis Belediyesi Otogar ve İtfaiye Binalarının İnşaatını Sürdürüyor
  26 Eyl Bitlis Belediyesi Otogar ve İtfaiye Binalarının İnşaatını Sürdürüyor

  Bitlis Belediyesi, Tatvan Belediyesi ile ortak yaptığı otogar inşaatının devam ettiğini ve kısa süre içinde tamamlanarak hizmete açılacağını duyurdu. Otogarın yanı sıra yeni itfaiye ve hangar binalarının da kısa sürede hizmete açılacağı belirtildi. Ayrıca, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kentte ulaşımın daha sağlıklı sağlanması için yeni yol yapım çalışmalarının devam ettiği ve bu yıl tamamlanarak hizmete sunulacağı ifade edildi.

 • Bitlis Belediye Başkanı Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı
  26 Eyl Bitlis Belediye Başkanı Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

  Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tanğlay, mesajında, Mevlit Kandili'nin tüm insanlığa sağlık, rahmet, bereket ve huzur getirmesi dileğinde bulundu. Hz. Muhammed'in dünyayı şereflendirdiği gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni eden Tanğlay, insanların Hz. Muhammed'i örnek alması gerektiğini vurguladı ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni kutladı.

 • Bitlis'te kurulan tekstil fabrikası ihracata başladı
  23 Eyl Bitlis'te kurulan tekstil fabrikası ihracata başladı

  Bitlis Belediyesi tarafından Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan tekstil fabrikasında üretime geçen girişimci İsmail Aslan, kentte istihdam sağlayarak ihracata başladı. Fabrikada üretilen ürünler Fransa, İspanya, Rusya ve diğer Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Fabrikanın idari işler sorumlusu Seda Budak, fabrikaların hem üretime hem de ekonomiye önemli katkı sağladığını belirtti. İşçiler ise Bitlis'te iş imkanının artmasıyla memleketlerine geri döndüklerini ve buradaki çalışma koşullarının daha iyi olduğunu ifade etti.

 • Bitlis'te 12 hektarlık alanda örtü yangını çıktı
  02 Eyl Bitlis'te 12 hektarlık alanda örtü yangını çıktı

  Bitlis merkeze bağlı Yumurtatepe mevkiinde 12 hektarlık alanda örtü yangını çıktı. Yangın, Bitlis Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

 • Bitlis'te çıkan örtü yangınında 12 hektarlık alanda zarar oluştu
  02 Eyl Bitlis'te çıkan örtü yangınında 12 hektarlık alanda zarar oluştu

  Bitlis'in Yumurtatepe köyü mevkisinde çıkan yangında 12 hektarlık alan zarar gördü. Yangın, Orman İşletme Müdürlüğü ve Bitlis Belediyesi ekiplerince kontrol altına alındı ve soğutma işlemi yapılmaktadır.

 • Bitlis Belediye Başkanı Tanğlay'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
  30 Ağu Bitlis Belediye Başkanı Tanğlay'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

  Bitlis Belediye Nesrullah Tanğlay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Bitlis'te Millet Bahçesi Hizmete Açılıyor
  30 Ağu Bitlis'te Millet Bahçesi Hizmete Açılıyor

  Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, tamamlanma aşamasına gelen millet bahçesinin kısa sürede hizmete açılacağını söyledi. Hüsrevpaşa Mahallesi'nde inşa edilen millet bahçesinde incelemelerde bulunan Tanğlay, çalışmaların kısa sürede bitirileceğini belirtti. Millet bahçesindeki seyir terası, yürüyüş yolları, sosyal donatı ve spor alanlarıyla şehrin ihtiyacını karşılayacak.

 • Ahlat'ta Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü etkinlikleri başladı
  23 Ağu Ahlat'ta Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü etkinlikleri başladı

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü kutlamaları, "Sultan Alparslan Otağı"nın da kurulduğu millet bahçesinde başladı.

 • Bitlis'te 200 sokak köpeği kısırlaştırıldı
  20 Ağu Bitlis'te 200 sokak köpeği kısırlaştırıldı

  Bitlis'te 200 sokak köpeği kısırlaştırıldı Bitlis Belediyesi ve Gönüllü Veteriner Hekimler ve Teknikerler Derneği işbirliğiyle 200 sokak köpeği kısırlaştırılarak, periyodik aşıları yapıldı.

 • Bitlis'te 200 sahipsiz köpek kısırlaştırıldı
  19 Ağu Bitlis'te 200 sahipsiz köpek kısırlaştırıldı

  Bitlis Belediyesi ve Gönüllü Veteriner Hekimler ve Teknikerler Derneği iş birliğiyle 200 sahipsiz köpek kısırlaştırıldı. Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine getirilen köpeklerin aşıları yapıldıktan sonra kısırlaştırıldığı belirtildi. Belediye veterineri, kısırlaştırmanın hayvanların saldırganlığını yitirmesine yardımcı olduğunu ifade etti. Ayrıca, kuduz tehlikesine karşı da parazit aşısı yapıldığı ve çalışmaların üçer aylık periyotlarla devam edeceği açıklandı. Gönüllü Veterinerler Hekimler ve Teknikerler Derneği ise Türkiye genelinde halk sağlığı için çalışmalar yürüttüklerini ve kısırlaştırma ve aşılama çalışmalarına gönüllü olarak katıldıklarını belirtti.

 • Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşu konserle kutlandı
  08 Ağu Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşu konserle kutlandı

  Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 107. yıl dönümü etkinlikleri, Derya Uluğ'un verdiği konserle sona erdi. Uluğ'un seslendirdiği şarkılarla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatmasıyla etkinlikler son buldu. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Uluğ'a plaket ve hediye takdim ederek katkılarından dolayı teşekkür etti.

 • Van Denizi Bisiklet Festivali başladı
  08 Ağu Van Denizi Bisiklet Festivali başladı

  Van Gölü kirlenmesin, mavi kalsın sloganıyla düzenlenen Van Denizi Bisiklet Festivali, 5 Ağustos'ta başladı. 250 bisikletçi, Bitlis'in kurtuluşunun yıl dönümü olan 8 Ağustos'ta Van'a ulaştı. Bisikletçiler, Van Gölü'nün çevresini turlayacak ve çevre temizliği yapacak.

 • Van Denizi Bisiklet Festivali başladı
  08 Ağu Van Denizi Bisiklet Festivali başladı

  Van Gölü kirlenmesin, mavi kalsın sloganıyla düzenlenen Van Denizi Bisiklet Festivali, 5 Ağustos'ta başladı. 250 bisikletçi, Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olan 8 Ağustos'ta Van'a ulaştı. Bisikletçiler, Van Gölü'nün çevresini turlayacak ve çevre temizliği yapacak.

 • Van Gölü için pedal çeviren bisiklet tutkunları Bitlis'e ulaştı
  08 Ağu Van Gölü için pedal çeviren bisiklet tutkunları Bitlis'e ulaştı

  Van Gölü Havzası Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programına katkı sunmak amacıyla düzenlenen Van Denizi Bisiklet Festivali çerçevesinde Van'dan yola çıkan bisiklet tutkunları Bitlis'e ulaştı. Festival, Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Bitlis Belediyesi, Van Gölü'ne kıyısı bulunan ilçe belediyeleri ve Van Gölü Aktivistleri Derneği'nin katkılarıyla organize edildi. Festivalde yaklaşık 250 kişi, 200 kilometre pedal çevirerek Bitlis'te kamp kurdu. Amacı Van Gölü Havzasını tanıtmak olan festival, aynı zamanda çevre duyarlılığını artırmayı hedefliyor.

 • Engelli bisikletçiler festivale renk kattı
  07 Ağu Engelli bisikletçiler festivale renk kattı

  "Van Gölü Havzası Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı"na katkı sunmak amacıyla düzenlenen 5. Van Denizi Bisiklet Festivali'ne katılan 3 engelli yoğun ilgi gördü. Van'dan Bitlis'in Tatvan ilçesine ulaşan 250 bisikletçinin arasında bulunan 3 engelli sporcu büyük ilgi görüyor. Eşpedal Derneği üyesi Müslüm Olcay, Gaziantep, Bursa ve İstanbul'dan katıldıklarını belirterek, bu tür organizasyonların hoşlarına gittiğini söyledi. Görme engelli bisikletçi Özlem Arten ise etkinliğe katılmaktan gurur duyduğunu ve oldukça güzel geçtiğini kaydetti. Vangölü Aktivistleri Spor Kulübü Başkanı Cemal Yıldırım ise etkinliğe 250 sporcunun katıldığını belirterek, çiftli bisikletçilerin inanılmaz bir keyif kattığını ifade etti."

 • Engelli Bisikletçiler Van Denizi Bisiklet Festivali'nde İlgiyle İzlendi
  07 Ağu Engelli Bisikletçiler Van Denizi Bisiklet Festivali'nde İlgiyle İzlendi

  Van Gölü Havzası Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı'na katkı sunmak amacıyla düzenlenen 5. Van Denizi Bisiklet Festivali'ne katılan 3 engelli, ilgiyle izlendi. Festival, Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Bitlis Belediyesi, Van Gölü'ne kıyısı bulunan ilçe belediyeleriyle Vangölü Aktivistleri Derneği'nin katkılarıyla organize ediliyor. 250 bisikletçinin arasında bulunan 3 engelli sporcu büyük ilgi görüyor. Engelli bisikletçiler etkinliğe katılmaktan gurur duyduklarını belirtti.

 • Van Denizi Bisiklet Festivali, Van Gölü'nü tanıtmayı amaçlıyor
  06 Ağu Van Denizi Bisiklet Festivali, Van Gölü'nü tanıtmayı amaçlıyor

  Van Gölü Havzası Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı'na katkı sunmak amacıyla düzenlenen Van Denizi Bisiklet Festivali, bisiklet tutkunlarını bir araya getiriyor. Festival kapsamında Van'dan yola çıkan bisiklet severler, Bitlis'in Tatvan ilçesine ulaştı. Festival, Van Gölü'nün eşsiz güzelliklerini tanıtmayı ve gölün korunmasına dikkat çekmeyi hedefliyor. Festival, uluslararası katılımcılarıyla birlikte insanların kaynaşmasını ve Van Gölü'nün önemini vurgulamayı amaçlıyor.

 • Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 107'nci yılı kutlandı
  05 Ağu Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 107'nci yılı kutlandı

  Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 107. yıl dönümü münasebeti 'Büyük Bitlis Buluşmaları' adı altında etkinlikler düzenlendi. Kutlama programları kapsamında Türk Bayrağı ile kortej yürüyüşü yapıldı, halk oyunları gösterileri sergilendi. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, etkinliklerin her yıl devam edeceğini belirtti. Bitlis Valisi Oktay Çağatay ise, Bitlis'in geçmişteki zor dönemleri geride bıraktığını ve huzurla anıldığını ifade etti.

 • AK Parti Bitlis İl Başkanlığına Kadir Köstekçi atandı
  05 Ağu AK Parti Bitlis İl Başkanlığına Kadir Köstekçi atandı

  AK Parti Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu'nun istifasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibiyle İl Başkanlığına atanan Kadir Köstekçi için devir teslim töreni düzenlendi. Köstekçi, partililer tarafından alkışlarla karşılandı ve yeni görevinde başarılar diledi.

 • AK Parti Bitlis İl Başkanlığına Kadir Köstekçi atandı
  05 Ağu AK Parti Bitlis İl Başkanlığına Kadir Köstekçi atandı

  AK Parti Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu'nun istifasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibiyle İl Başkanlığına atanan Kadir Köstekçi için devir teslim töreni düzenlendi. Köstekçi, partililere hitaben yaptığı konuşmada, tüm teşkilat üyelerine kapıların açık olduğunu belirtti. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ise yeni başkanı destekleyeceklerini ifade ederek, Engin Günceoğlu'na teşekkür etti.

 • AK Parti Bitlis İl Başkanlığında Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi
  05 Ağu AK Parti Bitlis İl Başkanlığında Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibiyle il başkanlığına atanan Kadir Köstekçi, Engin Günceoğlu'ndan görevi devraldı. Köstekçi'ye çiçek takdim edildi. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Köstekçi, tüm teşkilata kapılarının açık olduğunu belirtti. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ise güç birliği yapacaklarını ve yerel seçimlere hazırlanmaları gerektiğini ifade etti. Günceoğlu, görevini devretti.

 • 5. Van Denizi Bisiklet Festivali Başladı
  05 Ağu 5. Van Denizi Bisiklet Festivali Başladı

  Van Gölü Havzası Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı'na katkı sunmak amacıyla düzenlenen 5. Van Denizi Bisiklet Festivali başladı. Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Bitlis Belediyesi, Van Gölü'ne kıyısı bulunan ilçe belediyeleriyle Vangölü Aktivistleri Derneği'nin katkılarıyla organize edilen festivale birçok ilden yüzlerce kişi katıldı. Van Kalesi yanındaki Atatürk Parkı'nda kamp kuran bisiklet tutkunları, sabah davul zurna eşliğinde halay çekerek eğlendi. Festivalin amacı Van Gölü'nün korunması, turizm potansiyelinin artırılması ve bölgenin tanıtımına katkı sağlamaktır. Festival süresince Van Gölü etrafında 500 kilometrelik bir yolculuk yapılacak ve bölgedeki tarihi, doğal ve kültürel zenginliklere dikkat çekilecektir. Ayrıca Van Gölü'nün kuraklık ve kirlilikle mücadelesi konusunda farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

 • Doğu'daki 4 ilde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi
  16 Tem Doğu'daki 4 ilde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi

  Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş ve etkinlikler yapıldı.

 • Ysp Bitlis Milletvekili Hüseyin Olan Bitlis'teki Sokağa Çıkma Yasaklarının Kaldırılmasını İstedi: İktidar Bu Tutumundan Derhal Vazgeçmelidir.'
  04 Tem Ysp Bitlis Milletvekili Hüseyin Olan Bitlis'teki Sokağa Çıkma Yasaklarının Kaldırılmasını İstedi: İktidar Bu Tutumundan Derhal Vazgeçmelidir."

  Yeşil Sol Parti Bitlis Milletvekili Hüseyin Olan, Bitlis Belediyesi’nde usulsüzlük yapıldığını kaydederek, “AKP’li müteahhitlere verilen yapım ihalelerinin bedelini, belediye kasasından nakit ödemek yerine belediye varlıklarını değerinin altında bedellerle yine bu ihaleleri alan AKP’lilere peşkeş çektiler” dedi.

 • Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay'dan Kurban Bayramı mesajı
  27 Haz Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay'dan Kurban Bayramı mesajı

  Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tanğlay, mesajında birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmeyi temenni ederken, Bitlisliler ve tüm İslam alemi için paylaşmanın ve hoşgörünün hakim olduğu sevgi, barış ve huzur dolu bir bayram diledi. Ayrıca, Bitlislilerin bayramı en iyi şekilde geçirmeleri için hazırlıkların tamamlandığını ve ekiplerin bayram boyunca her türlü acil duruma hazır olduğunu aktardı.

 • Bitlis'te Kurban Bayramı öncesi iş yerleri denetlendi
  27 Haz Bitlis'te Kurban Bayramı öncesi iş yerleri denetlendi

  Bitlis Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı öncesi market, fırın ve tatlı üretimi yapan iş yerlerini denetledi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığının korunması ve vatandaşların kaliteli ürünlere ulaşmasının sağlanması amacıyla denetimlerini sürdürüyor. İş yerlerinde genel hijyen kuralları, ürünlerin son tüketim tarihleri, etiketsiz ürün, kasa-raf fiyat uyuşmazlığı, ilaçlama ve ruhsat gibi birçok konuda kontrollerde bulunan ekipler, tespit edilen eksiklikler için denetim ve ikaz formu düzenledi.

 • Bitlis'te Yeni Otogar ve Millet Bahçesi Yapımı Devam Ediyor
  22 Haz Bitlis'te Yeni Otogar ve Millet Bahçesi Yapımı Devam Ediyor

  Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Bitlis-Tatvan Şehirlerarası Otobüs Terminali ve millet bahçesi yapımı hakkında incelemelerde bulundu. Otogarın ekim ayına kadar hizmete sunulacağını belirten Tanğlay, 18 peron, 16 ofis, kafeteryalar, mescit, restoran ve etkinlik alanları bulunacağını söyledi. Millet bahçesi ise yürüyüş yolları, oyun parkı, futbol ve basketbol sahaları, etkinlik ve oturma alanları ile gençlik merkezi içerecek. Birinci etabı ağustosta, diğer etabı ise ekim veya kasımda hizmete açılacak.

 • Bitlis'te 2 Bin 260 Öğrenci Üniversiteden Mezun Oldu
  21 Haz Bitlis'te 2 Bin 260 Öğrenci Üniversiteden Mezun Oldu

  Bitlis Eren Üniversitesi, 2 Bin 260 öğrenci için mezuniyet töreni düzenledi. Törene Bitlis Valisi Oktay Çağatay, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Ali Karakoca, Emniyet Müdürü Celal Özcan, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Eren Holding Temsilcisi Metin Kazaz, kurum amirleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Mezuniyet töreninde konuşan Elmastaş, üniversitenin 16 yıllık bir geçmişi olduğunu ve öğrenci sayısının hızla arttığını belirtti. Vali Çağatay ise pandemi ve depremler nedeniyle üniversitelerdeki eğitimin istenilen seviyede olmadığını ifade etti.

 • Bitlis Eren Üniversitesi'nde Mezuniyet Töreni Düzenlendi
  21 Haz Bitlis Eren Üniversitesi'nde Mezuniyet Töreni Düzenlendi

  Bitlis Eren Üniversitesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi. Törene Bitlis Valisi, üniversite rektörü, Cumhuriyet Başsavcısı, Emniyet Müdürü, Bitlis Belediye Başkanı, Eren Holding Temsilcisi, kurum amirleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Törende Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden öğretim üyesi ve öğrencilerin fotoğrafları yer aldı. Konuşmaların ardından mezun olan öğrenciler anı belgelerini aldı.

 • Saldırıya Uğrayan Gazeteci Sinan Aygül: 'Tatvan Belediyesi Söz Konusu İhaleyi İptal Etti'
  19 Haz Saldırıya Uğrayan Gazeteci Sinan Aygül: "Tatvan Belediyesi Söz Konusu İhaleyi İptal Etti"

  Bitlis’te Tatvan Belediye Başkanı’nın korumaları tarafından saldırıya uğrayan Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, ANKA Haber Ajansı’na konuştu. Aygül, saldırıya uğramasına neden olan ihalenin bugün iptal edildiğini belirterek, "Bahsettiğimiz taşınmazın ihalesi yapılmıştı ve satılmıştı, bir firma bunu almıştı. Bugün, tek taraflı bir şekilde belediye kararıyla bu ihale iptal edildi. Bu, tam olarak şunu gösteriyor aslında; ben bu şartları eleştiriyordum, böyle olmaması gerektiğini söylüyordum, ama ısrarla bu ihale yapılmıştı. Mademki doğruysa o halde neden iptal etiniz diye sormak gerekiyor kendilerine. Buradan alabileceğimiz tek cevap da şudur; demek ki yaptığımız haberler ve ortaya atılan iddialar ve savunduğumuz şeyler doğruymuş" dedi.

 • Bitlis Kitap Fuarı Sonuçlandı
  15 Haz Bitlis Kitap Fuarı Sonuçlandı

  BETAV tarafından düzenlenen Bitlis Kitap Fuarı, 50 yazar, gazeteci, akademisyen ve sanatçının katılımıyla gerçekleşti. Fuarda söyleşiler, imza günleri, konserler, çocuk tiyatrosu ve açık hava sineması etkinlikleri düzenlendi. Bitlis'in tarihi, tarımı, balcılığı ve iklimi de konuşuldu. Fuar, Grup Arafane konseriyle sona erdi. Tenör Aykut Yılmaz ve piyanist Şenay Yılmaz Tarihi İhlasiye Medresesi'nde verdiği konserde dinleyicileri arya ve napoliten ile buluşturdu. Çocuk resim atölyesi, çocuk tiyatroları ve çocuk drama etkinlikleri binlerce Bitlisli çocukla buluştu.

 • 2. BETAV Bitlis Kitap Fuarı'nda çocuklar şiir ve müzikle buluştu
  06 Haz 2. BETAV Bitlis Kitap Fuarı'nda çocuklar şiir ve müzikle buluştu

  Bitlis'te düzenlenen 2. BETAV Kitap Fuarı'nın ikinci gününde çocuklar drama eğitmenleri ile oyunlar oynarken, şair Nurullah Genç şiir okudu. Ressam Şahika Çağlar, 'Çocuklar Bitlis'i Çiziyor' etkinliğinde katılımcı çocuklarla resimler çizdi. Fuarın üçüncü gününde ise Gizemli Orman Çocuk Tiyatrosu ve 'Nasıl bir Bitlis hayal ediyorsunuz' konulu çocuklar arası kompozisyon yapışması yapılacak.

 • 2. Bitlis Kitap Fuarı Kapılarını Kitapseverlere Açtı
  06 Haz 2. Bitlis Kitap Fuarı Kapılarını Kitapseverlere Açtı

  Bu yıl ikincisi düzenlenen Bitlis Kitap Fuarı başladı. 11 Haziran’a kadar sürecek olan fuara 50’yi aşkın yazar, gazeteci, akademisyen ve sanatçı katılacak. Fuarda söyleşiler, imza günleri, konserler, çocuk tiyatrosu ve açık hava sineması etkinlikleri yer alacak. Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) İstanbul Şube Başkanı Hasan Dalkıran fuarda yaptığı konuşmada, “Yazar ve sanatçı olmak aykırılık ve ayrıcalık gerektirir. Onlar herkese hitap eder; isteyen istediğini alır. Okumak, öğrenmek dünyayı, toplum düzenini, toplum yapısını, insanlığı, bilimi, tekniği algılamak demektir” ifadelerini kullandı.

 • Bitlis'te 2. Kitap Fuarı Açıldı
  05 Haz Bitlis'te 2. Kitap Fuarı Açıldı

  Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı tarafından düzenlenen 2. Kitap Fuarı, 5-11 Haziran tarihleri arasında Bitlis'te ziyaretçilere açık olacak. Fuarda kitap stantları, söyleşiler, konserler ve imza günleri yer alacak. Ayrıca, çocuklara yönelik ödüllü bir kompozisyon yarışması da düzenlenecek. Fuarın açılışına Bitlis Vali Yardımcısı İzzet Cem Eser, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, BETAV İstanbul Şube Başkanı Hasan Dalkıran ve diğer yetkililer katıldı.

 • Bitlis'te İkinci Kitap Fuarı Açıldı
  05 Haz Bitlis'te İkinci Kitap Fuarı Açıldı

  Bitlis'te bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarı, Valilik, Belediye, BETAV ve Bitlis Eren Üniversitesinin (BEÜ) katkılarıyla Cumhuriyet Meydanı'ndaki alanda açıldı. Fuarda, yazarlar, şairler, düşünürler ve gazeteciler vatandaşlarla bir araya gelecek. Açılış törenine katılan Vali Yardımcısı İzzet Cem Eser, Bitlis'in kültürel zenginliklerinin sanat ve edebiyatla dışarı çıkarılacağını belirtti. Fuar bir hafta boyunca açık kalacak.

 • Bitlis Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri Sergi Açtı
  05 Haz Bitlis Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri Sergi Açtı

  Bitlis Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan sergide kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri sergilendi. İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, açılan 765 kursta 10 bin 690 kursiyerin eğitim aldığını belirtti.

 • Bitlis'te Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerlerinin Ürünleri Sergilendi
  05 Haz Bitlis'te Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerlerinin Ürünleri Sergilendi

  Bitlis'te Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan kurslarda yapılan ürünler yıl sonu sergisinde vatandaşların beğenisine sunuldu. Sergiyi gezen Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ve Milli Eğitimi Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, kursiyerlerden ve usta öğreticilerden sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı. Korkmaz, sergide büyük emeklerle yapılan yüzlerce ürünün yer aldığını belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Advertisement