Son dakika Çeçenistan haberleri, Çeçenistan son dakika, son dakika Çeçenistan

Son Dakika Çeçenistan Haberleri

 • Putin karşıtlığı ile bilinen ve şüpheli bir şekilde ölen Rus muhalifler
  17 Şub Putin karşıtlığı ile bilinen ve şüpheli bir şekilde ölen Rus muhalifler

  Rusya’da kaldığı cezaevinde hayatını kaybeden Aleksey Navalni, son yıllarda hayatını kaybeden Rus muhaliflerden sadece biri. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 1999 yılında iktidara geldiğinden beri çok sayıda Rus muhalif şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

 • Saadet Partisi Milletvekili Selçuk Özdağ, Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili açıklama yaptı
  16 Şub Saadet Partisi Milletvekili Selçuk Özdağ, Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili açıklama yaptı

  Saadet Partisi Grup Başkanı ve Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, Erzincan'da meydana gelen maden kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Özdağ, maden ocağındaki toprak kaymasının bir ihmal olduğunu ve denetlenmeyen bir maden ocağı olduğunu belirtti. Ayrıca, kazada hayatını kaybeden 9 kişinin isimlerinin ve madende çalışıp çalışmadıklarının açıklanması gerektiğini söyledi. Özdağ, ayrıca Geri Gönderme Merkezlerinde insan hakları ihlalleri olduğunu ve bu konunun araştırılması için grup önerisi vereceklerini ifade etti.

 • Çeçen lider Kadirov, 14 çocuğunun ve akrabalarının büyük bölümünü hükümette üst düzey görevlere atadı
  05 Şub Çeçen lider Kadirov, 14 çocuğunun ve akrabalarının büyük bölümünü hükümette üst düzey görevlere atadı

  Devam eden Ukrayna savaşında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e büyük desteklerde bulunan Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, çocuklarını hükümette önemli görevlere atamaya devam ediyor. Son olarak 24 yaşındaki kızı Kadizat Kadirova'yı hükümette başkan yardımcılığına görevine atayan Kadirov'un 14 çocuğunun ve akrabalarının büyük bölümü şu anda hükümette üst düzey görevler yürütüyor.

 • Filistin Büyükelçisi: Filistinli Müslümanlar toprağımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz
  04 Şub Filistin Büyükelçisi: Filistinli Müslümanlar toprağımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz

  İHH ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen 'Diriliş Buluşmaları'nın 9'uncusu Filistin gündemiyle Ankara'da gerçekleştirildi. Filistin'in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, programda yaptığı konuşmada Filistinli Müslümanların toprağa kök salmaya ve vatanlarına sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

 • Tokat'ta eski nişanlısını öldüren kadın ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı
  01 Şub Tokat'ta eski nişanlısını öldüren kadın ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı

  Tokat'ta eski nişanlısı Ahmet Batuhan Yıldız'ı öldürüp kız arkadaşını yaraladığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan Fatma Güngör, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi. Olay, 2 Ağustos 2022'de meydana gelmişti. Güngör, nişanlısının işlettiği dükkanın önünde tabancayla ateş açarak Yıldız'ı öldürmüş, kız arkadaşını ise yaralamıştı. Güngör, mahkemece ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 • Haftanın tarihine bakış
  14 Oca Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet'in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İzmit'te düzenlediği, 16 Ocak 1923 gecesi başlayıp 17 Ocak sabahı saat 03.00'e kadar 5,5 saat süren ilk basın toplantısına katılan dokuz gazeteciye, devrimlerinin ipuçlarını açıkladı.

 • Ukrayna ile Türkiye Arasındaki Ticaret 8 Milyar Dolar Artacak
  10 Oca Ukrayna ile Türkiye Arasındaki Ticaret 8 Milyar Dolar Artacak

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ikili ticaretin bu yıl yaklaşık 8 milyar dolar artacağını söyledi. Bodnar, Rusya'nın Sovyetler Birliği'ne girmek istediğini belirterek, batının Ukrayna'nın gücünü ve mücadelesini gördüğünü ifade etti. Ayrıca, Ukrayna'nın kendi silahlarını üretmek için çaba gösterdiğini ve Türkiye ile olan iş birliğinin önemli olduğunu vurguladı.

 • Ukrayna Büyükelçisi: İsrail'in Gazze saldırıları Ukrayna'ya silah yardımını etkiliyor
  10 Oca Ukrayna Büyükelçisi: İsrail'in Gazze saldırıları Ukrayna'ya silah yardımını etkiliyor

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının, Batılı ülkelerin Ukrayna'ya silah yardımını etkilediğini, uluslararası kamuoyunda Ukrayna-Rusya savaşının sona erdiği algısının oluştuğunu söyledi.

 • 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi Filistin Davasını Konuştu
  04 Oca 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi Filistin Davasını Konuştu

  İstanbul'da düzenlenen 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi, Filistin'deki durumu ele aldı. Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, gençlerin kalıcı barışı sağlayacağını ve işgalcilerin vatanı terk etmesi gerektiğini belirtti.

 • 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi Filistin Davasını Konuştu
  04 Oca 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi Filistin Davasını Konuştu

  İstanbul'da düzenlenen 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi'nde Filistin'deki durum ele alındı. Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, gençlerin kalıcı barışı sağlayacağını ve işgalcilerin vatanı terk etmesi gerektiğini belirtti.

 • Haklı Filistin Davası: Kalıcı ve Adil Barışın Tesisi
  04 Oca Haklı Filistin Davası: Kalıcı ve Adil Barışın Tesisi

  Şişli'de düzenlenen ve dört gün sürecek '4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi'nin açılış programı gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarında Filistin'deki insanlık dramı ve terör saldırıları ele alındı. Zirve, 39 ülkeden 224 öğrencinin katılımıyla 7 Ocak'ta sona erecek.

 • Konya'da Necmettin Erbakan Caddesi hayata geçiyor
  26 Ara Konya'da Necmettin Erbakan Caddesi hayata geçiyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ile birlikte Necmettin Erbakan Caddesi'ni hayata geçiriyor. 3,5 kilometre uzunluğundaki cadde, 2024 yılı ortalarında tamamlanması hedefleniyor. Cadde açımıyla birlikte kesintisiz ulaşım sağlanacak ve şehir içi trafiği rahatlatılacak.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İsrail'in Gazze saldırılarını eleştirdi
  10 Ara Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İsrail'in Gazze saldırılarını eleştirdi

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Katar'da düzenlenen Doha Forumu'na video konferans yoluyla katılarak İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını eleştirdi. Lavrov, Filistinlilerin toplu olarak cezalandırılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Ara Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • RÖPORTAJ-Profesör Salman Sayyid, İsrail'e karşı protestolar ve yeni dünya düzeniyle ilgili AA Analiz'e konuştu
  01 Ara RÖPORTAJ-Profesör Salman Sayyid, İsrail'e karşı protestolar ve yeni dünya düzeniyle ilgili AA Analiz'e konuştu

  Leeds Üniversitesinden İslamofobi uzmanı Profesör Salman Sayyid, Gazze'deki soykırım girişimine karşı direnişin daha iyi bir dünya için yeni bir vizyon olasılığının önünü açtığını söyledi.

 • Rusya mahkemesinden LGBT yasağı: 'Büyük bir panik var'
  01 Ara Rusya mahkemesinden LGBT yasağı: 'Büyük bir panik var'

  Rusya Yüksek Mahkemesi, "uluslararası LGBT (lezbiyen, gay, biseksüel ve transseksüel) hareketi"ni aşırılıkçı bir örgüt olarak kabul etti ve ülke genelindeki faaliyetlerini yasakladı.

 • Mısır, İsrail saldırılarından etkilenenlere yardım sağlıyor
  20 Kas Mısır, İsrail saldırılarından etkilenenlere yardım sağlıyor

  Mısır yönetimi, Gazze'de İsrail saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana Refah Sınır Kapısı'ndan 6 binden fazla yabancı ile 236 yaralı Filistinlinin giriş yaptığını bildirdi. Mısır, ayrıca bölgeye insani yardım gönderen ülkeler ve kuruluşlar aracılığıyla 9 bin 205 ton yardım sağladı. Yardımlar arasında ilaç, tıbbi malzeme, gıda, su, akaryakıt ve diğer yardım malzemeleri bulunuyor. Mısır Sağlık Bakanı Halid Abdulgaffar, İsrail ordusunun baskını nedeniyle Şifa Hastanesi'nden nakledilen 31 prematüre bebekten 28'inin Mısır'a ulaştığını açıkladı.

 • Rusya'nın en büyük bankası Sberbank, İslami bankacılığın deneme sürecine katıldı
  16 Kas Rusya'nın en büyük bankası Sberbank, İslami bankacılığın deneme sürecine katıldı

  Rusya'nın en büyük bankası Sberbank, ülkede başlayan İslami bankacılığın deneme sürecine katıldı. Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, Sberbank'ın İslami bankacılığın deneme sürecine katıldığı belirtildi. Ülkede İslami bankacılığın deneme sürecine olanak sağlayan yasa ile birlikte, Rusya'nın bazı bölgelerinde İslami bankacılığın yasal deneme süreci başladı. Deneme sürecine katılacak kurumlar, faiz ücreti belirleyemeyecek ve bazı faaliyetleri finanse edemeyecekler.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, 43. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu: (2)
  13 Kas TBMM Başkanı Kurtulmuş, 43. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu: (2)

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "İsrail kendi ideolojisinin, sakat bir şekilde kendisini herkesten üstün gören bu Arz-ı Mevud idealinin sonucu olarak vuruyor, öldürüyor, kesiyor, ufacık bebekleri bile katlediyor ve bundan zevk alıyor, keyif duyuyor.

 • Filistinli Kadınlarla Dayanışma İnisiyatifi İsrail'in Saldırılarını Protesto Ediyor
  11 Kas Filistinli Kadınlarla Dayanışma İnisiyatifi İsrail'in Saldırılarını Protesto Ediyor

  Filistinli Kadınlarla Dayanışma İnisiyatifi, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek için Sultanahmet Meydanı'nda 15 günlük sessiz oturma eylemi düzenliyor. Eyleme destek veren kadınlar, yağmur altında Türkçe, İngilizce, Arapça ve İbranice dövizler taşıyarak İsrail'e tepkilerini dile getiriyor. Eyleme katılanlar, soykırım olarak nitelendirilen bu durumun boykotla sonlandırılması gerektiğini vurguluyor. Gazeteci Sibel Eraslan ise dünyanın gözü önünde işlenen soykırıma dikkat çekerek, insanlık adına bu dramın durdurulması gerektiğini belirtiyor. Eylem, 15 Kasım'a kadar her gün 12.00-17.00 saatlerinde devam edecek.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Kongresini Eleştirdi
  05 Kas BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Kongresini Eleştirdi

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas'ta düzenlenen Filistin mitinginde yaptığı konuşmada, CHP kongresine değinerek, giden ve gelenin terörist Demirtaş ve Kavala'ya selam çaktığını belirtti. Ayrıca, Destici, Alperenlerin Filistin'de sahada olduğunu ve Filistin'in yanında olduklarını vurguladı. Konuşmasında CHP'nin yeni genel başkanına da eleştirilerde bulunan Destici, terörist Demirtaş'ın serbest bırakılmasını isteyenlerin Filistin'e sahip çıkamadığını ifade etti.

 • Kazakistan'da 1. Uluslararası Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışması Düzenlendi
  02 Kas Kazakistan'da 1. Uluslararası Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışması Düzenlendi

  Kazakistan Müslümanları Dini İdaresi tarafından başkent Astana'da düzenlenen Uluslararası Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışması'na 27 hafız katıldı. Yarışmada Fas'ı temsil eden İlyas Hajri birinci oldu. Yarışmanın amacı, Kur'an-ı Kerim'in değerlerini dünyaya yaymak ve Müslümanların kutsal kitabına saygı gösterme kültürünü oluşturmaktı. Yarışmada dereceye giren hafızlara ödüller verildi ve Kazakistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Naurızbay Taganulı ödülleri takdim etti.

 • Konya Meram'da Hacı İsa Efendi Semt Pazarı yeni yerine taşındı
  02 Kas Konya Meram'da Hacı İsa Efendi Semt Pazarı yeni yerine taşındı

  Konya'nın Meram ilçesinde bulunan Hacı İsa Efendi Semt Pazarı, yeni yerine taşındı. Pazar alanının yeni yerine taşınmasıyla bölgedeki trafik rahatlayacak ve 139 esnaf halka hizmet vermeye devam edecek.

 • Sosyolog Adem Palabıyık: ABD'nin Filistin-İsrail savaşında çifte planı var
  01 Kas Sosyolog Adem Palabıyık: ABD'nin Filistin-İsrail savaşında çifte planı var

  Sosyolog Adem Palabıyık, Filistin-İsrail savaşında ABD'nin iki planı olduğunu belirterek, ABD'nin Yunanistan ile doğal gaz konusunda birlikte hareket ederek yeni bir Akdeniz gerginliği başlatma çabasında olduğunu ve ülkemizin Libya ile olan anlaşmasını bypass etmeye çalıştığını söyledi. Palabıyık ayrıca, ABD'nin doğal gaz üzerinden Türkiye'yi zor durumda bırakma planının da olduğunu ifade etti.

 • Paris'te Burkalı Kadın Polis Tarafından Vuruldu
  31 Eki Paris'te Burkalı Kadın Polis Tarafından Vuruldu

  Paris'te terörle mücadele polisleri, trende yolcuları tehdit ettiği iddiasıyla burkalı bir kadını vurarak yaraladı. Kadının silahsız olduğu bildiriliyor. Polislerin, kendi güvenliklerinden endişe ederek silaha başvurduğu belirtiliyor. Olayla ilgili incelemeler başlatıldı.

 • Rusya'nın işgal ettiği Ukrayna'da dokuz kişi evlerinde vurularak öldürüldü
  31 Eki Rusya'nın işgal ettiği Ukrayna'da dokuz kişi evlerinde vurularak öldürüldü

  Rusya'nın işgal ettiği Ukrayna'nın doğusundaki Volnovakha şehrinde ikisi çocuk olmak üzere dokuz kişi evlerinde vurularak öldürüldü. Ukraynalı yetkililer, Rus askerlerin aileyi evlerini vermek istemeyince öldürdüğünü öne sürdü. Rus yetkililer ise iki kişinin gözaltına alındığını, bu kişilerin Rusya'nın en doğusundaki bir bölgeden gelen Rus askerler olduğunu aktardı. Sosyal medyadaki fotoğraflarda eve kan sıçradığı, kurşunlanmış cesetlerin yatakta yattığı ve bazı ev sakinlerinin birbirine sarıldığı görülüyor.

 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HAMAS KİMDİR BUNDAN BİR HABER OLAN BEDHAHLAR VAR - 1
  29 Eki CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HAMAS KİMDİR BUNDAN BİR HABER OLAN BEDHAHLAR VAR - 1

  ATATÜRK Havalimanı'nda gerçekleşen Büyük Filistin Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Netanyahu nasıl teröristte, Hamas da teröristmiş.

 • Erdoğan: Netanyahu nasıl teröristse, Hamas da terörist
  28 Eki Erdoğan: Netanyahu nasıl teröristse, Hamas da terörist

  ATATÜRK Havalimanı'nda gerçekleşen Büyük Filistin Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Netanyahu nasıl teröristte, Hamas da teröristmiş.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(İsrail) Batı sana borçlu ama Türkiye'nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz.
  28 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsrail) Batı sana borçlu ama Türkiye'nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsrail) Batı sana borçlu ama Türkiye'nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılının coşkusunu, bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme...
  28 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılının coşkusunu, bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılının coşkusunu, bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız"

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bugün birileri Gazze'yi uzakta, çok uzakta bizimle hiç alakası olmayan bir yer gibi görüyor.
  28 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bugün birileri Gazze'yi uzakta, çok uzakta bizimle hiç alakası olmayan bir yer gibi görüyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bugün birileri Gazze'yi uzakta, çok uzakta bizimle hiç alakası olmayan bir yer gibi görüyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kırım'dan Karabağ'a, Bosna'dan Kerkük'e, Filistin'den Türkistan'a, Afganistan'dan Çeçenistan'a pek çok coğrafya için biz...
  28 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kırım'dan Karabağ'a, Bosna'dan Kerkük'e, Filistin'den Türkistan'a, Afganistan'dan Çeçenistan'a pek çok coğrafya için biz...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kırım'dan Karabağ'a, Bosna'dan Kerkük'e, Filistin'den Türkistan'a, Afganistan'dan Çeçenistan'a pek çok coğrafya için biz gözyaşı döktük."

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini ve gözlerini bize çevirmiş kardeşlerimizin dertleriyle dertlendiğimiz gibi Gazze için...
  28 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini ve gözlerini bize çevirmiş kardeşlerimizin dertleriyle dertlendiğimiz gibi Gazze için...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini ve gözlerini bize çevirmiş kardeşlerimizin dertleriyle dertlendiğimiz gibi Gazze için de kıyamdayız."

 • Filistin Mitingi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'e gözdağı verdi: Bir gece ansızın gelebiliriz
  28 Eki Filistin Mitingi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'e gözdağı verdi: Bir gece ansızın gelebiliriz

  Yüz binlerce kişi İsrail'in Gazze'de uyguladığı zulme dur demek için Atatürk Havalimanı'nda bir araya geldi. Alandaki kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelede gösterdiği kararlılığı vurgulayarak İsrail'e gözdağı verdi. Erdoğan, ''Terörle mücadele adına ne yaptıysak bunlara rağmen gerçekleştirdik. Bundan sonra da bir gece ansızın gelebiliriz şiarıyla kendi çizdiğimiz yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Bu millet yeni destanlar yazmaya hazırdır'' diye konuştu.

 • Hilmi Güler: 'Filistin'de Türkiye'nin garantörlüğünde ateşkes sağlanmalı'
  26 Eki Hilmi Güler: "Filistin'de Türkiye'nin garantörlüğünde ateşkes sağlanmalı"

  Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler, Türkiye'nin yaklaşık 75 yıldır yakın coğrafyada akan mazlumların güvenliğine garantör olduğuna dikkat çekti.

 • Fransa'da İslamcı Saldırı Sonrası Asker Sayısı 7 Bine Yükseltildi
  14 Eki Fransa'da İslamcı Saldırı Sonrası Asker Sayısı 7 Bine Yükseltildi

  Fransa'da Arras kentinde bir okula düzenlenen İslamcı saldırı sonrasında, terörle mücadele için görev yapan asker sayısı 7 bine yükseltildi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron saldırıyı kınayarak olay yerinde bilgi aldı. Saldırganın Rus vatandaşı bir Çeçen olduğu belirtildi. Saldırıyla bağlantılı olarak 10 kişi gözaltına alındı ve alarm seviyesi en yüksek düzeye çıkarıldı.

 • Konya'da Köprülü Kavşak ve Alt Geçit İnşaatları Devam Ediyor
  12 Eki Konya'da Köprülü Kavşak ve Alt Geçit İnşaatları Devam Ediyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Taşköprü Alt Geçidi dahil olmak üzere 4 köprülü kavşak ve alt geçit inşaatlarının devam ettiğini duyurdu. Başkan Uğur İbrahim Altay, şehrin altyapısını güçlendirmek ve trafik sorunlarını çözmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti. Tamamlandığında trafikte ciddi bir rahatlama sağlanması hedefleniyor.

 • Rusya Savunma Bakanı: Yeni bir ek seferberlik planı yok
  03 Eki Rusya Savunma Bakanı: Yeni bir ek seferberlik planı yok

  Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna'daki çatışmalara katılmak üzere ülkede yeni bir ek seferberlik planı olmadığını, yılın başından bu yana 335 bin kişinin sözleşmeli ve gönüllü olarak Rus ordusunun hizmetine girdiğini söyledi. Şoygu, Rus birliklerinin Ukrayna ordusuna ciddi hasar verdiğini ve Karabağ'da Rus Barış Gücü'nün görevlerini sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca, Rusya'da celp döneminin başladığını ve 130 bin kişinin zorunlu askerliğe tabi tutulacağını ifade etti.

 • Putin, Wagner paralı savaşçı grubunun eski komutanıyla görüştü
  29 Eyl Putin, Wagner paralı savaşçı grubunun eski komutanıyla görüştü

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Wagner paralı savaşçı grubunun eski komutanlarından Andrey Troşev ile Kremlin Sarayı'nda bir araya geldi. Putin, Troşev'e muharebe görevlerinin devam etmesi için destek sözü verdi.

 • Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, oğlunun Kur'an-ı Kerim yakan kişiyi dövdüğü anları paylaştı: Davranışından gurur duyuyorum
  25 Eyl Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, oğlunun Kur'an-ı Kerim yakan kişiyi dövdüğü anları paylaştı: Davranışından gurur duyuyorum

  Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, oğlu Adam Kadirov'un Kur'an-ı Kerim'i yaktığı için yargılanan Nikita Zhuravel'i dövdüğü görüntüleri paylaştı. Oğluna destek veren Kadirov, ''Herhangi bir kutsal yazıya zarar veren herkesin ağır şekilde cezalandırılması gerektiğine inanıyorum. Adam'ın davranışından gurur duyuyorum.'' ifadelerini kullandı.

 • Rusya'da İslami Bankacılık Deneme Sürecine İlk Banka Katıldı
  21 Eyl Rusya'da İslami Bankacılık Deneme Sürecine İlk Banka Katıldı

  Rusya Merkez Bankası, AK BARS bankasının İslami bankacılığın deneme sürecine katılan ilk banka olduğunu duyurdu. Ülkenin 4 bölgesinde İslami bankacılığın deneme amaçlı kullanılmasına olanak sağlayan yasa 1 Eylül tarihinde yürürlüğe girmişti. Deneme sürecine katılacak kurumlar belirli kısıtlamalara tabi olacak ve faiz ücreti belirleme, tütün ve alkol ürünleri üretimi, silah ve kumar gibi faaliyetleri finanse etmeyecekler.

 • Komada olduğu öne sürülen Kadirov ortaya çıktı
  18 Eyl Komada olduğu öne sürülen Kadirov ortaya çıktı

  Ukrayna savaşında Rusya lideri Putin'in en güvendiği isimlerden biri haline gelen Çeçen lider Kadirov'un komada olduğu öne sürülmüştü. Hasta yatağında olduğu öne sürülen Kadirov, iddiaları yalanlayarak ''İnternette gerçeği yalanlardan ayırt edemeyen, düşüncelerini düzene sokamayan herkese şiddetle yağmurda yürümeyi tavsiye ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

 • Ukrayna istihbaratından bomba iddia: Çeçen lider Kadirov komada
  17 Eyl Ukrayna istihbaratından bomba iddia: Çeçen lider Kadirov komada

  Ukrayna savaşında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in en güvendiği isimlerden biri haline gelen Çeçen lider Ramzan Kadirov ile ilgili olarak dikkat çeken bir rapor yayınlandı. Sağlık durumu kötüye giden Kadirov'un böbreklerindeki rahatsızlığın nüksettiği ve şu anda komada olduğu iddia edildi.

 • Rusya'nın dört bölgesinde İslami bankacılığın deneme süreci başladı
  01 Eyl Rusya'nın dört bölgesinde İslami bankacılığın deneme süreci başladı

  Rusya'nın dört bölgesinde İslami bankacılığın deneme amaçlı kullanılmasına olanak sağlayan yasa yürürlüğe girdi.

 • Salıcı, Işid'in Yeni Yapılanması İçin Meclis Araştırma Önergesi Hazırladı
  01 Eyl Salıcı, Işid'in Yeni Yapılanması İçin Meclis Araştırma Önergesi Hazırladı

  CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, terör örgütü IŞİD’in Türkiye sınırları içerisindeki yeni yapılanmasına karşı tedbir almak amacıyla TBMM’de araştırma komisyonu kurulması için önerge hazırladı. Salıcı önergesinde “6 Şubat depreminden sonra Suriye’deki hapishanelerden kaçan sayıları bilinmeyen yabancı militanların Türkiye sınırını geçtiği, şu anda Türkiye’de oldukları, bu kişilerin sınırı geçtikten sonra deprem bölgesindekileri taşıyan çeşitli insani yardım araçlarıyla yakınlarının bulundukları illere geçtikleri haberlerinden IŞİD’in ülkemiz sınırları içerisinde organize olduğu, buna karşın hükümetin IŞİD ile mücadele konusunda etkin bir çalışma yürütmediği anlaşılmaktadır” dedi.

 • Farklılıkları zenginlik olarak gören Türkiye'de gayrimüslimler ibadethane sıkıntısı yaşamıyor
  26 Ağu Farklılıkları zenginlik olarak gören Türkiye'de gayrimüslimler ibadethane sıkıntısı yaşamıyor

  Türkiye'de her 461 gayrimüslime bir ibadethane düşerken Batı ülkelerinde, ABD ve Rusya'da Müslümanların gidebileceği cami sayısının azlığı, yetkililerden cami için resmi onay almakta zorlanılması dikkati çekiyor.

 • Sümela Kültür Yolu Festivali'nde Coşkun Aral söyleşi yaptı
  22 Ağu Sümela Kültür Yolu Festivali'nde Coşkun Aral söyleşi yaptı

  Sümela Kültür Yolu Festivali'nin dördüncü gününde belgesel yapımcısı ve fotoğrafçı Coşkun Aral, fotoğraf meraklılarıyla bir araya geldi. Aral, mesleki tecrübelerini paylaşarak dünyadaki birçok savaşa gittiğini ve Suriye iç savaşının bu hale geleceğini 2013'te anlattığını söyledi. Festival kapsamında fotomaraton yarışmasının ödül töreni düzenlendi ve damat tıraşı ve horon şenliği gerçekleştirildi. Ayrıca, Motive konseri de büyük ilgi gördü. Festival, 27 Ağustos'a kadar devam edecek.

 • Ukrayna, Rusya'nın uzun menzilli bombardıman uçağını imha etti
  22 Ağu Ukrayna, Rusya'nın uzun menzilli bombardıman uçağını imha etti

  Ukrayna'nın insansız hava aracı saldırısıyla, uzun menzilli Rus bombardıman uçağının imha edildiği bildirildi. Sosyal medyada yayınlanan ve BBC Verify tarafından analiz edilen görüntüler, St Petersburg'un güneyindeki Soltsy-2 Hava Üssü'nde bir Tupolev Tu-22'yi yanarken gösteriyor. Rusya Savunma Bakanlığı, insansız hava aracının hafif silahlarla vurulduğunu ancak uçağa hasar verdiğini açıkladı. Kiev ise açıklama yapmadı. Bu saldırı, Kiev'in Rusya topraklarındaki hedefleri vurma kabiliyetini ortaya koyuyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  23 Tem Haftanın tarihine bakış

  Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması, 24 Temmuz 1923'te imzalandı.

 • Rusya'da İslami Bankacılık Deneme Süreci Başlıyor
  19 Tem Rusya'da İslami Bankacılık Deneme Süreci Başlıyor

  Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Devlet Duması, İslami bankacılığın ülkedeki belirli bölgelerde deneme amaçlı kullanılmasına olanak sağlayan yasa tasarısını kabul etti. Tasarıyla Rusya'nın Tataristan, Dağıstan, Çeçenistan ve Başkurdistan'da İslami bankacılık veya katılım bankacılığının 'yasal deneme süreci' başlatılabilecek. Deneme süreci 1 Eylül 2023'ten 1 Eylül 2025'e kadar sürecek ve katılım bankacılığına yönelik işlem yaparken bazı kısıtlamalar getirilecek.

 • 15 Temmuz darbe girişimi sırasında sokağa çıkan yabancılar yaşadıklarını anlattı
  14 Tem 15 Temmuz darbe girişimi sırasında sokağa çıkan yabancılar yaşadıklarını anlattı

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında İstanbul'da bulunan yabancılar Türk milletinin yanında demokrasi için sokağa çıktıklarını söyledi.

 • Çeçen birlikler Rostov'a ulaştı
  24 Haz Çeçen birlikler Rostov'a ulaştı

  Rusya Devlet Başkanı Putin'e destek veren Çeçen lider Ramazan Kadirov'un gönderdiği birlikler, Wagner'in silahlı ayaklanmasına karşı mücadele etmek için Rostov'a ulaştı. Çeçen birlikler zırhlı araç ve teçhizatla bölgeye giriş yaparken, Wagner savaşçıları da kritik noktalarda bekleyişini sürdürüyor. Rostov sakinleri muhtemel çatışmalara karşı kentten ayrılmaya devam ediyor.

 • Hollanda, vatandaşlarını Rusya'nın Ukrayna sınırındaki kentlerine gitmemeleri konusunda uyardı
  24 Haz Hollanda, vatandaşlarını Rusya'nın Ukrayna sınırındaki kentlerine gitmemeleri konusunda uyardı

  Hollanda Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarını Wagner grubunun Rus yönetimine isyanı nedeniyle Rusya'nın özellikle Ukrayna sınırındaki kentlerine gitmemeleri konusunda uyardı. Rusya'ya yönelik kısmi seyahat uyarısı yapılarak, ülkenin Ukrayna sınırındaki Bryansk, Kursk, Belgorod, Voronezh ve Rostov bölgelerine gidilmemesi talep edildi. Ayrıca, Rusya işgali altındaki Ukrayna topraklarıyla Dağıstan, Çeçenistan ve İnguşetya'ya ait bölgelere de seyahat edilmemesi istendi. Hollanda Büyükelçiliği, bu bölgelerde kalmaya devam eden kişilerin kendi durumlarından sorumlu olduğunu belirtti ve güvenlikleriyle ilgili sorun oluşması durumunda yardımcı olamayacaklarını uyardı.

 • Çeçen birlikler Rostov'a ulaştı
  24 Haz Çeçen birlikler Rostov'a ulaştı

  Rusya Devlet Başkanı Putin'e destek veren Çeçen lider Ramazan Kadirov'un gönderdiği birlikler, Wagner'in silahlı ayaklanmasına karşı mücadele etmek için Rostov'a ulaştı. Çeçen birlikler zırhlı araç ve teçhizatla bölgeye giriş yaparken, Wagner savaşçıları da kritik noktalarda bekleyişini sürdürüyor. Rostov sakinleri muhtemel çatışmalara karşı kentten ayrılmaya devam ediyor.

 • Wagner vakası ve Putin'in cevabı
  24 Haz Wagner vakası ve Putin'in cevabı

  Prof. Dr. Taşansu Türker, Rus yönetimine karşı isyan başlatan Wagner Grubu'nu, Ukrayna-Rusya savaşındaki yerini ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önünde duran senaryoları, AA Analiz için kaleme aldı.

 • Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Kadirov, Wagner Grubu'nu ihanetle suçladı ve Putin'e destek verdi
  24 Haz Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Kadirov, Wagner Grubu'nu ihanetle suçladı ve Putin'e destek verdi

  Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramazan Kadirov, Rusya'ya isyan girişiminde bulunan Wagner Grubu'nu ihanetle suçladı ve Devlet Başkanı Vladimir Putin'e destek verdi. Kadirov, yaşananları 'gerçek bir askeri isyan' olarak nitelendirirken, Putin'in 'silahlı isyan' şeklindeki açıklamasını tamamen desteklediğini belirtti. Kadirov, devlete karşı bir meydan okuma olarak gördüğü olayların bastırılması için sert önlemler gerektiğinde hazır olduklarını söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüştü! İsyana karşı tam desteğini iletti
  24 Haz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüştü! İsyana karşı tam desteğini iletti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, paralı asker grubu Wagner'in başlattığı isyanla mücadele eden Rusya lideri Vladimir Putin'le telefonda görüştü. Erdoğan, Putin'e, tam desteğini iletti.

 • Kartal Belediyesi Dünya Çevre Günü'nde farkındalık yarattı
  03 Haz Kartal Belediyesi Dünya Çevre Günü'nde farkındalık yarattı

  Kartal Belediyesi, Dünya Çevre Günü dolayısıyla 'Yeşilden Maviye Bu Yaşam Bizim' sloganıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında çevrenin önemi vurgulandı ve atıklardan yapılan defile gibi farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Çocuklar da atıklardan geri dönüştürülmüş malzemelerle yaptıkları tabloları sergiledi ve en çok pil toplayan okul ödüllendirildi.

 • Trafikte Dehşet Saçan Sürücü Kameralara Yansıdı
  19 May Trafikte Dehşet Saçan Sürücü Kameralara Yansıdı

  Tokat'ta drift atan sürücü, önündeki araca çarpmaktan korkmadı ve cadde boyunca tehlikeli anlar yaşattı. Olay, bir otomobilin araç içi kamerasına yansıdı.

 • Trafikte Dehşet Saçan Sürücü Kameraya Yansıdı
  19 May Trafikte Dehşet Saçan Sürücü Kameraya Yansıdı

  Tokat'ta cadde boyunca drift atan sürücü, önündeki araca vurmaktan korkmayarak tehlikeli anlar yaşattı. O anlar seyir halinde olan bir aracın kamerasına yansıdı.

 • Türk firmalar Rusya'ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor
  12 May Türk firmalar Rusya'ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor

  Türk şirketler, 18-19 Mayıs tarihlerinde 6'ncı kez kapılarını açmaya hazırlanan Uluslararası Kazan Forumu ve Rusia Halal Expo Fuarı'na çıkarma yapacak.

 • Rus güvenlik şirketi Wagner, Bahmut'taki kontrolü Ahmat birliklerine bırakmak istiyor
  06 May Rus güvenlik şirketi Wagner, Bahmut'taki kontrolü Ahmat birliklerine bırakmak istiyor

  Wagner'in kurucusu Yevgeniy Prigojin, Bahmut'taki kontrolü Ahmat birliklerine bırakmak için gerekli iznin verilmesini talep etti. Prigojin, Wagner'in Bahmut'taki çatışma potansiyelinin sona ereceğini belirtti ve Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramazan Kadirov ile temasa geçtiğini aktardı.

 • Belçikada Terör Saldırısı Planladıkları Şüphesiyle 7 Kişi Gözaltına Alındı
  04 May Belçikada Terör Saldırısı Planladıkları Şüphesiyle 7 Kişi Gözaltına Alındı

  Belçikada terör saldırısı planladıkları şüphesiyle 7 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Zanlıların Belçikada bir saldırı için çeşitli senaryoları tartıştıkları ancak henüz hedefe karar vermedikleri belirtilerek zanlıların Çeçenistan ve Belçika kökenli oldukları ifade edildi. Şüphelilerin henüz hakim karşısına çıkarılmadığı ve terör örgütü DEAŞ destekçisi bir gruba mensup oldukları ifade edildi.

 • 'Kargocuyum' diyerek kapıya çağırdığı kişiyi mermiye boğdu
  03 May "Kargocuyum" diyerek kapıya çağırdığı kişiyi mermiye boğdu

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir kişi, "Kargocuyum" diyerek kendisini tanıtan şüpheli tarafından tabanca ile 5 el ateş edilerek öldürüldü. Olayın ardından cinayet şüphelisi Tokat'ta yakalandı.

 • 'Kargocuyum' dedi dehşet saçtı: Cinayet şüphelisi Tokat'ta yakalandı
  03 May "Kargocuyum" dedi dehşet saçtı: Cinayet şüphelisi Tokat'ta yakalandı

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir kişi, kendisini kargocu olarak tanıtan şüpheli tarafından tabanca ile 5 el ateş edilerek öldürüldü, cinayet şüphelisi Tokat'ta yakalandı.

 • Çeçenistan'ın bağımsızlığının sembol ismi Cevher Dudayev anıldı
  22 Nis Çeçenistan'ın bağımsızlığının sembol ismi Cevher Dudayev anıldı

  Çeçenistan'ın bağımsızlığının sembol ismi Cevher Dudayev anıldı Çeçenistan'ın bağımsızlık mücadelesinin efsane lideri ve ilk cumhurbaşkanı Cevher (Cahar) Dudayev, vefatının 27.yıl dönümünde Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde düzenlenen programla anıldı.

 • Çeçenistan'ın bağımsızlığının sembol ismi Cevher Dudayev anıldı
  22 Nis Çeçenistan'ın bağımsızlığının sembol ismi Cevher Dudayev anıldı

  Çeçenistan'ın bağımsızlık mücadelesinin efsane lideri ve ilk cumhurbaşkanı Cevher (Cahar) Dudayev, vefatının 27.yıl dönümünde Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde düzenlenen programla anıldı.

 • Haftanın tarihine bakış
  16 Nis Haftanın tarihine bakış

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, düşman işgalindeki Anadolu ve Rumeli topraklarında Kurtuluş Savaşı'nı başlatacak, Cumhuriyet'e giden yolda adımlar atacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 23 Nisan 1920'de açıldı.

 • Haftanın tarihine bakış
  16 Nis Haftanın tarihine bakış

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, düşman işgalindeki Anadolu ve Rumeli topraklarında Kurtuluş Savaşı'nı başlatacak, Cumhuriyet'e giden yolda adımlar atacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 23 Nisan 1920'de açıldı.

 • Caddeler laleler ile donatıldı, oluşan görsel şölen dikkat çekti
  14 Nis Caddeler laleler ile donatıldı, oluşan görsel şölen dikkat çekti

  Caddeler laleler ile donatıldı, oluşan görsel şölen dikkat çektiTOKAT Tokat'ta caddeler laleler ile süslendi oluşan görsel şölen dikkat çekti.

 • Caddeler laleler ile donatıldı, oluşan görsel şölen dikkat çekti
  14 Nis Caddeler laleler ile donatıldı, oluşan görsel şölen dikkat çekti

  Caddeler laleler ile donatıldı, oluşan görsel şölen dikkat çektiTOKAT Tokat'ta caddeler laleler ile süslendi oluşan görsel şölen dikkat çekti.

 • Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, Kumuk Türkleri Vakfı Başkanı Gadjieviç ile bir araya geldi
  06 Nis Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, Kumuk Türkleri Vakfı Başkanı Gadjieviç ile bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Rusya Federasyonu Kumuk Türkleri Sultan-Mut Tarkulu Etenekli Gençleri Destekleme Vakfı Başkanı Abdurahmanov Nadirsoltan Gadjieviç, Nogay Türkü ozan ve bestecisi Arslanbek Sultanbekov ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

 • Işid'in İstanbul'da Yakalanan Üst Düzey Yöneticisi Sumaidai: 'Lider Olabilecek Kimse Kalmadığı İçin Örgüt Beni Lider Olarak Açıklamış Olabilir'
  23 Mar Işid'in İstanbul'da Yakalanan Üst Düzey Yöneticisi Sumaidai: "Lider Olabilecek Kimse Kalmadığı İçin Örgüt Beni Lider Olarak Açıklamış Olabilir"

  Terör örgütü IŞİD’in İstanbul’da yakalanan üst düzey yöneticisi Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai’nin savcılık ve hakimlik ifadeleri ortaya çıktı. Sumaidai, örgütten ayrıldıktan sonra 2017 yılında kaçak yollardan Türkiye girmek istediğini, ancak sınırda yakalanarak geri gönderildiğini anlattı. Daha sonra aynı insan kaçakçının kendisini ve ailesini önce Gaziantep’e, ardından da İstanbul’a getirdiğini belirten Sumaidai, Avcılar’da kiraladığı evde 4,5 yıl kaldığını söyledi. Mesleğinin ayakkabıcılık olduğunu ve asgari ücret aldığını belirten Sumaidai, “Ebubekir El Bağdadi'nin ölümünü müteakip, Hacı Abdullah Kardaş örgütün yeni halifesi oldu ve son olarak Abdullah Kardaş'ın ölümünden sonra örgütün başına geçecek üst düzey bir yetkili kalmadı. Çünkü bütün yetkililer öldürülmüştü. Bu nedenle ben örgütten ayrılmış ve hakkında ölüm fermanı bulunuyor olsa dahi, lider olabilecek kimse bulunmadığı için örgüt beni lider olarak açıklamış olabilir” dedi.

 • Kayseri'de çocuk oyun parkı yangında kullanılamaz hale geldi
  19 Mar Kayseri'de çocuk oyun parkı yangında kullanılamaz hale geldi

  Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde çocuk oyun parkı, çıkan yangında büyük çapta hasar gördü.

 • Enkazda kalan 85 yaşındaki felçli babası için yaşam alanı oluşturmuş
  22 Şub Enkazda kalan 85 yaşındaki felçli babası için yaşam alanı oluşturmuş

  Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki depreme Göksun ilçesi Gücüksu Mahallesi'ndeki evinin alt katında yakalanan Süleyman Korkmaz, kısmen yıkılan evden eşini ve felçli babasını çıkardı ve köyündeki 25 kişinin enkazdan kurtarılmasına da yardım etti.

 • ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER DEPREM BÖLGESİ İÇİN SEFERBER OLDU
  19 Şub ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER DEPREM BÖLGESİ İÇİN SEFERBER OLDU

  Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen afetzedelere, 19 farklı ülkeden 50'yi aşkın öğrenci destek olmak amacıyla çalışma gerçekleştirdi.

 • Eski nişanlısını öldüren Fatma'nın cep telefonu incelenecek
  17 Şub Eski nişanlısını öldüren Fatma'nın cep telefonu incelenecek

  TOKAT'ta, eski nişanlısı Ahmet Batuhan Yıldız'ı (27) tabancayla öldürüp, kız arkadaşı E.D.'yi (25) de yaraladığı suçlamasıyla tutuklanan Fatma Güngör'ün (26) yargılanmasına devam edildi.

 • Eski nişanlısını öldüren kadının cep telefonu incelenecek
  17 Şub Eski nişanlısını öldüren kadının cep telefonu incelenecek

  Tokat'ta eski nişanlısını öldüren F.G. isimli kadının cep telefonu ve Kent Güvenliği Kameralarının incelenmesi için dava ileri bir tarihe ertelendi.

 • Kırgızistan'da 3,5 yıldır tutuklu olan eski Cumhurbaşkanı Atambayev hapishaneden çıktı
  14 Şub Kırgızistan'da 3,5 yıldır tutuklu olan eski Cumhurbaşkanı Atambayev hapishaneden çıktı

  Kırgızistan'da, suç örgütü lideri Aziz Batukayev'in serbest bırakılmasından sorumlu tutulan ve 11 yıl 2 ay hapis cezası alan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in yeniden yargılanmasına karar verildi.

 • Kırgızistan'da 3,5 yıldır tutuklu olan eski Cumhurbaşkanı Atambayev hapishaneden çıktı
  14 Şub Kırgızistan'da 3,5 yıldır tutuklu olan eski Cumhurbaşkanı Atambayev hapishaneden çıktı

  Kırgızistan'da, suç örgütü lideri Aziz Batukayev'in serbest bırakılmasından sorumlu tutulan ve 11 yıl 2 ay hapis cezası alan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in yeniden yargılanmasına karar verildi.

Advertisement