Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Depresyon haberleri, Depresyon son dakika, son dakika Depresyon

Son Dakika Depresyon Haberleri

Son dakika Depresyon haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son depresyon haberleri anında burada.


 • Dün Dün 14:44 DSÖ: Her yıl en az 40 milyon kadın doğum sonrası sağlık sorunları yaşıyor

  DSÖ: Her yıl en az 40 milyon kadın doğum sonrası sağlık sorunları yaşıyor Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Avustralyalı bilim insanları ile yürüttüğü araştırma sonucunda her yıl en az 40 milyon kadının doğum sonrası uzun dönem sağlık problemleri yaşadığını duyurdu. DSÖ, bu tip rahatsızlıkların sağlık sistemlerinde büyük ölçüde tanınmadığına ve bildirilmediğine dikkat çekti.

 • 07.12.2023 07 Ara 15:46 Mardin'de Sağlıklı Yaş Alma Merkezi hizmete girdi

  Mardin'de Sağlıklı Yaş Alma Merkezi hizmete girdi Mardin'de Sağlık Bakanlığı tarafından 80 yaş ve üzeri bireylerin sağlıklı yaşam sürmelerini desteklemek amacıyla açılan Sağlıklı Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) hizmete girdi. Merkezde, ileri yaş grubunda görülen hastalıkların takibi ve tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca, evde tedavisi yapılamayan yaşlılar hastanede muayene edildikten sonra tekrar evlerine götürülmektedir. Merkezden faydalanan yaşlılar ise yeni sistemden memnuniyetlerini dile getirmektedir.

 • 06.12.2023 06 Ara 22:40 Prof. Dr. Sevcan Karakoç: "Dolandırılanların psikolojik çöküntüleri intihara kadar gidebilir, sırt çevirmek doğru değil"

  Prof. Dr. Sevcan Karakoç: 'Dolandırılanların psikolojik çöküntüleri intihara kadar gidebilir, sırt çevirmek doğru değil' "Dolandırılan kişilere sırt çevirmek ve alaya almak doğru değil. Kendi düşen ağlamaz veya ne hali varsa görsün şeklinde umursamaz tavırlarımız doğru bir ruhsal destek olmaz. Çünkü ekonomik çöküntü bazı kişilerde intihara dahi yol açabilir"

 • 06.12.2023 06 Ara 11:32 Sağlıklı Yaş Alma: Sindirim Sistemi Sağlığı

  Sağlıklı Yaş Alma: Sindirim Sistemi Sağlığı Gaziemir Belediyesi ve Sağlıklı Yaşıyoruz iş birliğiyle düzenlenen 'Sağlıklı Yaş Alma' buluşmalarının ikincisinde doktorlar, sindirim sistemi sağlığını ele alacak. Toplantıda sindirim sistemi hakkında önemli bilgiler paylaşılacak ve doktorlar vatandaşların sorularını cevaplandıracak. Toplantı, 10 Aralık Pazar günü Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek ve Sağlıklı Yaş Alma temalı toplantılar her ayın ikinci pazar günü düzenlenecek.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:06 Dolandırıcılık Mağdurlarına Psikolojik Destek Önemli

  Dolandırıcılık Mağdurlarına Psikolojik Destek Önemli Prof. Dr. Sevcan Karakoç, dolandırılan kişilere sırt çevirmek ve alay etmek yerine destek olunması gerektiğini belirterek, ekonomik çöküntünün bazı kişilerde intihara yol açabileceğini söyledi. Karakoç, insanların hazır, çalışmadan ve emek harcamadan para kazanma yollarından uzak durmaları gerektiğini vurguladı.

 • 06.12.2023 06 Ara 10:17 "Çocuklarda çarpıntı aniden başlayıp sonlanıyorsa, ritim bozukluğu olabilir"

  'Çocuklarda çarpıntı aniden başlayıp sonlanıyorsa, ritim bozukluğu olabilir' Yetişkin sorunu olduğunu zannedilen çarpıntının çocukluk döneminde de karşılaşılan bir problem olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı Hastalıkları, Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:17 İspanya'da çocuklarda cep telefonu kullanımına yaş sınırlaması tartışması

  İspanya'da çocuklarda cep telefonu kullanımına yaş sınırlaması tartışması İspanya'da iki öğretmenin başlattığı imza kampanyasının ardından, çocuklarda cep telefonu kullanımına yasal olarak yaş sınırlaması getirilmesi tartışması başladı. İmza kampanyasına 63 bin kişi katıldı ve öğretmenler, 16 yaşından küçük çocuklarda cep telefonu kullanımının yasaklanması için yasa çıkarılması talebini Meclis'e sundu. Uzmanlar, cep telefonu kullanımının çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği, uyku sorunları ve depresyona neden olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:18 Chp, "Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu"Nu Yayınladı.

  Chp, 'Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu'Nu Yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz başkanlığındaki CHP Heyeti, incelemelerinin ardından “Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Sorunları Raporu” hazırladı. Raporda, “Hatay’da deprem sonrasında zor koşullarda yaşayan kişilere yeterli düzeyde ekonomik, sosyal destek sağlanmalı, vatandaşlarımızın konaklayacağı kalıcı konutların süratle tamamlanması gerekmektedir. Birinci derece deprem bölgesi ve bu kadar büyük depremlere gebe bir bölge olması nedeniyle kent planlaması yapılarak dirençli bir kent ve dirençli sağlık sistemi ile Hatay yeniden yapılandırılmalıdır. Tedavi, ilaç ve tıbbi malzeme katılım payından muaf tutulma uygulaması süresinin uzatılması yerinde olacaktır. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinin vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak şekilde planlanarak yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. İnceleme gezisi sırasında tespit ettiğimiz Hatay’ın yaralarının sarılması ve sağlık hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesi için iktidarı ve Sağlık Bakanımızı göreve davet ediyor, Hatay ilimizdeki sağlık hizmetlerini çok yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” denildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 09:17 Uzmanı uyardı: Zorbalık yapan çocukların da yardıma ihtiyacı var

  Uzmanı uyardı: Zorbalık yapan çocukların da yardıma ihtiyacı var Zorbalık yapan çocukların şiddet eğilimli, ani ve tahmin edilemez eylemlerde bulunduğunu ve bu çocukların da yardıma ihtiyaç duyduklarını söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Köse, "Zorbalık yapan çocuklar, aslında çoğunlukla güçsüzlük ve utanç duyguları içindedirler.

 • 29.11.2023 29 Kas 20:53 Çocuklara ilaç vererek ailelerini cinsel istismarla suçlayan FETÖ'cü profesör hakkındaki soruşturma tamamlandı

  Çocuklara ilaç vererek ailelerini cinsel istismarla suçlayan FETÖ'cü profesör hakkındaki soruşturma tamamlandı Çocuklara ilaç vererek ailelerini cinsel istismarla suçlayan FETÖ'cü profesör hakkındaki soruşturma tamamlandı Her detayı kan donduran iddianamede Süleyman Salih Zoroğlu'nun 972 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi İstanbul'da bir klinikte, hayvanlarda kullanılan ilaçları...

 • 29.11.2023 29 Kas 12:51 İstanbul'da doktor cinsel istismar suçlamasıyla yargılanacak

  İstanbul'da doktor cinsel istismar suçlamasıyla yargılanacak İstanbul'da bir klinikte çocuklara hayvan ilaçları verip hipnoz ederek cinsel istismar suçlamasıyla doktor Süleyman Salih Zoroğlu ve beraberindeki 4 şahıs hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede doktora toplam 96 yıldan 972 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 21:23 27 STK, Türk dizi endüstrisine kadına şiddete karşı çağrıda bulundu

  27 STK, Türk dizi endüstrisine kadına şiddete karşı çağrıda bulundu Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi'nin öncülük ettiği 27 sivil toplum kuruluşu, televizyon dizilerindeki kadına şiddete "hayır" diyerek, Türk dizi endüstrisi bileşenlerine ortak çağrıda bulundu.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:45 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum'

  'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum' Sarah Ott, kilisedeki arkadaşlarının ve sağ görüşlü popüler bir radyo sunucusunun etkisiyle yıllarca iklim değişikliğinin bir aldatmaca olduğuna inandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:45 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum'

  'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum' Sarah Ott, kilisedeki arkadaşlarının ve sağ görüşlü popüler bir radyo sunucusunun etkisiyle yıllarca iklim değişikliğinin bir aldatmaca olduğuna inandı.

 • 22.11.2023 22 Kas 23:41 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (1)

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (1) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Korunma altına alınan çocuklar çeşitli nedenlerle kuruluştan izinsiz ayrılma davranışı maalesef gösterebilmektedir.

 • 22.11.2023 22 Kas 23:26 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Kadın ve Çocuk Mağduriyeti Konusunda Her Türlü Vakada Varsa Tespitleriniz Gelin Birlikte Konuşalım, Çözelim"

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: 'Kadın ve Çocuk Mağduriyeti Konusunda Her Türlü Vakada Varsa Tespitleriniz Gelin Birlikte Konuşalım, Çözelim' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının bütçe görüşmelerinde; milletvekillerinin çocuk istismarı, kadına şiddet ve kadın cinayetlerine ilişkin sorularına kişilerin unutulma hakkını göz önüne alarak yazılı yanıt vereceğini söyledi. Göktaş, "Çocukların mahremiyetini korumak benim için önemli bir vazifedir. Her vakaya müdahil oluyoruz, sorunların peşini bırakmıyoruz bu iddia dahi olsa. Kadın ve çocuk mağduriyeti konusunda her türlü vakada varsa tespitleriniz gelin birlikte konuşalım, çözelim, doğrudan vakanın üzerine gideceğim" dedi. Göktaş, koruma altındaki çocukların kurumlardan kaçmalarına ilişkin soruya "Kuruluştan izinsiz ayrılan çocuklarla ilgili bir kriz masası kurduk, iyi uygulama örneklerini çalışmaya başladık, bu konuya dair psikolojik profil çalışması yapıyoruz" yanıtını verdi.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:24 Sağlıklı Yaşamın Sırrı Gaziemir'de Ele Alındı

  Sağlıklı Yaşamın Sırrı Gaziemir'de Ele Alındı Gaziemir Belediyesi ile Sağlıklı Yaşıyoruz platformu iş birliğinde düzenlenen “Sağlıklı Yaşıyoruz Büyük Buluşması” toplantılarının ilk haftasında doktorlar ve uzmanlar, sağlıklı yaşam konusunda yurttaşlarla bilgilerini paylaştı, onların sorularını yanıtladı.

 • 20.11.2023 20 Kas 18:10 Azra Akın İkinci Kez Anne Oluyor

  Azra Akın İkinci Kez Anne Oluyor Eski Türkiye güzeli Azra Akın, ikinci kez hamile olduğunu duyurdu. Akın, 4 aylık hamile olduğunu açıklarken bebeğin cinsiyetini doğumda öğrenmek istediklerini belirtti.

 • 20.11.2023 20 Kas 11:42 Eski Türkiye Güzeli Azra Akın, ikinci kez anne oluyor

  Eski Türkiye Güzeli Azra Akın, ikinci kez anne oluyor İlk bebeğini 5 sene önce kucağına alan eski Türkiye güzeli Azra Akın, ikinci kez anne oluyor. 4 aylık hamile Akın, bebeğinin cinsiyetini doğum esnasında öğrenecek.

 • 18.11.2023 18 Kas 10:11 Türkiye'de Sosyal Ağ Yorgunluğu Görüldü

  Türkiye'de Sosyal Ağ Yorgunluğu Görüldü Türkiye genelinde yapılan bir araştırma sonucunda, kişilerde sosyal ağ kullanımından uzaklaşmaya yönelik işaretler tespit edildi. Araştırma neticesinde illerin sosyal ağ yorgunluğu açıklandı. En az sosyal ağ yorgunluğu yaşayan şehir Erzincan, en yoğun sosyal ağ yorgunluğu yaşayan il ise Afyonkarahisar olarak belirlendi. Güney Doğu ile Doğu Anadolu bölgelerinin batı bölgelerine göre daha fazla sosyal ağ yorgunluğu yaşadığı tespit edildi. Araştırmada, kişilerin yaşadıkları sosyal ağ yorgunluğunun kendilerinden kaynaklanmadığı, aşırı bilgi, sürekli iletişim hali ve sosyal ağların teknik özelliklerinin yorgunluğa neden olduğu belirtildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 13:31 AstraZeneca Türkiye Diyabet Farkındalığı İçin Kampanya Başlattı

  AstraZeneca Türkiye Diyabet Farkındalığı İçin Kampanya Başlattı AstraZeneca Türkiye, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında toplum düzeyinde diyabet hastalığına dikkati çekmek ve hastalık farkındalığını artırmak amacıyla 'Diyabete Karşı Sağlıkta İnecek Var!' kampanyasını hazırladı.

 • 18.05.2023 18 May 15:43 D vitamini eksikliği nedir, belirtileri neler? D vitamini hangi yiyeceklerde bulunur?

  D vitamini eksikliği nedir, belirtileri neler? D vitamini hangi yiyeceklerde bulunur? D vitamini eksikliğini önlemek veya tedavi etmek için, dengeli bir diyetle beslenmeye ek olarak güneş ışığına maruz kalmak önemlidir. Doktor tavsiyesiyle D vitamini takviyeleri almak da eksikliği gidermeye yardımcı olabilir. Peki, D vitamini eksikliği nedir, belirtileri neler? D vitamini hangi yiyeceklerde bulunur? İşte detaylar...

 • 08.11.2023 08 Kas 10:22 Gaziemir Belediyesi ile Sağlıklı Yaşıyoruz İş Birliğinde Sağlıklı Yaş Alma Buluşmaları Düzenlenecek

  Gaziemir Belediyesi ile Sağlıklı Yaşıyoruz İş Birliğinde Sağlıklı Yaş Alma Buluşmaları Düzenlenecek Gaziemir Belediyesi ve Sağlıklı Yaşıyoruz iş birliğiyle düzenlenecek olan 'Sağlıklı Yaş Alma' buluşmalarında doktorlar ve uzmanlar, yurttaşlara sağlıklı yaşam konusunda bilgi verecek. İlk toplantı 19 Kasım'da başlayacak ve her ayın ikinci pazar günü yapılacak olan toplantılar, 12 Mayıs'a kadar sürecek. Toplantılarda Sindirim Sistemi Sağlığı, Obezite-Diyabet, Kalp ve Damar Sağlığı, Tiroid Sağlığı-Depresyon, Kanserden Korunma ve Mücadele, Menopozu Yönetme-Prostatı Koruma konuları işlenecek. Etkinliğe katılmak isteyenler davetiyelerini Atatürk Kültür Merkezi'nden temin edebilecekler.

 • 07.11.2023 07 Kas 13:32 İngiltere'de Meme Kanserini Önleyici İlaç Kullanımı Onaylandı

  İngiltere'de Meme Kanserini Önleyici İlaç Kullanımı Onaylandı İngiltere'de yapılan son denemeler, Anastrozol adlı ilacın meme kanseri görülme sıklığını neredeyse yüzde 50 oranında azaltabileceğini gösteriyor. Bu ilaç, önleyici bir tedavi olarak kullanılmak üzere onaylandı ve risk altındaki 289 bin kadın için uygun olabileceği belirtiliyor. İlacın kullanılması halinde, İngiltere'de 2000 meme kanseri vakası önlenebilir ve sağlık hizmetlerinin tedavi masraflarında 15 milyon sterlin tasarruf sağlanabilir. Anastrozol, patent dışı bir ilaç olduğu için ucuza dağıtılabilir ve mevcut tedavilere göre daha az yan etkiye sahip olduğu belirtiliyor.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:08 İsrail'in hedef gözetmeyen saldırıları Filistinli çocukların psikolojilerini yıkıma uğratıyor

  İsrail'in hedef gözetmeyen saldırıları Filistinli çocukların psikolojilerini yıkıma uğratıyor Uzmanlar, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılara maruz kalan Filistinli çocukların psikolojik olarak yıkıma uğradığını, bu durumun çocuklarda uzun süreli travmalara ve ruhsal bozukluklara yol açabileceğini belirtiyor.

 • 06.11.2023 06 Kas 10:02 Psikologdan terapi gibi tavsiyeler

  Psikologdan terapi gibi tavsiyeler Çayırova 4. Kitap Günlerine katılan Psikolog Beyhan Budak, vatandaşlara önemli tavsiyelerde bulundu.

 • 02.11.2023 02 Kas 12:15 Sınav kaygısı yaşayan öğrenciler için gönüllü psikolojik destek veriyor

  Sınav kaygısı yaşayan öğrenciler için gönüllü psikolojik destek veriyor İZMİR Kemalpaşa Devlet Hastanesi'nde görevli Psikolog Sevgi Türkmen, yaşadığı bölgedeki okulları ziyaret edip, gönüllü olarak üniversiteye hazırlanan öğrencilere düzenlediği grup oturumlarıyla psikolojik destek veriyor.

 • 02.11.2023 02 Kas 10:40 Mevsimsel Depresyonun Psikolojik Etkileri Hakkında Uyarılar

  Mevsimsel Depresyonun Psikolojik Etkileri Hakkında Uyarılar Hava sıcaklıklarındaki ani değişikliklerin kişilerin psikolojileri üzerindeki etkilerine yönelik konuşan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Taha Can Tuman, mevsimsel depresyonun bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini belirtti. Mevsimsel depresyonun 18-30 yaş arasında ve kadınlarda erkeklere göre biraz daha fazla görüldüğünü ifade eden Tuman, güneş ışığına maruz kalmak, uyku düzenine dikkat etmek ve yaşam tarzı değişiklikleri yapmanın mevsimsel depresyonun tedavisinde ve korunmasında yardımcı olabileceğini söyledi.

 • 27.10.2023 27 Eki 18:04 Evden çalışmanın sağlık ve sosyal etkilere yol açtığı gözlemlendi

  Evden çalışmanın sağlık ve sosyal etkilere yol açtığı gözlemlendi Günümüzde esnek üretim biçimlerinin ve bilgisayar-internet teknolojilerinin devreye girmesiyle çalışma biçimlerinde değişiklikler ortaya çıktı. Öte yandan pandemi, salgın ve depremlerin ardından evden çalışma arttı. Evden çalışmanın yan etkileri arasında sağlık sorunları ve evlilikte mutsuzluk yer alıyor. Evden çalışan insanların sağlık kuruluşlarına başvuru oranlarının arttığı, stres kökenli hastalıkların teşhis edildiği ve tedavilerin başlandığı gözlemlendi. Ayrıca evden çalışma düzeninin sosyalleşme ihtiyacını karşılamadığı ve evlilik ilişkisini olumsuz etkilediği belirtiliyor. Evde çalışma koşullarının belirli kurallara uyulması ve stres durumlarında profesyonel destek alınması önemli hale geliyor.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:27 Annesi ve iki meslektaşını fare zehriyle öldürmeye teşebbüs eden keman virtüözüne 6.5 yıl hapis cezası

  Annesi ve iki meslektaşını fare zehriyle öldürmeye teşebbüs eden keman virtüözüne 6.5 yıl hapis cezası Almanya'da Schleswig Holstein Senfoni Orkestrası'ndan keman virtüözü Marcus Honegger'e, annesini ve iki meslektaşını fare zehriyle öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla 6.5 yıl hapis cezası verildi. Orkestranın baş kemancısı olan virtüözün yeni orkestra şefiyle anlaşamadığı için depresyona girince olayı gerçekleştirdiği kaydedildi.

 • 26.10.2023 26 Eki 08:59 Apple, Vision Pro ile ruh ve mental sağlık takibi yapacak

  Apple, Vision Pro ile ruh ve mental sağlık takibi yapacak Apple, bu yılın Haziran ayında duyurduğu sanal gerçeklik gözlüğü Vision Pro'yu sağlık konusunda önemli amaçlar kullanmak istiyor. Raporlara göre, zihin ve ruh sağlığı koşullarını izlemek için Vision Pro'yu nasıl kullanabileceğini araştırıyor. Şirket içerisinde tartışılan fikirlerden bazıları, kullanıcının yüz ifadelerini ve duygularını analiz etmek için göz kameralarını kullanmayı hedefliyor. Kameralar ayrıca ruh hali ve sağlık sorunları için göz bebeği ve gözlerdeki kan damarlarını takip edebilir. Apple mühendislerinin, Parkinson gibi nörolojik bozuklukları tarayacak özellikler geliştirmek istediği de iddia ediliyor. Ancak kaynaklar, Vision Pro'nun ruh sağlığı sorunlarını güvenilir şekilde teşhis edip edemeyeceği konusunda şüpheler olduğunu belirtiyor. Kullanıcının ruh sağlığına ilişkin yanlış tespitler, hem Apple'ın hem de Vision Pro'nun güvenilirliğine etki yaratabilir. Ayrıca düzenleyici kurumlardan gelecek engeller de tıbbi veya tanısal işlevin kullanıma sunulmasının önüne geçebilir.

 • 24.10.2023 24 Eki 04:48 Alaska Havayolları'na ait bir uçağı düşürmeye çalışan pilot tutuklandı

  Alaska Havayolları'na ait bir uçağı düşürmeye çalışan pilot tutuklandı Alaska Havayolları'na ait bir uçağı düşürmeye çalışmak iddiasıyla tutuklanan bir pilot 83 kez cinayet girişimi ile suçlandı.

 • 20.10.2023 20 Eki 16:21 Psikiyatri uzmanlarından "Afet Bakanlığı kurulsun" önerisi

  Psikiyatri uzmanlarından 'Afet Bakanlığı kurulsun' önerisi Türkiye Psikiyatri Derneği Ruh Sağlığı Politikaları Görev Grubu Koordinatörü Doç. Dr. Halis Ulaş, olası afetlere karşı Afet Bakanlığı kurulması ve birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kuruluşlarıyla entegre Toplum Ruh Sağlığı birimlerinin hayata geçirilmesini önerdiklerini bildirdi.

 • 17.10.2023 17 Eki 18:05 İlker Aksum, eşiyle nasıl tanıştığını anlattı

  İlker Aksum, eşiyle nasıl tanıştığını anlattı Ünlü oyuncu İlker Aksum, Bambaşka Sohbetler programında eşiyle nasıl tanıştığını ilk kez anlattı. Aksum, depresyon dönemindeyken menajeri tarafından tanıştırıldığı Dilay Hanım'ın nefes terapisiyle hayatının değiştiğini söyledi. Ayrıca, Aras Bulut İynemli ve Kıvanç Tatlıtuğ'un oyunculuk yeteneklerini övdü. Aksum ayrıca, çocuk sahibi olmadığı için pişman olduğunu da itiraf etti.

 • 15.10.2023 15 Eki 12:07 Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reform

  Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reform Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reformDÜNYA Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) araştırmasına göre, Türkiye'de insan ömrü kadında 81,3, erkekte 75,9 olmak üzere ortalama 78,6'ya uzadı.

 • 15.10.2023 15 Eki 11:52 Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reform

  Türkiye'de insan ömrünün uzama nedeni; sağlıkta reform DÜNYA Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) araştırmasına göre, Türkiye'de insan ömrü kadında 81,3, erkekte 75,9 olmak üzere ortalama 78,6'ya uzadı.

 • 10.10.2023 10 Eki 21:27 DSÖ: Mülteciler ve göçmenler ruh sağlığı sorunlarına karşı savunmasız

  DSÖ: Mülteciler ve göçmenler ruh sağlığı sorunlarına karşı savunmasız Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), mülteciler ile göçmenlerin ruh sağlığıyla ilgili sorunlara karşı daha fazla savunmasız kaldığını bildirdi. DSÖ, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla yayımladığı raporda, mülteci ve göçmenlerin ruh sağlığı ve bunu koruyucu faktörlere yer verdi. Raporda, dünya genelinde 8 kişiden 1'inin ruh sağlığı problemi yaşadığı kaydedildi.

 • 10.10.2023 10 Eki 14:34 Z kuşağının yüzde 85'i ruh sağlığının iyi olmadığını bildiriyor

  Z kuşağının yüzde 85'i ruh sağlığının iyi olmadığını bildiriyor Online PR Servisi B2Press'in yaptığı araştırmaya göre, Z kuşağının yüzde 85'i ruh sağlığının iyi olmadığını belirtiyor. Ruh sağlığı bozukluklarının yaygınlaştığına dikkat çekilen araştırmada, majör depresyon ve anksiyetenin en sık görülen rahatsızlıklar olduğu ifade ediliyor. Ruh sağlığı tedavilerinin yüksek maliyetleri ise bu sorunun çözümünü engelliyor.

 • 10.10.2023 10 Eki 07:11 Basit zihin egzersizleri beynimizin işleyişini nasıl değiştirir?

  Basit zihin egzersizleri beynimizin işleyişini nasıl değiştirir? Hayatımızda oldukça basit, her gün uygulayabileceğimiz değişikliklerin beynimizin işleyişini değiştirebileceğini söyleyen bilimsel çalışmaların sayısı giderek artıyor.

 • 09.10.2023 09 Eki 17:05 İranlı Naci Şerifi Zindaşti ile 20 sanık hakkında açılan organize suç örgütü davasında karar

  İranlı Naci Şerifi Zindaşti ile 20 sanık hakkında açılan organize suç örgütü davasında karar İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen İranlı Naci Şerifi Zindaşti ile 20 sanık hakkında açılan organize suç örgütü davasında, dosyası ayrılan sanıklar Efkan Öveç ve Cem Dursun'un yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme, Efkan Öveç'e ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 2 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verirken, Cem Dursun'a 18 yıl hapis cezası verdi.

 • 06.10.2023 06 Eki 09:38 Haşimato hastalığı nedir, belirtileri neler? Haşimato hastalığı neden olur? Haşimato tedavisi nedir?

  Haşimato hastalığı nedir, belirtileri neler? Haşimato hastalığı neden olur? Haşimato tedavisi nedir? Haşimato hastalığı, bağışıklık sisteminin tiroid bezi hücrelerine saldırması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu durum tiroid bezinin yavaş çalışmasına ve vücutta çeşitli semptomlara neden olur. Peki, Haşimato hastalığı neden olur? Haşimato tedavisi nedir? İşte detaylar...

 • 05.10.2023 05 Eki 11:33 Mark Cavendish, 2023 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda yarışacak

  Mark Cavendish, 2023 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda yarışacak Britanyalı ünlü sprinter Mark Cavendish, Fransa Bisiklet Turu'nda 34, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda ise 11 etap zaferiyle rekor ortağı olmuştur. Cavendish, emekli olması gerektiği söylemlerine rağmen hala etap kazanabildiğini göstererek TUR 2021'den sonra beşinci kez Türkiye'de yarışacak. 2021 yılında 36 yaşında Fransa Turu'nda yarışma şansı yakalayan Cavendish, 34 etap zaferiyle Eddy Merckx'in rekorunu egale etmiştir. Cavendish, TUR 2023'te etap rekortmeni unvanını elde etmek için mücadele edecektir.

 • 03.10.2023 03 Eki 00:12 Hazal Kaya'nın 33. yaş paylaşımına beğeni ve yorum yağdı

  Hazal Kaya'nın 33. yaş paylaşımına beğeni ve yorum yağdı Hazal Kaya, doğum gününe özel bir fotoğraf paylaşarak 33. yaşını kutladı. Paylaşımında özgürlük, mutluluk ve kendini kabul etme konularına değinen Kaya, bütün doğum günü mesajları için teşekkür etti ve bu senenin çok eğlenceli geçeceğini söyledi.

 • 02.10.2023 02 Eki 17:23 Ankara'da Sağlık Emek Meslek Örgütlerinden Sağlıkta Şiddet Tepkisi: "Bir Gün Daha Kaygıyla Çalışmak, Yaşatmak İsterken Ölmek İstemiyoruz"

  Ankara'da Sağlık Emek Meslek Örgütlerinden Sağlıkta Şiddet Tepkisi: 'Bir Gün Daha Kaygıyla Çalışmak, Yaşatmak İsterken Ölmek İstemiyoruz' Sağlık emek meslek örgütleri, 5 yıl önce sağlıkta şiddet sonucu öldürülen Dr. Fikret Hacıosman için bugün Ankara’da Türk Tabipleri Birliği’nde anma açıklaması yaptı. Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Mine Coşkun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Silahla hastaneye bu kadar rahat girip ateş edilmesi, Sağlık Bakanı ve diğer yetkililerin önlem alma konusunda harekete geçmeleri için yeterli değil midir? Sayın Bakan, siz halen susacak mısınız? Sosyal medyadan mesaj göndermekten daha fazlasını yapacak mısınız? Bir gün daha kaygıyla çalışmak istemiyoruz. Bir kere daha yaşatmak isterken ölmek istemiyoruz” dedi.

 • 02.10.2023 02 Eki 10:48 Sağlık Bakanı Koca: Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler uygulanmayacak

  Sağlık Bakanı Koca: Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler uygulanmayacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Tabipler Birliği'nin aşı kullanımına yönelik çağrısına yanıt vererek, toplu bir aşı kampanyası veya kapanma gibi tedbirlerin uygulanmayacağını belirtti. Covid-19'un artık griple nasıl mücadele ediliyorsa aynı şekilde mücadele edilecek bir hastalık olduğunu vurgulayan Koca, 85 milyonun endişelenmemesi gerektiğini söyledi.

 • 02.10.2023 02 Eki 10:34 Aşı propagandası yürütenlere Bakan Koca'dan rest: Boyun eğmedik, eğmeyeceğiz

  Aşı propagandası yürütenlere Bakan Koca'dan rest: Boyun eğmedik, eğmeyeceğiz Hatay'ın Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu'nun Eris varyantı sebebiyle hayatını kaybettiği yönündeki iddialara Sağlık Bakanı Koca'dan yanıt geldi. Bu vefat haberinin birileri tarafından kara propaganda aracı olarak kullanıldığını ifade eden Bakan Koca, ''Şimdi gündemde olan küresel ve yerel propaganda, eski tecrübenin haklı endişesinden hareketle bir boyun eğdirme çabasıdır. Boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz'' dedi.

 • 02.10.2023 02 Eki 10:33 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu'nun kalp yetmezliğiyle birleşen solunum yolu enfeksiyonu sebebiyle hayatını kaybettiğini belirterek, toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirlerin uygulanmayacağını açıkladı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 11:30 'Boşanma davalarının yüzde 70'ini kadınlar açıyor'

  'Boşanma davalarının yüzde 70'ini kadınlar açıyor' TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi öğretim görevlisi Ayşe Mine İşler, Türkiye'de boşanma oranının son yıllarda arttığını ve her 100 evliliğe karşı 31 boşanmanın gerçekleştiğini belirterek, "Bir yıl içinde açılan boşanma davalarında yüzde 70'i kadınlardan gelmiş.

 • 30.09.2023 30 Eyl 11:05 Yaşlılıkta en önemli halk sağlığı sorunu "yalnızlık"

  Yaşlılıkta en önemli halk sağlığı sorunu 'yalnızlık' Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Özmete, yaşlılıkta en önemli halk sağlığı sorununun "yalnızlık" olduğunu, bu durumun ruh sağlığı sorunları yanında fiziksel problemlere de yol açtığını bildirdi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 18:08 Ayasofya Camisi'nde Kapıyı Kıran Sanığın Davası Devam Ediyor

  Ayasofya Camisi'nde Kapıyı Kıran Sanığın Davası Devam Ediyor Fatih'te Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde girilmesi yasak alandaki kapıyı kırdığı iddiasıyla yargılanan sanığın davasında güvenlik görevlisi tanık olarak dinlendi. Tanığın ifadesine göre, sanık kapıyı kırarak içeri girmiş ve bir süre uyumuş. Mahkeme, kapıdaki hasarın kültür varlığı olup olmadığının belirlenmesi için inceleme yapılmasını kararlaştırdı.

Advertisement