Tapınak ziyaretine giden Macron, "Sen bir ateistsin" tepkisiyle karşılaşınca neye uğradığını şaşırdı - Son Dakika

Tapınak ziyaretine giden Macron, "Sen bir ateistsin" tepkisiyle karşılaşınca neye uğradığını şaşırdı

16.07.2021 22:05

Geçtiğimiz haziran ayında vatandaşından tokat yiyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a, Lourdes kenti ziyareti sırasında kalabalıktan bir kişi "Macron sen bir ateistsin, ilkel bir ateist" diyerek tepki gösterdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa tarihinde bir ilk olarak, ülkenin güneydeki Pireneler bölgesinde bulunan Lourdes kentindeki tapınağı ziyaret etti.

"BURADA OLMAYA HAKKIN YOK"

Ülkenin en büyük Hristiyan hac merkezi olan tapınakta, müzikal grupla ilahi söyleyen Macron'a kalabalıktan bir kişi, "Kendinden utanmalısın. Bu bir skandal, sen bir ateistsin, ilkel bir ateist. Burada olmaya hakkın yok" ifadeleriyle tepki gösterdi.

YARALAMAYA KARIŞTIĞI İÇİN TUTUKLANDI

Korumaların derhal müdahale ettiği kişi gözaltına alındı. Gözaltına alındığı sırada tapınak görevlilerinden birini yaraladığı belirtilen bu kişinin, tutuklandığı ifade edildi.

Fransa Cumhurbaşkanına tapınak ziyareti sırasında 'Macron, sen bir ateistsin' tepkisi

MACRON'A TOKAT ATILMIŞTI

Macron, 8 Haziran'da Tain-l'Hermitage kentinde turizm otelcilik lisesini ziyareti sonrasında kendisini bekleyen kalabalığa tokalaşmak için yaklaşmıştı. Cumhurbaşkanı'nın yaklaştığı kişi, bir eliyle kolunu tuttuğu Macron'a diğer eliyle tokat atmıştı.

"KAHROLSUN MACRONCULUK"

Saldırgan, Macron'a tokat atarken 11'inci veya 12'nci yüzyıllarda Fransız kralları ve şövalyelerin savaşlarda kullandığı nara olarak bilinen "Montjoie Saint-Denis!" şeklinde bağırmış, cümlesini "Kahrolsun Macronculuk" diyerek bitirmişti.

YORUMLAR (1)
500
Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Tapınak ziyaretine giden Macron, 'Sen bir ateistsin' tepkisiyle karşılaşınca neye uğradığını şaşırdı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement