Japon yapımı 18 metre yüksekliğindeki Gundam robotu ilk adımını attı - Son Dakika

Japon yapımı 18 metre yüksekliğindeki Gundam robotu ilk adımını attı

24.09.2020 12:22
Japon yapımı 18 metre yüksekliğindeki Gundam robotu ilk adımını attı

Japonya'nın Yokohama şehrinde 1970'lerin popüler anime dizisi 'Mobile Suit Gundam'daki robotlardan birine göre inşa edilen 18 metre yüksekliğinde, 25 ton ağırlığındaki insansı robot, uzun yıllar süren çalışmaların ardından, sonunda hareket ettirildi.

Japonya'nın Yokohama şehrinde 1970'lerin popüler anime dizisi 'Mobile Suit Gundam'daki robotlardan birine göre inşa edilen 18 metre yüksekliğinde, 25 ton ağırlığındaki insansı robot, uzun yıllar süren çalışmaların ardından, sonunda hareket ettirildi.

Japonya, on yıllardır manga ve anime sanatının geliştirdiği robot kültürünün önde gelen figürlerinden biri olan Gundam'ı gerçek hayatta da harekete geçirdi. 1970'li yılların popüler anime dizisi 'Mobile Suit Gundam'daki robotlardan birine göre inşa edilen 18 metre yüksekliğinde, 25 ton ağırlığındaki insansı robot, uzun yıllar süren çalışmaların ardından, sonunda yürütüldü.

18 METRE UZUNLUĞUNDA 25 TON AĞIRLIĞINDA

Japonya'nın Yokohama şehrindeki Gundam Fabrikası'nda bu hafta devinim denemeleri başarıyla gerçekleştirilen 18 metre yüksekliğinde ve 25 ton ağırlığındaki robot ilk adımını attı. 1 Ekim'de planlanan resmi açılış töreni ise koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ertelendi.

YORUMLAR
500
03 Temmuz 2022 Ntv Yayın Akışı 03 Temmuz 2022 Ntv Yayın Akışı NASA, uzaylı aramak için ilginç bir yöntem geliştiriyor! NASA, uzaylı aramak için ilginç bir yöntem geliştiriyor! Filenin Sultanları, Japonya'yı 3-1 yendi Filenin Sultanları, Japonya'yı 3-1 yendi
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Japon yapımı 18 metre yüksekliğindeki Gundam robotu ilk adımını attı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement