Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış - Son Dakika

Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış

17.09.2021 23:32
Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış

Amerika Birleşik Devletleri, jinekoloğun yaptığı etik dışı hareketi konuşuyor. Kocası belden aşağı felç olan hastasına bir tıp öğrencisinin spermini enjekte ettiğini söyleyen jinekolog, kendi spermini kullandı. Bu olay ülkede büyük tepki çekti.

Amerika Birleşik Devletleri'nde 36 yaşındaki kadın, 9 yıldır gittiği jinekoloğun kendi babası olduğunu öğrenmesinin ardından büyük bir şaşkınlık yaşadı. Çünkü, aynı jinekoloğa annesi de gidiyordu ve jinekolog yıllar önce genç kadının annesine tüp bebek işlemi yaptığı sırada yalan söyleyerek bir tıp öğrencisinin değil kendi spermini enjekte etti.

SPERMİN TIP ÖĞRENCİSİNE AİT OLDUĞUNU SANIYORLARDI

Tüp bebek olarak 1985'te doğan Morgan Hellquist, biyolojik babasının kim olduğunu yakın zamana kadar bilmiyordu. Hellquist ve ailesine verilen bilgiye göre sperm bir tıp öğrencisine aitti.

Dava metnindeki iddialara göre 36 yaşındaki Hellquist'in annesi Jo Ann Levey'in yapay döllenme yoluyla doğum yapmasını sağlayan kişi, aynı zamanda kadının 9 yıldır tedaviye gittiği doktor Morris Wortman'dı.

BABASI BELDEN AŞAĞI FELÇ

Hellquist'in babası Gary Levey, 1980'lerin başında bir kaza geçirmiş ve belden aşağısı felç kalmıştı. Çocuk sahibi olmak isteyen çift, bunun üzerine tüp bebek seçeneğini değerlendirmeye karar vermiş ve Wortman'a operasyon için başvuru yapmışlardı.

OPERASYON SIRASINDA KENDİ SPERMİNİ ENJEKTE ETTİ

Ancak iddialara göre Wortman, operasyon sırasında Hellquist'in annesine spermin bir tıp öğrencisine ait olduğuna dair yalan söyleyerek aslında kendi spermini kullanmıştı.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, Hellquist'in ailesi, kızları 8 yaşındayken ona süreci anlatmış ve Gary'nin biyolojik babası olmadığını, spermin bir tıp öğrencisinden alındığını söylemişti.

DNA SONUÇLARI DA KADINI HAKLI ÇIKARDI

Bu garip duruma başta anlam veremeyen Hellquist, daha sonra yıllardır gördüğü jinekoloğun biyolojik babası olabileceğinden şüphelenmeye başladı. Bunun üzerine DNA testi yaptıran kadın, bir ay sonra gelen sonuçlarda Wortman'ın kendi babası olduğunu öğrenince şoke oldu.

KENDİSİNDEN BAŞKA ÇOCUKLAR DA VAR

Yıllar boyunca gerçek babasını arayan kadın, farklı tarihlerde yaptırdığı testlerle benzer geçmişe sahip 6 üvey kardeşi daha olduğunu da keşfetti.

Hellquist, Wortman'a karşı tıbbi kötü uygulama, rıza almama, saldırı, sahtekarlık, ihmal ve manevi zarar suçlarından dava açtı.

Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış

Son Dakika Dünya Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (5)
  • Hasan SAKALLI: Merhabalar kahramanmaras ta dr olarak çalışıyorum. Oturduğum ve sahibi oldugum dairemin bulunduğu sitede kacak yapılar ortak alana dükkanlari büyütmeye var. Onikisubat ilce belediyesi imar müdürlüğü ve kahramanmaras çevre ve sehircilik il müdürü osman arisal firma sahibi AKP belediye meclis üyesi diye bunları koruyup kolluyor. Ben ne yapabilirim Cevap Yaz 40 19 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Selin Ciğerci'den ayrılan Gökhan Çıra, yeni kız arkadaşıyla görüntülendi 15:58 Selin Ciğerci'den ayrılan Gökhan Çıra, yeni kız arkadaşıyla görüntülendi Lunaparkta hız treninde dengesini kaybeden adam, ölümden döndü 15:53 Lunaparkta hız treninde dengesini kaybeden adam, ölümden döndü Hollanda'dan bir sakatlık haberi daha! Savunmanın yıldızı De Vrij, kritik maçta yok 15:49 Hollanda'dan bir sakatlık haberi daha! Savunmanın yıldızı De Vrij, kritik maçta yok
Paşinyan, Savunma Bakanı Karapetyan'ı görevden aldı 15:43 Paşinyan, Savunma Bakanı Karapetyan'ı görevden aldı Taksici, töreni kana bulayacak intihar bombacısını araca kilitledi 15:34 Taksici, töreni kana bulayacak intihar bombacısını araca kilitledi AK Parti MKYK'sı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplandı! Gündem asgari ücret 14:51 AK Parti MKYK'sı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplandı! Gündem asgari ücret
Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi hakkında söylediği 14:14 Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi hakkında söylediği "Osman bir kadın için halkını sattı" sözleri tekrar gündeme geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konvoyunu durduran araç! Geçmesini beklediler 12:40 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konvoyunu durduran araç! Geçmesini beklediler
Advertisement