Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış - Son Dakika

Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış

17.09.2021 23:32
Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış

Amerika Birleşik Devletleri, jinekoloğun yaptığı etik dışı hareketi konuşuyor. Kocası belden aşağı felç olan hastasına bir tıp öğrencisinin spermini enjekte ettiğini söyleyen jinekolog, kendi spermini kullandı. Bu olay ülkede büyük tepki çekti.

Amerika Birleşik Devletleri'nde 36 yaşındaki kadın, 9 yıldır gittiği jinekoloğun kendi babası olduğunu öğrenmesinin ardından büyük bir şaşkınlık yaşadı. Çünkü, aynı jinekoloğa annesi de gidiyordu ve jinekolog yıllar önce genç kadının annesine tüp bebek işlemi yaptığı sırada yalan söyleyerek bir tıp öğrencisinin değil kendi spermini enjekte etti.

SPERMİN TIP ÖĞRENCİSİNE AİT OLDUĞUNU SANIYORLARDI

Tüp bebek olarak 1985'te doğan Morgan Hellquist, biyolojik babasının kim olduğunu yakın zamana kadar bilmiyordu. Hellquist ve ailesine verilen bilgiye göre sperm bir tıp öğrencisine aitti.

Dava metnindeki iddialara göre 36 yaşındaki Hellquist'in annesi Jo Ann Levey'in yapay döllenme yoluyla doğum yapmasını sağlayan kişi, aynı zamanda kadının 9 yıldır tedaviye gittiği doktor Morris Wortman'dı.

BABASI BELDEN AŞAĞI FELÇ

Hellquist'in babası Gary Levey, 1980'lerin başında bir kaza geçirmiş ve belden aşağısı felç kalmıştı. Çocuk sahibi olmak isteyen çift, bunun üzerine tüp bebek seçeneğini değerlendirmeye karar vermiş ve Wortman'a operasyon için başvuru yapmışlardı.

OPERASYON SIRASINDA KENDİ SPERMİNİ ENJEKTE ETTİ

Ancak iddialara göre Wortman, operasyon sırasında Hellquist'in annesine spermin bir tıp öğrencisine ait olduğuna dair yalan söyleyerek aslında kendi spermini kullanmıştı.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, Hellquist'in ailesi, kızları 8 yaşındayken ona süreci anlatmış ve Gary'nin biyolojik babası olmadığını, spermin bir tıp öğrencisinden alındığını söylemişti.

DNA SONUÇLARI DA KADINI HAKLI ÇIKARDI

Bu garip duruma başta anlam veremeyen Hellquist, daha sonra yıllardır gördüğü jinekoloğun biyolojik babası olabileceğinden şüphelenmeye başladı. Bunun üzerine DNA testi yaptıran kadın, bir ay sonra gelen sonuçlarda Wortman'ın kendi babası olduğunu öğrenince şoke oldu.

KENDİSİNDEN BAŞKA ÇOCUKLAR DA VAR

Yıllar boyunca gerçek babasını arayan kadın, farklı tarihlerde yaptırdığı testlerle benzer geçmişe sahip 6 üvey kardeşi daha olduğunu da keşfetti.

Hellquist, Wortman'a karşı tıbbi kötü uygulama, rıza almama, saldırı, sahtekarlık, ihmal ve manevi zarar suçlarından dava açtı.

Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış

Son Dakika Dünya Jinekoloğun skandalı patlak verdi! Hastasına yalan söyleyip, kendi spermiyle hamile bırakmış - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (5)
  • Hasan SAKALLI: Merhabalar kahramanmaras ta dr olarak çalışıyorum. Oturduğum ve sahibi oldugum dairemin bulunduğu sitede kacak yapılar ortak alana dükkanlari büyütmeye var. Onikisubat ilce belediyesi imar müdürlüğü ve kahramanmaras çevre ve sehircilik il müdürü osman arisal firma sahibi AKP belediye meclis üyesi diye bunları koruyup kolluyor. Ben ne yapabilirim Cevap Yaz 40 19 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Belediye tarafından yaptırılan sağlıkçı heykelleri tartışma yarattı: Çocuklarımız görüp korkabilir 10:32 Belediye tarafından yaptırılan sağlıkçı heykelleri tartışma yarattı: Çocuklarımız görüp korkabilir Son dakika: Beklentinin üstünde gelen faiz indirimi sonrası dolar ve altın rekor kırıyor 10:24 Son dakika: Beklentinin üstünde gelen faiz indirimi sonrası dolar ve altın rekor kırıyor Üniversitelerin diplomalarının sahtesi yapıp 500 TL'ye satıyorlar 10:03 Üniversitelerin diplomalarının sahtesi yapıp 500 TL'ye satıyorlar
Erdoğan, kahkaha attığı fotoğrafla ilgili konuştu: Eski futbolcu Weah ile bir espri üzerine gülümsedik 09:43 Erdoğan, kahkaha attığı fotoğrafla ilgili konuştu: Eski futbolcu Weah ile bir espri üzerine gülümsedik Mehmet Dinçerler, Hadise'nin doğum gününü sosyal medya hesabından kutladı 09:21 Mehmet Dinçerler, Hadise'nin doğum gününü sosyal medya hesabından kutladı Türkiye, F-35 görüşmelerinde ABD'ye 3 seçenek sundu 08:42 Türkiye, F-35 görüşmelerinde ABD'ye 3 seçenek sundu
Oyuncu Alec Baldwin, görüntü yönetmeninin ölümüne neden oldu 07:46 Oyuncu Alec Baldwin, görüntü yönetmeninin ölümüne neden oldu 15 MOSSAD ajanları arasında, İsrail'in kaçırdığı düşünülen Filistinli de bulundu 07:38 15 MOSSAD ajanları arasında, İsrail'in kaçırdığı düşünülen Filistinli de bulundu
Advertisement