Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Ekonomi Bakanlığı haberleri, Ekonomi Bakanlığı son dakika, son dakika Ekonomi Bakanlığı

Son Dakika Ekonomi Bakanlığı Haberleri

Son dakika Ekonomi Bakanlığı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ekonomi bakanlığı haberleri anında burada.


 • 06.12.2023 06 Ara 13:47 Rus Komedyenler Almanya Başbakan Yardımcısı'na Telefon Şakası Yaptı

  Rus Komedyenler Almanya Başbakan Yardımcısı'na Telefon Şakası Yaptı Rus komedyenler Vladimir Kuznetsov ve Aleksey Stolyarov, Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Robert Habeck'e telefon şakası yaptı. Şakada kendilerini Afrika Birliği temsilcisi olarak tanıtan komedyenler, Habeck ile Ukrayna'nın tahıl ihracatı konusunda konuştu. Görüşme Ekonomi Bakanlığı tarafından doğrulandı ancak kaydın montajlanarak yapıldığı belirtildi.

 • 06.12.2023 06 Ara 13:24 Fransız hükümeti, Hamas liderinin mal varlığını dondurdu

  Fransız hükümeti, Hamas liderinin mal varlığını dondurdu Fransız hükümeti, Hamas'ın Gazze sorumlusu Yahya Sinvar'ın Fransa'da mal varlığının bulunmadığını bildirdi. Dışişleri ve Ekonomi Bakanlığı ortak açıklamasında, Fransa'nın Hamas'ın eylemlerini engellemek için çalıştığı ve finans kaynaklarını kurutmak için harekete geçtiği belirtildi. Sinvar'ın Fransa'da mal varlığı olmadığı ve ekonomik kaynak sağlamasının yasaklandığı ifade edildi. Ayrıca Fransa, Hamas üyelerine yönelik yaptırımların katılaştırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:10 İSEDAK'ın 39. Bakanlar Toplantısı yarın başlıyor

  İSEDAK'ın 39. Bakanlar Toplantısı yarın başlıyor İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı, 2-5 Aralık tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.

 • 26.11.2023 26 Kas 14:41 İsrail'in Cenin'e düzenlediği baskınlar milyonlarca dolarlık zarara yol açtı

  İsrail'in Cenin'e düzenlediği baskınlar milyonlarca dolarlık zarara yol açtı Filistin Ekonomi Bakanlığı, İsrail'in Cenin'e düzenlediği baskınların kentin ekonomisinde milyonlarca dolarlık zarara yol açtığını bildirdi. İsrail ordusu, Cenin'in ekonomik altyapısını tahrip ederek çeşitli sektörlerde milyonlarca dolar zarara neden oluyor. Ticari kuruluşlar çalışan sayısını azaltmak veya kapanmak zorunda kalırken mal dağıtımında zorluklar yaşanıyor. Cenin Belediye Başkanı, altyapının büyük ölçüde tahrip edildiğini ve 5 milyon dolarlık zarara neden olduğunu belirtti.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:04 Rusya İstanbul Başkonsolosu: Türkiye ile ticaret hacmi artmaya devam edecek

  Rusya İstanbul Başkonsolosu: Türkiye ile ticaret hacmi artmaya devam edecek Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacminin geçen yıl 65 milyar doları aştığını ve bu yıl da benzer bir rakama ulaşılmasının beklendiğini belirtti. Buravov, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin aktif şekilde geliştiğini ve ekonomik işbirliğinin daha da güçleneceğini vurguladı. Ayrıca, Türk Akımı doğal gaz boru hattından Türkiye'nin istediği hacimde sevkiyat yapıldığını ve Türkiye'de nükleer enerji santrali yapımının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:50 TİKA, Torkham Sınır Kapısı'ndaki Afgan göçmenlere gıda yardımı yaptı

  TİKA, Torkham Sınır Kapısı'ndaki Afgan göçmenlere gıda yardımı yaptı Pakistan'ın düzensiz Afgan göçmenleri sınır dışı etme süreci devam ederken, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kabil Ofisi, Torkham Sınır Kapısı'ndaki geçici kamplara yerleşen 2 bin 500 Afgan aileye gıda yardımında bulundu. TİKA Kabil Ofisi Koordinatörü Fazıl Akın Erdoğan, Afgan halkının yanında olduklarını ve bundan sonraki süreçte de TİKA'nın yardımlarının süreceğini kaydetti. Afganistan geçici hükümetinin Ekonomi Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Seyidi ise Türkiye'nin her zaman zor zamanlarında Afganların yanında olduğunu belirterek, söz konusu yardımlar nedeniyle TİKA'ya ve Türkiye'ye teşekkür etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:06 Arjantin'de tartışmalı siyasi figür: Javier Milei

  Arjantin'de tartışmalı siyasi figür: Javier Milei Arjantin'de, 19 Kasım seçimlerini açık ara kazanan Javier Milei, kampanyası süresince ülke tarihinde "görülmemiş" vaatlerde bulunması ve geçmiş yıllardaki "aykırı" çıkışlarıyla tartışmalı siyasi bir figüre dönüştü.

 • 03.11.2023 03 Kas 20:07 Zenica-Doboj Kantonu'nda küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi limiti yerleştirildi

  Zenica-Doboj Kantonu'nda küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi limiti yerleştirildi Bosna Hersek'in Zenica-Doboj Kantonu Ekonomi Bakanlığı ve Ziraat Bank Bosna Hersek arasında küçük ve orta ölçekli işletmeler için kredi limiti yerleştirilmesine ilişkin sözleşme imzalandı. Sözleşme kapsamında, kredi limitine ilişkin faizin bir kısmı bakanlık tarafından sübvansiyon edilecek.

 • 03.11.2023 03 Kas 12:19 Kosova'daki Trepça madenindeki açlık grevi sona erdi

  Kosova'daki Trepça madenindeki açlık grevi sona erdi Kosova'nın kuzeyindeki Trepça madeninde çalışan işçilerin maaşlarının zamanında yatırılması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi talebiyle başlattıkları açlık grevi sona erdi. Trepça Madencileri Sendikası temsilcileri, Ekonomi Bakanlığı ve iktidar partisinden temsilcilerle anlaşmaya varıldığını ve grevi sonlandırdıklarını açıkladı. Trepça, eski Yugoslavya'nın en büyük şirketleri arasında yer alıyor ancak ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalıyor.

 • 23.10.2023 23 Eki 18:59 Danimarka Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Jakob Ellemann-Jensen Siyaseti Bıraktı

  Danimarka Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Jakob Ellemann-Jensen Siyaseti Bıraktı Danimarka Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Jakob Ellemann-Jensen, parti içi eleştiriler sonrası siyaseti tamamen bıraktığını ve parti liderliğinden istifa ettiğini duyurdu. Ellemann-Jensen, partisinin yeniden ayağa kalkmasının önünde engel olmak istemediğini belirtti. Parti başkanlığı görevini önümüzdeki ay yapılacak parti kongresine kadar Stephanie Lose üstlenecek.

 • 21.10.2023 21 Eki 13:51 Kenya'da Üretilen Akıllı Telefonlar 30 Ekim'de Satışa Sunulacak

  Kenya'da Üretilen Akıllı Telefonlar 30 Ekim'de Satışa Sunulacak Kenya Bilgi, İletişim ve Dijital Ekonomi Bakanlığı Kabine Sekreteri Eliud Owalo, ülkesinde üretilen akıllı telefonların 30 Ekim'de tüketiciyle buluşacağını açıkladı. Detaylı açıklama yapılmamış olsa da Kenya Devlet Başkanı William Ruto'nun daha önce 40 dolara akıllı telefon üreteceklerini duyurduğu biliniyor.

 • 18.10.2023 18 Eki 14:10 İsrail Saldırılarıyla Gazze'deki Sanayi Sektörü ve İletişim Ağı Yok Ediliyor

  İsrail Saldırılarıyla Gazze'deki Sanayi Sektörü ve İletişim Ağı Yok Ediliyor İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki sanayi sektörü ve tesislerine yönelik yoğun saldırılar gerçekleştirerek, bölgede önceki saldırılardan kalan altyapıyı da yok etmeye devam ediyor. Gazze'de bulunan fabrikalar, mağazalar ve iletişim ağı İsrail saldırılarının hedefi haline gelmiş durumda. Gazze ekonomisi çökertildi ve bölgedeki fabrikaların çoğu faaliyet gösteremez hale geldi. Ayrıca, İsrail saldırıları sonucunda iletişim ağı da büyük ölçüde zarar gördü.

 • 19.09.2023 19 Eyl 13:38 Ukrayna, Slovakya, Polonya ve Macaristan'a karşı DTÖ'de dava açtı

  Ukrayna, Slovakya, Polonya ve Macaristan'a karşı DTÖ'de dava açtı Ukrayna Ekonomi Bakanlığı, Ukrayna'dan tarım ürünleri ithalatına getirilen yasaklar nedeniyle Slovakya, Polonya ve Macaristan'a karşı Dünya Ticaret Örgütü'nde (DTÖ) dava açtıklarını duyurdu. Ukrayna, bu ülkelerin tek taraflı yasağının uluslararası yükümlülüklerin ihlali olduğunu belirtti ve dayanışma içinde ticaretin normale dönmesini umduklarını ifade etti.

 • 18.09.2023 18 Eyl 22:55 Ukrayna, Polonya, Slovakya ve Macaristan'a karşı dava açtı

  Ukrayna, Polonya, Slovakya ve Macaristan'a karşı dava açtı Ukrayna Ekonomi Bakanlığı, Polonya, Slovakya ve Macaristan'a ülkeden tarım ürünlerinin ithalatını yasakladıkları gerekçesiyle Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) nezdinde dava açıldığını duyurdu. Ukrayna, bu ülkelerin uluslararası yükümlülüklerini ihlal ettiklerini ve tarım ürünlerinin ithalatının yasaklanamayacağını belirtti. AB Komisyonu'nun Ukrayna tahılına yönelik kısıtlamaların süresini uzatmaması üzerine Polonya, Macaristan, Slovakya ve Romanya da kısıtlamaları tek taraflı olarak uzatabileceklerini açıklamıştı.

 • 15.09.2023 15 Eyl 18:41 Apple, iPhone 12'nin radyasyon sorununu yazılım güncellemesi ile çözmek istiyor

  Apple, iPhone 12'nin radyasyon sorununu yazılım güncellemesi ile çözmek istiyor Apple, iPhone 15'in tanıtıldığı gün Fransa'da iPhone 12'nin radyasyon seviyeleri nedeniyle yasaklanmasının ardından harekete geçti. Şirket, cihazları inceleyerek yeni bir yazılım güncellemesi yayınlayarak Fransız yetkililerin endişelerini gidermeyi hedefliyor. Almanya, Hollanda ve Belçika da iPhone 12'nin radyasyon seviyelerini araştırıyor.

 • 08.09.2023 08 Eyl 11:17 İsrail'in Gazze'ye mal girişini durdurma kararı ekonomik krize yol açacak

  İsrail'in Gazze'ye mal girişini durdurma kararı ekonomik krize yol açacak Gazzeli yetkililer ve analistler, İsrail'in, 'patlayıcı madde kaçakçılığı' yapıldığı gerekçesiyle Gazze'den işgal altındaki Batı Şeria'ya mal girişini durdurma kararını 'gerçek bir kriz' olarak nitelendiriyor. Karar nedeniyle yüzlerce ekonomik kurumun kapatılacağı, binlerce kişinin işsiz kalacağı uyarısında bulunuldu.

 • 07.09.2023 07 Eyl 22:26 Lübnan'da Barbie Filmi Gösterime Girdi

  Lübnan'da Barbie Filmi Gösterime Girdi Lübnan Kültür Bakanı'nın yasaklama talebine rağmen Barbie filmi, bazı sinema salonlarında izleyiciyle buluştu. Filmin eş cinselliği öne çıkardığı ve ahlaki değerlere aykırı olduğu gerekçesiyle yasaklanması talep edilmişti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 12:15 Almanya'da Sanayi Üretimi Temmuz Ayında Düşüş Gösterdi

  Almanya'da Sanayi Üretimi Temmuz Ayında Düşüş Gösterdi Almanya'da sanayi üretimi, Haziran'daki düşüşün ardından Temmuz'da da azaldı. Üretimdeki düşüş yıllık bazda da devam etti. Siparişlerde de belirgin düşüş kaydedildi. İktisatçılar, üretim rakamlarını ekonomideki durgunluğun süreceğinin göstergesi olarak değerlendirdi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 21:19 Almanya'da Bavyera Eyaleti Başbakanı, Yahudi karşıtı afiş iddialarını soruşturuyor

  Almanya'da Bavyera Eyaleti Başbakanı, Yahudi karşıtı afiş iddialarını soruşturuyor Almanya'da Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, Özgür Seçmenler Genel Başkanı ve Bavyera Eyaleti Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger'den, gençlik yıllarında Yahudi karşıtı afiş hazırladığı iddialarını cevaplamasını istedi. Söder, Aiwanger'in bu iddialara ilişkin 25 soruyu yazılı olarak yanıtlamasını talep etti.

 • 21.08.2023 21 Ağu 10:19 Türk İnşaat Sektörü, Libya'ya Yapılan İhracatı Artırmayı Hedefliyor

  Türk İnşaat Sektörü, Libya'ya Yapılan İhracatı Artırmayı Hedefliyor Türk inşaat sektörü, Kasım ayında gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Libya Yapı ve İnşaat Fuarı'na katılarak Libya'ya yapılan ihracatı artırmayı hedefliyor. Geçen yıl 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiren Türkiye, bu sene bu rakamı daha da yukarı taşımak istiyor. Fuar, Libya yapı ve inşaat sektörünün en büyük isimlerinin bir araya geldiği bir platform olacak ve birçok seminer, tartışma ve çalışma atölyesi düzenlenecek. Ayrıca fuara Cezayir, Tunus, Mısır, Türkiye, İtalya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden şirketler katılacak.

 • 10.08.2023 10 Ağu 15:05 Filistin, İspanyol şirketlere karşı harekete geçme çağrısında bulundu

  Filistin, İspanyol şirketlere karşı harekete geçme çağrısında bulundu Filistin, İspanya'ya işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet göstererek uluslararası hukuku ihlal eden 2 İspanyol şirkete karşı harekete geçme çağrısında bulundu. Filistin Ekonomi Bakanı Halid el-Useyli, İspanya Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı'na gönderdiği mektupta, söz konusu şirketlerin Kudüs'ün doğusundaki yasa dışı yerleşimleri şehrin batısına bağlaması öngörülen hafif raylı sistem projesinden çekilmesini talep etti.

 • 08.08.2023 08 Ağu 14:17 Dünyaca Ünlü Yarı İletken Şirketi TSMC, Almanya'ya Dev Bir Fabrika Yatırımı Yaptı

  Dünyaca Ünlü Yarı İletken Şirketi TSMC, Almanya'ya Dev Bir Fabrika Yatırımı Yaptı Dünyanın önde gelen yarı iletken şirketi TSMC, Almanya'ya büyük bir fabrika yatırımı gerçekleştirdi. Almanya'nın otomotiv sektörü için yonga üretimine odaklanacak olan fabrikaya iktidar koalisyonu tarafından 5 milyar avroya kadar sübvansiyon sağlanacak.

 • 07.08.2023 07 Ağu 12:34 Çinli Şirket İsrail'de Akıllı Elektrik Sayaçları Üretecek

  Çinli Şirket İsrail'de Akıllı Elektrik Sayaçları Üretecek Çinli teçhizat, elektrik ve elektronik üreticisi Shenzhen Kaifa Teknoloji Şirketi, İsrail Elektrik Şirketi için akıllı elektrik sayaçları üretecek. Üretim İsrail'de bulunan Kiryat Gat kentindeki IPU'nun fabrikasında gerçekleşecek ve ayda 15.000 ila 20.000 adet sayaç üretilecek. İsrail Ekonomi Bakanlığı, Kaifa'nın İsrail'de bir üretim hattı kuracağını ve İsrailli şirkete bilgi ve mesleki eğitim sağlayacağını belirtti.

 • 06.08.2023 06 Ağu 18:21 Polonya'da Drujba Petrol Boru Hattı'nda Sızıntı Tespit Edildi

  Polonya'da Drujba Petrol Boru Hattı'nda Sızıntı Tespit Edildi Polonyalı boru hattı operatörü PERN, Rus petrolünü Avrupa'ya taşıyan Drujba Petrol Boru Hattı'nda sızıntı tespit etti. Sızıntının hattın batıya taşıyan kısmında olduğu belirtilirken, onarım çalışmaları devam ediyor. Sızıntının yerel halk için sağlık tehdidi oluşturmadığı ifade edilirken, nedeni araştırılıyor. Almanya ile petrol sevkiyatı konusunda temas halinde olunduğu aktarıldı.

 • 20.07.2023 20 Tem 11:37 Aralarında suçluların iadesi de var! Türkiye ve BAE arasında imzalanan 13 anlaşmanın detayları belli oldu

  Aralarında suçluların iadesi de var! Türkiye ve BAE arasında imzalanan 13 anlaşmanın detayları belli oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın körfez turu kapsamında ziyaret ettiği ülkelerden birisi de Birleşik Arap Emirlikleri oldu. Türkiye ile BAE arasında muhtelif alanlarda 13 belge imzalanırken, anlaşmalar arasında suçluların iadesi de yer aldı. Öte yandan, imzalanan mutabakatın toplam tutarı 50,7 milyar dolar olarak açıklandı.

 • 08.07.2023 08 Tem 13:43 Hong Kong, Ortadoğu ile Ekonomik ve Kültürel Bağlarını Güçlendirecek

  Hong Kong, Ortadoğu ile Ekonomik ve Kültürel Bağlarını Güçlendirecek Hong Kong Özel İdari Bölgesi Başkanı John Lee, Hong Kong'un Ortadoğu ile ekonomik, ticari ve kültürel bağlarını güçlendireceğini belirtti. Lee, Hong Kong-Ortadoğu İş Odası'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kuşak ve Yol İnisiyatifi'ndeki önemli bağlantılara dikkat çekti. Hong Kong'un sunduğu profesyonel hizmetlerin finansman ihtiyaçlarını karşılamada destek sağlayabileceğini ifade etti. Hong Kong'un dünya çapındaki yatırımcılar için çekici bir geliştirme platformu olduğunu vurgulayan HKSAR yönetimi, Ortadoğu ile daha yakın işbirliği yapmanın daha fazla iş fırsatı yaratacağına inanıyor.

 • 01.07.2023 01 Tem 09:43 Kahovka Hidroelektrik Santralinin Yıkılması Ukrayna Ekonomisine 2 Milyar Dolar Zarar Verdi

  Kahovka Hidroelektrik Santralinin Yıkılması Ukrayna Ekonomisine 2 Milyar Dolar Zarar Verdi Kiev Ekonomi Okulu ve devlet kurumları tarafından yayımlanan bir araştırmaya göre, Kahovka hidroelektrik santralinin ve barajının yıkılması Ukrayna ekonomisine en az 2 milyar ABD doları tutarında doğrudan zarar verdi. Araştırma, konut ve kamu hizmetleri sektörüne verilen zararın 960 milyon dolar, enerji sektörünün kayıplarının 624 milyon dolar, ulaşım altyapısına verilen zararın 311 milyon dolar olduğunu belirtti. Ayrıca, tarım sektörüne doğrudan 25 milyon dolarlık zarar veren olayın, bölgedeki sulama sisteminin kaybı nedeniyle dolaylı zararının da kayda değer olduğu vurgulandı.

 • 27.06.2023 27 Haz 19:20 Almanya, Ukrayna'ya silah yardımlarıyla 4,62 milyar avroya ulaştı

  Almanya, Ukrayna'ya silah yardımlarıyla 4,62 milyar avroya ulaştı Almanya'nın silah ve askeri malzeme satışı, bu yılın ocak-haziran döneminde Ukrayna'ya silah yardımlarıyla yaklaşık 4,62 milyar avroya ulaştı. Almanya Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanlığı, hükümetin bu yılın ilk yarısında 4,62 milyar avroluk silah ve askeri malzeme satışına onay verdiğini açıkladı. Almanya'nın en fazla silah ve askeri teçhizat ihracat lisansı verdiği ülkenin, geçen yıl olduğu gibi Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna olduğu kaydedildi. Alman hükümetinin Ukrayna'ya ihracat izinleri Leopard 2 ve Gepard tipi uçaksavar tanklarını, mühimmatları, PzH obüslerini, stinger füzelerini, el bombalarını, kaskları ve araçları da kapsıyor.

 • 12.06.2023 12 Haz 19:39 Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci trafik kazası geçirdi

  Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci trafik kazası geçirdi Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Muğla'da trafik kazası geçirdi. Ulu ilçesinde Zeybekci'nin içinde bulunduğu kamyonet yolun sağındaki şarampole yuvarlandı. Araçtan fırlayan Zeybekci ve yanındaki arkadaşı yaralandı. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi ve Zeybekci ile arkadaşı ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 • 09.06.2023 09 Haz 17:29 Nijerya ve Gambiya, Dijital Ekonomi Alanında İşbirliği İçin Mutabakat Zaptı İmzaladı

  Nijerya ve Gambiya, Dijital Ekonomi Alanında İşbirliği İçin Mutabakat Zaptı İmzaladı Nijerya ve Gambiya, dijital ekonomi alanında işbirliğini güçlendirmek için mutabakat zaptı imzaladı. İki ülke arasındaki anlaşma, geniş bant geliştirme, çeşitlilik yönetimi, araştırma, kapasite geliştirme, siber güvenlik, internet yönetişimi, altyapı, yasal çerçeveler ve e-devlet konularını kapsayacak.

 • 08.06.2023 08 Haz 17:11 AB, 14 üye ülkede 56 şirketin mikroelektronik ve iletişim projelerine 8,1 milyar avro kamu desteği veriyor

  AB, 14 üye ülkede 56 şirketin mikroelektronik ve iletişim projelerine 8,1 milyar avro kamu desteği veriyor Avrupa Birliği (AB), çoğunluğu Almanya olmak üzere 14 üye ülkede 56 şirketin ortak mikroelektronik ve iletişim projelerine toplam 8,1 milyar avro kamu desteği verilmesini onayladı. Projelerin yeni mikroelektronik ve iletişim çözümleri üreteceği, enerji verimliliği ve kaynak tasarrufu sağlayan elektronik sistemler ile üretim yöntemleri geliştireceği, bunun dijital ve yeşil dönüşüme katkı sunacağı kaydedildi. Projelerin 5G, 6G, otonom sürüş, yapay zeka ve kuantum hesaplama gibi alanlarda teknolojik ilerlemeye katkıda bulunacağına dikkat çekilen açıklamada, projeler kapsamında ilk yeni ürünlerin 2025 yılında piyasaya sürüleceği, bütün projelerin 2032'ye kadar tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

 • 29.05.2023 29 May 02:41 Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti! Herkes altına aynı yorumu yazdı

  Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti! Herkes altına aynı yorumu yazdı Seçim öncesi kulislerde adı Ekonomi Bakanlığı için geçen ancak aktif siyasete dönmeyeceğini ifade eden Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferini sosyal medya paylaşımıyla tebrik etti. Sosyal medya kullanıcıları ise paylaşıma yaptıkları yorumlarda Şimşek'e ekonomi bakanı olması çağrısında bulundular.

 • 14.05.2023 14 May 14:41 Gazze'de ateşkes sonrası hayat normale dönüyor

  Gazze'de ateşkes sonrası hayat normale dönüyor İsrail'in 5 gün süren saldırılarının ardından varılan ateşkesle abluka altındaki Gazze'de hayat kademeli olarak normale dönüyor. Saldırılarda 33 kişi hayatını kaybederken, Filistinli gruplar da İsrail saldırılarına roket ve havan mermisi atarak karşılık verdi. Ateşkesin ardından Gazze'de sükunet hakim. Maddi zarar ve hasarlar da yaşandı. Sınır kapıları kademeli olarak açılmaya başladı.

 • 12.05.2023 12 May 01:31 Bakan Soylu: "Allah nasip edecek, 14 Mayıs akşamı reis tekrar başkan seçilecek. Bu millet Kemal'e 'bay bay' diyecek"

  Bakan Soylu: 'Allah nasip edecek, 14 Mayıs akşamı reis tekrar başkan seçilecek. Bu millet Kemal'e 'bay bay' diyecek' Bakan Soylu: "Allah nasip edecek, 14 Mayıs akşamı reis tekrar başkan seçilecek.

 • 12.05.2023 12 May 01:06 Bakan Soylu: "Allah nasip edecek, 14 Mayıs akşamı reis tekrar başkan seçilecek. Bu millet Kemal'e 'bay bay' diyecek"

  Bakan Soylu: 'Allah nasip edecek, 14 Mayıs akşamı reis tekrar başkan seçilecek. Bu millet Kemal'e 'bay bay' diyecek' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları kapsamanda Şişli'de Kuştepe Pazar Yeri ve Mecidiyeköy'de Sivas Çınarlı Vakfını ziyaret etti.

 • 07.05.2023 07 May 11:08 Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın son hali şaşırttı

  Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın son hali şaşırttı Eski Ekonomi Bakanı ve AK Parti'nin 24. Dönem Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan'ın son hali gündem oldu. Konuyla ilgili sosyal medyada yüzlerce paylaşım yapıldı.

 • 05.05.2023 05 May 21:14 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşeneri eleştirdi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşeneri eleştirdi İstanbul'dan AK Parti milletvekili adayı olan Soylu, Bayrampaşa Yıldırım Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Soylu, Gabar Dağı'nda petrol kuyularının yolu açılırken şehit olan Bayrampaşalı Jandarma Astsubay Esma Çevik'in hayatını kaybettiği yerde 6 ay önce petrol bulunduğunu aktardı. Millet İttifakını ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşeneri eleştiren Soylu, PKK masanın üstüne Akşener de masanın altına indi şimdi dedi.

 • 04.05.2023 04 May 13:18 İsrail, Sakhnin'de bir sağlık startup merkezi açtı

  İsrail, Sakhnin'de bir sağlık startup merkezi açtı İsrail İnovasyon Kurumu, Sakhnin'de bir startup merkezi açarak Arap toplumunda teknoloji temelli projeleri desteklemeyi ve yüksek teknoloji merkezi barındırmayı amaçlıyor.

 • 03.05.2023 03 May 19:19 İçişleri Bakanı Soylu: 'PKK'nın enkazını taşımayın vallahi altında kalırsınız'

  İçişleri Bakanı Soylu: 'PKK'nın enkazını taşımayın vallahi altında kalırsınız' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şişli'de vatandaşlarla bir araya gelerek Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı durumu ve seçimlerdeki önemini vurguladı. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, işin gücün sosyal medya olduğunu söyledi.

 • 03.05.2023 03 May 19:00 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'PKK'nın enkazını taşımayın, vallahi altında kalırsınız'

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'PKK'nın enkazını taşımayın, vallahi altında kalırsınız' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şişli'de vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlara seslenen Soylu, 'Türkiye ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya. İlk kez evet, Cumhuriyet Halk Partisi'ne PKK'nın enkazını taşıtmaya çalışıyorlar. Bunu Cumhuriyet Halk Partililere de söylüyorum. PKK'nın enkazını taşımayın, vallahi altında kalırsınız' dedi.

 • 02.05.2023 02 May 23:35 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Şehremini Mahallesinde Vatandaşlarla Buluştu

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Şehremini Mahallesinde Vatandaşlarla Buluştu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mahalle Buluşmaları kapsamında Fatihte bulunan Şehremini Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Soylu, Tayyip Erdoğan'ın liderliği altında yeni bir yolculuk başlatıldığını belirtirken, PKKnın çökertildiğini ve CHP'nin PKK'nın enkazını kaldırmaya çalıştığını söyledi. Ayrıca, Millet İttifakı liderlerinden Meral Akşener hakkında da konuşan Soylu, siyaset yapmanın yürek ve cesaret gerektirdiğini vurguladı.

 • 02.05.2023 02 May 23:24 İçişleri Bakanı Soylu, Mahalle Buluşmaları kapsamında Şehremini Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu

  İçişleri Bakanı Soylu, Mahalle Buluşmaları kapsamında Şehremini Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mahalle Buluşmaları kapsamında Şehremini Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Soylu, "Şimdi yeni bir yolculuk başlatıyoruz. Bunu da ancak Tayyip Erdoğan bu millet ve milletin iradesiyle başlatır. Altılı masada bir araya geldiler değil mi? Bunların hepsi bir tane Erdoğan etmiyor" dedi.

 • 02.05.2023 02 May 23:20 İçişleri Bakanı Soylu: Tayyip Erdoğan size emanettir

  İçişleri Bakanı Soylu: Tayyip Erdoğan size emanettir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mahalle Buluşmaları kapsamında Şehremini Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Soylu, "Şimdi yeni bir yolculuk başlatıyoruz. Bunu da ancak Tayyip Erdoğan bu millet ve milletin iradesiyle başlatır. Altılı masada bir araya geldiler değil mi? Bunların hepsi bir tane Erdoğan etmiyor" dedi.

 • 28.04.2023 28 Nis 13:14 İspanya'da Enflasyon Nisan Ayında Yükseldi

  İspanya'da Enflasyon Nisan Ayında Yükseldi İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü'nün açıklamasına göre, mart ayında düşüş kaydeden enflasyon nisanda yüzde 41 ile tekrar yükselişe geçti. Enflasyondaki artışın sebebi ise elektrik fiyatlarındaki düşüşün Nisan 2022'de kaydedilenden daha az olması ve akaryakıt fiyatlarındaki artışlar olarak belirtildi. İspanya Ekonomi Bakanlığı ise enflasyonun aşağı yönlü gelişimine yardımcı olacak önlemler aldıklarını açıkladı.

 • 14.04.2023 14 Nis 17:46 Almanya Ekonomi Bakanlığı raporu: Ülke ekonomisi ilk çeyrekte teknik resesyondan 'kıl payı' kurtulacak

  Almanya Ekonomi Bakanlığı raporu: Ülke ekonomisi ilk çeyrekte teknik resesyondan 'kıl payı' kurtulacak Almanya Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanlığı tarafından hazırlanan rapora göre, ülke ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde enerji fiyatlarındaki düşüşle resesyondan kıl payı kurtulması ve ılımlı bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

 • 14.03.2023 14 Mar 12:49 İsrail'de bakanlık binalarının girişini kapatan 10 protestocu gözaltına alındı

  İsrail'de bakanlık binalarının girişini kapatan 10 protestocu gözaltına alındı İsrail polisi, Binyamin Netanyahu hükümetinin yargı düzenlemesini protesto etmek için Batı Kudüs'te yer alan bakanlık binalarının girişini kapatan 10 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

 • 09.03.2023 09 Mar 14:27 Lübnan lirası artık ne elle sayılabiliyor ne ceplere sığıyor

  Lübnan lirası artık ne elle sayılabiliyor ne ceplere sığıyor Lübnan'da yerel para birimi liranın dolar karşısındaki tarihi değer kaybının ardından banknotlar ceplere sığmazken en küçük esnaf dahi para sayma makinesi kullanmak zorunda kalıyor.

 • 07.02.2023 07 Şub 23:35 Ukrayna'ya en az 100 adet Leopard 1 tankı gönderilecek

  Ukrayna'ya en az 100 adet Leopard 1 tankı gönderilecek Almanya, Ukrayna'ya önümüzdeki aylarda en az 100 Leopard 1 tipi tank gönderileceği açıklandı.

 • 07.02.2023 07 Şub 23:35 Ukrayna'ya en az 100 adet Leopard 1 tankı gönderilecek

  Ukrayna'ya en az 100 adet Leopard 1 tankı gönderilecek Almanya, Ukrayna'ya önümüzdeki aylarda en az 100 Leopard 1 tipi tank gönderileceği açıklandı.

 • 05.02.2023 05 Şub 13:18 Alman start-up girişimi Ukrayna için İHA üretiyor

  Alman start-up girişimi Ukrayna için İHA üretiyor Alman hükümeti, Ukrayna ordusunun Münih merkezli Quantum-Systems'e verdiği İHA siparişini finanse ediyor.

Advertisement