Son Dakika Son Dakika Son Dakika
DHMİ, 11 asistan ve 61 stajyer hava trafik kontrolörü istihdam edecek - Son Dakika

DHMİ, 11 asistan ve 61 stajyer hava trafik kontrolörü istihdam edecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere 11 asistan ve 61 stajyer hava trafik kontrolörü istihdam edeceğini duyurdu. Adayların 18 Eylül 2022 tarihli KPSS'de en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvurular, 12-22 Eylül tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. İstihdam edilecek personelin görev yapacakları havalimanlarının listesi de ilanda yer almaktadır.

DHMİ, 11 asistan ve 61 stajyer hava trafik kontrolörü istihdam edecek
12.09.2023 - 09:21,  Güncelleme: 09:22

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere 11 asistan, 61 stajyer hava trafik kontrolörü istihdam edilecek.

DHMİ'nin Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, adayların 18 Eylül 2022 tarihli KPSS'de, KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Genel Müdürlükçe duyurulan pozisyonların sayısının 10 katı kadar aday, en yüksek puandan başlamak üzere bilgisayar destekli seçme sınavına veya yazılı sınava çağrılacak.

Başvurular, 12-22 Eylül'de e-Devlet'te "DHMİ Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" üzerinden gerçekleştirilecek.

Sınav tarihi, yeri ve saati DHMİ'nin internet sitesi "www.dhmi.gov.tr"den duyurulacak.

İstihdam edilecek asistan ve stajyer hava trafik kontrolörlerinin görev yapacakları havalimanlarının listesi de ilanda yer aldı.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi DHMİ, 11 asistan ve 61 stajyer hava trafik kontrolörü istihdam edecek - Son Dakika


Advertisement