Son dakika KPSS haberleri, KPSS son dakika, son dakika KPSS

Son Dakika Kpss Haberleri

Son dakika Kpss haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kpss haberleri anında burada.


 • 01.12.2022 - 14:21 Bakan Yanık, "12. Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi"nin açılışında konuştu Açıklaması AA
  Bakan Yanık, '12. Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi'nin açılışında konuştu Açıklaması Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelsiz bir hayatın, vatandaşların en temel insan haklarının başında geldiğini belirterek, "Eğitimden sağlığa, spordan kültüre, sanata, seyahatten dijital platformlara kadar tüm hizmetlerin ve mekanların erişilebilir olması ayrı bir önem taşıyor.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelsiz bir hayatın, vatandaşların en temel insan haklarının başında geldiğini belirterek, "Eğitimden sağlığa, spordan kültüre, sanata, seyahatten dijital platformlara kadar tüm hizmetlerin ve mekanların erişilebilir olması ayrı bir önem taşıyor." dedi.
  Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde, Darülaceze Başkanlığı, Türkiye Beyazay Derneği, İVEK ve OHSAD yönetiminde, 10 bakanlık, TOBB ve KOSGEB desteğiyle The İstanbul Expo-Sedef Grup tarafından İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen "12. Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi" başladı.
  Açılış töreninde konuşan Bakan Yanık, toplumsal kalkınmanın anahtarının kapsayıcı ve kimseyi dışarıda bırakmayan bir anlayış olduğunu ifade ederek, bu anlamda hiçbir ayrımcılığın yaşanmamasının esas öncelikleri olduğunu dile getirdi.

  Devamını Oku

 • 30.11.2022 - 14:18 Başkan Irgatoğlu: "Kamu dışı aile sağlığı çalışanları kadroya alınmalıdır" İHA
  Başkan Irgatoğlu: 'Kamu dışı aile sağlığı çalışanları kadroya alınmalıdır' Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Irgatoğlu, "Koruyucu sağlık hizmeti veren aile sağlığı çalışanları 12 yıldır devleti tarafından korunmayı bekliyor.

  Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Irgatoğlu, "Koruyucu sağlık hizmeti veren aile sağlığı çalışanları 12 yıldır devleti tarafından korunmayı bekliyor. Maalesef kamu dışı aile sağlığı çalışanları korumasız kalmıştır" dedi.

  Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Irgatoğlu, yaptığı açıklamada aile sağlığı çalışanlarının kadroya alınmalarını gerektiğini söyledi. Başkan Irgatoğlu, "Birinci basamak sağlık hizmetinde her vatandaşın bir aile hekimi bir de aile sağlığı çalışanı bulunmaktadır. Bu kişiler her ailenin tüm sağlığını korumak geliştirmek ve hastalık halinde erkenden tedavisini sağlamaktadırlar. Kısacası ailenin koruyucu melekleridir. Pandemi boyunca önce onlara koruyucu sağlık hizmeti vermiş, gebe, bebek, yaşlı tüm sağlık taramaları, aşıları hiç sekteye uğramadan devam etmiştir ve etmektedir. 12 yıldır en ücra, kırsal bölgelerde yaşayan ailelere hizmet götürmektedirler. Ancak Aile Hekimliği sisteminde çalışanlar 'kamu' ve 'kamu dışı' melekler olarak maalesef bölünmüştür.

  Devamını Oku

 • 30.11.2022 - 10:43 GEÇİRDİĞİ KAZAYLA TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM OLAN SAMET, MEZUN OLDUĞU LİSEYE MEMUR OLDU DHA
  GEÇİRDİĞİ KAZAYLA TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM OLAN SAMET, MEZUN OLDUĞU LİSEYE MEMUR OLDU AKSARAY'da 10 yıl önce geçirdiği kaza sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olan Samet Vurgun (30), girdiği sınavı kazanıp, mezun olduğu liseye memur olarak geri döndü.

  AKSARAY'da 10 yıl önce geçirdiği kaza sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olan Samet Vurgun (30), girdiği sınavı kazanıp, mezun olduğu liseye memur olarak geri döndü. Kaza sonrası hayatının birden değiştiğini belirten Vurgun, 20 yıl her şeyin normal olduğu bir süreçten, birdenbire böyle kaza sonrası hayatımın 360 derece değişmesi benim için oldukça zor oldu. Kazadan 3 yıl sonra azmedip girdiğim EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile mezun olduğum lisede memur olarak çalışmaya başladım. Hayat küsülecek kadar uzun bir süreç değil. dedi.
  Aksaray'da yaşayan Samet Vurgun, 2010 yılında Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite sınavlarına hazırlanan Vurgun, ilk yıl sınavları kazamadı. İkinci yıl tekrar sınavlara hazırlanan Vurgun, sınav öncesi arkadaşlarıyla birlikte Mersin'e moral gezisi düzenlediler.

  Devamını Oku

 • 29.11.2022 - 16:37 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması AA
  Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin sadece bir adaya oy istemeyeceğini; dar bir siyasal anlayışla da oy istemeyeceğini belirterek, "CHP bir zümrenin çıkarı için de o istemeyecek.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin sadece bir adaya oy istemeyeceğini; dar bir siyasal anlayışla da oy istemeyeceğini belirterek, "CHP bir zümrenin çıkarı için de o istemeyecek. CHP yepyeni bir anlayışla, yepyeni bir sisteme oy isteyecek. CHP adaya oy istemeyecek, güç birliğine oy isteyecek." dedi.
  Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, her grup toplantısının topluma bir mesaj vermek için önemli bir fırsat olduğunu düşündüğünü söyledi.
  Sadece CHP'ye oy verenlerin değil, partisi olmayan, sandığa gittiği zaman elini vicdanına koyup oy kullanmak isteyenlerin de kendilerini dinlediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "O yüzden grup toplantılarında bütün vatandaşlarıma sesleniyorum; hangi partiden, hangi görüşten olursa olsun, bu güzel coğrafyanın neresinde yaşarsa yaşasın..." diye konuştu.

  Devamını Oku

 • 29.11.2022 - 15:26 Kılıçdaroğlu: Ey Dünya; Sana da Sesleniyorum, Sen de 3 Aralık'ı Bekle ANKA
  Kılıçdaroğlu: Ey Dünya; Sana da Sesleniyorum, Sen de 3 Aralık'ı Bekle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Aralık’ta İstanbul’da düzenleyeceği vizyon toplantısında dünya da sesleneceklerini belirterek, “Ey dünya; insanımız, senin ucuz işgücün değildir. Ülkemiz, senin mülteci kampın değildir. Toprağımız, senin çöp depolama alanın değildir. Mahallerimiz, senin uyuşturucu baronlarının fink attığı bataklıklar değildir. Bu karanlığa asla ve asla mahkum değiliz ve mecbur da değiliz… Unutmayın, dünyaya sesleneceğiz o vizyon toplantısında. ‘Ey dünya’ diyeceğiz, ‘seninle rekabet etmeye geliyoruz. Teknolojide, sanayide, eğitimde, insan haklarında, kadın haklarında, özgürlüklerde, demokraside, hayvan haklarında, çevrecilikte, iyi olan her şey ile rekabet etmeye geliyoruz.’ Ey dünya; sana da sesleniyorum, sen de 3 Aralık’ı bekle” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Aralık'ta İstanbul'da düzenleyeceği vizyon toplantısında dünya da sesleneceklerini belirterek, "Ey dünya; insanımız, senin ucuz işgücün değildir. Ülkemiz, senin mülteci kampın değildir. Toprağımız, senin çöp depolama alanın değildir. Mahallerimiz, senin uyuşturucu baronlarının fink attığı bataklıklar değildir. Bu karanlığa asla ve asla mahkum değiliz ve mecbur da değiliz… Unutmayın, dünyaya sesleneceğiz o vizyon toplantısında. 'Ey dünya' diyeceğiz, 'seninle rekabet etmeye geliyoruz. Teknolojide, sanayide, eğitimde, insan haklarında, kadın haklarında, özgürlüklerde, demokraside, hayvan haklarında, çevrecilikte, iyi olan her şey ile rekabet etmeye geliyoruz.' Ey dünya; sana da sesleniyorum, sen de 3 Aralık'ı bekle" dedi.
  Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM'de grup toplantısında konuştu.

  Devamını Oku

 • 29.11.2022 - 15:07 Engelliler Platformu: "Kadrolar Dolu Bahanesi Öne Sürülerek Engelli Sağlıkçı Alımı Yapılmadı" ANKA
  Engelliler Platformu: 'Kadrolar Dolu Bahanesi Öne Sürülerek Engelli Sağlıkçı Alımı Yapılmadı' Engelliler Platformu, “Sağlık Bakanlığı’ndaki kadro pozisyonları dolu bahanesi öne sürülerek engelli sağlıkçı alımı yapılmadığını, sözleşmeli atanan binlerce kişinin yüzde 3’lük kamu kotasının ise göz ardı edildiğine” dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı, 30 bin sağlık personeli, 11 bin 317 işçi ve bin 183 sözleşmeli personel alacağını açıkladı.

  Engelliler Platformu, "Sağlık Bakanlığı'ndaki kadro pozisyonları dolu bahanesi öne sürülerek engelli sağlıkçı alımı yapılmadığını, sözleşmeli atanan binlerce kişinin yüzde 3'lük kamu kotasının ise göz ardı edildiğine" dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı, 30 bin sağlık personeli, 11 bin 317 işçi ve bin 183 sözleşmeli personel alacağını açıkladı.
  Sağlık Bakanlığı, 30 bin sağlık personeli, 11 bin 317 işçi ve bin 183 sözleşmeli personel alım ilanını dün yayınladı. Engelliler Platformu tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, "kadro pozisyonları dolu bahanesi öne sürülerek" engelli sağlıkçı alımı yapılmadığına dikkat çekti. Açıklama şöyle:
  "2018-2022 yılları arasında Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda hiç alım olmamasına rağmen son alımda (merkezi atama dışında) Sağlık Bakanlığı çok az kadro açmıştır. Sağlık Bakanlığı'nın bazı branşlarda ise hiç kadro açmamıştır. Açılan kadrolarda ise alımın Sağlık Bakanlığı nezdinde bu kadar az olması bizleri mağdur etmiştir.

  Devamını Oku

 • 29.11.2022 - 09:11 Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 55 kişi istihdam edecek AA
  Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 55 kişi istihdam edecek Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, uzman yardımcısı pozisyonunda görevlendirmek üzere 55 personel istihdam edecek.

  Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, uzman yardımcısı pozisyonunda görevlendirmek üzere 55 personel istihdam edecek.
  Kurumun Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, Başkanlığa, strateji ve bütçe uzman yardımcısı alımı için giriş sınavı yapılacak.
  İlana en az 4 yıllık lisans eğitimi veren iktisat, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk, maliye, sosyoloji, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği bölümlerinden veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından bunlara denk kabul edilen bölümlerden mezun olan adaylar başvurabilecek.
  Adayların, 2021 ve 2022'de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan istenilen bölümlerde en az 70 puan almış olması gerekiyor. Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 22 Aralık'tan itibaren Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının "www.sbb.gov.tr" internet sitesinde yayımlanacak.
  Yazılı sınav 15 Ocak 2023 saat 10.00'da Ankara'da yapılacak.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 16:08 AK Parti'li Güneş, Sağlık Bakanlığına alınacak personelin kura ve KPSS ile belirleneceğini söyledi AA
  AK Parti'li Güneş, Sağlık Bakanlığına alınacak personelin kura ve KPSS ile belirleneceğini söyledi AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Sağlık Bakanlığına alınacak personelin, KPSS ve kura yöntemiyle belirleneceğini belirtti.

  AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Sağlık Bakanlığına alınacak personelin, KPSS ve kura yöntemiyle belirleneceğini belirtti.
  Güneş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, personel alımıyla ilgili spekülasyon yapıldığını, "ayrımcılık" gibi bir algı oluşturulduğunu söyledi.
  Çeşitli branşlarda yaklaşık 43 bin personel alınacağını dile getiren Güneş, bunlardan 11 bin 317'sinin 4-D'li, 1183'ünün 4-B'li, 30 bininin 4-A'lı olacağını ifade etti.
  Güneş, vatandaşların zaman zaman kendilerini arayarak, alımların nasıl yapılacağını sorduğunu anlatarak, alınacak işçilerin İŞKUR üzerinden yapılacak başvurularla, noter huzurunda yapılan kurayla belirleneceğini ve sözlü sınav olmayacağını bildirdi.
  Vatandaşların müsterih olmasını dileyen Güneş, "Burada herhangi bir kişinin buna müdahil olması veya bununla ilgili işlem yapması kesinlikle mümkün değildir. Vatandaşlarımızın durumları şartlara uyuyorsa müracaat edecekler ve noter huzurundaki kurayı bekleyecekler." dedi.
  Güneş, 4-A.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 14:57 ÖSYM, Sağlık Bakanlığına ataması yapılacak personeli için tercih kılavuzunu yayımladı AA
  ÖSYM, Sağlık Bakanlığına ataması yapılacak personeli için tercih kılavuzunu yayımladı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sağlık Bakanlığının 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 1183 sözleşmeli personel yerleştirmesi için aday tercih başvurularını 30 Kasım-5 Aralık 2022 tarihleri arasında alacak.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sağlık Bakanlığının 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 1183 sözleşmeli personel yerleştirmesi için aday tercih başvurularını 30 Kasım-5 Aralık 2022 tarihleri arasında alacak.
  ÖSYM'nin internet sitesinde, "Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2022/11): Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması" ilanı yayımlandı.
  Buna göre, Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak.
  Adaylar için KPSS-2022/11 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuza göre, tercihler 30 Kasım-5 Aralık arasında yapılabilecek. Tercih işlemleri, 30 Kasım saat 14.00'te başlayacak, 5 Aralık saat 23.59'da sona erecek.
  Tercih işlemleri, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 13:39 TDP Genel Başkanı Sarıgül, önceliklerinin "eğitimde fırsat eşitliği" olduğunu açıkladı Açıklaması AA
  TDP Genel Başkanı Sarıgül, önceliklerinin 'eğitimde fırsat eşitliği' olduğunu açıkladı Açıklaması Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti olarak önceliklerinin eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması olduğunu belirterek, "Ülkemizin geleceğini teminat altına almanın birinci şartı nitelikli eğitimdir.

  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti olarak önceliklerinin eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması olduğunu belirterek, "Ülkemizin geleceğini teminat altına almanın birinci şartı nitelikli eğitimdir." dedi.
  TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
  Gündemlerindeki ilk konunun EYT'liler olduğunu belirten Sarıgül, "EYT'liler, staj başlangıcının sigorta başlangıcı olarak kabul edilmesini istiyor. Bu kadar yıl beklediler, EYT'lilere haklarının eksiksiz verilmesi lazım." ifadelerini kullandı.
  Öğretmenevi, orduevi, hakimevi ve polisevi gibi kurumlarda istihdam edilenlerin sözleşmeli olarak çalıştığını belirten Sarıgül, "Aynı yerde farklı statüde çalışanlar var, aynı işi yapıp daha az maaş alanlar var. Devlet haksızlık yapmaz, ayrım yapmaz. Kamu sosyal tesislerinde çalışanlara kadro verilmesi lazım." şeklinde konuştu.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 13:23 Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 Yeni Personel Alacak: En Çok Kadro Tıbbi Sekreter, Hemşire ve Ebelere ANKA
  Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 Yeni Personel Alacak: En Çok Kadro Tıbbi Sekreter, Hemşire ve Ebelere Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli 30 bin sağlık personeli, bin 183 idari personel ile 11 bin 317 sürekli işçi alacak. 15 bin 537 atama ile tıbbi sekreterler en çok kadroyu alırken, bunu sırasıyla 5 bin 831 kişi ile hemşireler, bin 470 ebe ve bin 198 paramedik alımı kadrosu izledi. Adaylar, sürekli işçi kadrosu için İŞKUR üzerinden 28 Kasım-2 Aralık arasında, sözleşmeli personel kadrosu için ise KPSS sonuçlarına göre ÖSYM üzerinden 30 Kasım- 5 Aralık arasında başvurabilecek.

  Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli 30 bin sağlık personeli, bin 183 idari personel ile 11 bin 317 sürekli işçi alacak. 15 bin 537 atama ile tıbbi sekreterler en çok kadroyu alırken, bunu sırasıyla 5 bin 831 kişi ile hemşireler, bin 470 ebe ve bin 198 paramedik alımı kadrosu izledi. Adaylar, sürekli işçi kadrosu için İŞKUR üzerinden 28 Kasım-2 Aralık arasında, sözleşmeli personel kadrosu için ise KPSS sonuçlarına göre ÖSYM üzerinden 30 Kasım- 5 Aralık arasında başvurabilecek.
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçen hafta Sağlık Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde "85 bin yeni çalışma arkadaşımızla, 115 bin ilave personel istihdamı sağlamış olacağız" açıklamasını yapmıştı. Bu konuda ilk adım atıldı ve Sağlık Bakanlığı ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağını duyurdu.
  Sağlık Bakanlığı bin 183 sözleşmeli personel ve 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ilanı da açtı.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 09:03 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına 50 personel alınacak AA
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına 50 personel alınacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, merkez teşkilatı ile çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 50 personel alacak.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, merkez teşkilatı ile çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 50 personel alacak.
  Kurumun Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, alımı yapılacak 23 ulaştırma ve haberleşme uzman yardımcısı ile 8 denizcilik uzman yardımcısı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının merkez teşkilatında istihdam edilecek.
  Adaylar, 28 Kasım-27 Aralık döneminde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı'na (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) e-Devlet şifreleriyle giriş yaparak başvuruda bulunabilecek. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Adayların sadece bir başvuru hakkı olacak.
  2021 veya 2022 lisans düzeyi Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre yapılan başvurular arasından, en yüksek puana sahip adaydan başlanarak atama yapılacak kadro sayısının 4 katı aday sözlü sınava çağırılacak.
  Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara ilişkin liste ile sözlü sınav tarihi Bakanlığın internet sitesinden (www.uab.gov.tr) ilan.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 02:29 Sağlık Bakanlığı ilanları yayınlandı: 42 bin 500 personel alınacak AA
  Sağlık Bakanlığı ilanları yayınlandı: 42 bin 500 personel alınacak Sağlık Bakanlığı'nın 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Başvurular "esube.iskur.gov.tr" adresi üzerinden 28 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacak.

  Sağlık Bakanlığının 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

  BAŞVURULAR 2 ARALIK'TA SONA ERECEK

  İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 559 güvenlik görevlisi (silahsız), 791 klinik destek elemanı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 188 boyacı, 121 marangoz, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 sürekli işçi alınacak. Başvurular, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) "esube.iskur.gov.tr" adresi üzerinden 28 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. İhtiyaç duyulan hizmet türleri ve mesleklere alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidileceği için başvurularda kişilerin "Adrese.

  Devamını Oku

 • 26.11.2022 - 10:54 DOKTORLARIN '7 YIL YAŞAR' DEDİĞİ SMA'LI HATİCE, 41'İNDE 10'UNCU DİPLOMASINI ALIYOR-E DHA
  DOKTORLARIN '7 YIL YAŞAR' DEDİĞİ SMA'LI HATİCE, 41'İNDE 10'UNCU DİPLOMASINI ALIYOR-E İZMİR'de yaşayan doğuştan Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-2 hastası Hatice Özkan, doktorların 7 yıl yaşama şansı vermesine rağmen 41 yılı geride bıraktı ve yıllarına sayısız başarı sığdırdı.

  İZMİR'de yaşayan doğuştan Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-2 hastası Hatice Özkan, doktorların 7 yıl yaşama şansı vermesine rağmen 41 yılı geride bıraktı ve yıllarına sayısız başarı sığdırdı. Farklı bölümlerden 2 ön lisans, 3 lisans ve 3 yüksek lisans diploması olan Özkan, lisans derecesinde 2 diploma daha almaya hazırlanıyor. Evinde kurulu düzenekte optik göz takibi sayesinde çevrim içi yöntemle tüm engelleri aşan yatağa bağımlı Özkan'ın hikayesi, 'Hatice' isimli belgesel filmle beyaz perdeye taşındı.
  İzmir'in Balçova ilçesinde yaşayan, yatağa bağımlı SMA Tip-2 hastası Hatice Özkan, doktorların 7 yıl yaşama şansı vermesine rağmen hayata sıkıca tutundu. Yürüyemeyen, konuşmakta zorlanan, yatağa bağımlı Özkan, eğitim hayatında farklı bölümlerden başarıyla mezun oldu. Evinde kurulu düzenekte optik göz takibi sayesinde çevrim içi yöntemle tüm engelleri aşan Özkan, 2 ön lisans, 3 lisans ve 3 yüksek lisans diploması aldı. Özkan, lisans derecesinde 2 diploma daha almaya hazırlanıyor.

  Devamını Oku

 • 25.11.2022 - 16:31 Faik Öztrak: "Sefil; Dünyanın Bildiğini, Muhalefet Söyleyince Horozlanıp Sövendir. ANKA
  Faik Öztrak: 'Sefil; Dünyanın Bildiğini, Muhalefet Söyleyince Horozlanıp Sövendir. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi. Öztrak, “Zavallı; ülkemizi hem Mali Eylem Görev Gücünün üyesi olan hem de Gri Listede bulunan tek ülke yaparak dünya aleme rezil eden sonra da muhalefet lideri kendisinden hesap sorunca küfredendir. Sefil; analar uyuşturucuya kaptırdıkları evlatlarına ağıtlar yakarken, uyuşturucu baronlarıyla poz poz fotoğraf çektirenlerdir. Tüm dünyanın gözü önünde ülkemizi kara paraya, kirli paraya, ne idüğü belirsiz paraya muhtaç edip, sonra da dünyanın bildiğini, muhalefet söyleyince horozlanıp sövendir. Namert; bu güzel ülkemizi uluslararası mafyanın saklanma, hesaplaşma ve infaz adresine dönüştürenlerdir. Gafil ise bütün bu rezaletlerin sorumluluğundan muhalefete söverek kurtulabileceğini sananın adıdır. Ülkemize tüm bu kötülükleri yapanlar tarih ve adalet önünde elbette hesap vereceklerdir” dedi. Erdoğan’ın, “Şehit edilen yavrumuzun kanının sandıkta da bırakmayalım” sözlerinin anımsatılması üzerine Öztrak, “Rezalet. Şehit yavrumuzun naaşı üzerinden siyaset çıkarmaya çalışmak, çok açık söyleyeyim vicdansızlıktır, ahlaksızlıktır. Üç yaşındaki yavrumuzun tabutunun yanına seçim sandığını koyanda vicdan falan yoktur” diye konuştu.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine tepki gösterdi. Öztrak, "Zavallı; ülkemizi hem Mali Eylem Görev Gücünün üyesi olan hem de Gri Listede bulunan tek ülke yaparak dünya aleme rezil eden sonra da muhalefet lideri kendisinden hesap sorunca küfredendir. Sefil; analar uyuşturucuya kaptırdıkları evlatlarına ağıtlar yakarken, uyuşturucu baronlarıyla poz poz fotoğraf çektirenlerdir. Tüm dünyanın gözü önünde ülkemizi kara paraya, kirli paraya, ne idüğü belirsiz paraya muhtaç edip, sonra da dünyanın bildiğini, muhalefet söyleyince horozlanıp sövendir. Namert; bu güzel ülkemizi uluslararası mafyanın saklanma, hesaplaşma ve infaz adresine dönüştürenlerdir. Gafil ise bütün bu rezaletlerin sorumluluğundan muhalefete söverek kurtulabileceğini sananın adıdır. Ülkemize tüm bu kötülükleri yapanlar tarih ve adalet önünde elbette hesap vereceklerdir" dedi.

  Devamını Oku

 • 25.11.2022 - 16:25 CHP Sözcüsü Öztrak: "Vergi ve harçlara uygulanacak zammı, yarıya indirme yetkiniz var" AA
  CHP Sözcüsü Öztrak: 'Vergi ve harçlara uygulanacak zammı, yarıya indirme yetkiniz var' CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Onu bunu suçlamayı bırakın, vergi ve harçlara uygulanacak zammı, yarıya indirme yetkiniz var. Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde de yüzde 80 indirim yetkiniz var. Bu yetkileri kullanın.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Onu bunu suçlamayı bırakın, vergi ve harçlara uygulanacak zammı, yarıya indirme yetkiniz var. Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde de yüzde 80 indirim yetkiniz var. Bu yetkileri kullanın. Vatandaşı, sebep olduğunuz hayat pahalılığına bir defa daha ezdirmeyin. Yeni kamu zamlarıyla çifte kavurmayın." dedi. Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olduğunu hatırlattı. Türkiye'nin dünyada cinsiyet uçurumunun en derin olduğu ülkelerden biri olduğunu öne süren Öztrak, Türkiye'nin, 2022 Küresel Cinsiyet Uçurumu Endeksi'nde 146 ülke içerisinde 124'üncü sırada olduğunu söyledi. Öztrak, "Suudi Arabistan'dan birkaç sıra önde, Angola ile Nijerya arasında bir yerde. Kadına yönelik şiddet ise ülkemizin kanayan yarası. Sadece bu yılın ilk 10 ayında ülkemizde cinayete kurban giden kadın sayısı 280. Şüpheli ölümlerle birlikte, hayattan koparılan kadın sayısı 482.

  Devamını Oku

 • 25.11.2022 - 15:36 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Adalet Bakanlığı sınavları hafta sonu yapılacak AA
  2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Adalet Bakanlığı sınavları hafta sonu yapılacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı 27 Kasım'da, Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) ise 26-27 Kasım'da yapılacak.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı 27 Kasım'da, Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) ise 26-27 Kasım'da yapılacak.
  ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2022-KPSS DHBT sınavı 30 ilde, 150 bin adayın katılımıyla düzenlenecek. Yaklaşık 20 bin görevlinin yer alacağı sınavda, adaylara 40 soru için 60 dakika cevaplama süresi verilecek.
  Sınav, 35 sınav merkezinde saat 10.15'te başlayacak. Adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.
  Adalet Bakanlığı Sınavları üç ilde uygulanacak
  26-27 Kasım'da toplam dört sınavdan oluşan Adalet Bakanlığı Sınavları ise Ankara, İstanbul ve İzmir'de, toplamda 76 bin 974 adayın katılımıyla uygulanacak. Sınavlarda 10 bin 571 görevli yer alacak.
  TC kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri açık bulundurulacak.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 21:43 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İstanbul'da İHA
  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İstanbul'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İstanbul'da Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri eski Başkanı Tayyar Altıkulaç'a İstanbul Üniversitesi Senatosu tarafından tevdi edilen 'İstanbul Üniversitesi İslam Araştırmaları Fahri Doktora Unvanı Takdim Töreni'ne katıldı.

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İstanbul'da
  ANKARA - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri eski Başkanı Tayyar Altıkulaç'a İstanbul Üniversitesi Senatosu tarafından tevdi edilen 'İstanbul Üniversitesi İslam Araştırmaları Fahri Doktora Unvanı Takdim Töreni'ne katıldı. Diyanet İşleri eski Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç'a, İstanbul Üniversitesi tarafından 'İstanbul Üniversitesi İslam Araştırmaları Fahri Doktora Unvanı' verildi. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Doktora Salonu'nda gerçekleşen törende konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Tayyar Altıkulaç'ın Diyanet İşleri Başkanlığı döneminde açılan Haseki Eğitim Merkezlerinde yetiştiğini söyledi. Başkan Erbaş, 46 ciltlik İslam Ansiklopedisinin oluşturulmasında Altıkulaç'ın büyük emeğinin olduğunu belirterek, "Sadece ulumi İslamiyye mensupları, hocaları değil. Sosyal bilimlerin belki fen bilimlerinin her alanında çalışan, ülkemizin yetiştirdiği mümtaz ilim adamlarının katkısı olmuştur.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 16:54 ÖLDÜREN YUMRUĞA İNDİRİMLE 5 YIL HAPİS VE TAHLİYE DHA
  ÖLDÜREN YUMRUĞA İNDİRİMLE 5 YIL HAPİS VE TAHLİYE TRABZON'da, 8 ay önce sevgilisinin cep telefonuna mesaj attığı iddiasıyla sokak ortasında yumruk attığı Alper Korkmaz'ın (28) ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklanan İsmail Can (25), 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 5 yıl hapse çarptırıldı.

  TRABZON'da, 8 ay önce sevgilisinin cep telefonuna mesaj attığı iddiasıyla sokak ortasında yumruk attığı Alper Korkmaz'ın (28) ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklanan İsmail Can (25), 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 5 yıl hapse çarptırıldı. Tahrik indirimi uygulayıp, tutukluluk süresini de göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, sanığın adli kontrolle tahliyesine hükmetti. Korkmaz ailesi ve avukatları, karara itiraz etti.
  Olay, 16 Mart'ta, Gazipaşa Mahallesi Uzun Sokak'ta meydana geldi. KPSS'ye hazırlanan İsmail Can, Afganistan uyruklu sevgilisi T.Y.?nin cep telefonuna mesaj attığını öne sürdüğü Alper Korkmaz'ı arayarak kafede buluştu. T.Y.?nin de bulunduğu kafede konuşmaya başlayan ve aralarında tartışma çıkan ikili, daha sonra sokağa çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine İsmail Can'ın yumruklu saldırısına uğrayan Korkmaz, aldığı darbeyle yere düştü. Yığıldığı yerde fenalaşan Korkmaz, ihbarla gelen sağlık ekibinin olay yerindeki ilk müdahalesi sonrası Fatih Devlet Hastanesi'ne.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 16:29 ÖSYM, 2023 sınav takvimini açıkladı DHA
  ÖSYM, 2023 sınav takvimini açıkladı ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2023 yılı sınav takvimini açıkladı.

  ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2023 yılı sınav takvimini açıkladı.

  ÖSYM tarafından 2023 yılında uygulanacak sınavların tarihleri, başkanlığın internet adresinde paylaşıldı. Buna göre Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/1) 12 Mart, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 26 Mart, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 17-18 Haziran, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 23 Temmuz, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 29 ve 30 Temmuz, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 6 Ağustos'ta yapılacak.

 • 24.11.2022 - 16:29 Görme engelli Aleyna öğretmen, müziği öğrencilere gönül gözüyle öğretiyor İHA
  Görme engelli Aleyna öğretmen, müziği öğrencilere gönül gözüyle öğretiyor Görme engelli Aleyna öğretmen, müziği öğrencilere gönül gözüyle öğretiyor Hayatını İHA'ya anlatan görme engelli Aleyna öğretmeni Cumhurbaşkanı Erdoğan ağırladı Henüz 6 aylıkken görme engeli olduğu anlaşılan Aleyna Er, dereceyle müzik öğretmeni olarak atandığı Ankara'daki okulunda engeline...

  Görme engelli Aleyna öğretmen, müziği öğrencilere gönül gözüyle öğretiyor Hayatını İHA'ya anlatan görme engelli Aleyna öğretmeni Cumhurbaşkanı Erdoğan ağırladı
  ANKARA - Henüz 6 aylıkken görme engeli olduğu anlaşılan Aleyna Er, dereceyle müzik öğretmeni olarak atandığı Ankara'daki okulunda engeline rağmen zorlukları aşarak öğrencilere müziği gönül gözüyle öğretiyor. Öte yandan Aleyna öğretmen, Cumhurbaşkanlığının daveti üzerine Öğretmenler Günü dolayısıyla Beştepe'de düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Görme engelli müzik öğretmeni Aleyna Er, 1997 yılında Samsun'da dünyaya geldi. Henüz 6 aylıkken görme engelli bir birey olduğu anlaşılan Er, ilk ve orta öğretimini Tokat'ta tamamladı. 8'inci sınıfa geldiğinde müziğe yeteneğinin olduğu anlaşılan Er, öğretmeninin eşi vesilesiyle bağlama çalmaya başladı.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 16:12 ÖSYM, 2023 yılı sınav takvimini açıkladı AA
  ÖSYM, 2023 yılı sınav takvimini açıkladı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, "osym.gov.tr" internet sitesinden açıklandı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, "osym.gov.tr" internet sitesinden açıklandı.
  ÖSYM'nin açıkladığı "2023 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi"ne göre, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) 17-18 Haziran'da yapılacak. Temel Yeterlik Testi (TYT) 17 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) 18 Haziran'da gerçekleştirilecek. YKS başvuruları 9 Şubat-6 Mart 2023'te alınacak, sınavın sonuçları 20 Temmuz'da açıklanacak.
  Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ise 16 Temmuz'da yapılacak, sonuçları 11 Ağustos'ta duyurulacak.
  Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz'da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 29 Temmuz'da, 2. gün oturumları 30 Temmuz'da yapılacak.
  KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 6 Ağustos'ta düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 25 Ağustos'ta duyurulacak.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 10:45 2022-KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı AA
  2022-KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sonuçları açıklandı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sonuçları açıklandı.
  ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre 6 Kasım 2022'de düzenlenen 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı'na ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.
  Adaylar sınav sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ulaşabilecek.

 • 24.11.2022 - 10:12 KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı DHA
  KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

  ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

  ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, "06 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Ortaöğretim sınavına ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarını 24 Kasım 2022 tarihinde 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin 'https://sonuc.osym.gov.tr' adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecektir" denildi.

 • 23.11.2022 - 15:59 Karamollaoğlu'ndan Erdoğan-Sisi Görüşmesi Yorumu: "'U Dönüşü' Tabiri Hafif Kalır. 'Erdoğan Dönüşü' Tabiri Siyasi Literatüre Girdi" ANKA
  Karamollaoğlu'ndan Erdoğan-Sisi Görüşmesi Yorumu: ''U Dönüşü' Tabiri Hafif Kalır. 'Erdoğan Dönüşü' Tabiri Siyasi Literatüre Girdi' Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile yaptığı görüşme için “Adeta bir saat önce ve bir saat sonra politikalarımız değişebiliyor. Böyle bir siyaset yapar hâle geldik. Hele de son gelişmelere baktığımız zaman aklımız başımızdan gidiyor. Artık buna ‘U dönüşü’ demek yetersiz kalıyor. Buna giderek damgasını vuran bir Sayın Cumhurbaşkanımız var. ‘Erdoğan dönüşü’ tabiri siyasi literatüre girdi bile” dedi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile yaptığı görüşme için "Adeta bir saat önce ve bir saat sonra politikalarımız değişebiliyor. Böyle bir siyaset yapar hale geldik. Hele de son gelişmelere baktığımız zaman aklımız başımızdan gidiyor. Artık buna 'U dönüşü' demek yetersiz kalıyor. Buna giderek damgasını vuran bir Sayın Cumhurbaşkanımız var. 'Erdoğan dönüşü' tabiri siyasi literatüre girdi bile" dedi.
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Eski Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı ilahiyatçı Prof. Dr. Raşit Küçük'ün ölümü nedeniyle başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, Düzce'deki depreme ilişkin de "Hepimizi endişelendirdi. Ne kadar uyanık olmamız gerektiğini ne kadar hazırlıklı olmamız gerektiğini bize bir kere daha hatırlattı" dedi.

  Devamını Oku

 • 23.11.2022 - 14:24 Akşener'den Erdoğan'a: "Bu Defa Öyle 'Kandırıldım' Diye, 'Sisi Kardeşimle Aramıza Girdiler' Diye, 'Yeni Sayfa Açıyorum' Diye İşin İçinden... ANKA
  Akşener'den Erdoğan'a: 'Bu Defa Öyle 'Kandırıldım' Diye, 'Sisi Kardeşimle Aramıza Girdiler' Diye, 'Yeni Sayfa Açıyorum' Diye İşin İçinden... İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile Katar’da yaptığı görüşmeye ilişkin, “Madem bu noktaya gelecektiniz, Türkiye’ye bunca kaybı niye yaşattınız? Hem diplomatik alanda hem askeri alanda hem de ticari anlamda bunun hesabını kim verecek? Bu defa öyle ‘Kandırıldım’ diye, ‘Sisi kardeşimle aramıza girdiler’ diye, ‘Yeni sayfa açıyorum’ diye işin içinden sıyrılamazsın. Önce çıkıp, bu başarısızlığın sorumluluğunu alacaksın. Önce çıkıp, milletimizden özür dileyeceksin. Çıkacaksın, ‘Kişisel kaprislerime kapıldım, hata yaptım, milletimden özür dilerim’ diyeceksin. Çıkacaksın, ‘İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı’nı darbecilikle suçladım, özür dilerim’ diyeceksin. Çıkacaksın, ‘Ben bu hatayı yapmasaydım Doğu Akdeniz’de Mısır’la Yunanistan değil biz anlaşabilirdik, özür dilerim’ diyeceksin. Sen, önce çıkıp özrünü dileyeceksin, sonra da milletimizin sandıkta açacağı yepyeni sayfayı oturup izleyeceksin. Ama elini çabuk tut. Çünkü millete vereceğin hesaba çok az kaldı” dedi.

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile Katar'da yaptığı görüşmeye ilişkin, "Madem bu noktaya gelecektiniz, Türkiye'ye bunca kaybı niye yaşattınız? Hem diplomatik alanda hem askeri alanda hem de ticari anlamda bunun hesabını kim verecek? Bu defa öyle 'Kandırıldım' diye, 'Sisi kardeşimle aramıza girdiler' diye, 'Yeni sayfa açıyorum' diye işin içinden sıyrılamazsın. Önce çıkıp, bu başarısızlığın sorumluluğunu alacaksın. Önce çıkıp, milletimizden özür dileyeceksin. Çıkacaksın, 'Kişisel kaprislerime kapıldım, hata yaptım, milletimden özür dilerim' diyeceksin. Çıkacaksın, 'İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı'nı darbecilikle suçladım, özür dilerim' diyeceksin. Çıkacaksın, 'Ben bu hatayı yapmasaydım Doğu Akdeniz'de Mısır'la Yunanistan değil biz anlaşabilirdik, özür dilerim' diyeceksin. Sen, önce çıkıp özrünü dileyeceksin, sonra da milletimizin sandıkta açacağı yepyeni sayfayı oturup izleyeceksin.

  Devamını Oku

 • 22.11.2022 - 16:56 Kılıçdaroğlu Tarih Verdi: "3 Aralık'a Kadar Sabredin. Yeni Bir Vizyon Açıklayacağız" ANKA
  Kılıçdaroğlu Tarih Verdi: '3 Aralık'a Kadar Sabredin. Yeni Bir Vizyon Açıklayacağız' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “3 Aralık’a kadar sabredin. 3 Aralık’ta yeni bir vizyonu açıklayacağız… Ekiplerimiz hazır, yatırımcılar hazır, taze para da hazır. Türkiye’yi bu beladan sonuna kadar kurtaracağız” dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmesi ile ilgili olarak “Erdoğan’ın, benim zoruma giden tarafı Türkiye Cumhuriyeti devletini temsil etmesidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibarını yerle bir etmesidir. Ne demektir, tükürdüğünü yalamak. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın” diye konuştu.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "3 Aralık'a kadar sabredin. 3 Aralık'ta yeni bir vizyonu açıklayacağız… Ekiplerimiz hazır, yatırımcılar hazır, taze para da hazır. Türkiye'yi bu beladan sonuna kadar kurtaracağız" dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmesi ile ilgili olarak "Erdoğan'ın, benim zoruma giden tarafı Türkiye Cumhuriyeti devletini temsil etmesidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibarını yerle bir etmesidir. Ne demektir, tükürdüğünü yalamak. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın" diye konuştu.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM'de grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
  "TASADA VE KIVANÇTA BERABER OLMAK ZORUNDAYIZ: Biz beraber olmaktan yanayız. Birlikte olmak, birlikte çalışmak, birlikte düşünmek… Beraberlikten yanayız. Ayrılığı kabul etmiyoruz. Ayrışmanın hiç kimseye bir faydası yok.

  Devamını Oku

 • 22.11.2022 - 14:44 Ayşenur Öğretmen, roketli saldırıda öğrencilerini sığınağa götürerek faciayı önlemiş İHA
  Ayşenur Öğretmen, roketli saldırıda öğrencilerini sığınağa götürerek faciayı önlemiş Ayşenur Öğretmen, roketli saldırıda öğrencilerini sığınağa götürerek faciayı önlemişGAZİANTEP Terör örgütü PKK/YPG'nin roketli saldırısında şehit olan sınıf öğretmeni Ayşenur Alkan'ın, öğrencileri sığınağa götürmeye başararak, büyük bir faciayı önlediği, sığınağa gelemeyen öğrenci olup...

  Ayşenur Öğretmen, roketli saldırıda öğrencilerini sığınağa götürerek faciayı önlemiş
  GAZİANTEP Terör örgütü PKK/YPG'nin roketli saldırısında şehit olan sınıf öğretmeni Ayşenur Alkan'ın, öğrencileri sığınağa götürmeye başararak, büyük bir faciayı önlediği, sığınağa gelemeyen öğrenci olup olmadığını kontrol etmek için sığınaktan çıktığında ise okulun bahçesine isabet eden roketten saçılan şarapnel parçaları nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı Gaziantep'in Karkamış ilçesine roketlerin düşmeye başlaması ile birlikte Kocatepe İlkokulu'nda bulunan ve sınıflardaki öğrencileri sığınağa götürmek için harekete geçen Ayşenur Alkan, öğrencileri başarılı bir şekilde sığınağa götürmeyi başardı. Okulun koridorlarını kontrol eden Ayşenur Alkan'ın öğretmenler odasına baktığı esnada okul bahçesine düşen roketten saçılan şarapnel parçaları ile hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Şehit öğretmenin yakınlarından Fatih Cankesen, şehit öğretmen Ayşenur Alkan'ın evinde geçirdiği son gününü anlattı.

  Devamını Oku

 • 22.11.2022 - 13:10 Şehit öğretmen Ayşenur'dan büyük fedakarlık! Son anlarında yaptıklarıyla büyük bir faciayı önlemiş İHA
  Şehit öğretmen Ayşenur'dan büyük fedakarlık! Son anlarında yaptıklarıyla büyük bir faciayı önlemiş Gaziantep'in Karkamış ilçesinde terör örgütü PKK/YPG'nin roketli saldırısında öğretmen Ayşenur Alkan ve 5 yaşındaki Hasan Karataş şehit oldu. Bugün gözyaşlarıyla toprağa verilen Ayşenur Öğretmen'in şehit olmadan önce büyük bir kahramanlığa imza atarak faciayı önlediği belirlendi. Buna göre terör saldırısı esnasında öğrencileri sığınağa götüren Ayşenur Öğretmen, daha sonra sığınağa gelemeyen öğrencileri kontrol etmek için dışarıya çıktığında şarapnel parçalarının isabet etmesiyle şehit oldu.

  Gaziantep'in Karkamış ilçesinde 21 Kasım tarihinde Fırat'ın doğusunda bulunan Ayn-el Arap bölgesinden yapılan hain roketli saldırılarda Öğretmen Ayşenur Alkan (22) ve 5 yaşındaki Hasan Karataş şehit oldu.

  ŞEHİT OLMADAN ÖNCE ÖĞRENCİLERİ SIĞINAĞA GÖTÜRMÜŞ

  Terör örgütü PKK/YPG'nin roketli saldırısında şehit olan Sınıf Öğretmeni Ayşenur Alkan'ın, son anlarında büyük bir faciayı engelledi. Roketlerin düşmeye başlaması ile birlikte Kocatepe İlkokulunda bulunan ve sınıflardaki öğrencileri sığınağa götürmek için harekete geçen Ayşenur Alkan, öğrencileri başarılı bir şekilde sığınağa götürdü.

  GELEMEYEN ÖĞRENCİLERİ KONTROL ETMEK İÇİN SIĞINAKTAN ÇIKTI

  Ayşenur Öğretmen, daha sonra sığınağa gelemeyen öğrenci olup olmadığını kontrol etmek için sığınaktan çıktı. Okulun koridorlarını kontrol eden Alkan'ın öğretmenler odasına baktığı esnada okul bahçesine düşen roketten saçılan şarapnel parçaları ile hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

  Devamını Oku

 • 22.11.2022 - 10:32 Mansur Yavaş: Dönemimiz Bittiğinde Bizim İçin 'Çalıyor Ama Çalışıyor' Diyemeyecekler, 'Çalmadan Çok Çalıştı' Diyecekler ANKA
  Mansur Yavaş: Dönemimiz Bittiğinde Bizim İçin 'Çalıyor Ama Çalışıyor' Diyemeyecekler, 'Çalmadan Çok Çalıştı' Diyecekler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara halkına söz veriyorum. Dönemimiz bittiğinde bizim için ‘Çalışmadı’ diyemeyecekler, 'Çalıyor ama çalışıyor' diyemeyecekler, 'Çalmadan çok çalıştı' diyecekler” dedi.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, "Ankara halkına söz veriyorum. Dönemimiz bittiğinde bizim için 'Çalışmadı' diyemeyecekler, 'Çalıyor ama çalışıyor' diyemeyecekler, 'Çalmadan çok çalıştı' diyecekler" dedi.
  ABB Meclisi, dün Mansur Yavaş başkanlığında toplandı. Belediyenin, Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğü (EGO) ve Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ASKİ) 2023 yılı bütçeleri görüşüldüğü toplantıda konuşan Yavaş, göreve geldiklerinde şeffaf, sosyal, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim vadettiklerini hatırlattı.
  Başkan Yavaş, "Yeni bir belediyecilik anlayışını inşa ederken betonun yerine adaleti, rantın yerine üretimi, plastiğin yerine samimiyeti kullandık. Hizmete, en çok oy veren yerden başlamayı değil, en çok ihtiyacı olan yerden başlamayı ilke edindik. 6 milyon Ankaralıyı bir aile olarak kabul ettik. Belediyeler, halkın eline el uzatan en yakın devlet kurumlarıdır. İşte bu kentte kimse aç ve açıkta kalmasın, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin.

  Devamını Oku

 • 22.11.2022 - 09:45 Ankara'da FETÖ/PDY soruşturmalarında 37 gözaltı kararı DHA
  Ankara'da FETÖ/PDY soruşturmalarında 37 gözaltı kararı ANKARA'da, FETÖ/PDY'ye yönelik 3 soruşturmada, toplam 37 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

  ANKARA'da, FETÖ/PDY'ye yönelik 3 soruşturmada, toplam 37 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, 2015'te kapatılan Polis Koleji'nden ilişiği kesilen öğrencilerin FETÖ/PDY tarafından takibe alınıp örgüte bağlılıklarına göre yapılan kodlamaların tespiti üzerine soruşturma yürütüldü. Haklarında ardışık arama, HTS kayıtları, aleyhte ifade ve teşhisler bulunan 13 kişi ile 2007 yılı polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavında soru dağıttığı tespit edilen 1 kişi olmak üzere toplam 14 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik Ankara merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

  2013 yılı Jandarma Astsubaylık Sınavı (JANA) öncesi, sınav sorularının örgüt mensuplarına dağıtılması ile ilgili FETÖ/PDY mensubu 8 şüphelinin yakalanmasına yönelik Ankara merkezli 10 ilde operasyon başlatıldı.

  Devamını Oku

 • 22.11.2022 - 08:55 2013 KPSS'ye yönelik FETÖ soruşturmasında 15 gözaltı kararı AA
  2013 KPSS'ye yönelik FETÖ soruşturmasında 15 gözaltı kararı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2013'te yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına sızdırılmasına ilişkin soruşturmasında hakkında gözaltı kararı verilen 15 şüpheliden 12'si yakalandı.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2013'te yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına sızdırılmasına ilişkin soruşturmasında hakkında gözaltı kararı verilen 15 şüpheliden 12'si yakalandı.
  Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, 2013 KPSS'ye ilişkin örgütün çalışma evinde kaldıkları, sınav sorularını temin ettikleri yönünde haklarında beyan bulunan 2'si aktif çalışan 15 şüpheli için Ankara merkezli 8 ilde gözaltı kararı alındı.
  Bunun üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, haklarında gözaltı kararı verilen 15 şüpheliden 12'si yakalandı.
  Diğer şüphelilerin yakalanması ve Cumhuriyet Başsavcılığına sevklerine yönelik işlemler devam ediyor.

 • 22.11.2022 - 08:20 Fetö/Pdy silahlı terör örgütünün 2013 yılı KPSS'de yapmış olduğu usulsüzlüklere ilişkin 15 şüpheli hakkında Ankara merkezli 8 ilde gözaltı kararı İHA
  Fetö/Pdy silahlı terör örgütünün 2013 yılı KPSS'de yapmış olduğu usulsüzlüklere ilişkin 15 şüpheli hakkında Ankara merkezli 8 ilde gözaltı kararı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetö/Pdy silahlı terör örgütünün 2013 yılı KPSS'de yapmış olduğu usulsüzlüklere ilişkin yapılan soruşturma kapsamında, 15 şüpheli hakkında Ankara merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon yapılması ve gözaltı kararı verildi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetö/Pdy silahlı terör örgütünün 2013 yılı KPSS'de yapmış olduğu usulsüzlüklere ilişkin yapılan soruşturma kapsamında, 15 şüpheli hakkında Ankara merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon yapılması ve gözaltı kararı verildi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca Fetö/Pdy silahlı terör örgütünün 2013 yılı KPSS'de yapmış olduğu usulsüzlüklere ilişkin yapılan soruşturma kapsamında, haklarında 2013 yılı KPSS'ye hazırlık amacıyla KPSS çalışma evinde kaldıkları ve/veya 2013 yılı KPSS sorularını temin ettikleri yönünde etkin pişmanlık beyanı ve/veya olağan dışılık analiz raporu bulunan özel sektör çalışanı ve/veya ihraç edilmiş olan 13 kişi, aktif olarak çalışan 2 kişi olmak üzere toplam 15 şüpheli hakkında 22 Kasım 2022 tarihinden itibaren Ankara merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon yapılması ve gözaltı kararı verildi.

  Devamını Oku

 • 21.11.2022 - 10:31 Yargıtay, sözlü sınavla 6 engelli sürekli işçi ile 7 sözleşmeli bilişim personeli alacak AA
  Yargıtay, sözlü sınavla 6 engelli sürekli işçi ile 7 sözleşmeli bilişim personeli alacak Yargıtayın, sözlü sınavla 6 engelli sürekli işçi alımı ile sözleşmeli 7 bilişim personeli alımına ilişkin ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Yargıtayın, sözlü sınavla 6 engelli sürekli işçi alımı ile sözleşmeli 7 bilişim personeli alımına ilişkin ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı.
  Buna göre, sürekli işçi kadroları için belirlenen şartları taşıyan adaylar 21-25 Kasım tarihleri arasında İŞKUR üzerinden başvuru yapabilecek.
  Adaylarda, Ankara'da ikamet etme, en az yüzde 40 engelli olma, başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olma ve temizlik görevini yapmaya engel olacak nitelikte sağlık sorunu bulunmama şartları aranacak.
  Başvurusu kabul edilenlerin, Yargıtay tarafından yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre ataması yapılacak.
  Sözleşmeli 7 bilişim personeli alımı ise 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda alınan KPSSP3 puanının yüzde 70'i ile son 5 yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın İngilizce puanın yüzde 30'unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre gerçekleştirilecek.

  Devamını Oku

 • 20.11.2022 - 17:34 Gıda Mühendisleri, 5 Bin Yeni Atama Talebiyle Eylem Yaptı ANKA
  Gıda Mühendisleri, 5 Bin Yeni Atama Talebiyle Eylem Yaptı Ataması yapılmayan gıda mühendisleri, 5 bin yeni atama talebiyle Ankara’da eylem yaptı. Gıda Mühendisleri İstihdam Platformu Başkanı Aydın Baha Yılmaz, “Ben, kızıma yalan söyledim. 31 Temmuz’da, sınav çıkışında, ‘Baba sınavın nasıl geçti’ dedi. ‘Bu sefer oldu kızım’ dedim. Sonra sınav iptal oldu. ‘Olsun vardır bir hikmet’ dedik. İkinci sınavı yaptılar. İkinci sınava girerken başta hazırlanamadım. Çünkü ilk sınavda başarmıştım, olacağını biliyordum. İkinci sınav olduğunda, kızıma yalancı düşmemek için çalıştım, gayret ettim ama ilk sınavdaki puanı alamadım. 85 puan aldım. Başka bölümde olsa 80 puanlarla, 85 puanlarla atamalar mümkün. Biz bu devletin evladıyız, istiyoruz ki 80-85 puanlarla atanalım” dedi.

  Ataması yapılmayan gıda mühendisleri, 5 bin yeni atama talebiyle Ankara'da eylem yaptı. Gıda Mühendisleri İstihdam Platformu Başkanı Aydın Baha Yılmaz, "Ben, kızıma yalan söyledim. 31 Temmuz'da, sınav çıkışında, 'Baba sınavın nasıl geçti' dedi. 'Bu sefer oldu kızım' dedim. Sonra sınav iptal oldu. 'Olsun vardır bir hikmet' dedik. İkinci sınavı yaptılar. İkinci sınava girerken başta hazırlanamadım. Çünkü ilk sınavda başarmıştım, olacağını biliyordum. İkinci sınav olduğunda, kızıma yalancı düşmemek için çalıştım, gayret ettim ama ilk sınavdaki puanı alamadım. 85 puan aldım. Başka bölümde olsa 80 puanlarla, 85 puanlarla atamalar mümkün. Biz bu devletin evladıyız, istiyoruz ki 80-85 puanlarla atanalım" dedi.
  Gıda Mühendisleri İstihdam Platformu, bugün Ankara Ulus'taki Atatürk Heykeli önünde basın açıklaması yaptı.

  Devamını Oku

 • 20.11.2022 - 09:05 HAVALİMANI SALDIRISI SONRASI DOKTORLARIN YÜZDE 1 YAŞAMA ŞANSI VERDİĞİ DENİZ AVUKAT OLDU DHA
  HAVALİMANI SALDIRISI SONRASI DOKTORLARIN YÜZDE 1 YAŞAMA ŞANSI VERDİĞİ DENİZ AVUKAT OLDU ATATÜRK Havalimanı'ndaki bombalı saldırıda yaralanan 27 yaşındaki Deniz Aksakal, verdiği yaşam mücadelesini kazandı.

  ATATÜRK Havalimanı'ndaki bombalı saldırıda yaralanan 27 yaşındaki Deniz Aksakal, verdiği yaşam mücadelesini kazandı. Doktorların yüzde 1 yaşama şansı verdiği, o zaman hukuk öğrencisi olan Aksakal, hayatına sağ kulağının arkasında kalan şarapnel parçasıyla devam ediyor. Yaşadıklarına rağmen hayalinden vazgeçmeyen Deniz, avukat oldu.
  Atatürk Havalimanı'nda 2016 yılındaki bombalı saldırıda başına saplanan şarapnel parçasıyla ağır yaralanan ve doktorların yüzde 1 yaşama şansı verdiği 27 yaşındaki Deniz Aksakal, 6 yıl içinde yaşadıklarını Demirören Haber Ajansı'na anlattı. 45 kişinin ölümüne neden olan saldırıda, babasıyla beraber Almanya'dan gelen halasını karşılamak için dış hatlar bekleme salonunda bulunan Aksakal, canlı bombayla 2 metre mesafede denk geldi. Babasının, direğin arkasına korunması için sakladığı Deniz, bir anda kafasını canlı bombaya çevirdiğinde bomba patladı. Bir anda babasının üzerine yığılan Deniz Aksakal, 57 gün hastanede, 27 gün de yoğun bakımda tedavi gördü.

  Devamını Oku

 • 17.11.2022 - 19:43 Kilis'te Kılıçdaroğlu'nun yolunu kesen 6 çocuk babası adam, ağlayarak isyan etti: Benim çocuklarım aç, işim yok, iş istiyorum SonDakika.com
  Kilis'te Kılıçdaroğlu'nun yolunu kesen 6 çocuk babası adam, ağlayarak isyan etti: Benim çocuklarım aç, işim yok, iş istiyorum Kilis'te esnaf ziyareti gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanına gelen bir adam, gözyaşları içinde kalarak, "Benim çocuklarım aç. İşim yok, iş istiyorum. Ekmek param yok" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, şahsın iletişim bilgilerini alarak yardımcı olacaklarını belirtti.

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Kilis'te esnafı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, bu sabah önce Kilis Sanayi ve Ticaret Odası'nda iş insanlarıyla buluştu, sonra CHP'ye yeni katılanlara rozetlerini taktı. Kılıçdaroğlu, Kilis merkezdeki Murtaza Caddesi esnafını ziyaret etti, dertlerini dinledi.

  "ÇOCUKLARIM AÇ"

  Kılıçdaroğlu'nun ziyareti sırasında ise bir vatandaş, işsiz olduğunu belirterek CHP liderinden yardım istedi. Yaşadığı sorunları Kılıçdaroğlu'na anlatırken gözyaşlarıyla anlatan şahıs, "Benim çocuklarım aç; 6 tane kızım. İşim yok, iş istiyorum. Allah için. Çocuklarım aç. Ekmek param yok. Evim kira" şeklinde konuştu. Şahsın bu talebi üzerine iletişim bilgilerini alan Kılıçdaroğlu, daha sonra vatandaşla selamlaştı ve hatıra fotoğrafı çekildi.

  Devamını Oku

 • 17.11.2022 - 19:13 Yıldırım Kaya'dan Bakan Özer'e: "Uzmanlık, Başöğretmenlik Sınavını İptal Et. Tüm Öğretmenlerin Ücretlerinde İnsanca Yaşayabilecekleri Oranlarda... ANKA
  Yıldırım Kaya'dan Bakan Özer'e: 'Uzmanlık, Başöğretmenlik Sınavını İptal Et. Tüm Öğretmenlerin Ücretlerinde İnsanca Yaşayabilecekleri Oranlarda... CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 19 Kasım’da yapılacak kariyer basamakları sınavı öncesi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e kendisinden randevu isteyen 15 eğitim sendikası ile neden görüşmediğini sordu. Kaya, “19 Kasım günü yapılacak uzmanlık, başöğretmenlik sınavını iptal et. Tüm öğretmenlerin ücretlerinde insanca yaşayabilecekleri oranlarda iyileştirme yap. Bankamatik öğretmenlerinin yanında durduğun kadar gerçek öğretmenlerin de yanında dur. Bunları yaparsan Mahmut Hoca olursun, bunları yapamazsan kulağını kaşıyan Mahmut Özet olarak tarihte yerini alırsın” çağrısı yaptı.

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 19 Kasım'da yapılacak kariyer basamakları sınavı öncesi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e kendisinden randevu isteyen 15 eğitim sendikası ile neden görüşmediğini sordu. Kaya, "19 Kasım günü yapılacak uzmanlık, başöğretmenlik sınavını iptal et. Tüm öğretmenlerin ücretlerinde insanca yaşayabilecekleri oranlarda iyileştirme yap. Bankamatik öğretmenlerinin yanında durduğun kadar gerçek öğretmenlerin de yanında dur. Bunları yaparsan Mahmut Hoca olursun, bunları yapamazsan kulağını kaşıyan Mahmut Özet olarak tarihte yerini alırsın" çağrısı yaptı.
  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, bugün TBMM'de Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19 Kasım'da yapacağı kariyer basamakları sınavı ile ilgili açıklama yaptı.

  Devamını Oku

 • 17.11.2022 - 17:37 Kılıçdaroğlu: "Elinizi Vicdanınıza Koyun ve Oyunuzu Öyle Kullanın. Çünkü Bu Seçim Türkiye'nin Kader Seçimi Olacak" ANKA
  Kılıçdaroğlu: 'Elinizi Vicdanınıza Koyun ve Oyunuzu Öyle Kullanın. Çünkü Bu Seçim Türkiye'nin Kader Seçimi Olacak' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kilis’te; “Her birinizin tarihin önünde sorumluluğu var. ‘Yeter’ diyeceksiniz bir noktadan sonra ‘Yeter Türkiye bu hale düşmemeli’ demeniz lazım. Bunu dediğiniz andan itibaren demokrasinin nasıl geliştiğini, Türkiye’nin nasıl büyüdüğünü göreceksiniz. Sandığa gittiğinizde önyargılarınızı bir tarafa bırakın, elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. Çünkü bu seçim Türkiye’nin kader seçimi olacaktır” dedi.

  Haber: MAHİR BAĞIŞ / Kamera: ÜNAL AYDIN
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kilis'te; "Her birinizin tarihin önünde sorumluluğu var. 'Yeter' diyeceksiniz bir noktadan sonra 'Yeter Türkiye bu hale düşmemeli' demeniz lazım. Bunu dediğiniz andan itibaren demokrasinin nasıl geliştiğini, Türkiye'nin nasıl büyüdüğünü göreceksiniz. Sandığa gittiğinizde önyargılarınızı bir tarafa bırakın, elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. Çünkü bu seçim Türkiye'nin kader seçimi olacaktır" dedi.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kilis'te; sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Üzerinde "Sınır Namustur" ifadelerinin yazılı olduğu bir afişin önüne kurulan kürsüde konuşan Kılıçdaroğlu, toplantıda şunları söyledi:
  "İl başkanı konuşurken bir Genel Başkan sabah 9'da gelip öğleden sonra saat 17-18'e kadar bir kentte bulunursa önemlidir diye bir vurgu yaptı. Doğrudur, burada oyumuzun çok düşük olduğunu biliyorum.

  Devamını Oku

 • 17.11.2022 - 14:29 Ülkesine dönmek istediğini belirten Suriyeli gence Kılıçdaroğlu'ndan tek cümlelik yanıt: Barışı getireceğiz ANKA
  Ülkesine dönmek istediğini belirten Suriyeli gence Kılıçdaroğlu'ndan tek cümlelik yanıt: Barışı getireceğiz Kilis'te gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde Suriyeli gencin, "11 yıldır buradayız, barış olursa geri dönmek istiyoruz" sözlerine yanıt veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz de barışı getireceğiz" ifadesini kullandı.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Kilis'te esnafı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, bu sabah önce Kilis Sanayi ve Ticaret Odası'nda iş insanlarıyla buluştu, sonra CHP'ye yeni katılanlara rozetlerini taktı. Kılıçdaroğlu, Kilis merkezdeki Murtaza Caddesi esnafını ziyaret etti, dertlerini dinledi.

  "BARIŞ OLURSA GERİ DÖNMEK İSTİYORUZ"

  Kılıçdaroğlu, Kilis'te Suriyeli bir genç ile de sohbet etti. Gencin, "Ablam Suriye'de. 10 yıldır ablamı görmüyorum. Burada berberim. Barış istiyoruz, geri dönmek istiyoruz. 11 yıldır buradayız barış olursa geri dönmek istiyoruz" sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, "Biz de barışı getireceğiz" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu'nun Suriyelilerle ayaküstü görüşmesinde tercümanlığı CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur yaptı.

  Devamını Oku

 • 17.11.2022 - 13:17 'Kadro' Talebinde Bulunan Bir Ücretli Öğretmen: "Maalesef Ücret, Geçim İçin Yeterli Değil. Artık Ücreti Bir Kenara Bıraktık, Bizler Emekli Olmayı... ANKA
  'Kadro' Talebinde Bulunan Bir Ücretli Öğretmen: 'Maalesef Ücret, Geçim İçin Yeterli Değil. Artık Ücreti Bir Kenara Bıraktık, Bizler Emekli Olmayı... Özlük hakları ve kadro talebinde bulunan Ücretli Öğretmenler Derneği üyesi, “Ben ücretli öğretmenim 7 yıldır. Özel sektörde de çalıştım. Maalesef ücret, geçim için yeterli değil. Artık ücreti bir kenara bıraktık, bizler emekli olmayı hayal edemiyoruz. Çünkü sigortamız yarım yatıyor… Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz, birçok şeyi hallettiği gibi bunu da halledeceğine inanıyoruz” dedi.

  Haber: CEYLAN SAĞLAM- Kamera: DURSUN ALKAYA
  Özlük hakları ve kadro talebinde bulunan Ücretli Öğretmenler Derneği üyesi, "Ben ücretli öğretmenim 7 yıldır. Özel sektörde de çalıştım. Maalesef ücret, geçim için yeterli değil. Artık ücreti bir kenara bıraktık, bizler emekli olmayı hayal edemiyoruz. Çünkü sigortamız yarım yatıyor… Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz, birçok şeyi hallettiği gibi bunu da halledeceğine inanıyoruz" dedi.
  Ücretli Öğretmenler Derneği üyeleri, ücretli öğretmenlerin özlük hakları ve kadro talebinde bulunmak için dün akşam Ankara Ulus'ta Atatürk Heykeli önünde bir araya gelmişti. Primlerinin yarım yattığını belirten öğretmenler, kadrodaki öğretmenler ile aynı hakları istiyor. Ücretli öğretmenler taleplerini ANKA Haber Ajansı'na anlattı.
  "HATTA 50 YAŞINDA ARKADAŞLARIMIZ VAR.

  Devamını Oku

 • 16.11.2022 - 18:49 Ücretli Öğretmenlerden 'Kadro' Talebi: "Bizler KPSS ile Alım İstemiyoruz! Tecrübemiz Hiçbir Sınavla Ölçülemez" ANKA
  Ücretli Öğretmenlerden 'Kadro' Talebi: 'Bizler KPSS ile Alım İstemiyoruz! Tecrübemiz Hiçbir Sınavla Ölçülemez' Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği üyeleri; ücretli öğretmenlerin özlük hakları ve kadro talebinde bulunmak için bugün Ankara’da, “Bizler KPSS ile alım istemiyoruz! Tecrübemiz hiçbir sınavla ölçülemez! Bizler KPSS’siz, şartsız liyakat esaslı kadro talep ediyoruz! Bizler yılların tecrübesi, yılların emeği göz ardı edilsin istemiyoruz. Çünkü biz hem kendi çocuklarını yetiştiren anne, babalar hem de öğrencilerinin ruhundan anlayan donanımlı eğitimcileriz” açıklamasını yaptı.

  Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği üyeleri; ücretli öğretmenlerin özlük hakları ve kadro talebinde bulunmak için bugün Ankara'da, "Bizler KPSS ile alım istemiyoruz! Tecrübemiz hiçbir sınavla ölçülemez! Bizler KPSS'siz, şartsız liyakat esaslı kadro talep ediyoruz! Bizler yılların tecrübesi, yılların emeği göz ardı edilsin istemiyoruz. Çünkü biz hem kendi çocuklarını yetiştiren anne, babalar hem de öğrencilerinin ruhundan anlayan donanımlı eğitimcileriz" açıklamasını yaptı.
  Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği üyeleri, ücretli öğretmenlerin özlük hakları ve kadro talebinde bulunmak için bu akşam Ankara Ulus'ta Atatürk Heykeli önünde bir araya geldi. Ücretli öğretmenler adına basın açıklamasını Dernek Başkanı Levent Atasoy ve derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Şahin okudu.

  Devamını Oku

 • 16.11.2022 - 16:49 2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Haberler.com
  2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı KPSS şartsız 500 personel alımı yapacağı duyurmasının ardından adaylar Adalet Bakanlığının yayınladığı ilanın başvuru şartlarını merak ediyor. Peki 2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları nelerdir? İşte detaylar...

  Adalet Bakanlığı memur alımı başvuruları başladı. ÖSYM de başvuru ekranı açıldı. 500 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacak. Peki 2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları nelerdir? Adalet bakanlığı icra Müdür Yardımcılığı sınav başvuruları nerden ve nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

  Devamını Oku

 • 16.11.2022 - 08:29 Ticaret Bakanlığı 2 bin 500 sözleşmeli personel alacak AA
  Ticaret Bakanlığı 2 bin 500 sözleşmeli personel alacak Ticaret Bakanlığı, muayene memuru, gümrük muhafaza memuru ve büro personeli olmak üzere 2 bin 500 sözleşmeli personel istihdam edecek.

  Ticaret Bakanlığı, muayene memuru, gümrük muhafaza memuru ve büro personeli olmak üzere 2 bin 500 sözleşmeli personel istihdam edecek.
  Bakanlığın, konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.
  Buna göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü (merkez birimi), gümrük ve dış ticaret bölge müdürlükleri, ticaret il müdürlükleri ve serbest bölge müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 2 bin 500 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.
  Adayların, 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın ilgili puan türlerinden 70 ve üzeri almış olması gerekiyor.
  Sözleşmeli muayene memurları sözlü sınavla, sözleşmeli gümrük muhafaza memurları fiziki yeterliliğe ilişkin uygulamalı ve sözlü sınavlarla, sözleşmeli büro personeli de KPSS puan sıralaması esas alınarak istihdam edilecek.
  Pozisyonlara başvurular 21-30 Kasım döneminde yapılacak. Adaylar, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

  Devamını Oku

 • 15.11.2022 - 16:41 Bakan Yanık: Kamuda çalışan engelli sayısını 11 kat artırdık DHA
  Bakan Yanık: Kamuda çalışan engelli sayısını 11 kat artırdık Bakan Yanık: Kamuda çalışan engelli sayısını 11 kat artırdık AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "2012'de kamuda engelli istihdamı alanında dünyada bir ilki gerçekleştirdik ve merkezi sınav sistemi e-KPSS'yi hayata geçirdik.

  Bakan Yanık: Kamuda çalışan engelli sayısını 11 kat artırdık

  AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "2012'de kamuda engelli istihdamı alanında dünyada bir ilki gerçekleştirdik ve merkezi sınav sistemi e-KPSS'yi hayata geçirdik. Bu sayede, 2002 yılında kamuda çalışan engelli sayısı 5 bin 777 iken bugün bu sayıyı tam 11 kat artırarak 66 bine yükselttik" dedi.

  Bakan Yanık, Ankara'da 75'inci Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen 'Engelli Hakları İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı'na katıldı. Burada konuşan Yanık, Türkiye nüfusunun yüzde 6,9'unu engellilerin oluşturduğunu belirterek, son dönemde sağlıktan eğitime, istihdamdan siyasal yaşama katılıma kadar engelli bireylerin bağımsız yaşamalarını destekleyecek birçok çalışmaya imza attıklarını söyledi.

  Devamını Oku

 • 13.11.2022 - 17:57 DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, vatandaşlara seslendi AA
  DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, vatandaşlara seslendi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, vatandaşları bir an önce Avrupa standartlarında bir yaşama kavuşturmayı istediklerini söyledi.

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, vatandaşları bir an önce Avrupa standartlarında bir yaşama kavuşturmayı istediklerini söyledi. Babacan, partisinin Denizli İl Başkanlığınca Ulus Caddesi'nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, iktidarı eleştirdi. Ülkeyi çok sevdiklerini vurgulayan Babacan, "Vatanımızı çok seviyoruz. Toprağımızı, insanımızı çok seviyoruz. Bu şehir, tarımıyla, ticaretiyle, sanayisiyle, doğal güzellikleriyle, tarihi eserleriyle, jeotermal kaynaklarıyla büyük bir potansiyele sahip. İşte biz güçlü Denizli için buradayız, Denizli'nin zenginliği için buradayız, sorunlara çözüm bulmak için buradayız." ifadelerini kullandı. Seçimi kazandıkları takdirde Türkiye'yi Avrupa Birliği (AB) standartlarına ulaştıracaklarını kaydeden Babacan, şöyle konuştu: "Avrupa Birliği'ne üye olalım veya olmayalım, fark etmez. Bugünkü derdimiz bu değil. Bizim derdimiz, vatandaşlarımızı bir an önce, her alanda, Avrupa standartlarına kavuşturmak. Hiç¸ endişeniz olmasın.

  Devamını Oku

 • 13.11.2022 - 17:43 Babacan: O Faiz Lobisi Beştepe'de Düğün Yapıyor, Düğün. Hey Gidi 'Ezilenlerin Hür Sesi' Erdoğan Hey. Nasıl Oldu da Yoksuldan Toplayıp Bu Faiz... ANKA
  Babacan: O Faiz Lobisi Beştepe'de Düğün Yapıyor, Düğün. Hey Gidi 'Ezilenlerin Hür Sesi' Erdoğan Hey. Nasıl Oldu da Yoksuldan Toplayıp Bu Faiz... Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Hesap ortada. Fakat bunlar, hesap kitap bilmiyor. Sorun da burada zaten. Cumhuriyet tarihinin en yüksek faiz ödeyen yönetimi olarak tarihe geçtiler. Lafa gelince ne diyorlar? ‘Faiz lobisi’, değil mi? Hey yavrum hey. Bu mu sizin faize karşı haliniz yahu? O faiz lobisi, Beştepe’de düğün yapıyor, düğün. Yazık günah” dedi. Babacan, kur korumalı mevduat uygulamasını anımsatarak, “Yoksuldan topluyor, varlıklıya veriyor. Hesap ortada. Hey gidi ‘ezilenlerin hür sesi’ Erdoğan hey. Hey gidi ‘gariplere yoldaş olan’ Erdoğan hey. Ne oldu sana yahu? Nasıl oldu da bu hale düştün? Nasıl oldu da yoksuldan toplayıp, bu faiz lobilerine bu kadar para öder oldun” diye konuştu.

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Hesap ortada. Fakat bunlar, hesap kitap bilmiyor. Sorun da burada zaten. Cumhuriyet tarihinin en yüksek faiz ödeyen yönetimi olarak tarihe geçtiler. Lafa gelince ne diyorlar? 'Faiz lobisi', değil mi? Hey yavrum hey. Bu mu sizin faize karşı haliniz yahu? O faiz lobisi, Beştepe'de düğün yapıyor, düğün. Yazık günah" dedi. Babacan, kur korumalı mevduat uygulamasını anımsatarak, "Yoksuldan topluyor, varlıklıya veriyor. Hesap ortada. Hey gidi 'ezilenlerin hür sesi' Erdoğan hey. Hey gidi 'gariplere yoldaş olan' Erdoğan hey. Ne oldu sana yahu? Nasıl oldu da bu hale düştün? Nasıl oldu da yoksuldan toplayıp, bu faiz lobilerine bu kadar para öder oldun" diye konuştu.
  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin beşinci mitingini bugün Denizli Demokrasi Meydan'ın yaptı.

  Devamını Oku

 • 13.11.2022 - 14:23 13 bin yeni polis alınacak! İşte 25 Kasım'a kadar yapılabilecek başvuru şartları... ANKA
  13 bin yeni polis alınacak! İşte 25 Kasım'a kadar yapılabilecek başvuru şartları... Polis Meslek Eğitim Merkezine (POMEM) lisans ve önlisans mezunları arasından 13 bin öğrenci alınacak. Kontenjanın 4 bin 40'ı kadınlara ayrıldı. 30 yaşından gün almamış adaylar yarından itibaren 25 Kasım'a kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm'den kısa boylu olmamak koşullar arasında yer alıyor.

  Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı POMEM, yeni eğitim öğretim döneminde 13 bin yeni öğrenci alacak. POMEM, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2021 veya 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (65,00) ve üzeri puan alanlar arasından lisans mezunu 8 bin 160 erkek, 2 bin 240 kadın; önlisans mezunu 800 erkek, bin 800 kadın olmak üzere toplam 13 bin öğrenci alacak.

  25 KASIM'DA BAŞVURU YAPABİLECEKLER

  Adaylar 25 Kasım 2022 tarihine kadar https://www.pa.edu.tr adresinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak Aday Belirleme Ön Başvurularını yapabilecekler. 29. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için başvuru ücret ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi ( Devamını Oku

 • 13.11.2022 - 10:51 Özcan Purçu'dan Gençlerle İlgili Araştırma Önergesi: "Beyin Göçünün Önüne Geçilmesi Elzemdir" ANKA
  Özcan Purçu'dan Gençlerle İlgili Araştırma Önergesi: 'Beyin Göçünün Önüne Geçilmesi Elzemdir' CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, gençlerin sorunlarının araştırılması için meclis araştırma önergesi hazırladı. Önergede, "Gençlerimizin daha özgür, daha refah, daha güvenilir, şeffaf ve adil bir Türkiye’de yaşayacaklarına dair inançlarının sağlamlaştırılması, beyin göçlerinin önüne geçilmesi Türkiye’nin geleceğinin inşası için son derece elzem olup; biran evvel buna dair stratejik planların ortaya konması ve uygulanması gerekmektedir" denildi.

  CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, gençlerin sorunlarının araştırılması için meclis araştırma önergesi hazırladı. Önergede, "Gençlerimizin daha özgür, daha refah, daha güvenilir, şeffaf ve adil bir Türkiye'de yaşayacaklarına dair inançlarının sağlamlaştırılması, beyin göçlerinin önüne geçilmesi Türkiye'nin geleceğinin inşası için son derece elzem olup; biran evvel buna dair stratejik planların ortaya konması ve uygulanması gerekmektedir" denildi.
  CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu'nun, Türkiye'deki gençlerin sorunlarının araştırılması için hazırladığı araştırma önergesi, CHP milletvekillerinin imzasıyla TBMM'ye sunuldu. Önergede; gençlerin gelecek kaygılarının önüne geçilmesi istenirken, "Ülkemizin geleceği olan gençlerin yaşadığı sorunların tespiti; bu sorunlara kalıcı çözümler üretilmesi ve sorunlara yönelik öncü tedbirlerin alınması; gelecek kaygısı yaşayan gençlerin kaygılarının önüne geçilmesi; gençlerin geleceğinin inşası için stratejik planlamaların yapılması amacıyla Meclis.

  Devamını Oku

 • 13.11.2022 - 08:51 DHMİ 20 asistan, 40 stajyer hava trafik kontrolörü alacak AA
  DHMİ 20 asistan, 40 stajyer hava trafik kontrolörü alacak Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere 20 asistan, 40 stajyer hava trafik kontrolörü istihdam edilecek.

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere 20 asistan, 40 stajyer hava trafik kontrolörü istihdam edilecek.
  DHMİ'nin Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, adayların 18 Eylül 2022 tarihli KPSS'de, KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.
  Genel Müdürlükçe duyurulan pozisyonların sayısının 10 katı kadar aday, en yüksek puandan başlamak üzere, bilgisayar destekli seçme sınavına veya yazılı sınava çağrılacak.
  Başvurular, 14 Kasım-4 Aralık'ta e-Devlet'te "DHMİ Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" üzerinden gerçekleştirilecek.
  Sınav tarihi, yeri ve saati DHMİ'nin resmi internet sitesi "www.dhmi.gov.tr"den bildirilecek. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, gerekli bilgileri yine bu siteden öğrenebilecekler.

  Devamını Oku

Advertisement