Son dakika KPSS haberleri, KPSS son dakika, son dakika KPSS

Son Dakika Kpss Haberleri

Son dakika Kpss haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kpss haberleri anında burada.

 • 25.10.2021 - 12:33 Haliliye'de engellilere yönelik destek kursu AA
  Haliliye'de engellilere yönelik destek kursu Haliliye Belediyesi, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlanan engelli bireyler için ücretsiz kurs açtı.

  Haliliye Belediyesi, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlanan engelli bireyler için ücretsiz kurs açtı.
  Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'ın engelli bireylere yönelik 'Her alanda pozitif ayrımcılık' ilkesiyle çalışmalarını sürdürüyor.
  Engellilere yönelik yaptığı pozitif ayrımcılıklarla ilklere imza atan Haliliye Belediyesi, sınavlara hazırlanan engelli memur adaylarını da unutmadı. Bahçelievler Eğitim ve Gençlik Merkezi'nde, Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği halinde EKPSS'ye hazırlanan engelli memur adayları için hazırlık kursu başlattı.
  Kursa en az yüzde 40 ile üzeri engeli olan, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları faydalanabilecek. Uzman eğitmenler eşliğinde Türkçe, Matematik, Tarih, Vatandaşlık, Coğrafya dersleri veriliyor.
  Eğitim kursuna katılan engelli bireyler ise verilen olanaklar için Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'a teşekkür etti.

 • 24.10.2021 - 10:52 Kılıçdaroğlu, Suriyelileri ülkelerine nasıl göndereceklerini 4 maddede açıkladı SonDakika.com
  Kılıçdaroğlu, Suriyelileri ülkelerine nasıl göndereceklerini 4 maddede açıkladı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın 'Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar' sloganı ile düzenlediği kadın çalıştayına katıldı. Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde 2 yıl içinde Suriyelileri ülkelerine göndereceklerini belirterek bu sözünü nasıl gerçekleştireceğini 4 maddede açıkladı.

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve 81 ilin kadın kolları başkanlarının katılımıyla bir toplantı düzenledi. İki gün sürecek toplantının ardından seçime yönelik yol haritası açıklanacak.

  "ÖNCÜ GÜÇ KADINLARDIR"

  'Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar' sloganı ile düzenlenen kadın çalıştayında konuşan Kılıçdaroğlu, "Kuşadası Belediye Başkanı hepimizin hayallerinden söz etti. Onların hayalleri bizim hedefimiz olacak, gerçekleştirmek için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Öncü güç kadınlardır. 100 bin kadın üye sözünü bir tarafa yazdım. Elbette artırılmalı. Kadınlar hak istiyorsa, kadınlar örgütlü bir mücadele vermek istiyorsa, hakları altın tabak içinde sunulmamalı. Çünkü mücadele ederek alındığında bu hakkı kadınların elinden kimse alamaz. Halk partisine yani halkın partisine ne kadar çok kadın üye kazandırırsanız bizim onların hayalini gerçekleştirmek için o kadar gücümüz olur.

  Devamını Oku

 • 23.10.2021 - 18:45 KILIÇDAROĞLU: İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'Nİ İKTİDAR OLDUĞUMUZDA İLK HAFTA YÜRÜRLÜĞE KOYACAĞIZ DHA
  KILIÇDAROĞLU: İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'Nİ İKTİDAR OLDUĞUMUZDA İLK HAFTA YÜRÜRLÜĞE KOYACAĞIZ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın 'Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar' sloganı ile düzenlediği kadın çalıştayına katıldı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın 'Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar' sloganı ile düzenlediği kadın çalıştayına katıldı. Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamındaki çalışmalara ağırlık vereceklerini belirtip, "İstanbul Sözleşmesi'ni iktidar olduğumuzda, ilk haftada yürürlüğe koyacağız. Kadına uzanan her elin beraber karşısında olacağız. Takım elbise giyip hakim karşısına çıktığında indirim uygulamak kabul edilemez" dedi.
  CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve 81 ilin kadın kolları başkanlarının katılımıyla bir toplantı düzenledi. İki gün sürecek toplantının ardından seçime yönelik yol haritası açıklanacak. 'Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar' sloganı ile düzenlenen kadın çalıştayında konuşan Kılıçdaroğlu, "Kuşadası Belediye Başkanı hepimizin hayallerinden söz etti.

  Devamını Oku

 • 23.10.2021 - 17:06 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kadın kolları toplantısına katıldı AA
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kadın kolları toplantısına katıldı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden asla ama asla vergi almayacağız. Adı zaten asgari ücret, nesini vergiliyorsun?" dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İktidar olduğumuzda asgari ücret üzerinden asla ama asla vergi almayacağız. Adı zaten asgari ücret, nesini vergiliyorsun?" dedi. Partisinin Kadın Kolları Genel Başkanlığınca Kuşadası ilçesinde "Kotalar Bize Dar Hedefimiz İktidar" sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, kadınlar için zor bir şeyin olmadığını, kadının kafasına koyduğunu bütün zorluklara rağmen yapabilecek güçte olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, kadınların hakları için örgütlü mücadele içinde olması gerektiğine değinerek, Türkiye genelinde kadının ekonomik olarak en rahat örgütlenebileceği alanın kooperatifler olduğunu, partisinin belediye başkanlarına kadın kooperatiflerine kolaylık sağlanması talimatı verdiğini dile getirdi.

  Devamını Oku

 • 23.10.2021 - 17:00 Kılıçdaroğlu: "Genç kardeşlerimizin hayalleri hedeflerimiz olacak" İHA
  Kılıçdaroğlu: 'Genç kardeşlerimizin hayalleri hedeflerimiz olacak' Kılıçdaroğlu: "Genç kardeşlerimizin hayalleri hedeflerimiz olacak" Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları İl Başkanları'nın "Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar" başlığı ile Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlediği programda konuştu.

  Kılıçdaroğlu: "Genç kardeşlerimizin hayalleri hedeflerimiz olacak"
  AYDIN - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları İl Başkanları'nın "Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar" başlığı ile Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlediği programda konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Genç kardeşlerimizin hayalleri hedefimiz olacak" dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları'nın Kuşadası ilçesinde "Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar" başlıklı toplantısına katıldı. Toplantıya Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, parti meclisi üyeleri, milletvekilleri, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve diğer ilçe belediye başkanları da yer aldı.

  Devamını Oku

 • 20.10.2021 - 15:33 Diyanet İşleri Başkanlığı 7 bin 800 personel alacak! İşte şartlar SonDakika.com
  Diyanet İşleri Başkanlığı 7 bin 800 personel alacak! İşte şartlar Diyanet İşleri Başkanlığınca, sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım pozisyonlarına 7 bin 800 personel alınacak. Adayların KPSS'den 50 puan almış olması gerekiyor. Şartları karşılayanlar 8-22 Kasım tarihleri arasında müracaatlarını yapacak.

  Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 1500 Kur'an kursu öğreticisi, 5 bin 600 imam hatip ve 700 müezzin kayyım olmak üzere 7 bin 800 sözleşmeli personel alınacak.

  KPSS'DEN 50 PUAN ŞARTI

  Başvuru yapacakların, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekecek.

  BAŞVURULAR 8-22 KASIM TARİHLERİ ARASINDA

  Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 8-22 Kasım tarihleri arasında "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/" internet adresi üzerinden sınav başvuru programı aracılığıyla müracaatta bulunacak. Formu dolduran adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 8-22 Kasım 08.30-16.30 saatleri arasında şahsen müracaat edecek. Alımlara ilişkin detaylı bilgiye, Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

  Devamını Oku

 • 20.10.2021 - 11:38 Ankara'da 150 yeni itfaiyeci alınacak İHA
  Ankara'da 150 yeni itfaiyeci alınacak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İtfaiye Haftası'nda 150 yeni itfaiye memuru alımı yapacaklarını duyurdu.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İtfaiye Haftası'nda 150 yeni itfaiye memuru alımı yapacaklarını duyurdu.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, itfaiye hizmetleri ağını genişletmek ve istihdama katkı sağlayarak ihtiyaç açığını karşılamak amacıyla açıkta bulunan boş kadrolara itfaiye memuru alımı yapacak. İtfaiye Haftası'nda Ankara İtfaiyesi'ne 150 yeni itfaiye memuru alımı yapacaklarını duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "İlk etapta 300 itfaiye personeli alımı gerçekleştirmek için harekete geçtik ve sadece itfaiyecilik mezunu gençlerimizden liyakatla 300 kişiyi işe başlattık. Yine talebimiz fazla olmasına rağmen Çevre Bakanlığına yapmış olduğumuz başvuru ile 150 itfaiyecilik okulu mezunu kişiyi daha işe başlatacağız" dedi.

  KPSS puan türü üzerinden alımı yapılacak 150 yeni itfaiye memuru için duyuru ilanını yayımlayan Ankara İtfaiyesi, başvuru formunu aktifleştirerek süreci başlattı. 'www.ankara.bel.

  Devamını Oku

 • 20.10.2021 - 00:46 Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 10 sözleşmeli personel alacak AA
  Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 10 sözleşmeli personel alacak Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) sözlü sınav sonuçlarına göre 10 sözleşmeli personel istihdam edecek.

  Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) sözlü sınav sonuçlarına göre 10 sözleşmeli personel istihdam edecek.
  Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, TİHEK tarafından 2 kadın ve 2 erkek olmak üzere 4 koruma ve güvenlik görevlisi, temizlik, basit bakım ve ısıtma gibi temel hizmetleri yerine getirmek üzere 5 destek personeli ile 1 teknisyen personel olmak üzere toplam 10 sözleşmeli personel alımı yapılacak.
  Sözleşmeli personel alımı KPSS sınav puanları esas alınarak yapılacak sıralamaya göre, en yüksek puanlıdan başlanarak ilgili sözleşmeli pozisyonunun 10 katı aday arasından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre gerçekleştirilecek.

  Devamını Oku

 • 19.10.2021 - 22:51 CHP Grup Toplantısı İHA
  CHP Grup Toplantısı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kamuda sözleşmeli çalışanlarla ilgili olarak, "Normal bir devlet memurunun sahip olduğu eğitime sahipler, aynı eğitimi görüyorlar.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kamuda sözleşmeli çalışanlarla ilgili olarak, "Normal bir devlet memurunun sahip olduğu eğitime sahipler, aynı eğitimi görüyorlar. Aynı iş yerinde beraber çalışıyorlar ama kadrolu memurların sahip olduğu hakların hiçbirisine sahip değiller" dedi.
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, hiç kimsenin ötekileştirilmediği güzel bir Türkiye'ye ihtiyaç duyulduğunu söyleyerek, "Engeller çıkabilir, engelleri çıkarabilirler, büyütebilirler ama inançla, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Ta ki aydınlık, güzel, huzurlu, beraber yaşamaktan onur duyduğumuz 83 milyonluk bir Türkiye'yi yeniden inşa edinceye kadar" ifadelerini kullandı.
  Astsubaylar Günü'nü hatırlatan Kılıçdaroğlu, astsubayların sorunlarına dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, "Dokuza ikiden başlıyor birileri ama bunlar dokuza birden başlıyor. Bu haksızlığın giderilmesini istiyorlar.

  Devamını Oku

 • 19.10.2021 - 17:08 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3) AA
  Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gençlere sözümdür, iktidarımızda, sözlü sınav kalkacak.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gençlere sözümdür, iktidarımızda, sözlü sınav kalkacak. Kim KPSS'yi kazanırsa o yerleşecek." dedi.
  Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Anayasa'nın 138. maddesinin, mahkemelerin bağımsızlığı üzerine inşa edildiğini ifade etti.
  TÜGVA'nın, Erdoğan ailesinin kurduğu bir vakıf olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Bir taşınmaz tahsis edilmiş. Belediye bakıyor ki tahsis edilen yer amaca uygun kullanılmıyor, o zaman 'Bize verin' diyor. 'Vermeyiz' diyorlar. Mahkemeye gidiliyor, İstanbul 2. İdare Mahkemesi diyor ki 'Amaca uygun değil, belediyeye vereceksiniz', itiraz ediyor da, bu da doğal. İstanbul Bölge İdare'ye gidiyor. Bölge İdare diyor ki 'Hayır, gayrimenkulü iade edeceksiniz'. Doğal olanı nedir? Gidip teslim almaktır değil mi? Gidiyorsunuz teslim almaya, polisler dizilmiş, yargı kararı uygulanmıyor. Devletin polisine talimat veriliyor, yargı kararının uygulanmaması için gelenler engelleniyor." diye konuştu.

  Devamını Oku

 • 19.10.2021 - 13:04 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1) AA
  Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin iktidarında muhtarların belediyelerin toplantılarına katılacağını, söz ve karar sahibi olacaklarını söyledi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin iktidarında muhtarların belediyelerin toplantılarına katılacağını, söz ve karar sahibi olacaklarını söyledi.
  Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, Türkiye'nin değişime, dönüşüme, akılcı politikalara ihtiyacı olduğunu kaydetti.
  Hiç kimsenin ötekileştirilmediği güzel bir Türkiye'ye ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bunun yolu beraber olacağız, birlikte olacağız, moralimizi bozmayacağız. Engeller çıkabilir, engelleri çıkarabilirler, büyütebilirler ama inançla, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Ta ki aydınlık, güzel, huzurlu, beraber yaşamaktan onur duyduğumuz 83 milyonluk bir Türkiye'yi yeniden inşa edinceye kadar." diye konuştu.

  Devamını Oku

 • 15.10.2021 - 14:20 Cizreli gençler Gençlik Merkeziyle hem spor yapıyor hem sınavlara hazırlanıyor İHA
  Cizreli gençler Gençlik Merkeziyle hem spor yapıyor hem sınavlara hazırlanıyor Cizreli gençler Gençlik Merkeziyle hem spor yapıyor hem sınavlara hazırlanıyor Şırnak'ın Cizre ilçesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezine gelen gençler hem spor yapıyor hem de sınavlara hazırlanıyor 2021 yılında yeni binası ile hizmete giren Cizre Gençlik Merkezi,...

  Cizreli gençler Gençlik Merkeziyle hem spor yapıyor hem sınavlara hazırlanıyor
  ŞIRNAK - Şırnak'ın Cizre ilçesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezine gelen gençler hem spor yapıyor hem de sınavlara hazırlanıyor 2021 yılında yeni binası ile hizmete giren Cizre Gençlik Merkezi, bölge gençlerine hem eğitim hem de spor alanında sağladığı olanaklarla gençlerin boş zamanlarını Gençlik Merkezinde dolu dolu geçirmelerini sağlıyor. Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Cizre Gençlik Merkezine gelen gençler kendilerine sunulan olanaklarla spor aktivitelerine katılıyor, bireysel ve grupsal etkinliklerle kendilerini geliştiriyor. KPSS hazırlığı için Gençlik merkezine gelen Ahmet Babayiğit, "Sınıf öğretmenliği mezunuyum. Bu yıl KPSS'ye hazırlanmayı düşünüyorum. Gençlik Merkezinin kütüphanesinden yararlanmayı düşünüyorum. Gençlik merkezinde ders çalışmak, KPSS'ye hazırlanmak ve boş zamanlarımı sporla değerlendiriyorum.

  Devamını Oku

 • 14.10.2021 - 18:39 Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluştu AA
  Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluştu Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ağrı'da sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, kanaat önderleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ağrı'da sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, kanaat önderleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kentteki bir toplantı salonunda konuşan Davutoğlu, Ağrı ve bölgedeki diğer illeri gezdiğinde, hiçbir Kürt gencinin ülkeyi bölmek gibi bir niyeti ve derdinin olmadığını söyledi. İktidarın, kendileri gibi düşünmeyeni bölücü ve hain ilan ettiğini, kendilerinin de zaman zaman bu ithamlara maruz kaldığını aktaran Davutoğlu, şöyle devam etti: "Yiğit Kürt çocuklarının bir teki bile bu ülkeyi bölmek gibi bir niyet, imayla dahi göstermemiştir. Allah'ın izniyle bu toprağı kimse bölemez. Ama onların (iktidar) politikaları dolayısıyla değil, bu yiğit Kürt vatandaşlarımızın bu topraklara olan bağlılığı dolayısıyla bu ülkeyi kimse bölemez. Sayın Devlet Bahçeli ikide bir bana dönüp Doğu'da ve Güneydoğu, bütün bu bölgede Kürt vatandaşlarımızın bizi ne kadar çok sevdiklerini bildiği için, bunu da kıskandığı için 'Serok Ahmet' deyip duruyor.

  Devamını Oku

 • 13.10.2021 - 16:57 CHP Grup Başkanvekili Özkoç gündemi değerlendirdi Açıklaması AA
  CHP Grup Başkanvekili Özkoç gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) Büyükada İskelesi'ni tahliyesi konusunda polis ve zabıtanın karşı karşıya getirildiğini öne sürdü.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) Büyükada İskelesi'ni tahliyesi konusunda polis ve zabıtanın karşı karşıya getirildiğini öne sürdü.
  Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Genel Kurul'da vergi usul kanunundaki bazı değişikliklerle ilgili görüşmelerin sürdüğünü ve 15'inci maddenin Türkiye'deki yerel gazeteleri ilgilendirdiğini belirtti. Türkiye'de 2 bine yakın yerel gazetenin olduğunu hatırlatan Özkoç, "Türkiye'deki basının yüzde 91'ini yerel gazeteler oluşturuyor. Yerel gazetelerde resmi ilanların ve tebligatların gazetede yayınlanması bundan sonra durduruluyor. Nereden? Kendi internet siteleri üzerinden yayınlanacak." dedi.
  Özkoç, bu durumun çok büyük sıkıntılar içerisindeki yerel gazetelerin iflası demek olduğunu savundu. CHP'deki gazeteci kökenli milletvekilleri ve AK Parti Grup Başkanvekiliyle bir araya geldiklerini ifade eden Özkoç, bu maddenin kendileri için kırmızı çizgi olduğunu kaydetti.

  Devamını Oku

 • 12.10.2021 - 13:13 Bakan Özer duyurdu: "750 engelli öğretmen ataması için başvurular 8 Kasım'da başlıyor" İHA
  Bakan Özer duyurdu: '750 engelli öğretmen ataması için başvurular 8 Kasım'da başlıyor' Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuruların 8-12 Kasım tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuruların 8-12 Kasım tarihleri arasında alınacağını açıkladı.
  Milli Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 750 engelli öğretmen ataması yapılacak. Bakan Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 750 engelli öğretmen atamasının yapılacağı müjdesinden sonra atama takvimini belirlediklerini ifade ederek, "2018 - 2020 yıllarındaki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılanlar arasından atama yapılmak üzere, 8 - 12 Kasım tarihleri arasında ön başvurular alınacak. Tercihlerin yapılması ve onay süreci 22 - 26 Kasım 2021 tarihleri arasında, atamalar ise 3 Aralık'ta yapılacak" şeklinde konuştu.

  Devamını Oku

 • 12.10.2021 - 11:19 750 engelli öğretmen ataması için başvurular 8 Kasım'da başlıyor DHA
  750 engelli öğretmen ataması için başvurular 8 Kasım'da başlıyor MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuruların 8-12 Kasım tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

  MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuruların 8-12 Kasım tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 750 engelli öğretmen ataması yapılacak. Bakan Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde verdiği atama müjdesinden sonra atama takvimini belirlediklerini ifade ederek, "2018-2020 yıllarındaki EKPSS'ye katılanlar arasından atama yapılmak üzere, 8-12 Kasım tarihleri arasında ön başvurular alınacak. Tercihlerin yapılması ve onay süreci 22-26 Kasım 2021 tarihleri arasında, atamalar ise 3 Aralık'ta yapılacak. Öğretmen adayları adına Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 • 10.10.2021 - 10:58 Son dakika gündem: Okul yolundaki kazada görme yetisini kaybeden öğretmen öğrencilerine ışık oluyor AA
  Son dakika gündem: Okul yolundaki kazada görme yetisini kaybeden öğretmen öğrencilerine ışık oluyor Son dakika haber: Kayseri'de 2008 yılında eğitim-öğretim döneminin ilk günü atandığı okuluna giderken art arda iki servis aracının çarpması sonucu görme yetisini büyük oranda kaybeden öğretmen Nuri Cankurt, azmi ve meslek aşkıyla tutunduğu hayatta öğrencilerini geleceği hazırlamaya devam ediyor.

  Kayseri'de 2008 yılında eğitim-öğretim döneminin ilk günü atandığı okuluna giderken art arda iki servis aracının çarpması sonucu görme yetisini büyük oranda kaybeden öğretmen Nuri Cankurt, azmi ve meslek aşkıyla tutunduğu hayatta öğrencilerini geleceği hazırlamaya devam ediyor.
  Yeni atandığı okuluna gideceği ilk gün, yolun karşısına geçerken iki servis aracının art arda çarpması sonucu ağır yaralanan 45 yaşındaki sosyal bilgiler öğretmeni Cankurt, 3 ay yoğun bakımda solunum cihazına bağlı olarak tedavi gördü.
  Bacaklarındaki 76 kırığın yanı sıra omurga ve kaburgalarında da kırıklar oluşan, doktorların "ayağa kalkamaz, fizik tedaviye cevap veremez" dedikleri bir çocuk babası Cankurt, azmi ve meslek aşkıyla yeniden ayağa kalktı, bir yıl sonra da okuluna döndü.
  Çalışkanlığıyla takdir gören Cankurt, okuldan arta kalan zamanlarda öğrencilerine eğitim desteğini sürdürdü.

  Devamını Oku

 • 09.10.2021 - 11:42 KDK'nin "dostane çözüm" kararıyla engelli vatandaşın işe başlaması sağlandı AA
  KDK'nin 'dostane çözüm' kararıyla engelli vatandaşın işe başlaması sağlandı Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) "dostane çözüm" kararıyla, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne yerleşen ancak işe başlatılmayan kişinin işbaşı yapması sağlandı.

  Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) "dostane çözüm" kararıyla, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne yerleşen ancak işe başlatılmayan kişinin işbaşı yapması sağlandı.
  KDK'den yapılan açıklamaya göre başvurucu, 2021 EKPSS'de başarılı olmasının ardından Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne, veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak yerleşti ancak aradan bir süre geçmesine rağmen işe başlatılmadı.
  Bu süreçte maddi olarak zor durumda kaldığını, engelli aylığından başka bir geçim kaynağının bulunmadığını bildiren kişi, işlemlerin hızlandırılarak bir an evvel işe başlatılması için KDK'ye başvuruda bulundu.
  Bunun üzerine KDK, "dostane çözüm" kapsamında Göç İdaresi ile görüşmeler yaptı.
  KDK'nin girişimleri sonucu başvurucu işe başlatıldı. İlgili idare tarafından KDK'ye engelli vatandaşın işbaşı yaptığına dair bildirimde bulunuldu.

 • 08.10.2021 - 01:00 İki bakanlığın personel alım ilanları Resmi Gazete'de AA
  İki bakanlığın personel alım ilanları Resmi Gazete'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına toplam 135 personel alınacak.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına toplam 135 personel alınacak.
  Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözlü sınav sonucuna göre 125 çalışma uzman yardımcısı istihdam edilecek.
  Başvuruda bulunacak adayların, üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren ve ilanda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması, ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan KPSS'de istenilen puan türlerinden en az 70 almış olması ve 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
  Adaylar başvurularını 12 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirebilecek. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

  Devamını Oku

 • 07.10.2021 - 13:28 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşları EKPSS'ye hazırlayacak AA
  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşları EKPSS'ye hazırlayacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, orta öğretim ve ön lisans mezunu engelli vatandaşları, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlayacak.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, orta öğretim ve ön lisans mezunu engelli vatandaşları, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlayacak.
  Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklamada, istihdamlarının sağlanması, yeteneklerinin ortaya çıkarılması amacıyla orta öğretim ve ön lisans mezunu engelli bireylere yönelik ücretsiz EKPSS kursu düzenlendiği bildirildi.
  Görme, işitme, bedensel ve zihinsel engelliler için ayrı ayrı açılacak kursun kayıtlarının başladığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  "Kayıt olmak isteyenler 10 Ekim Pazar Gününe kadar www.dismek.org.tr adresine veya Sümerpark'ta bulunan Engelli Destek Merkezi ile 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda yer alan Aktif Yaşam Merkezi'ne başvurabilecek. Alanında uzman eğitmenlerin görevlendirildiği kursta Türkçe, matematik, coğrafya, tarih ve anayasa olmak üzere 5 branşta eğitim verilecek. Kursiyerlerin, öğrendiklerini pekiştirmesi amacıyla soru çözüm saati uygulaması da yapılacak."

 • 06.10.2021 - 11:08 Yahşihan Belediyesinden üniversite öğrencilerine kurs desteği AA
  Yahşihan Belediyesinden üniversite öğrencilerine kurs desteği Yahşihan Belediyesi Kırıkkale Üniversitesinde okuyan öğrencilerin ilçeye ikametgahlarını aldırmaları şartıyla indirimli kurs desteği sağlayacak.

  Yahşihan Belediyesi Kırıkkale Üniversitesinde okuyan öğrencilerin ilçeye ikametgahlarını aldırmaları şartıyla indirimli kurs desteği sağlayacak.
  Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, iki kursla imzalanan indirim protokolü kapsamında, öğrencilere KPSS, Dikey Geçiş Sınavı (DGS), ALES, Yabancı Dil Sınavı (YDS), Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) ve genel İngilizceye hazırlıkta destek olmayı amaçladıklarını belirtti.
  Ödeme güçlüğü yaşayan öğrenciler için Yahşihan Belediyesinin bir kota oluşturacağını ve birkaç öğrencinin öğrenim masraflarını da belediyenin karşılayacağını belirten Türkyılmaz, "Böyle bir protokol imzalamak hem belediyemiz adına hem de gençler adına önemli bir olay. İnşallah bütün gençler faydalanır. Ödeme zorluğu yaşayan öğrenciler olursa belediyemizin belirli bir kotası olsun, birkaç öğrenciyi de belediye desteklesin. Çocuklara buradan da hediyemiz olsun." ifadelerini kullandı.

 • 06.10.2021 - 10:02 Yahşihan Belediyesi'nden öğrencilere büyük destek Bültenler
  Yahşihan Belediyesi'nden öğrencilere büyük destek Yahşihan Belediyesi Kırıkkale Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin ilçeye ikametgahlarını aldırmaları şartı ile Akın Dil Eğitim ve Pegem Akademi Eğitim Kurumları arasında indirim protokolü imzaladı.

  Bu protokol ile öğrencilere KPSS, DGS, ALES, YDS, YÖK DİL ve Genel İngilizceye hazırlıkta destek olmak amaçlanıyor.

  ÖĞRENCİLERE DESTEK OLMAK HEDEFLENİYOR

  Yahşihan Belediyesi, Akın Dil Eğitim ve Pegem Akademi işbirliği ile Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerine yönelik indirim protokolü imzalandı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz'ın katkıları ile imzalanan protokolde, öğrencilere KPSS, DGS, ALES, YDS, YÖK DİL ve Genel İngilizceye hazırlıkta destek olmak hedeflendi. Yenişehir Mahallesi Devlet Bahçeli Caddesi üzerinde gerçekleştirilen imza törenine Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Akın Dil Eğitim Kurum Müdürü Serhat Karatekin, Pegem Akademi Kurum Müdürü Ahmet Özgür ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Devamını Oku

 • 05.10.2021 - 17:15 CHP'li Kaya: "2021 yılı geçmeden 15 bin öğretmen atansın istiyoruz" AA
  CHP'li Kaya: '2021 yılı geçmeden 15 bin öğretmen atansın istiyoruz' CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 2020 KPSS puanıyla tercih yapacak öğretmenlerin hakkının gasbedildiğini öne sürerek, 2021 yılı geçmeden 15 bin öğretmenin atanmasını istediklerini söyledi.

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 2020 KPSS puanıyla tercih yapacak öğretmenlerin hakkının gasbedildiğini öne sürerek, 2021 yılı geçmeden 15 bin öğretmenin atanmasını istediklerini söyledi.
  Kaya, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nun CHP'li üyeleri ile birlikte Meclis'te 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.
  Öğretmenlerin ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu iddia eden Kaya, "Öğretmenler, Adalet ve Kalkınma Parti iktidarında hızla fakirleşti." dedi.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "15 bin öğretmen ataması" açıklamasını 4 ay önce yaptığını iddia eden Kaya, "2020 KPSS puanıyla bu tercihi yapacak öğretmenlerin hakkı gasbedildi. Bir an önce 2021 yılı geçmeden bu 15 bin öğretmen atansın istiyoruz." ifadelerini kullandı.

  Devamını Oku

 • 05.10.2021 - 11:35 Son dakika haberi... Babasının emekli olduğu itfaiyede alevlerle mücadele ediyor AA
  Son dakika haberi... Babasının emekli olduğu itfaiyede alevlerle mücadele ediyor Son dakika habere göre Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde 20 yıl görev yaptıktan sonra emekli olan itfaiye çavuşu Mehmet Eryılmaz'ın oğlu Ali, babasının izinde aynı itfaiyede mesleği icra ederek insanların yardımına koşmanın mutluluğunu yaşıyor.

  Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde 20 yıl görev yaptıktan sonra emekli olan itfaiye çavuşu Mehmet Eryılmaz'ın oğlu Ali, babasının izinde aynı itfaiyede mesleği icra ederek insanların yardımına koşmanın mutluluğunu yaşıyor.
  1995'te itfaiyeciliğe başlayan 2 çocuk babası 59 yaşındaki Eryılmaz, erkek evladını itfaiyeci olması için küçük yaştan itibaren yetiştirdi. Oğlu Ali'yi ilkokul ve lise yıllarında zaman zaman çalıştığı yere götürerek mesleği görmesini ve sevmesini sağlayan Eryılmaz, liseden sonra onu itfaiyecilik meslek yüksekokuluna gitmesi için yönlendirdi.
  Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulundan mezun olduktan sonra Burdur İtfaiyesinde sözleşmeli olarak işe başlayan oğluyla 2 yıl omuz omuza alevlerle mücadele eden Eryılmaz, daha sonra oğluna KPSS'ye girmesini tavsiye etti.

  Devamını Oku

 • 05.10.2021 - 04:39 Ankara Büyükşehir Belediyesi 150 itfaiyeci alacak AA
  Ankara Büyükşehir Belediyesi 150 itfaiyeci alacak Ankara Büyükşehir Belediyesi memur olarak istihdam edilmek üzere açıktan atama yoluyla 150 itfaiye eri alacak.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi memur olarak istihdam edilmek üzere açıktan atama yoluyla 150 itfaiye eri alacak.
  Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olmak üzere, sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre 150 itfaiye eri alımı için başvuru şartları açıklandı.
  Buna göre, adayların İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olması, en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olması, 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) P93 puan türünden en az 60 alması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
  Sınava girmek isteyen adaylar "www.ankara.bel.tr" adresi üzerinden elektronik ortamda dolduracakları başvuru formlarının çıktısını imzalayarak, istenilen belgelerle birlikte 1-12 Kasım tarihleri arasında sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Atatürk Spor ve Sergi Sarayı'na şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacak.

  Devamını Oku

 • 05.10.2021 - 00:58 Büyükşehir'e 125 itfaiye eri alımı için başvurular başladı İHA
  Büyükşehir'e 125 itfaiye eri alımı için başvurular başladı Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye kadrosunu güçlendirmek için alacağı 125 itfaiye eri için başvurular başladı.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye kadrosunu güçlendirmek için alacağı 125 itfaiye eri için başvurular başladı. Başvuru şartlarını taşıyan adayların sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmeleri için sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapıldı.

  Gazipaşa'dan Kaş'a Antalya'nın dört bir yanında, yangın, deprem, arama-kurtarma ve sel gibi her türlü doğal afet ve olayda 7/24 görev yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yeni itfaiye erleri ile kadrosunu güçlendirecek. Büyükşehir Belediyesi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi istihdam edilmek üzere, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarından mezun olan adaylar arasından 125 itfaiye eri alacak.

  "Başvurular sağlık personeli gözetiminde"

  Adayların, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P93 puan türünden en az 55 puan almaları, C sınıfı sürücü belgesine sahi olması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşının doldurmamış olması.

  Devamını Oku

 • 04.10.2021 - 16:53 Büyükşehir'e 125 itfaiye eri alımı için başvurular başladı İHA
  Büyükşehir'e 125 itfaiye eri alımı için başvurular başladı - Büyükşehir'e 125 itfaiye eri alımı için başvurular başladı Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye kadrosunu güçlendirmek için alacağı 125 itfaiye eri için başvurular başladı.

  - Büyükşehir'e 125 itfaiye eri alımı için başvurular başladı
  ANTALYA - Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye kadrosunu güçlendirmek için alacağı 125 itfaiye eri için başvurular başladı. Başvuru şartlarını taşıyan adayların sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmeleri için sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapıldı. Gazipaşa'dan Kaş'a Antalya'nın dört bir yanında, yangın, deprem, arama-kurtarma ve sel gibi her türlü doğal afet ve olayda 7/24 görev yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yeni itfaiye erleri ile kadrosunu güçlendirecek. Büyükşehir Belediyesi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi istihdam edilmek üzere, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarından mezun olan adaylar arasından 125 itfaiye eri alacak.

  Devamını Oku

 • 01.10.2021 - 09:42 Çarşamba Belediyesinden öğrencilere eğitim yardımı AA
  Çarşamba Belediyesinden öğrencilere eğitim yardımı Çarşamba Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde 25 okulun tadilat işlemlerini tamamlarken, öğrencilere de kitap, kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.

  Çarşamba Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde 25 okulun tadilat işlemlerini tamamlarken, öğrencilere de kitap, kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.
  Çarşamba Belediyesi, 2021-2022 eğitim öğretim dönemi öncesinde 25 okulun boya, tadilat ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı.
  Belediye, ayrıca için 300 öğrenciye TYT-AYT test kitabı seti, 400 öğrenciye kırtasiye, 250 öğrenciye de kıyafet yardımı yaptı.
  Kaymakam Şükrü Yıldırım, Belediye Başkanı Halit Doğan, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir ve Halk Eğitim Müdürü Enver Şahin, Halk Eğitim Merkezinde lise mezunu öğrenciler için açılan üniversiteye hazırlık kursunu ziyaret etti.
  Doğan, öğrencilerin daha iyi şartlarda öğrenim görmesi için okulların fiziki ortamlarında düzenleme ve yenileme çalışmaları yaptıklarını, öğrencilere de kırtasiye ve test kitabı desteğinde bulunduklarını söyledi.

  Devamını Oku

 • 30.09.2021 - 12:35 Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı İHA
  Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ülkede yaşanan felaketlerde büyükşehir belediyelerine ait itfaiyelerin de müdahale için koordinasyonlara dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ülkede yaşanan felaketlerde büyükşehir belediyelerine ait itfaiyelerin de müdahale için koordinasyonlara dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

  Başkan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası'nın 97'nci yıl dönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret ederek yangın tatbikatını izledi.

  Öğrencilerinin de katıldığı ve çeşitli eğitim etkinliklerinin gerçekleştirildiği törende konuşan Başkan Zeydan Karalar, geçtiğimiz aylarda ülkede yaşanan orman yangınlarına değinerek, itfaiyecilerin felaketlerdeki rolüne değindi. Karalar, "Bu tür felaketlerde, belediye itfaiyeleri de ülke genelindeki koordinasyonun içinde olmalı. Böyle olursa felaketlerle mücadele daha etkin yapılabilir" dedi.

  İtfaiyeciliğin kutsal bir görev olduğuna vurgu yapan Başkan Zeydan Karalar, "İtfaiyeyi anlatmaya gerek yok.

  Devamını Oku

 • 28.09.2021 - 13:56 CHP lideri Kılıçdaroğlu kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle buluştu İHA
  CHP lideri Kılıçdaroğlu kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle buluştu CHP lideri Kılıçdaroğlu kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle buluştu Bilecik'ten hükümete seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Siyasi partiler devleti yönetmek üzere halk tarafından görevlendirilmiş kurumdur" "Soru şu 19 yılda yurt sorununu neden çözmediniz" "Hakimi...

  CHP lideri Kılıçdaroğlu kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle buluştu Bilecik'ten hükümete seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Siyasi partiler devleti yönetmek üzere halk tarafından görevlendirilmiş kurumdur" "Soru şu 19 yılda yurt sorununu neden çözmediniz" "Hakimi bir siyasi partinin genel başkanı tayin edemez" "Siyasi partiler devleti yönetmek üzere halk tarafından görevlendirilmiş kurumdur" "Güçlü Türkiye için üretmemiz lazım" "Şimdi son 2 haftada görüyorsunuz Türk Lirası değer kaybediyor, Dolarda ciddi yükseliş var" "Devleti dolar üzerinden borçlandırıyorsun"
  BİLECİK - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde yurt sorunu için eylem yapan üniversite öğrencileri için, "Kredi Yurtlar Kurumunun rakamlarını veriyorum. Yurt sayısı Türkiye genlinde 773. Bu yurtların toplam kapasitesi 695 bin 834. Bu kadar öğrenci bu yurtlar kalabilir. Peki örgün eğitim kapsamındaki üniversiteli öğrenci sayısı 3 milyon 801 bin 294 öğrenci.

  Devamını Oku

 • 28.09.2021 - 08:53 Tekne ile kaçarken yakalanan FETÖ'cülerden 4'ü tutuklandı İHA
  Tekne ile kaçarken yakalanan FETÖ'cülerden 4'ü tutuklandı Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçundan gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

  Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçundan gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
  Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede, dosyası istinafta olan ve meslekten ihraç Astsubay S.G. savcılıktan serbest bırakıldı.
  Tekne kaptanı ve organizatör B.G ile organizatör MC.G. isimli şahıslar Adli Kontrol kararı ile serbest bırakılırken, KPSS dosyasından sanık Mustafa Akyıldız, FETÖ-PDY üyeliğinden memurluktan ihraç Rabia Akyıldız, ordudan ihraç ve dosyası istinafta olan Astsubaylar Yusuf Tuna ile Erol Kıraç çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.
  Yusuf Tuna'nın eşi Ş.T. ise İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltı kararı 2 gün daha uzatıldı.
  (Bekir Tosun/İHA)

 • 28.09.2021 - 01:12 Tekne ile kaçarken yakalanan FETÖ'cülerden 4'ü tutuklandı İHA
  Tekne ile kaçarken yakalanan FETÖ'cülerden 4'ü tutuklandı Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçundan gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

  Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçundan gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

  Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede, dosyası istinafta olan ve meslekten ihraç Astsubay S.G. savcılıktan serbest bırakıldı.

  Tekne kaptanı ve organizatör B.G ile organizatör MC.G. isimli şahıslar Adli Kontrol kararı ile serbest bırakılırken, KPSS dosyasından sanık Mustafa Akyıldız, FETÖ-PDY üyeliğinden memurluktan ihraç Rabia Akyıldız, ordudan ihraç ve dosyası istinafta olan Astsubaylar Yusuf Tuna ile Erol Kıraç çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

  Yusuf Tuna'nın eşi Ş.T. ise İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltı kararı 2 gün daha uzatıldı. - MUĞLA

 • 27.09.2021 - 18:36 Kılıçdaroğlu'ndan partisine özeleştiri: Kusurumuz, hatamız, yanlışımız da var İHA
  Kılıçdaroğlu'ndan partisine özeleştiri: Kusurumuz, hatamız, yanlışımız da var Hatay'da muhtarlarla buluşan CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken sözler geldi. Kılıçdaroğlu, "CHP'nin hiç kabahati yok muydu? diye sorabilirsiniz. Vardır efendim, kusurumuz, hatamız, yanlışımız da var. Önemli olan ders çıkarmaktır" dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret için geldiği Hatay'da muhtar ve apartman görevlileri ile buluştu. Hatay'da farklı inançların, kimliklerin huzur içinde yaşadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bir yerde bir çatışma, farklılaşma varsa o kişileri Hatay'a davet etmek lazım. Hatay'ın nasıl kadim bir kent olduğunu görsünler. İlk cami, kilise, havra Hatay'da. Hatay'ın tarihini görüyoruz" ifadelerini kullandı.

  "SİYASETİN YENİ BİR UFUK AÇMASI GEREKİYOR"

  Politikalarını sosyal kimlikler üzerinde inşa edip, sorunları çözmeye çalıştıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Pandemi döneminde hepimiz evde otururken alışverişimi apartman görevlileri yapar. Acaba ona gerekli önemi verdik mi? Vermedik. Belediye başkanlarımıza söyledik bundan sonra yapı ruhsatı verirken apartman görevlilerinin en azından oturacağı yerin insani koşullarda olması lazım. Apartman görevlisi arkadaşlarım unutmasınlar onların hakkını, hukukunu sonuna kadar arayacağım. Hiç kimse aç ve açıkta kalmamalı.

  Devamını Oku

 • 27.09.2021 - 16:17 Kılıçdaroğlu, Hatay'da Muhtarlar ve Apartman Görevlileri Buluşması'nda konuştu: (1) AA
  Kılıçdaroğlu, Hatay'da Muhtarlar ve Apartman Görevlileri Buluşması'nda konuştu: (1) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, apartman görevlilerinin hakkını ve hukukunu sonuna kadar arayacağını söyledi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, apartman görevlilerinin hakkını ve hukukunu sonuna kadar arayacağını söyledi.
  Kılıçdaroğlu, Hatay'da bir otelde düzenlenen Muhtarlar ve Apartman Görevlileri Buluşması'nda kadim bir kent olan Hatay'da çalışmanın, Hataylılara hizmet vermenin özellikle muhtarlar için son derece önemli olduğunu belirtti.
  Muhtarların, apartman görevlilerinin, işçilerin, milletvekillerinin, devlet memurlarının ve ev kadınlarının birer sosyal kimlik olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Dolayısıyla belli bir sosyal kimliğe sahip olanların sorunlarını oturup düşünmemiz ve tartışmamız lazım çünkü o kimlik içerisinde herkes var. İşsiz dediğiniz, sadece muhtarların çocuğu işsiz değil ki her partiden insanların çocukları işsiz. Sanayici dediğimiz de hepsi bir partili değil ki. Çok farklı siyasi görüşte olan sanayicilerimiz, çiftçilerimiz, üreticilerimiz var.

  Devamını Oku

 • 27.09.2021 - 16:07 KILIÇDAROĞLU: KUSURUMUZ DA VAR, KABAHATİMİZ DE VAR, ÖNEMLİ OLAN KUSURDAN DERS ÇIKARMAKTIR DHA
  KILIÇDAROĞLU: KUSURUMUZ DA VAR, KABAHATİMİZ DE VAR, ÖNEMLİ OLAN KUSURDAN DERS ÇIKARMAKTIR CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin tüm sorunlarına talip olduklarını belirterek, "Efendim CHP'nin hiç kabahati yok muydu" diye sorabilirsiniz.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin tüm sorunlarına talip olduklarını belirterek, "Efendim CHP'nin hiç kabahati yok muydu" diye sorabilirsiniz. Vardı efendim. Kim dedi CHP'nin kabahati yoktu diye? Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, yanlışımız da var ama önemli olan yanlıştan, hatadan, kusurdan, ders çıkarmaktır? dedi.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda, muhtarlar ve apartman görevlileri ile buluştu. Toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, Hatay'ın barış ve kardeşliği önceleyen kadim bir kent olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, ayrışma yaşayan herkesin, ilk havra, kilise ve caminin bulunduğu Hatay'a gelerek, birliktelik kültürünü görmesini istedi.

  Devamını Oku

 • 27.09.2021 - 14:51 ÖSYM, KPSS adaylarının sınav sonucu branş bazı sıralamalarını erişime açtı AA
  ÖSYM, KPSS adaylarının sınav sonucu branş bazı sıralamalarını erişime açtı ÖSYM, KPSS'ye katılan adayların, sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarını, "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açtı.

  ÖSYM, KPSS'ye katılan adayların, sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarını, "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açtı.
  ÖSYM'nin internet sitesinden, "2021 KPSS-Lisans: Branş Bazında Sıralamalar", "2020 KPSS-Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim: Branş Bazında Sıralamaların Güncellenmesi", "2018-EKPSS ve 2020-EKPSS Branş Bazında Sıralamaların Güncellenmesi" başlıklarıyla 3 ayrı duyuru yayımlandı.
  Buna göre, bu sınavlara katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne yansıtıldı.
  Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sıralamalarını öğrenebilecek.
  Bilgilendirme amacıyla oluşturulan sıralamalar, aynı alanda sınava giren adayların başarı durumlarını değerlendirme imkanı sağlıyor.

 • 27.09.2021 - 11:31 Çekerek Halk Kütüphanesi öğrencilerin cazibe merkezi oldu İHA
  Çekerek Halk Kütüphanesi öğrencilerin cazibe merkezi oldu Çekerek Halk Kütüphanesi öğrencilerin cazibe merkezi oldu Yozgat Valiliği tarafından hayata geçirilen "Her İlçeye Kütüphane" projesi kapsamında düzenlenip yenilenen Çekerek Halk Kütüphanesi, her gün ders çalışmak ve kitap okumak için gelenlerle dolup taşıyor.

  Çekerek Halk Kütüphanesi öğrencilerin cazibe merkezi oldu
  YOZGAT - Yozgat Valiliği tarafından hayata geçirilen "Her İlçeye Kütüphane" projesi kapsamında düzenlenip yenilenen Çekerek Halk Kütüphanesi, her gün ders çalışmak ve kitap okumak için gelenlerle dolup taşıyor. Proje kapsamında ilçede bulunan eski kaymakamlık binası düzenlenip yenilenerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezine dönüştürüldü. Gençlik Merkezinin ikinci katı da kütüphane olarak yaklaşık 8 ay önce hizmet vermeye başladı. Zengin yayın koleksiyonuna sahip kütüphane, öğrencilere rahat ve konforlu bir ortamda ders çalışma imkanı sunarken öğrenciler için de adeta cazibe merkezi haline geldi. Ders çalışma ortamı bulamayan öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kütüphane, haftanın her günü 08.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor. Kütüphanenin kurulmasıyla ilçede büyük bir eksikliğin giderildiğini söyleyen Mete Ünal, "İlçemizde büyük bir eksiklikti, bu eksikliği kapatmak için girişimlerde.

  Devamını Oku

 • 26.09.2021 - 01:35 Bodrum'da FETÖ'cüler yurt dışına kaçarken yakalandı İHA
  Bodrum'da FETÖ'cüler yurt dışına kaçarken yakalandı Bodrum KOM Grup Amirliği tarafından sahadan alınan bilgi sonucu, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi bir grubun illegal yollardan yurtdışına kaçma hazırlığı yaptığı belirlendi.

  Bodrum KOM Grup Amirliği tarafından sahadan alınan bilgi sonucu, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi bir grubun illegal yollardan yurtdışına kaçma hazırlığı yaptığı belirlendi.

  Yapılan takip sonucu şüphelileri yurtdışına kaçıracak tekne kaptanı ile birlikte iki organizatör tespit edildi. Şahısların Milas Güllük limanından tekne ile açılması üzerine Sahil Güvenlik ekiplerine bilgi verildi.

  Bodrum açıklarında durdurulan teknede yapılan aramada B.G. (Organizatör-Kaptan), M.C.G (Organizatör), dosyası istinafta olan ihraç Astsubaylar Y.T, S.G. ve E.K, KPSS dosyasında sanık M.A, M.A'nın eşi ve aynı zamanda ihraç memur R.A. ile Y.T.'nin eşi Ş.T. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından teknede yakalandı.

  Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla 2 organizatör şüpheli hakkında göçmen kaçakçılığı ve FETÖ/PDY terör örgütü üyeliğinden, diğer 6 şahıs ise FETÖ/PDY terör örgütü üyeliğinden haklarında adli işlem başlatıldı.

  Devamını Oku

 • 25.09.2021 - 10:09 MEZUNU OLDUĞU OKULDA İŞE BAŞLADI DHA
  MEZUNU OLDUĞU OKULDA İŞE BAŞLADI İZMİR'de yaşayan, 3 çocuklu ailenin en küçüğü Mustafa Eres (25), hafif düzeyde zihinsel engelli olarak dünyaya geldi.

  İZMİR'de yaşayan, 3 çocuklu ailenin en küçüğü Mustafa Eres (25), hafif düzeyde zihinsel engelli olarak dünyaya geldi. Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulu'nun kapısından 8 yıl önce giren Eres, okul takımında futbol oynamaya başladı. Zihinsel Engelli Milli Takımı'na kadar yükselen Eres, 2016'da mezun olduğu okuluna 4 yıl sonra memur olarak atandı. Eres, Ailem de ben de mutluyum. Kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrendim dedi.
  İzmir'in Karabağlar ilçesi Limontepe Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuklu ailenin en küçüğü olan Mustafa Eres, hafif düzeyde zihinsel engelli olarak doğdu. Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulu'nun kapısından 8 yıl önce giren Eres, aldığı özel eğitim ve rehabilitasyon sayesinde hem milli takım sporcusu oldu hem de aynı kurumda memur olarak çalışmaya başladı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (EKPSS) gösterdiği başarıyla eğitim aldığı okulda memur olmayı başaran Eres, Bu kuruma 2013 yılında okumak için geldim.

  Devamını Oku

 • 24.09.2021 - 22:40 Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz Haberler.com
  Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, canlı yayında partisinin oy oranını verdi. Akşener, "Özel anketlerimiz yok, tüm anketlere üyeyiz sadece size gelen bize de geliyor. 9 anket şirketinin toplamını hesapladığınızda yüzde 16 görünüyoruz. En yüksek gösteren 17 gösteriyor" dedi. Akşener, AK Parti'nin oy oranının da yüzde 25-30 arasında olduğunu ifade etti.

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HalkTV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş'ın sorularını cevaplandırdı. Ekonominin durumu, fahiş fiyatlar ve genel siyasetle ilgili değerlendirmelerde bulunana Akşener, partisinin anketlerdeki durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

  Özel olarak anket yaptırmadıklarının altını çizen Akşener, "Tüm anketlere üyeyiz sadece size gelen bize de geliyor. 9 anket şirketinin toplamını hesapladığınızda yüzde 16 görünüyoruz. En yüksek gösteren 17 gösteriyor. Metropoll, Area, Kemal Özkiraz, İstanbul Ekonomi, Hakan Bayrakçı bunlara üyeyiz." dedi. Akşener sözlerinin devamında ise AK Parti'nin oy oranıyla ilgili de, "AKP bazı anketlerde 25-30 arasında bir yerde görünüyor" dedi.

  Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  "ANADOLUYU GEZMEYE BAŞLAYALI 20 AY OLDU"

  Son gittiğim 5 il bir arada Artvin, Ardahan, Iğdır, Kars, Ağrı ilçeleri de dahil. Ben sayısını hatırlamıyorum. Arkadaşlar çetelesini tutuyor. 20 ay oldu başlayalı. İlk.

  Devamını Oku

 • 24.09.2021 - 09:22 Ticaret Bakanlığı 60 müfettiş yardımcısı alacak AA
  Ticaret Bakanlığı 60 müfettiş yardımcısı alacak Ticaret Bakanlığı, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere 60 müfettiş yardımcısı alımı yapacak.

  Ticaret Bakanlığı, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere 60 müfettiş yardımcısı alımı yapacak.
  Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Resmi Gazete'deki ilanına göre, genel idare hizmetleri sınıfından 8 ve 9'uncu dereceli "ticaret müfettiş yardımcısı" kadrosuna Gümrük Grup Başkanlığı için en fazla 30, Dış Ticaret Grup Başkanlığı için en fazla 15 ve İç Ticaret Grup Başkanlığı için en fazla 15 ticaret müfettiş yardımcısı alımı amacıyla giriş sınavı yapılacak.

  Devamını Oku

 • 22.09.2021 - 09:16 İki kuruma istihdam için alım ilanları Resmi Gazete'de AA
  İki kuruma istihdam için alım ilanları Resmi Gazete'de Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) sürekli işçi ve personel alımı ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) sürekli işçi ve personel alımı ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı.
  Buna göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ve bünyesinde yer alan Türk Tarih Kurumunda istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile temizlik ve güvenlik görevlisi meslek kolları için 9 sürekli işçi alımı yapılacak.
  İlan için adaylar 29 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecek. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek.

  Devamını Oku

 • 22.09.2021 - 08:06 Bu yılın sonuna kadar kamuya 100 bin yeni personel alınacak SonDakika.com
  Bu yılın sonuna kadar kamuya 100 bin yeni personel alınacak KPSS sonuçlarının açıklanması sonrası milyonlarca gencin gözü hem kamu hem de özel sektörlerdeki iş fırsatlarına çevrildi. Ekonominin 3 yıllık yol haritasında yılda 1 milyon 70 istihdam sözü verilirken, bu yılın sonuna kadar kamuda 100 bin kişi işe yerleşmiş olacak. Kamu kurumları personel alımını artık Kariyer Kapısı Platformu üzerinden gerçekleştiriyor. Türkiye İş Kurumu da internet sitesi üzerinden yeni ilanları duyuruyor. Konuyla ilgili en çok merak edilen 10 sorunun yanıtı haberimizde.

  Milyonlarca genç, gerek kamuda gerekse özel sektörde iş fırsatları ararken bu noktada nasıl bir yol izlemesi gerektiğini merak ediyor. Bu sene sonuna kadar kamuda 100 bin kişinin işe yerleştirileceği öngörülürken; kamu kurumları personel alımını Kariyer Kapısı Platformu üzerinden gerçekleştiriyor. Gençlerin çalışma hayatına katılımını sağlayan Yetenek Kapısı da bu alanda büyük ilgi görüyor. Kamu, özel sektör iş ilanları en yoğun araştırılan konuların başında gelirken bu konuda merak edilen 10 sorunun yanıtı şöyle:

  KAMU KURUMLARININ İŞ İLANLARINI NEREDEN TAKİP EDEBİLİRİM?

  Kamu personeline yönelik işlemler Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nce yürütülüyor. İşe alım süreçlerinin tamamı Kariyer Kapısı Platformu üzerinden gerçekleştiriliyor. Kamu ilanlarını "kariyerkapisi. cbiko.gov.tr" adresi üzerinden takip edebilirsiniz. Belediyeler, özel sektörün de bu platformu kullanma yönünde talebi var.

  Devamını Oku

 • 19.09.2021 - 10:53 Yaşadığı zor günler dolu geçmişi bir "Anne" sözü silip attı İHA
  Yaşadığı zor günler dolu geçmişi bir 'Anne' sözü silip attı - Yaşadığı zor günler dolu geçmişi bir "Anne" sözü silip attı Ameliyat sonrası duymaya başlayan kardeşlerin ilk sözü "Anne" oldu İki çocuğundan ilk kez anne sözünü duyan Dilek K.

  - Yaşadığı zor günler dolu geçmişi bir "Anne" sözü silip attı Ameliyat sonrası duymaya başlayan kardeşlerin ilk sözü "Anne" oldu İki çocuğundan ilk kez anne sözünü duyan Dilek K.: "İşitme engelli kızım 'anne' dedi, dünyalar benim oldu"
  KOCAELİ - Kocaeli'nin İzmit ilçesinde ikamet eden ve iletişim kurmakta zorlandığı doğuştan işitme engelli 2 çocuğu bulunan anne, takılan cihazla ilk kez çocuklarından "Anne" sözünü duyunca "Dünyalar benim oldu" dedi. İzmit'te işitme engelli 2 çocuğuyla iletişim kurmakta zorlanan anne, belediyenin verdiği destekle çocuklarından ilk kez 'anne' sözünü duymanın sevincini yaşadı. İzmit'te yaşayan Dilek K., işitme engelli iki çocuğu ile iletişim kuramayınca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masasına başvurarak, çocuklarının duyması için gerekli işitme cihazlarının alınması konusunda destek istedi. Talep sonrası başlatılan çalışma ile belediye tarafından alınan işitme cihazları, ameliyatla çocuklara takıldı.

  Devamını Oku

 • 18.09.2021 - 12:22 Son dakika haber... BÖLÜM BİRİNCİSİ MEZUNLARDAN 2046 YILINA KREDİ KARTI VE PARA DHA
  Son dakika haber... BÖLÜM BİRİNCİSİ MEZUNLARDAN 2046 YILINA KREDİ KARTI VE PARA Son dakika gündem haberine göre KONYA'da, Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde bölümlerini birincilikle bitiren öğrenciler, düzenlenen mezuniyet töreninde geleceğe mesaj bıraktı.

  KONYA'da, Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde bölümlerini birincilikle bitiren öğrenciler, düzenlenen mezuniyet töreninde geleceğe mesaj bıraktı. Beton ve çelikten hazırlanan 'geleceğe mesaj' sütununun içine öğrencilerin bıraktığı mesaj ve objeler, 2046 yılında açılacak. Bazı öğrenciler, kendisine yazdığı mektubu koyarken, bazıları da kredi kartı ve para koydu.
  Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sonunda okuduğu bölümü birincilikle tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Törende bölüm birincileri, beton ve çelikten hazırlanan 'geleceğe mesaj kapsülü'ne mesaj ve objeler bıraktı. Mesaj kapsülünden çıkarılacaklar, 2046 yılında üniversitenin müzesinde sergilenecek.
  Beden Eğitimi Bölümü'nden birincilikle mezun olan Berkay Karslı, Dün de KPSS açıklandı, Türkiye genelinde 165'inci olmuşum. Atandım büyük ihtimalle onu bekliyorum. 25 yıl sonrası için mesaj bıraktım. Nerede olacağım, neler yapacağımdan bahsettim.

  Devamını Oku

 • 16.09.2021 - 14:39 KILIÇDAROĞLU 2 YIL İÇİNDE TÜM SIĞINMACILARI DAVUL VE ZURNAYLA MEMLEKETLERİNE GÖNDERECEĞİM- DHA
  KILIÇDAROĞLU 2 YIL İÇİNDE TÜM SIĞINMACILARI DAVUL VE ZURNAYLA MEMLEKETLERİNE GÖNDERECEĞİM- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda 2 yıl içerisinde Türkiye'deki tüm sığınmacıları memleketlerine davul ve zurnayla göndereceklerini belirterek "Bu millete sözüm sözdür, kesin.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda 2 yıl içerisinde Türkiye'deki tüm sığınmacıları memleketlerine davul ve zurnayla göndereceklerini belirterek "Bu millete sözüm sözdür, kesin. Irkçılık yapmadan. Çünkü onların kabahati yok" dedi.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret için Kırklareli'ne geldi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın da eşlik ettiği ziyarette Kılıçdaroğlu'nun ilk durağı Yayla Mahallesi'ndeki Atatürk Evi oldu. Kılıçdaroğlu'nu burada CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, diğer belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar karşıladı. Atatürk Evi'ni gezen Kılıçdaroğlu, Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu'nu makamında ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'na burada Osmanlıca ve Türkçe nutuk kitabı ve Atatürk'ün yağlı boya portesi hediye edildi.

  Devamını Oku

 • 16.09.2021 - 13:10 KIRKLARELİ - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu (1) AA
  KIRKLARELİ - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu (1) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yirmi yıldır yurt sorununu çözemediler.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yirmi yıldır yurt sorununu çözemediler. Kırklareli'nden bütün Türkiye'ye sesleniyorum, yirmi yıl değil bir yıl içinde yurt sorununu çözmezsem siyaseti bırakacağım." dedi. Kılıçdaroğlu, Kırklareli'nde bir düğün salonunda muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, tüm ülkenin mutlu ve beraber olması halinde millet olunacağını söyledi.
  Türkiye'de milletin sorunlar altında ezildiğini, toplumun her kesiminden dert dinlediklerini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "İster çiftçi, ister emekli, ister kamyon şoförü, ister muhtara, ister sanayiciye sorun, herkes sorununu kendi penceresinden görüyor. Çiftçi 'üretmek, kazanmak ve alın teri dökmek istiyorum ama harcadığım emeğin karşılığını almak istiyorum' diyor. Trakya'nın bereketli toprakları var. Çiftçi üretecek, kazanacak, gelir elde edecek, düğün derneğini yapacak, ertesi yıla hazırlanacak.

  Devamını Oku

 • 16.09.2021 - 09:45 Son Dakika! 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları açıklandı SonDakika.com
  Son Dakika! 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları açıklandı Son dakika: Birçok adayın beklediği 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları açıklandı. Adayların sonuçlara ÖSYM'nin resmi sitesinden ulaşması mümkün.

  021-Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları, ÖSYM'nin "sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklandı. Takvime göre 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik, 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik, 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sonuçları açıklandı.

  SONUÇLARA ÖSYM'NİN SİTESİNDEN ULAŞMAK MÜMKÜN

  Sonuçlar ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden görüntülenebiliyor. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

  SINAV SONUÇ BELGESİ BASILMAYACAK

  Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak.

  Devamını Oku

 • 16.09.2021 - 09:36 2021-KPSS sonuçları açıklandı AA
  2021-KPSS sonuçları açıklandı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları, ÖSYM'nin "sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları, ÖSYM'nin "sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklandı.
  ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 1 Ağustos'ta düzenlenen 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ile 7-8 Ağustos'ta gerçekleşen 2021-KPSS (Alan Bilgisi) ve 15 Ağustos'ta yapılan 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarları kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi.
  Buna göre, 15 Ağustos'ta uygulanan 2021-KPSS ÖABT sınavında "kimya/kimya teknolojisi öğretmenliği testi" temel soru kitapçığındaki 13 numaralı sorunun "C" olarak girilmiş doğru cevabın "A" olarak düzeltilmesine karar verilerek değerlendirme işlemleri tamamlandı.
  Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.
  KPSS sonuçlarının açıklandığı bilgisini sosyal medya.

  Devamını Oku

 • 16.09.2021 - 09:21 KPSS sonuçları açıklandı DHA
  KPSS sonuçları açıklandı ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıkladığını duyurdu.

  ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıkladığını duyurdu.

  ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli KPSS adaylarımız, Ağustos ayında ardışık üç hafta sonu gerçekleştirdiğimiz 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı sınav sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını 'https://sonuc.osym.gov.tr' sayfamızdan öğrenebilirler. Sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Advertisement