Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama var - Son Dakika
Ekonomi

Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama var

Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı\'ndan açıklama var

Tasarruf tedbirleri döneminde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in lüks makam aracından ödün vermemesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Konuyla ilgili Bakanlıktan yapılan açıklamada Şimşek'in "güvenlik gerekçesiyle" zırhlı araca bindiği ifade edildi.

25.06.2024 13:55

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bir gazetenin bugünkü sayısında yer alan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e tahsis edilen makam aracı ile bazı bakanlık bürokratlarının "çift maaş" aldıklarına dair iddialara yazılı açıklamayla yanıt verdi.

GÜVENLİK GEREKÇESİYLE O ARACA BİNİYOR

Haberdeki başlığın bilgi ya da haber değil, "ciddiyetten uzak, siyasi kaygılarla kurgulanmış bir yanıltmaca" olduğu bildirilen açıklamada, "Devletimizin sadece en üst makamları 'güvenlik gerekçesiyle' zırhlı araçlara binmektedir. Tasarruf genelgesinde en üst düzey devlet personeli yani bakanlarımızın makam araçları bahse konu zorunlu nedenlerden dolayı kapsam dışında tutulmuştur." değerlendirmesinde bulunuldu.

"ÇİFTE MAAŞ DENİLEN DURUM..."

Bazı bakanlık bürokratlarının "çift maaş" aldıkları iddiasına da yanıt verilen açıklamada, 1960'lı yıllardan beri kanunun verdiği yetkiyle ek sorumluluk alarak kamu iktisadi teşebbüslerine (KİT) atanıp kamu adına yönetim ve denetim yapan Bakanlığın sadece üst düzey liyakatli bürokratlarının bu görevleri hakkıyla ve layıkıyla yerine getirdiği vurgulandı.

"İTİBAR ETMEYİN" ÇAĞRISI

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Gazetenin 'çifte maaş' dediği durum çifte sorumluluk, çifte görev kaynaklıdır. Bu önemli görev ve sorumluluğun karşılığında tek bir yerden aldıkları ücretlere ise yakında kanunla tavan getirileceği hususu daha önce tarafımızdan kamuoyuna duyuruldu. Vatandaşımızın kafasını karıştırmak amacıyla sürekli devam eden bu tarz ciddiyet dışı, günlük sansasyon maksatlı başlıklara itibar edilmemesi önem taşımaktadır."

İşte bakanlık tarafından yapılan o açıklama;

Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama var
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama var - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (21)

 • Selman Caba: aynen bizde yedik 63 13 Yanıtla
  Rıdvan Coşgun: İstersen yeme ... 11 33 Hasan Keleş: Canın çekerse 2 10
 • Bestami Ahmet Karayiğit: Bunlar çok komik ya. Ama haklılar. Başıboş koyun görsem bende güderim... ?? 53 7 Yanıtla
 • Tuna güler: Valla bu millete yaptıklarınızdan sonra güvenlik endişesi duymanız gayet normal sizi anlıyoruz fakat Biizm insanımız sizin korktuğunuz gibi değiller. Biraz halkın içinde olsanız yeter anlamak için 42 4 Yanıtla
 • Erol MARASLI: İtibarfan tasarruf olmaz))) bunlar aga takımı bunlarda tasarruf olmaz 34 3 Yanıtla
 • Nuri Varol: padişahım çok yasa 33 1 Yanıtla
 • Mustafa Kurt: Agayaaaa hesap sorulmaz bu dünyada 29 2 Yanıtla
 • Kemal: İllaki bir yerde hesabı sorulur!!! 28 3 Yanıtla
 • M. Yudal: lafontenden masallar.. 19 1 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement