Fahiş kira ve konut fiyatları için yeni çözüm! Satılamayan ofisler konut yapılacak - Son Dakika

Fahiş kira ve konut fiyatları için yeni çözüm! Satılamayan ofisler konut yapılacak

18.08.2022 12:32

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ülke genelinde arz fazlası olan 4 milyon m²'lik ofisin konuta dönüştürüleceğini ve bu adımın fiyatları düşüreceğini ifade etti.

Son dönemde artan konut ve kira fiyatları vatandaşları en çok sıkıntıya sokan konuların başında geliyor. Yüksek kiralar birçok kişinin barınma problemi yaşamasına neden olurken, hükümet vatandaşı rahatlatmak için her yolu deniyor.

HÜKÜMETTEN ÜST ÜSTE ADIMLAR

Bu kapsamda kira artışlarına yüzde 25 sınırı getiren hükümet, önümüzdeki günlerde de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine start verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eylül ayında 81 ilde başlayacak projenin detaylarını paylaşacak.

FAHİŞ KİRA VE KONUTLAR İÇİN YENİ HAMLE

Fahiş kira ve konut fiyatlarını düşürmek için hükümetten yeni bir hamle daha geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ülke genelinde arz fazlası olan 4 milyon m²'lik ofisin konuta dönüştürüleceğini ve bu adımın fiyatları düşüreceğini söyledi.

Bakan Kurum'un açıklaması şöyle:

"Konut-kira fiyatlarını düşürmek için her adımı atıyoruz! İstanbul'da yaklaşık 1.5 milyon, ülke genelinde 4 milyon m² arz fazlası nedeniyle kiralanamayan ya da satılamayan ofis, konuta dönüştürülecek! Bu, 50 bin yeni konut demek! Yönetmeliğimiz yayımlandı. Hayırlı olsun."

Hükümetten fahiş kira ve konut fiyatları için yeni hamle: 4 milyon m²'lik ofis, konuta dönüştürülecek
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal konut projesinde başvurular 5 milyonu geçince talimat verdi: Konut yapılacak arsa sayısını da 1 milyona çıkarın Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal konut projesinde başvurular 5 milyonu geçince talimat verdi: Konut yapılacak arsa sayısını da 1 milyona çıkarın BAKAN KURUM CUMHURBAŞKANIMIZ ARSA SAYISINI 1 MİLYONA ÇIKARMA TALİMATI VERDİ BAKAN KURUM CUMHURBAŞKANIMIZ ARSA SAYISINI 1 MİLYONA ÇIKARMA TALİMATI VERDİ Bakan Kurum: '(Sosyal Konut Projesi) Konya'mıza 7655 konut ayırdık, 11390 konutluk arsa temini yapıyoruz' Bakan Kurum: '(Sosyal Konut Projesi) Konya'mıza 7655 konut ayırdık, 11390 konutluk arsa temini yapıyoruz'

Son Dakika Ekonomi Fahiş kira ve konut fiyatları için yeni çözüm! Satılamayan ofisler konut yapılacak - Son Dakika


Advertisement