İngiltere Merkez Bankası Faiz Oranını Değiştirmedi - Son Dakika

İngiltere Merkez Bankası Faiz Oranını Değiştirmedi

05.06.2014 14:57
İngiltere Merkez Bankası Faiz Oranını Değiştirmedi

İngiltere Merkez Bankası (BOE) politika faizini yüzde 0,5'te sabit tutma kararı aldı.

İngiltere Merkez Bankası (BOE), politika faizini yüzde 0,5'te sabit tuttu.

BOE resmi sitesinden yapılan açıklamada, Para Politikası Kurulu'nun, politika faiz oranını yüzde 0,5'te sabit tutma kararı aldığı, 375 milyar sterlin olan tahvil alım programında da bir değişikliğe gitmediği bildirildi.

İngiltere Merkez Bankası'nın daha önce olası bir faiz artırımı için ön koşul olarak gösterdiği yüzde 2 enflasyon hedefinin altına inilmesine rağmen, Merkez Bankası 2009 yılından bu yana faiz oranlarını analistler tarafından rekor seviyede düşük olarak görülen yüzde 0,5'te tutmaya devam ediyor. İngiliz ekonomisi bu yıl ilk çeyrekte yüzde 0,8 büyümüştü.

Geçen ay açıklanan İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre, İngiltere'de bu yılın mart ayında yüzde 1,6 olan enflasyon, nisan ayında yüzde 1,8'e yükselmişti. ONS verilerine göre İngiltere'de son 10 aydır düşüş eğiliminde olan enflasyon ilk kez yükseliş göstermişti. - London, City of

YORUMLAR
500
Çin, Beş Yıl Üstü Vadeli Kredi Ana Faiz Oranını Düşürdü Çin, Beş Yıl Üstü Vadeli Kredi Ana Faiz Oranını Düşürdü Merkez Bankası rezervleri bir haftada 5.7 milyar dolar azalarak 101 milyar 941 milyon dolara geriledi Merkez Bankası rezervleri bir haftada 5.7 milyar dolar azalarak 101 milyar 941 milyon dolara geriledi Hackerlar merkez bankasına sızdı: Cinsel fotoğraf yüklediler! Hackerlar merkez bankasına sızdı: Cinsel fotoğraf yüklediler!
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İngiltere Merkez Bankası Faiz Oranını Değiştirmedi - Son Dakika


Advertisement