Kilosu 30 Liraya Satılan Kirazda Şarkılı Türkülü Hasat - Son Dakika
Ekonomi

Kilosu 30 Liraya Satılan Kirazda Şarkılı Türkülü Hasat

Kilosu 30 liraya satılan kirazda şarkılı türkülü hasat Kirazda yüksek rekolteli ve kaliteli hasat üreticiye erken bayram yaşattıANTALYA - Antalya'nın Gazipaşa ilçesinin kiraz üretim merkezi Çile, Doğanca ve Gökçesaray mahallelerinde kiraz hasatı başladı.

13.05.2019 11:42

Kilosu 30 liraya satılan kirazda şarkılı türkülü hasat

Kirazda yüksek rekolteli ve kaliteli hasat üreticiye erken bayram yaşattı

ANTALYA - Antalya'nın Gazipaşa ilçesinin kiraz üretim merkezi Çile, Doğanca ve Gökçesaray mahallelerinde kiraz hasatı başladı. Normalde Nisan ayı ortalarında başlayan hasat bu yıl havaların geç ısınması nedeniyle bir ay geç yapıldı. Buna rağmen rekoltesi yüksek, kaliteli ürün elde eden kiraz üreticisi, üzerine bir de fiyatların iyi olmasıyla bayram etti. Kilosu bahçede 20 ila 30 lira arasında değişen fiyatlarla alıcı bulan kirazın üreticisi hasatı türküler eşliğinde yaptı.

Doğanca mahallesinde 10 yılı aşkın süredir kiraz üretimi yapan Nimet Sönmez, yılın ilk hasatını yaptıklarını, ürün kalitesinin iyi, rekoltenin ise yüksek olduğunu söyledi. Sönmez üreticinin keyifle hasat yaptığını belirtti. Bir diğer üreticisi Naziker Sönmez de fiyatların 20 ila 30 lira arasında değiştiğini vurgulayarak fiyatlar nedeniyle keyiflerinin yerinde olduğunu söyledi.

Üretici Ahmet Özdemir ise "Bu yıl kiraz hasatımız hava muhalefetinden dolayı biraz geç kaldı ama buna rağmen kirazlarımız bu yıl daha güzel. Fiyat aralığı da 20-30 lira arası değişiyor. Üreticinin keyfi yerinde. Bundan sonra da Napolyon cinsi ihracat kirazı hasat edilmeye devam eder. Bu yıl Çile, Doğanca ve Gökçesaray mahallelerimizde toplamda 300 ton kiraz rekoltesi bekliyoruz" dedi.

Kiraz hasatını yapan bayanlar ellerinde kiraz dolu kovalarla hep birlikte tüm Türkiye'ye seslenerek, "Gazipaşa'nın doğal kirazını herkes yemeli" sloganı attı.

Kilosu 30 Liraya Satılan Kirazda Şarkılı Türkülü Hasat
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Kilosu 30 Liraya Satılan Kirazda Şarkılı Türkülü Hasat - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement