Otomotiv devinin mini aracı Türkiye'de satışa çıkıyor: 20 bin TL - Son Dakika

Otomotiv devinin mini aracı Türkiye'de satışa çıkıyor: 20 bin TL

18.11.2021 11:27
Otomotiv devinin mini aracı Türkiye'de satışa çıkıyor: 20 bin TL

Dünyada koronavirüs salgınının çıkması ve çip krizinin yaşanmaya devam etmesi sıfır otomobil fiyatlarında artışlara neden oldu. Dünyada yaşanan bu krizin ardından Türkiye'deki araba piyasası da etkilendi. Türkiye'de özellikle giriş seviyesindeki bir otomobil için 170 bin TL ile 200 bin TL arasında bir bedel ödemek gerekiyor.

Çinli araç üreticisi Changli, J10 modelini Türkiye'ye getirmeyi planlıyor. Saatte 35 km hıza ulaşabilen aracın fiyatının 20 bin TL olması bekleniyor. Araç Türkiye'ye gelirse en ucuz otomobil olacak.

TÜRKİYE'YE GELİRSE EN UCUZ OTOMOBİL OLACAK

Otomotiv devinin mini aracı Türkiye'de satışa çıkacak

Çin piyasasında üretilen bir araç yükselen fiyatlara meydan okuyor. İddialara göre araç üreticisi Changli, Çin'deki en ucuz modeli olan J10'u Türkiye'ye getirmeyi planlıyor. Yapılan açıklamalara göre Changli J10 Türkiye pazarındaki en ucuz otomobil olacak. Böylece Changli, J10'un kullanıcı kitlesini de genişletmiş olacak.

FİYATI 20 BİN TL, SAATTE 35 KM YAPIYOR

Changli J10'un Türkiye piyasasına girmesiyle birlikte fiyatının 20 bin TL civarında olacağı düşünülüyor. Changli J10, elektrikli bir otomobil. Saatte 35 km maksimum hıza ulaşan otomobil 3 kişilik olacak şekilde dizayn edildi. Ön ve arka lambalar led içerikli bir şekilde tasarlanmış.

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ekonomi Otomotiv devinin mini aracı Türkiye'de satışa çıkıyor: 20 bin TL - Son Dakika Ekonomi


Advertisement