Samsung, Volkswagen'e çip üretecek - Son Dakika

Samsung, Volkswagen'e çip üretecek

30.11.2021 15:31

Samsung ve Volkswagen, pandemi dönemi boyunca otomotiv sektöründe başlayan ve diğer teknolojik ürünlere sıçrayan çip krizi için bir anlaşma imzaladı. Samsung, otomotiv sektörü için geliştirdiği çipleri Volkswagen'e satacak.

Koronavirüs pandemisiyle birlikte başlayan yarı iletken tedariği konusundaki sıkıntılar devam ediyor. Evlere kapanma döneminde yoğun olarak teknolojik cihazlara yönelinmesi ve yarı iletken üretiminin düşmesiyle birlikte otomotiv sektöründe çip krizi başlamıştı. Çip krizi sonrasında beyaz eşyalara kadar uzandı. Son dönemde otomobil fabrikaları çip tedariğini gerçekleştiremediği için üretim bantlarını geçici olarak durdurmaya başlamıştı.

SAMSUNG VE VOLKSWAGEN ANLAŞTI

Teknoloji devi Samsung, son yaptığı anlaşma ile dünyanın en büyük otomotiv markalarından Volkswagen ile anlaştı. Samsung, otomotiv sektörü için geliştirdiği çipleri Volkswagen'e satacak.

12 KAMERAYI KONTROL EDEBİLİYOR

Otomotiv sektöründe gelişen eğlence sistemleri ve artan elektrikli parçaların yönetimi için yüksek teknolojili çipleri üreten Samsung, talebe yönelik olarak aktif şekilde yanıt vereceğini duyurdu. Samsung'un yeni ürettiği işlemciler tek seferde 4 gösterimi ve 12 kamerayı kontrol edebiliyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ekonomi Samsung, Volkswagen'e çip üretecek - Son Dakika Ekonomi


Advertisement