Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Seç Market, kadın girişimcileri desteklemek için eğitim programı başlattı - Son Dakika

Seç Market, kadın girişimcileri desteklemek için eğitim programı başlattı

Seç Market, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla başlattığı 'Gücünle Gülümse' projesinin ilk ayağı olan 'Girişimcilik ve Perakende Yönetimi Eğitim Programı' ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle başladı. Program kapsamında, girişimcilik ve perakende sektörüyle ilgili eğitimler verilecek ve toplam 24 saat sürecek. Proje, Yıldız Holding Kadın Platformu'nun hedeflerine de olumlu katkı sağlayacak. Başvurular 21 Haziran'a kadar devam edecek.

Seç Market, kadın girişimcileri desteklemek için eğitim programı başlattı
09.06.2023 - 12:42,

Seç Market'in kadın girişimcileri desteklemek amacıyla başlattığı "Gücünle Gülümse" projesinin ilk ayağı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle düzenlenen "Girişimcilik ve Perakende Yönetimi Eğitim Programı" ile başlıyor.

Seç Market açıklamasına göre, sunduğu bayilik iş modeliyle mahalle esnafını ve girişimciliği destekleyen ve kadın iş ortaklarının sayısını daha da artırmayı hedefleyen Seç Market, kadın girişimcilere özel destek programını başlatıyor.

Online gerçekleşecek ve toplam 24 saat sürecek program kapsamında, katılımcılara girişimcilik ve perakende sektörüyle ilgili eğitimler verilecek.

Proje, kadınların iş hayatında ve toplumun her alanında güçlenmesi adına global ölçekte örnek çalışmalara imza atan Yıldız Holding Kadın Platformu'nun hedeflerine de olumlu katkı sağlayacak.

Herhangi bir ön şart bulunmayan program için başvurular değerlendirildikten sonra uygun görülen 50 kadın girişimci adayı eğitime kabul edilecek. Toplamda 24 saat sürecek 8 günlük eğitimi tamamlayan katılımcılar sertifika almaya da hak kazanacak.

"Girişimcilik ve İlişki Yönetimi", "Perakende Yönetimi" ve "Seç Market Modeli ile Gücünle Gülümse" başlıklı 3 modülden oluşan eğitim programı kapsamında, girişimciliğin öneminden iletişim ve ilişki yönetimine, perakendede ürün yönetiminden dijital dönüşüme, finansal farkındalıktan mağazacılık ve Seç Market iş modeline kadar perakende sektöründe girişimciliğe ilişkin çeşitli eğitimler gerçekleştirilecek. Programa başvurular 21 Haziran'a kadar devam edecek.

"Kadın girişimcilerin desteklenmesine yönelik çalışmalarımız devam edecek"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen, projenin kadın girişimciliğini destekleyeceğini belirterek, şunları kaydetti:

" Türkiye'nin franchising modeliyle faaliyet gösteren en büyük gıda perakende markalarından biri olarak fırsat eşitliği alanındaki çalışmalar bizim için çok değerli. Çoğunluğunu aile işletmelerinin oluşturduğu iş ortaklarımızın yaklaşık yüzde 10'u kadın girişimcilerden oluşuyor. Önümüzdeki dönemde Seç tabelası altında kendi mağazasının sahibi olan kadın iş ortaklarımızın sayısını artırmayı hedefliyoruz. İlk adımını BÜYEM iş birliğiyle gerçekleşecek eğitimle atacağımız 'Gücünle Gülümse' projemiz ile kadınlar için iş hayatında fırsat eşitliği sağlanması ve kadın girişimcilerin desteklenmesine yönelik çalışmalarımız devam edecek."

Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi Begüm Mutuş da projenin Türkiye'de kadın girişimciliğini teşvik etmek adına değerli bir rol model oluşturduğunu bildirdi.

Yıldız Holding ve şirketlerinde fırsat eşitliği konusundaki duruşlarını sadece söylem değil, tüm eylemlerde de yansıtmak için var güçleriyle çalıştıklarına işaret eden Mutuş, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Eşitlik ve kapsayıcılık üzerine kurulu bir kurum kültürünün inşasına katkıda bulunarak kadınların önündeki engelleri kaldırmayı amaçlıyoruz. UN Women ile imzaladığımız mutabakat çerçevesinde gerek ülkemizde gerekse de global alanda kadın girişimciliğini ve değer zincirini desteklemeyi hedefliyoruz. Seç Marketler'in Gücünle Gülümse projesi, fırsat eşitliği alanında ortaya koyduğumuz vizyona ve girişimci kadınlara somut katkı sağlayacak."

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi Seç Market, kadın girişimcileri desteklemek için eğitim programı başlattı - Son Dakika


Advertisement