Silk & Cashmere'den 15'inci Yıl İçin '15 Yazar, 15 Öykü' - Son Dakika
Ekonomi

Silk & Cashmere'den 15'inci Yıl İçin '15 Yazar, 15 Öykü'

Silk & Cashmere\'den 15\'inci Yıl İçin \'15 Yazar, 15 Öykü\'

Moğolistan'ın İçlerinde, En Yüksek Kaliteli Kaşmirin Anavatanında 15 Yıl Önce Yatırım Yapan Ayşen Zamanpur, Kaşmiri İpekle Birleştirerek Özgün Silk & Cashmere Markasını Yarattı.

22.04.2007 02:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Moğolistan'ın içlerinde, en yüksek kaliteli kaşmirin anavatanında 15 yıl önce yatırım yapan Ayşen Zamanpur, kaşmiri ipekle birleştirerek özgün Silk & Cashmere markasını yarattı.

15’inci yılını kutlayan Silk & Cashmere, 15 Türk yazara, Türk edebiyat tarihinin önemli 15 öyküsünü seçtirerek "15 Yazar 15 Öykü" kitabını yayınladı.

USTALAR SEÇTİ:

Kitapta en çok dikkat çeken öyküler arasında Orhan Kemal’in "Uyku", Oğuz Atay’ın "Demiryolu Hikayecileri" ve Sevim Burak’ın Ah Ya Rab Yehova" bulunuyor. Yaşar Kemal, Orhan Kemal’in ’Uyku’ hikayesini; Nezihe Meriç, Nemika Tuğcu’nun ’Son Otobüs’; Tahsin Yücel, Erdal Öz’ün ’Kardır Yağan Üstümüze’; Ferit Edgü, Sait Fait Abasıyanık’ın ’Harita’da Bir Nokta’; Nursel Duruel, M. Zaman Saçlıoğlu’nun ’Rüzgar Geri Getirise’; Pınar Kür, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ’Bir Yol’; Nazlı Eray, Sevim Burak’ın ’Ah Yarab Yehova’; Selim İleri, Sami Paşazade Sezai’nin ’Pandomia’ hikayesini seçti. Öte yandan Ahmet Altan, Refik Halit Karay’ın ’Sarı Bal’; Nedim Gürsel, Sait Fait Abasıyanık’ın ’Öyle Bir Hikaye’; Enis Batur, Tahsin Yücel’den ’Dönüşüm’; Orhan Pamuk, Oğuz Atay’dan ’Bir Mektup’; Murathan Mungan, Oğuz Atay’dan ’Demiryolu Hikayecileri’; Latife Tekin, Onat Kutlar’dan ’Çevirmen’; Elif Şafat, Sevgi Soysal’dan ’Tante Rosa At Cambazı Olamadı’ öykülerini seçti.

7 KİTABA KONU OLDU:

15 yılda yakaladığı çıkışla asırlık kaşmir markaları arasında yer alan Silk & Cashmere, dış basında pek çok yayın organında "Dünyayı Getheden Kaşmirci" diye adından söz ettirdi. Akademik otamlarda 6 kere yüksek lisans tez konusu olan Silk & Cashmere, yedi bilimsel kitaba da konu edildi. Üniversitelerde "Vaka Çalışması" olarak okutuldu.

12 ÜLKEDE VAR:

Silk & Cashmere Türkiye dışında 12 ülkede satılıyor. Türkiye dışındaki satış noktası ve korner sayısı 35, Türkiye ile beraber 46. Ayşen Zamanpur, Avrupa’daki seçkin alışveriş merkezlerinde olmayı planladıklarını belirtti. Zamanpur, şunları söyledi: "Hedefimiz Avrupa. Avrupa’daki mevcut satış noktalarını artıracağız. Kazakistan’da bir korner’ımız vardı, şimdi mağaza açıyoruz. Belarus’da da mağaza açıyoruz. Yunanistan’da iki kornerde vardık. Birini mağaza yapacağız.

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Silk & Cashmere'den 15'inci Yıl İçin '15 Yazar, 15 Öykü' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Edirne'de metrelerce uzayan tava ciğer kuyruğu
  19:24 Edirne'de metrelerce uzayan tava ciğer kuyruğu

  Edirne'de, kentin meşhur lezzeti tava ciğer yemek isteyen yüzlerce vatandaş metrelerce uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Tarihi ve turistik bir kent olan Edirne, bayram tatilinde binlerce turisti ağırladı. Restoranların önünde saatlerce bekleyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk havadan görüntülendi. Ziyaretçiler, tava ciğerin tadına bakmadan kentten ayrılmamak için uzun süre beklemeye razı olduklarını belirtti.

 • ATM'den 10 TL ve 20 TL Para Çekme İşlemleri Sonlanıyor
  19:09 ATM'den 10 TL ve 20 TL Para Çekme İşlemleri Sonlanıyor

  Bankaların aldığı karar doğrultusunda, Türkiye genelinde ATM'lerden 10 TL ve 20 TL çekme işlemleri resmi olarak sona eriyor. Enflasyon ve TL'nin değer kaybı nedeniyle bankalar, ATM'lerde 10 ve 20 TL banknotları yerleştirmeme kararı almıştır. Bu durum, vatandaşların 100 ve 200 TL banknotları daha fazla kullanmasına ve 10 ve 20 TL ile alınabilecek ürün ve hizmetlerin azalmasına sebep olmuştur.

 • Diyarbakır'da Oteller Ramazan Bayramı'nda Yüzde 100 Doluluk Oranına Ulaştı
  18:25 Diyarbakır'da Oteller Ramazan Bayramı'nda Yüzde 100 Doluluk Oranına Ulaştı

  Diyarbakır'da oteller, Ramazan Bayramı tatiliyle birlikte yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Yerli ve yabancı turistler, kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmek için Diyarbakır'ı tercih etti. Otellerdeki yoğunluk karşısında ziyaretçiler şaşkınlık yaşadı.

 • Rize'de Üreticilere Ücretsiz Ata Tohumu Dağıtıldı
  17:57 Rize'de Üreticilere Ücretsiz Ata Tohumu Dağıtıldı

  Çay Üreticileri Dayanışma Derneği (ÇAYÜDAD) tarafından Engindere Mahallesi'nde üreticilere mısır, fasulye, salatalık, kara lahana, maydanoz, pazı ve kabak tohumu verildi. Dernek Başkanı Mustafa Mavi, geçen yıldan itibaren üreticilere ata tohumu dağıttıklarını söyledi. Vatandaşların ata tohumuna ilgi gösterdiğini ifade eden Mavi, 'Geleneksel tohumlarımızı yaymaya çalışıyoruz.' dedi. Ata tohumu dağıtım törenine, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve muhtarlar da katıldı.

 • Vietnam'da tarihin en büyük banka dolandırıcılığı davası sonuçlandı
  17:46 Vietnam'da tarihin en büyük banka dolandırıcılığı davası sonuçlandı

  Ho Şi Minh City'deki sömürge döneminden kalma ihtişamlı mahkeme binasında büyük bir olay yaşandı. 67 yaşındaki emlakçı ve inşaatçı Truong My Lan, 44 milyar dolar kredi almak suçundan ölüm cezasına çarptırıldı. Davada 2700 kişinin ifadesi alındı ve 85 kişi suçlu bulundu. Truong My Lan'ın kocası ve yeğeni de hapis cezası aldı. Bu olay, Vietnam'da beyaz yaka suçlardan ölüm cezası verilen nadir kadınlardan biri oldu.

 • Edirne'de Tava Ciğer İçin Uzun Kuyruklar Oluştu
  17:36 Edirne'de Tava Ciğer İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

  Edirne'de yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilerin akınına uğradı. Kentin meşhur lezzeti tava ciğer yemek isteyen yüzlerce vatandaş metrelerce uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Turistler saatlerce sıra beklemeye razı olurken, ciğerciler zorlu bir süreç yaşadı.


Advertisement