Tüketiciler Birliği, Axa Sigorta'ya Karşı Boykot Kararı Aldı - Son Dakika
Ekonomi

Tüketiciler Birliği, Axa Sigorta'ya Karşı Boykot Kararı Aldı

Tüketiciler Birliği, Axa Sigorta\'ya Karşı Boykot Kararı Aldı

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, Fransa'ya tepki amacıyla başlattıkları "Onuruna Fransız kalma" boykot çağrısı ise isimlerini ilan ettikleri 8 firmaya Axa Sigorta'yı da eklediklerini açıkladı Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, Fransa'ya tepki amacıyla başlattıkları "Onuruna Fransız kalma" boykot çağrısı ise isimlerini ilan ettikleri 8 firmaya Axa Sigorta'yı da eklediklerini açıkladı.

03.01.2012 11:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, Fransa'ya tepki amacıyla başlattıkları "Onuruna Fransız kalma" boykot çağrısı ise isimlerini ilan ettikleri 8 firmaya Axa Sigorta'yı da eklediklerini açıkladı Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, Fransa'ya tepki amacıyla başlattıkları "Onuruna Fransız kalma" boykot çağrısı ise isimlerini ilan ettikleri 8 firmaya Axa Sigorta'yı da eklediklerini açıkladı.

Kalyoncu, Fransa'nın sözde Ermeni soykırımı inkarını suç sayan tasarıyı Meclislerinde kabul etmesi üzerine başlattıkları boykot çağrısını sürdürdüklerini açıkladı. Kalyoncu, "2006 yılındaki Fransız Boykotuna kaldığımız yerden Axa ile devam ediyoruz" dedi.

22 Aralık 2011 tarihinde sözde Ermeni soykırımını inkar etmeyi suç sayan yasa tasarısının onaylanmasıyla Tüketiciler Birliği, aynı senaryonun oynandığı 2006 yılından bu yana, Fransa'ya karşı, boykotuna kaldığı yerden devam etme kararını almıştı. Kalyoncu, "Onuruna Fransız kalma" boykot çağrısı ile isimlerini ilan ettikleri 8 firmaya (Total, L'oreal, Tefal, Ticket, Sodexho-Pass, Alcatel, Carrefour ve Danone) ilave olarak, bu hafta ilk olarak Axa Sigorta firması için boykot kararı aldıklarını açıkladı. Dünyada sigorta sektöründe en büyük 3'üncü şirket konumunda olan AXA Grubu'nun, finansal koruma başlığında sigorta, kişisel koruma, birikim ve gayrimenkul planlama alanlarında hizmet verdiğini söyleyen Kalyoncu, "Bugün dünyada 50 milyon kişi ve ticari işletme Axa çatısı altında ailelerini, çalışanlarını ve mallarını güvence altına almakta, kişisel ve ticari varlıklarını yönetmektedir. Bugün Türkiye'de birçok tüketicinin sigorta firmalarından hizmet aldığı gerçeği ile ülkemizi tarihi ile yargılamaya kalkan Fransa'ya karşı boykotumuzu Axa Sigorta ile sigortalıyoruz. Tüketicilerimiz bu girişim sonlana kadar sigortaları için Axa Grubu'ndan hizmet almayacaklardır. Unutulmamalıdır ki, bu talihsiz süreci sona erdirmediği takdirde kaybeden biz değil, Fransa olacaktır" dedi. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Tüketiciler Birliği, Axa Sigorta'ya Karşı Boykot Kararı Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kayseri'de Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında çiftçilere 700 ton tohum dağıtıldı
  23:17 Kayseri'de Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında çiftçilere 700 ton tohum dağıtıldı

  Kayseri'de düzenlenen törende, Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında çiftçilere 700 ton sertifikalı nohut, aspir, yeşil mercimek, sorgum sudan ve kuru fasulye tohumu dağıtıldı. Kayseri'nin tarım ve hayvancılıkta önemli bir noktada yer aldığı belirtilirken, proje kapsamında son 4 yılda 8 bin ton muhtelif tohum dağıtımı gerçekleştiği ve 400 bin dekar alanın tarımsal üretime kazandırıldığı ifade edildi.

 • TİP İstanbul İl Örgütü, Asgari Ücret Artışı İçin Protesto Etti
  22:03 TİP İstanbul İl Örgütü, Asgari Ücret Artışı İçin Protesto Etti

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul İl Örgütü, hükümete gönderdiği açık mektupta asgari ücretin yılda bir kez artmasını isteyen Merkez Bankası Başkanı ve bu yıl asgari ücrete ikinci bir zam yapılmayacağını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ı Merkez Bankası önünde düzenlediği basın açıklamasıyla protesto etti. TİP üyeleri, Merkez Bankası Başkanı'nın hemen görevden alınmasını istedi.

 • Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde Ayarlama ve Başlatma Safhası Başladı
  19:56 Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde Ayarlama ve Başlatma Safhası Başladı

  Akkuyu Nükleer AŞ Üretim ve İnşaat Organizasyon Direktör Yardımcısı Denis Radchenko, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) ayarlama ve başlatma safhasının santralin ömrü için çok önemli bir aşama olduğunu belirtti. Radchenko, birinci ünitede nükleerle ilgili binalarda ana inşaat çalışmalarının tamamlandığını ve şu anda ayarlama ve başlatma çalışmalarına kapsamlı olarak başladıklarını söyledi. Kontrollerin ardından sıcak ve soğuk deneme aşamasına geçileceğini belirten Radchenko, bu yılın sonuna kadar birinci ünitede ilk test elektrik enerjisini elde etmeyi planladıklarını ifade etti.

 • Söğütlü OSB'de 40 firma ile sözleşme imzalandı
  19:34 Söğütlü OSB'de 40 firma ile sözleşme imzalandı

  Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde kurulması planlanan karma organize sanayi bölgesinde yatırım yapmak isteyen 40 firma ile sözleşme yapıldı. Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ön tahsis protokol toplantısı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan yetkililer, yatırımcıların seçimi konusunda titiz davrandıklarını ve Söğütlü OSB'nin şehrin ihracat hedeflerine katkı sağlayacağını belirtti. Yeni OSB'nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür edildi ve yatırımcı firmalarla ön sözleşme imzalandı.

 • Van TSO, 'K' Türü Yetki Belgesi Verme Yetkisini Tekrar Aldı
  19:19 Van TSO, 'K' Türü Yetki Belgesi Verme Yetkisini Tekrar Aldı

  Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Necdet Takva, Van'da her türlü yük taşımacılığı yapanlara 'K' Türü yetki belgesi verme yetkisini tekrar kazandıklarını açıkladı. Uzun süren çalışmalar sonucunda yetkinin geri alınmasıyla Van TSO'nun itibarının geri kazanılacağı ve kullanıcıların işlemlerinin kolaylaşacağı belirtildi.

 • Türk Müteahhitler Birliği Başkanı: Türk müteahhitliği dünyada bir marka haline geldi
  19:13 Türk Müteahhitler Birliği Başkanı: Türk müteahhitliği dünyada bir marka haline geldi

  Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, Türk müteahhitliğinin dünyada bir marka haline geldiğini belirterek, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde çalıştıklarını ve Sahra Altı Afrika bölgesindeki faaliyetlerini artırdıklarını söyledi. Türk müteahhitlik firmalarının mart sonu itibarıyla 136 ülkede, 507 milyar dolar tutarında 12 binin üzerinde proje üstlendiği ifade edildi.


Advertisement