Türkiye'de 2023 yılının en zengin kişileri ve aileleri belli oldu - Son Dakika
Ekonomi

Türkiye'de 2023 yılının en zengin kişileri ve aileleri belli oldu

Türkiye'de 2023 yılının en zengin kişileri ve aileleri belli oldu. İlk sırada 6 milyar dolar servetiyle Koç ailesi yer alırken, Şevket Sabancı ve ailesi (Esas Holding) 5-6 milyar dolar servetiyle ikinci, Erol Sabancı ve ailesi (Sabancı Holding) ise 4-5 milyar dolar servet ile üçüncü sırada yer aldı.

11.12.2023 20:22  Güncelleme: 20:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye'de 2023 yılının en zengin kişileri ve aileleri belirlendi. Açıklanan listede ilk sırayı Koç ailesi alırken, ikinci sırada Esas Holding ile Şevket Sabancı, üçüncü sırada Sabancı Holding ile Erol Sabancı yer aldı.

Ekonomist Dergisi, "En Zengin 100 Araştırması"nın sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Buna göre Türkiye'nin en büyük servetine sahip isim ve aileler belli oldu.

İLK SIRADA KOÇ AİLESİ VAR

Listenin ilk sıralarına Koç Ailesi ve Sabancı ailesine ait şirketler ve isimler damga vurdu. İlk sıraya 6 milyar dolar servetiyle Koç ailesi alırken, Şevket Sabancı ve ailesi (Esas Holding) 5-6 milyar dolar servetiyle ikinci, Erol Sabancı ve ailesi (Sabancı Holding) ise 4-5 milyar dolar servet ile üçüncü sırada yer aldı.

İşte listedeki ilk 10 aile ve servetleri:

 1. Koç ailesi (Koç Holding): 6 milyar dolar
 2. Şevket Sabancı'nın ailesi (Esas Holding): 5-6 milyar dolar
 3. Erol Sabancı ve ailesi (Sabancı Holding): 4-5 milyar dolar
 4. Türkan Sabancı ve ailesi (S. Sabancı Holding): 4-5 milyar dolar
 5. Tara ailesi (Enka Holding): 3-4 milyar dolar
 6. Ezcacıbaşı ailesi (Ezcacıbaşı Holding): 3-4 milyar dolar
 7. Hüsnü Özyeğin (Fiba Holding): 3-4 milyar dolar
 8. Murat Ülker (Kökler Holding): 2,5-3 milyar dolar
 9. Özokur ailesi (Üs Holding): 2,5-3 milyar dolar
 10. Erdemoğlu ailesi (Erdemoğlu Holding): 2,5-3 milyar dolar
Türkiye\'de 2023 yılının en zengin kişileri ve aileleri belli oldu
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Ekonomi

Son Dakika Ekonomi Türkiye'de 2023 yılının en zengin kişileri ve aileleri belli oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (10)

 • Hakim ATMACA: Kimlik millet menfaatine iş sahası açıyo ve millete faydalıysa Allah onlardan razı olsun kim ve hangi inançtan olursa olsun Allah onları korusun 55 21 Yanıtla
 • bruno Sen: Çalışan demir parlar , bugün avusturalya ford Otosan ürettigi arabaları görmek gurur verici 24 45 Yanıtla
 • Necati Kaya: Inanç bireyseldir ve tabudur. Bu tür dünyevi şeylerde inancı ortaya sürüp dile getirmesen olmaz sanki. Alışmışsınız din inanç ile zengin olmayi ve dini sermaye yapmayı. 49 12 Yanıtla
 • Volki Tolki: Kaç tane insanımızı çalıştıryor, kaç aile bu insanlardan ekmek yiyor , basitçe düşünmek yerine , yapılan zengin fakir yorumu beni hiç şaşırtmadı.Bu arada fakir fukaraya yaptıkları bağışları , okuttukları öğrencileri bu tür insanlar kurdukları yardım dernekleri aracılığı ile yapar. Sağda solda konuşmaz. 39 22 Yanıtla
 • Serkan Basar: 2023 yılında bu zenginler fakir fukaraya ne kadar yardımda bulundular çok merak ediyorum 50 11 Yanıtla
 • Serkan Basar: konuşmaz çünkü verdiği aldığının milyonda biridir :) 39 5
 • yunus kara: adamlar osmanlıdan beri zengin beee:) 31 1 Yanıtla
 • meo: zenginin malı yine züğürtün çenesini yormuş :) 27 3 Yanıtla
 • Gokhan Turan: Bir koç, bir saban olamadık!!! 10 2 Yanıtla
 • Hasan Tartal: Kuzu olmayada razıyız ?????? 8 3 Yanıtla
 • Emeklilere Ramazan Bayramı öncesi 3 bin lira ikramiye
  01:39 Emeklilere Ramazan Bayramı öncesi 3 bin lira ikramiye

  Emekli bayram ikramiyelerini de içeren 42 maddelik Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Buna göre, milyonlarca emekli, gelecek Ramazan Bayramı'ndan önce belirlenen takvim çerçevesinde 3 bin lira bayram ikramiyesi alacak.

 • Emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılması TBMM'de kabul edildi
  00:57 Emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılması TBMM'de kabul edildi

  Emeklilerin bayram ikramiyesini 3 bin liraya çıkaran madde, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yılda 2 kez bayram ikramiyesi alan emekliler, 2024 yılında toplam 6 bin lira ikramiye almış olacak.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Emekliye paran yoksa Anagold'un 7.2 milyon dolarlık vergi borcunu niye sildin?'
  00:23 CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Emekliye paran yoksa Anagold'un 7.2 milyon dolarlık vergi borcunu niye sildin?'

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin emekli maaşları konusundaki açıklamalarını eleştirerek, Anagold'un vergi borcunu niye sildiklerini sordu. Günaydın ayrıca, Anayasa Mahkemesi'nin iptal ettiği Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin aynı şekilde Meclis'ten geçirilmeye çalışılmasını eleştirdi ve TBMM Genel Kurulu'nda yapılan yargı paketi görüşmelerine dair süreci aktardı.

 • Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli:
  00:12 Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli: "Birlikte Çeşme Diyeceğiz, Birlikte Türkiye Diyeceğiz.

  CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli, tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Denizli, "Biz yola birlikte Çeşme diyerek çıktık. Şimdi birlikte Çeşme diyeceğiz, birlikte Türkiye diyeceğiz. İlk günden son güne kadar işimiz gücümüz Çeşme olacak. Bu beş yıllık süre içerisinde işimiz gücümüz Türkiye diyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşıyacak vizyonu hep birlikte ortaya koyacağız" dedi.


Advertisement