Bakan Nebati, Binance Kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao ile görüştü - Son Dakika
Finans

Bakan Nebati, Binance Kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao ile görüştü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'in CEO'su Zhao ile görüştüğünü sosyal medya hesabından duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, görüşmede blokzincir ekosistemi ve kripto varlıklar konularında değerlendirmelerde bulunulduğunu belirtti.

27.07.2022 14:25  Güncelleme: 14:32

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'in Kurucu ve CEO'su Changpeng Zhao ile videokonferans yoluyla görüştü.

BAKAN NEBATİ'DEN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Bakan Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Binance kurucusu Sayın Changpeng Zhao ile videokonferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdik. Blokzincir ekosistemi, kripto varlıklar konularında değerlendirmeler yaptık" ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'in CEO'su Zhao ile görüştü

19 MİLYAR DOLARLIK SERVET

2017 yılında Çin asıllı Kanadalı Changpeng Zhao tarafından kurulan Binance'de 2021 yılında toplam işlem hacmi 7.7 trilyon dolara ulaştı. Dünya genelinde platformun 29 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre 'CZ' olarak da tanınan Changpeng Zhao 19 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 19. insanı konumunda bulunuyor.

Bakan Nebati, Binance Kurucusu ve CEO\'su Changpeng Zhao ile görüştü

Son Dakika Finans Bakan Nebati, Binance Kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao ile görüştü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement