Kanada'da Fırtına Hayatı Felç Etti - Son Dakika

Kanada'da Fırtına Hayatı Felç Etti

7 yıl önce

Kanada'yı etkisi altına alan fırtına nedeniyle ülkenin doğusunda hayat durma noktasına geldi.

1
Kanada'yı etkisi altına alan fırtına nedeniyle ülkenin doğusunda hayat felce uğradı. Zorlu hava şartları nedeniyle bazı kentlerde 400 bini aşkın evde elektrik kesintisi meydana geldi.
2
Soğuk hava ve fırtına, ağaçların devrilmesine yol açtı. Kırılan dallar elektrik ve telefon hatlarını kopardı, internet hizmetini aksattı. Yüzbinlerce evin elektriksiz kaldığı ülkede yüzlerce uçak ve tren seferi de iptal edildi.
3
Başbakan Stephen Joseph Harper, sosyal paylaşım ağı Twitter'dan yaptığı açıklamada; halktan, güvenlik ve emniyetlerini öncelik alarak hareket etmelerini istedi.
4
Ülke nüfusunun yarısının yaşadığı doğu eyaletlerini etkisi altına alan olumsuz kış şartları, yaklaşan Noel için tatil planları yapan halkı da etkiledi.
5
Sadece Toronto metropol bölgesinde 250 bin olmak üzere Ontario eyaleti genelinde 400 binin üzerinde eve, enerji nakil hatlarındaki arızaları giderilememesi nedeniyle elektrik verilemiyor.
6
Ülkenin en işlek havalimanı Toronto Pearson'da seferler gecikmeli yapılıyor. Yetkililer halka, "Mecbur değilseniz evinizden çıkmayın ve seyahat etmeyin" uyarısında bulunuyor.
7
Kent merkezlerinde kar ve buz nedeniyle kayan araçların yaptığı kazalar nedeniyle zaman zaman yollar kapandı.
8
Şehir genelindeki toplum merkezlerinden bazılarına enerji sağlanarak hasta, yaşlı ve çocuklu aileler için geçici barınma merkezleri oluşturuldu.
9
Fırtına nedeniyle devrilen ağaçların neden olduğu aksamalar giderilmeye çalışılırken, Toronto Belediye Başkanı, şehir tarihinin en zor kış mevsimlerinden birini yaşadıklarını ve bu durumun 24 saat daha devam etmesi durumunda acil durum ilan edeceklerini açıkladı.
10
Onbinlerce kişinin elektriksiz kaldığı Hamilton kentinde ise yetkililer; ağaçların tehlike olmaya devam ettiğini belirterek halka, battaniye, içme suyu, el feneri, pil, el radyosu gibi acil durumlarda bulundurulması gereken malzemeleri hazır tutmaları çağrısı yaptı.
11
Quebec eyaletinde de hızı saatte 90 kilometreyi bulan fırtına, özellikle Montreal ve çevresinde etkili oluyor.
12
Quebec genelinde otobüs ve tren seferleri aksamalı yapılırken, Montreal Havaalanı'nda da bazı seferler iptal ediliyor, edilmeyenler de gecikmeli yapılıyor.
13
Ülkenin doğu eyaletleri Nova Scotia, New Brunswick, Prince Edward Island ve New Foundland-Labrador'da da kalınlığı 30 santimetreyi geçen kar ve etkisini sürdüren fırtına nedeniyle yaşam olumsuz etkilendi.
14
İşte Kanada'da fırtınanın oluşturduğu yıkımı anlatan görüntüler...
15
16
17
18
19
20

Haber Yayın Tarihi: 23.12.2013 08:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi Buz hokeyinin kalça kraliçesi Andreja Rituper, Ferrari benzetmesiyle olay oldu! Donan göl üzerinde hatıra fotoğrafı çektirdiler! Ortaya birbirinden ilginç kareler çıktı Aldatılan kadından görülmemiş intikam! Kocasının cinsel organına civata somonu taktı Hababam Sınıfı'nda Damat Ferit'in çocuk sahnesindeki hata yıllar sonra fark edildi!

Son Dakika Haberleri