Son Dakika Haberleri: Bu Kabilede Erkekler Hayvan Sürüleriyle Uğraşırken, Kadınlar Mali İşleri Yönetiyor!

Bu Kabilede Erkekler Hayvan Sürüleriyle Uğraşırken, Kadınlar Mali İşleri Yönetiyor!

10 ay önce

Benliklerini yitirmeden, iklim değişikliği ve modern sömürü düzenine aldırış etmeden doğayla iç içe yaşayan kabileler...

1
Asaro Kabilesi
Asaro Kabilesi
Papua Yeni Ginede yaşayan Asaro Kabilesinin nesli tükeniyor.Asoralar vücutlarını boyamasını iyi bilen kabilelerden.
2
Chukchi Kabilesi
Chukchi Kabilesi
Çukçiler; Çukçi Yarımadası, Kuzey Buz Denizi ile Bering Boğazı kıyılarında yaşarlar.Sovyetler Birliği tarafından hazırlanan silahların test edilmesinin sonucunda oluşan kirlilik ve yıkıma rağmen hayatta kalmayı başarıyor.
3
Drokpalar Kabilesi
Drokpalar Kabilesi<br/>
Drokpalar; Antik Aryan medeniyetinden geriye kalan son kabiledir. Çağlar boyunca işgallere tanık olmuş ve kozmopolit bir kültürle harmanlanan Hindistan'da özünü koruyabilmiş bir kabiledir. Orta Asya halklarına benzer kültürel özelliklere sahiptirler. Drokpaların, en dikkat çekici özellikleri son derece süslü başlıklar kullanmaları. Bu başlıklarda özellikle çiçekler öne çıkan motifler arasında.
4
Gauchos Kabilesi
Gauchos Kabilesi
''Özgür ruh'' anlamına gelen Gaucho; İlk olarak 18. yüzyılda ortaya çıkıyor ve Güney Amerika'nın farklı bölgelerinde bulunan Cimarron sığırını avlamaya başlıyor. İnek sürerek başlıca ekonomik faaliyeti olarak avcılıkla uğraşan Gaucho'lar kırsal nüfusunun çoğunluğunu oluşturmaktadır.
5
Himba Kabilesi
Himba Kabilesi
Himba Kabilesi, Kuzey Namibya‘da, eski ismi Kaokoland olan Kunene yöresinde yaşayan etnik bir topluluk.Afrika'nın en rahat çobanları sayılırlar.Himbaların giyim ve süslenme tarzı bu kabileyi bugün dünyanın en ünlü kabilelerinden biri yaptı. Büyük bir bölümü çıplak olan Himba kadınlarının vücutlarına sürdükleri bir çeşit boya onları oldukça ilginç gösteriyor.Keçi yağı, birtakım otlar ve özel bir topraktan elde ettikleri otjize denen turuncu renkte macunu vücutlarına sürüyorlar.Macunun kullanım amacı sadece süslenmek değil, aynı zamanda aşırı derecede sıcak ve kuru olan Kaokoland bölgesinin yakıcı güneş ışığından, böcek ve sineklerden de ciltlerini koruyor. Hamur ayrıca omuzumba (Commiphora multijuga) denen bir bitkinin aromatik reçinesi ile de parfümleniyor. Karışım cildi derin turuncu veya kırmızımsı bir renk veriyor.
6
Kalam Kabilesi
Kalam Kabilesi
Küçük bir tarım kabilesi olan Kalam, Papua Yeni Gine'nin dağlık alanlarında yaşıyor. Bölgedeki düşman kabileleri korkutmak amacıyla, peruk, maske ve yüz boyama teknikleri kullanıyorlar.


7
Kazak Kabilesi
Kazak Kabilesi
Kazaklar; Çeşitli köklerden gelen farklı kabilelerin birleşmesiyle oluşan derin bir tarihe sahip etnik gruptur. Millattan önce Hexi Koridoru'nda hayvan güden ve daha sonra Saka bölgesi olan İli nehri bölgesini ele geçiren ve böylece yerel Saka ve Büyük Rouzhi (Yuezhi) insanlarıyla oluşan Wusun tarih boyunca Kazakların ana kabilesi kabul edildi. Değerli derileri için vaşak, sansar, samur, tilki ve kunduz, değerli tibbi malzemeler için yabani geyik ve antilop, etleri için Moğol ceylanı, yabani koyun, yabani at, yaban ördeği, sülün ve bıldırcın, hayvanlarını da korumak için de ayı, kaplan, kurt ve yabani hayvan avlarlar. Kazaklar genellikle buğday, mısır vve pirinç yetiştirir.
8
Rabari Kabilesi
Rabari Kabilesi
Neredeyse bin yıldır, bugün Batı Hindistan'da kalan çölleri ve ovaları dolaşan, Pers fizyonomisine sahip Rabari kabilesinin, bin yıl önce İran platosundan göç ettiğine inanılıyor. Günümüzde daha çok Gujarat ve Rajasthan'dalar. Erkekler sürülerle bir yerden bir yere hareket halindeyken de köyleri ve tüm mali işleri yönetmek de kadınların görevi. Yün, süt ve deri, temel gelir kaynakları.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

200'den Fazla Estetik Operasyon Geçiren Kadın Son İsteğiyle Doktorları Şoke Etti! Ateşli Model, Kendi Markasına Ait Bikinisiyle Plajı Kasıp Kavurdu! Eski Nokia'ların İçinden Çıkan Şeyin Ne İşe Yaradığını Duyan Telefonu Kırıyor Bu Görüntü İstanbul'un Göbeğinde Çekildi! Molotof Kokteylleri, Taşlar Havada Uçuştu Tek Bir Şarkıyla Tüm Türkiye'nin Favorisi Oldu! Altın Kelebek'te Kim Hangi Ödülü Aldı?