MSB: "Yunanistan'a ait 6 adet F-16 uçağına önleme yapıldı" - Son Dakika
Genel

MSB: "Yunanistan'a ait 6 adet F-16 uçağına önleme yapıldı"

MSB: "Yunanistan'a ait 6 adet F-16 uçağına önleme yapıldı" Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Hava kuvvetlerine ait radar sistemleri tarafından Girit Adası'ndan kalkan ve GKRY'ye doğru giden 6 adet F-16 uçağına önleme yapıldığını açıkladı.

28.08.2020 21:07  Güncelleme: 21:35

MSB: " Yunanistan'a ait 6 adet F-16 uçağına önleme yapıldı"

ANKARA - Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Hava kuvvetlerine ait radar sistemleri tarafından Girit Adası'ndan kalkan ve GKRY'ye doğru giden 6 adet F-16 uçağına önleme yapıldığını açıkladı.

MSB'den yapılan yazılı açıklamada, "27 Ağustos 2020 tarihinde Türk Hava kuvvetlerine ait radar sistemleri tarafından Girit Adası'ndan kalkan ve GKRY'ye doğru giden 6 adet F-16 uçağı tespit edildi. Navtex ilan edilen bölgeye yaklaşan söz konusu askeri trafiklere gözle teşhis sağlamak ve bölgeden uzaklaştırmak maksadıyla Türk Hava kuvvetlerine ait F-16 uçakları tarafından Kıbrıs adasının güneybatısında önleme yapılmış, uçakların Yunanistan'a ait olduğu teşhis edilmiş ve bölgeden uzaklaştırılmıştır.

Deniz ve Hava Kuvvetlerimiz, Doğu Akdeniz'de de hak, alaka ve menfaatlerimizi korumak konusunda sonsuz bir kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir" denildi.

MSB: "Yunanistan\'a ait 6 adet F-16 uçağına önleme yapıldı"
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel MSB: 'Yunanistan'a ait 6 adet F-16 uçağına önleme yapıldı' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement