14 Yaşındaki Felçli Cemil'e AK Parti Sahip Çıktı - Son Dakika
Güncel

14 Yaşındaki Felçli Cemil'e AK Parti Sahip Çıktı

14 Yaşındaki Felçli Cemil\'e AK Parti Sahip Çıktı

Kosova'nın Mumuşa Köyünde Yaşayan ve Annesinin Ölümü Üzerine 6 Yıl Önce Üzüntüden Önce Ayakları Tutmayan, Ardından da Koltuk Altından İtibaren Felç Olan 14 Yaşındaki Cemil Taç'a, AK Parti İl Başkanı ve Hayırsever Vatandaşlar Sahip Çıktı.

30.08.2007 15:51

Kosova'nın Mumuşa köyünde yaşayan ve annesinin ölümü üzerine 6 yıl önce üzüntüden önce ayakları tutmayan, ardından da koltuk altından itibaren felç olan 14 yaşındaki Cemil Taç'a, AK Parti İl Başkanı ve hayırsever vatandaşlar sahip çıktı.

Bir bebek gibi altı bağlanan ve beli ve ayakları tutmadığı için ev içerisinde sürüklenerek dolaşabilen Cemil'in hüzünlü hayat hikayesini gazete ve televizyonlardan izleyen AK Parti İl Başkanı Cafer Yıldız, küçük çocuğun tedavi masraflarını üstlendi.

2001 yılında kanser olan annesinin ölüm haberini üzerine büyük üzüntü yaşayan küçük Cemil'in, 3 ay sonra önce sol ayağı, bundan 3 gün sonra da sağ ayağı tutmamaya başladı. Kosova'da çeşitli hastanelere giden ancak bir türlü sağlığına kavuşamayan küçük Cemil'in günden güne erimesine dayanamayan baba Davut Taç, Kosova'da görev yapan "Türk Barış Gücü" askerlerine giderek oğluna yardımcı olunmasını istedi. Acılı babanın bu çağrısına olumlu cevap veren Türk askeri, küçük Cemili Kosova'dan Ankara'ya getirdi.

3 ay boyunca GATA'da tedavi altında tutulan küçük çocuk, yapılabilecek bir şeyin olmadığı söylenerek Kosova'ya geri gönderildi.

İyileşme umutlarını tamamen yitiren küçük Cemil'in dramı bununla da sınırlı kalmadı. Çocuğunun iyileşmesi için çalmadık kapı bırakmayan baba Davut Taç da 2 yıl evvel hayatını kaybedince, küçük Cemil, 12 yaşında hem yetim, hem öksüz kaldı. Bursa'daki 6 çocuk sahibi amcası Enver Taç'ın (64) yanına gelen Cemil'e, Bursa Mamuşalılar Derneği üyeleri sahip çıktı. Küçük çocuğunun tedavi ve bakım masraflarını üstlenen dernek, 1 yıl sonra bunları karşılayamaz duruma geldi. Koltuk altından itibaren felç olan küçük

çocuğun tedavisi için gerekli olan para bulunamayınca küçük çocuk eve mahkum yaşamaya başladı.

Kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için amcasının olduğu Kadir Taç tarafından günde 3 kez altı bağlanan küçük Cemil'in yürümek istiyorum feryadına AK Parti İl Başkanı Cafer Yıldız'dan cevap geldi.

Küçük çocuğunu kaldığı amcasına ait eve parti yöneticileriyle beraber giden Yıldız, Cemil'in tedavi masraflarını karşılama müjdesini verdi. Cemil'e sahip çıkmak istediklerini söyleyen Yıldız, "Cemil için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak. Bu konuda hayırseverleri yardıma davet ettik. Onlar da bunu severek kabul ettiler. İl başkanlığımız öncülüğünden tedavi masraflarının tamamı karşılanacak" dedi.

Sürüklenerek çıktığı eve yürüyerek girme umuduyla hastaneye götürülen küçük Cemil'in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. AK Parti İl Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Cemil, "Arkadaşların gibi ben de yürüyüp koşmak istiyorum. Bana yardım eli uzatan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bursa Devlet Hastanesi'ne yatırılan küçük Cemil gerekli tahlil ve tetkiklerin ardından ameliyat edilecek.

(RF-MŞ-MEF-Y)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 14 Yaşındaki Felçli Cemil'e AK Parti Sahip Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement