2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nde yılan gibi kıvrılan keskin virajlar - Son Dakika
Güncel

2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nde yılan gibi kıvrılan keskin virajlar

2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nde yılan gibi kıvrılan keskin virajlar Şırnak'ın Uludere ilçesi ile Uzungeçit beldesini birbirine bağlayan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nin yılan gibi kıvrılan keskin virajları havadan görüntülendi.

25.02.2021 10:20  Güncelleme: 10:26

2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nde yılan gibi kıvrılan keskin virajlar

ŞIRNAK - Şırnak'ın Uludere ilçesi ile Uzungeçit beldesini birbirine bağlayan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nin yılan gibi kıvrılan keskin virajları havadan görüntülendi. 34 keskin virajın bulunduğu bölge, fotoğraf severlerin de ilgi odağı oldu.

Uludere ile Uzungeçit arasında bulunan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nde 34 keskin viraj bulunuyor. Keskin virajlı yollar, tıpkı bir yılan gibi kıvrılarak uzayıp gidiyor. Kış aylarında 6 metreyi bulan kar kalınlığı ile görsel bir şölen de oluşturan virajlar, havadan görüntülendi. Tanin Geçidi'ndeki virajları havadan görüntüleyen fotoğrafçılar, "Bölgemizde keşfedilmeyi bekleyen onlarca doğa harikası var. Artık bölgemizin doğal yapısıyla anılmasını ve bölgelerin turizme kazandırılmasını istiyoruz. Uludere ve Uzungeçit arasında bulunan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nde 34 keskin viraj bulunuyor. Virajlar havadan görüntülendiğinde veya tepeden görüntülüğünde yılan kıvrımlarına benziyor" dedi.

2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi\'nde yılan gibi kıvrılan keskin virajlar
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi'nde yılan gibi kıvrılan keskin virajlar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement