Adıyaman'da Öğrenciler Kazı Yaptı - Son Dakika
Güncel

Adıyaman'da Öğrenciler Kazı Yaptı

Adıyaman'da düzenlenen etkinlikte öğrenciler, müze bahçesinde kendileri için oluşturulan alanda kazı yaptı.

21.05.2019 14:53

Adıyaman'da düzenlenen etkinlikte öğrenciler, müze bahçesinde kendileri için oluşturulan alanda kazı yaptı.

Adıyaman Müzesi'ni ziyarete gelen özel bir okulun 30 öğrencisi, müze bahçesinde kendileri için oluşturulan alanda kazı yaparak, temsili olarak toprağa gömülen nesneleri gün yüzüne çıkardı ve müzeye teslim etti.

Okulun Fen Bilgisi Öğretmeni İlhan Bilgiç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müzeye gezi düzenleyerek öğrencilerin farklı bir gün yaşamasını istediklerini söyledi.

Müzede oluşturulan alanda öğrencilerin kazı yaptığını aktaran Bilgiç, "Öğrenciler kazı çalışması yaparak tarihi eserlerin nasıl kazılıp bulunduğunu öğrenmiş oldu." dedi.

Müze arkeoloğu Ramazan Kalan ise öğrenciler için müze müdürlüğü bahçesinde küçük bir kazı parkı oluşturduklarını belirterek, "Belli bir öğrenci grubu, kazı malzemeleriyle kazı çalışması yaptı. Temsili tarihi eserleri toprağın içerisine gömdük. Öğrenciler heyecanlı bir şekilde çalışma yaptı. Öğrencilerin tarihi eserleri ve arkeolojiyi sevmesini sağlamak istedik." diye konuştu.

Öğrencilerden Ada Seçilmiş ise müze bahçesinde toprağa gömülü nesneleri bulmaya çalıştıklarını belirterek, kazı çalışmasını çok sevdiğini kaydetti.

Adıyaman\'da Öğrenciler Kazı Yaptı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da Öğrenciler Kazı Yaptı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement