Bakan Göktaş duyurdu: 887 milyon liralık SED ödemesi hesaplara yatırılacak - Son Dakika
Güncel

Bakan Göktaş duyurdu: 887 milyon liralık SED ödemesi hesaplara yatırılacak

Bakan Göktaş duyurdu: 887 milyon liralık SED ödemesi hesaplara yatırılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Haziran ayına ilişkin 887 milyon TL tutarındaki Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesinin hesaplara yatırıldığını bildirdi. Göktaş, çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini ve çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini belirtti.

15.06.2024 11:32

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için 887 milyon TL tutarındaki haziran ayı Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatıracaklarını bildirdi.

Göktaş, yaptığı açıklamada, çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini ve onların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini belirtti.

ÇOCUKLAR AİLELERİNİN YANINDA DESTEKLENİYOR

Bu doğrultuda SED ile çocukları, ailelerinin yanında ve sosyal çevresi içerisinde desteklediklerini ifade eden Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı birer fert olarak yetişmeleri için tüm gayretleriyle çalıştıklarını vurguladı.

"HAZİRAN AYINDA 887 MİLYON TL ÖDENECEK"

Aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığıyla yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini belirten Göktaş, şu ifadeleri kullandı:

Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için haziran ayına ilişkin 887 milyon TL tutarındaki Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırıyoruz.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Bakan Göktaş duyurdu: 887 milyon liralık SED ödemesi hesaplara yatırılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • ADEM CUREBAL: Merhaba arkadslar turkıyenın edebiyatı bitmiyor ayrıca sayın bakan engelli vatandas sadaka verir yor 0 0 Yanıtla

Advertisement