Antalya Balığın Zehirlediği Kadın Hastanede Tedaviye Alındı - Son Dakika
Güncel

Antalya Balığın Zehirlediği Kadın Hastanede Tedaviye Alındı

Antalya Balığın Zehirlediği Kadın Hastanede Tedaviye Alındı

Antalya'nın Serik İlçesi'nde eşiyle teknede balık avlayan 37 yaşındaki Emine Çam, ağa takılan trakonya adlı zehirli balık yüzünden hastanelik oldu.

23.03.2016 15:30

Antalya'nın Serik İlçesi'nde eşiyle teknede balık avlayan 37 yaşındaki Emine Çam, ağa takılan trakonya adlı zehirli balık yüzünden hastanelik oldu. Serik'e bağlı Boğazkent Mahallesi'nde balıkçılık yapan Emine Çam, 3 gün önce eşi Ali Çam ile birlikte balık avlamak için denize açıldı. Sabah saatlerinde denize attıkları ağları topladığı sırada sağ elinde bir acı hisseden kadın, ağa takılan ve bölgede 'Edrekene' diye adlandırılan trakonya balığının dikeninin battığını fark etti. Kıyıya çıkarılan kadın Serik Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yaşadığı olayı anlatan Emine Çam, ölümden döndüğünü söyledi. Çam, şöyle dedi:

"Eşimle birlikte Boğazkent'te sürekli tekneyle balıkçılık yapıyoruz. 2 gün önce sabah deniz biraz dalgalıydı, denize attığımız ağları hızlı hızlı çekiyorduk. Edrekene diye bir balık var. Ağı çekerken fark etmedim ve dikenleri sağ elime battı. Anında kan boşaldı. Sandaldaki amonyağı bulamadık. Ağabeyimi aradım o da denizdeydi. Hemen sandalımızın yanına geldi. Beni karaya çıkardı. Karada elime amonyak sürdüm ardından Serik Devlet Hastanesi'ne getirdiler. Bu sırada istem dışı hareketler yapmaya başladım. Kendimi kaybetmiştim. Bütün vücudum, çenem dahi titriyordu. Bu balığın ölümcül olduğunu hastanede söylediler. O gün ağımızda bu balıktan 6 tane çıktı. 3 gündür hastanede yatıyorum. Şu an durumum iyi. Buraya erken gelmeseydik belki de ölmüş olacaktım."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya Balığın Zehirlediği Kadın Hastanede Tedaviye Alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement