Aşırı Terleme Hastalığı - Son Dakika
Güncel

Aşırı Terleme Hastalığı

Aşırı Terleme Hastalığı

Soma Devlet Hastanesi'nde göreve başladığı andan itibaren yaptığı başarılı operasyonla ün salan Göğüs Cerrahı Dr.

06.11.2013 10:05

Soma Devlet Hastanesi'nde göreve başladığı andan itibaren yaptığı başarılı operasyonla ün salan Göğüs Cerrahı Dr. Atilla Pekçolaklar, ellerinde aşırı terleme olan 25 yaşındaki Şükran Fındık'ın sorununu ameliyatla giderdi.

ELLERİNDEN TER AKIYORDU

Aşırı terlemeden şikayet eden hastalara yönelik Türkiye genelinde az sayıda hastanede yapılan endoskopik bilateral sempatektomi (kapalı kamera eşliğinde) ameliyat Soma Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniğinde başarıyla yapılıyor.

Başhekim Op. Dr.Rüştü Parlakgüneş, 'Çok hassas bir şekilde yapılan ameliyat sonrasında ellerdeki aşırı terleme ortadan kalkıyor' dedi. Soma Devlet Hastanesi'nde ameliyatı gerçekleştiren Op.Dr. Atilla Pekçolaklar ise aşırı terlemenin özellikle ellerde olduğundan dolayı hastanın sosyal hayatını ciddi olarak etkilediğini belirterek şöyle konuştu: "Ellerindeki aşırı terleme yüzünden insanlarla tokalaşamamakta, bilgisayar klavyesi kullanamamakta, mesleğini icra edememekte, yazı yazamamaktadır. Görüntüleme yöntemi eşliğinde yaklaşık 1,5 cm.'lik bir kesiyle yaptığımız ameliyatla aynı seansta her iki elin terlemesini de sonlandırabiliyoruz. Ameliyat kapalı (kamera eşliğinde) olduğu için ve estetik yapıldığı için ameliyat izi özellikle bayan hastalarımız için sorun olmaktan çıkıyor. Ülkemizde az sayıda sayılı büyük merkezlerde yapılan bu ameliyat hastanemizde de gerçekleşmektedir."

Ellerindeki aşırı terlemeden ötürü günlük hayatta çok zorlandığını ifade eden hasta Şükran Fındık, bu sorunundan kurtulduğunu belirterek, Soma Devlet Hastanesi'ne ve özellikle doktoru Pekçolaklar'a teşekkür etti. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Aşırı Terleme Hastalığı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement