Atletizm Yarışmasında Başörtüsüyle Koşan Kız Öğrenci Açıklaması - Son Dakika
Güncel

Atletizm Yarışmasında Başörtüsüyle Koşan Kız Öğrenci Açıklaması

Atletizm Yarışmasında Başörtüsüyle Koşan Kız Öğrenci Açıklaması

Erzurum’da düzenlenen “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” atletizm yarışması bölge finallerinde başörtülü olarak koşan kız öğrenci, “Başörtüsü benim duygularım. Her alanda olabilir ve başörtüsü hiçbir şey için engel değildir” dedi.

28.05.2015 14:32

Erzurum'da düzenlenen "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" atletizm yarışması bölge finallerinde başörtülü olarak koşan kız öğrenci, "Başörtüsü benim duygularım. Her alanda olabilir ve başörtüsü hiçbir şey için engel değildir" dedi.

Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" spor etkinliği, Erzurum'da Kazım Karabekir Stadyumunun yanında bulunan koşu pistinde gerçekleşti. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı etkinlikte, çocuklar en hızlı olabilmek için koştu.

İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve Türkiye'yi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan Türkiye'nin en kapsamlı spor organizasyonu "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" Erzurum Finali'nde yarışan çocuklar yarışmadan önce ünlü Triatlon Milli Sporcusu Bahar Saygılı'nın ısınma hareketleriyle yarışamaya hazırlandılar. Türkiye'nin En Hızlısı Erzurum Bölge Finali'ne Erzurum ve çevre illerden ilköğretim çağındaki 150 çocuk katıldı.

Yarışmacılar arasında başörtülü olarak koşan Gökçe isimli kız çocuğu ise, başörtüsünün her alanda olabileceğine dikkat çekti.

Yarışmanın ardından muhabirlere duygularını ifade eden Gökçe, "Benim duygularım başörtüsü. Ben de başörtülü olarak koştum. Zor olmadı. Başörtüsü hiçbir şey için engel değildir. Her alanda başörtüsü olmalı" dedi.

Öte yandan Türkiye çapında düzenlenen bölge finallerinde elemeleri geçen bin 200 sporcunun katılımıyla 11 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşecek. Büyük Türkiye Finali'nde ise kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar 'Türkiye'nin En Hızlısı' unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuştular.

Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı Büyük Finali'nde ilk üçe giren sporculara, yarışmaya katıldıkları yıldan sonraki eğitim öğretim süresi dahilinde spor yaşantılarına devam etmeleri şartıyla aylık burs verilecek. Ayrıca kendi yaş kategorilerinde Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı Finali sonucunda birinci olacak sporcular da İsveç'teki Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nı seyretmeye hak kazanacaklar. Bölge Finalleri ve Türkiye Finali'nde dereceye giren sporculara ise çeşitli hediyeler verilecek. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Atletizm Yarışmasında Başörtüsüyle Koşan Kız Öğrenci Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement