Bakırköy'de "Bahar"a Eğlenceli Veda - Son Dakika
Güncel

Bakırköy'de "Bahar"a Eğlenceli Veda

Bakırköy\'de "Bahar"a Eğlenceli Veda

Hastaların, ünlü şarkıcı ve müzik gruplarının şarkılarıyla doyasıya eğlendiği şenlikte, hastalar kendi elleriyle yaptıkları resim, aksesuar ve süs eşyalarını da sergiledi.

29.05.2012 13:27

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yatarak ve ayaktan tedavi hizmeti alan hastaları ile birlikte bu sene VI. Geleneksel Bahar Şenliği'ni kutladı. Hastaların başrol oyuncusu olarak katıldığı şenliğe düzenlenen etkinlikler damgasını vurdu.

Ünlü şarkıcıların sahne aldığı etkinlikte, hastalar da halkoyunu gösterileri sundu ve şarkılar seslendirdi. Etkinlikte iki gün boyunca Gündüz Hastanesi Tiyatro Grubu, Okan-Ali, BRSHH Step Grubu, Çocuk Jimnastik Grubu gösteri yaparken, Ekin, Luxus ve Korkoro gibi müzik grupları da canlı performanslarıyla hastalara hoşça vakit geçirtti.

VI. Geleneksel Bahar Şenliği'nde eğlenen hastalar, aynı zamanda BRSHH'ın toplum temelli psikiyatri modelinin hayata kazandırılmasının bir yansıması olarak kendi elleriyle yaptığı resim, aksesuar ve süs eşyaları da sergiledi. Bir örneği daha olmayan el yapımı çantalar ve çeşitli ev aksesuarları katılımcıların beğenisine sunuldu.

Etkinliğin kapanışında bir konuşma yapan Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erhan Kurt, bu yıl VI. sını düzenledikleri Bahar Şenliği'ni her bir yıl biraz daha geliştirerek kutlayacaklarını söyledi. Kurt, etkinliğe destek veren kurumlara ve temsilcilerine teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bakırköy'de 'Bahar'a Eğlenceli Veda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement