Başkan Remzi Aydın, İstiklal Caddesi'nde Terörü Lanetledi - Son Dakika
Güncel

Başkan Remzi Aydın, İstiklal Caddesi'nde Terörü Lanetledi

Başkan Remzi Aydın, İstiklal Caddesi\'nde Terörü Lanetledi

İstiklal Caddesi’ndeki saldırının gerçekleştirildiği yere karanfil bırakıp terörü lanetleyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "İnsanın canı, malı, namusu kutsaldır.

24.03.2016 15:42

İstiklal Caddesi'ndeki saldırının gerçekleştirildiği yere karanfil bırakıp terörü lanetleyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "İnsanın canı, malı, namusu kutsaldır. Bunu böyle biliyor, böyle kabul ediyoruz" dedi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve beraberindeki bir grup Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile birlikte İstiklal Caddesi'nde bombalı saldırının gerçekleştiği yere gelerek karanfil bıraktı. Başkan Aydın, ilk olarak Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ı ziyaret ederek, ölenler için açılan taziye defterini imzaladı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile sinema ve tiyatro oyuncusu Ulvi Alacakaptan'ın da yer aldığı kalabalık heyet daha sonra, İstiklal Caddesi boyunca yürüyerek intihar saldırısının olduğu bölgeye geldi. Eyüp ve Bahçelievler Belediye Başkanları, saldırıda ölenler anısına karanfil bıraktı.

"İSTİKLAL CADDESİ BİZİM İSTİKLALİMİZDİR"

Saldırının olduğu yere karanfil bırakan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Terör nereden gelirse gelsin, hangi yöntemle olursa olsun her türlüsüne şiddetle karşıyız amasız karşıyız. İnsanın canı, malı, namusu kutsaldır. Bunu böyle biliyor, böyle kabul ediyoruz. İstiklal Caddesi bizim istiklalimizdir. İstiklal hürriyetimizdir, özgürlüğümüzdür ve tabi ki birliğimiz beraberliğimizdir. Bu anlamda da isminin sembolik olduğunu düşünüyoruz" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkan Remzi Aydın, İstiklal Caddesi'nde Terörü Lanetledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement