Beşiktaş Kültür Merkezi'nden 'Dragons and Mythical Beasts' kukla gösterisi - Son Dakika
Güncel

Beşiktaş Kültür Merkezi'nden 'Dragons and Mythical Beasts' kukla gösterisi

Beşiktaş Kültür Merkezi\'nden \'Dragons and Mythical Beasts\' kukla gösterisi

Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) tarafından düzenlenen 'Dragons and Mythical Beasts' kukla gösterisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Maximum Uniq Hall'de seyirciyle buluştu. Yazar ve yönetmen Derek Bond'un mitolojik hikayelere yer verdiği gösteri, çocukların zihnindeki canavar algısını değiştirmeyi hedefliyor. Seyirciler arasından seçilen çocuklarla interaktif bir oyun oynanan gösteride, oyuncu Ata Dirilgen çocuklara hem hikaye anlatıcısı hem de kahraman yetiştiricisi olarak eşlik ediyor. Gösterinin amacı, çocukların hayal güçlerini geliştirmek ve onlara cesaret vermek. İngiltere tiyatrosunun önemli ödüllerinden Olivier Ödülü'ne aday olan kukla şovu, devasa taş trol, gizemli Indrik, görkemli Griffin, tek boynuzlu at, diş perisi ve ejderha gibi birçok kukla ile çocukları fantastik hikayelerle tanıştırıyor. Gösteri, 20-23 Nisan tarihleri arasında sahnelenmeye devam edecek.

19.04.2024 22:53

"Dragons and Mythical Beasts" kukla gösterisi Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Maximum Uniq Hall'de seyirciyle buluşturuldu.

Yazar ve yönetmen Derek Bond'un mitolojik hikayelere yer verdiği gösteride, çocukların zihnindeki canavar algısını değiştirmek hedefleniyor.

Seyirciler arasından çocukların seçildiği interaktif oyunda, oyuncu Ata Dirilgen, çocuklara hem hikaye anlatıcısı hem de kahraman yetiştiricisi olarak eşlik ediyor.

"Amaç onların hayal güçlerini geliştirmek"

Oyun öncesinde AA muhabirine konuşan Dirilgen, ilk şov için heyecanlı olduklarını belirterek, "İngiltere'de yaptığımız bir şovu burada sergiliyoruz. Bu akşam ilk açılış şovumuz. Şov ejderha ve efsanevi yaratıklar hakkında. Amacımız çocukları eğlendirmek, hayal etmelerini sağlamak, güldürmek ve kahraman olmaları için cesaret vermek. Şovdaki 6 görevi tamamladığımızda çocukların hepsi kahraman oluyor. Bazen zor olan kısımlar oluyor." ifadelerini kullandı.

Dirilgen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda sahnede olmanın anlamlı olduğuna vurgu yaparak, "Ben 9 yaşıma kadar İstanbul'da büyüdüm. 23 Nisan'ı hatırlıyorum ve hep sahnelere gitmeyi severdim. Amaç 23 Nisan'da çocukları eğlendirmek, onları evlerinden çıkartıp heyecanlandırmak ve onların hayal güçlerini geliştirmek." şeklinde konuştu.

İngiltere tiyatrosunun önemli ödüllerinden Olivier Ödülü'ne aday olan kukla şovu, aksiyon, eğlence ve sırlarla dolu şovda devasa taş trol, gizemli Indrik, görkemli Griffin, tek boynuzlu at, diş perisi ve ejderha gibi birçok kukla, çocukları fantastik hikayelerle tanıştırıyor.

Gösteri, 20-23 Nisan'da sahnelenmeye devam edecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Beşiktaş Kültür Merkezi'nden 'Dragons and Mythical Beasts' kukla gösterisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement