Bu Hafta 3 Yeni Film Gösterime Girecek - Son Dakika
Güncel

Bu Hafta 3 Yeni Film Gösterime Girecek

Bu Hafta 3 Yeni Film Gösterime Girecek

İSTANBUL - Sinemaseverler için bu hafta Ounie Lecomte'nin yönettiği 'Yepyeni Bir Hayat/A Brand New Life', Christopher Nolan'ın yönettiği 'Başlangıç/Inception', Rodrigo Garcia'nın yönettiği 'Anneler ve Kızları/Mother and Child' vizyona girecek.

29.07.2010 15:27

İSTANBUL - Sinemaseverler için bu hafta Ounie Lecomte'nin yönettiği 'Yepyeni Bir Hayat/A Brand New Life', Christopher Nolan'ın yönettiği 'Başlangıç/Inception', Rodrigo Garcia'nın yönettiği 'Anneler ve Kızları/Mother and Child' vizyona girecek.

Ounie Lecomte'nin yönettiği ve Kim Sae-Ron, Park Do-Yeon ile Ko A-Sung'nun oynadığı 'Yepyeni Bir Hayat/A Brand New Life', çocukken evlat edinilen yönetmen Lecomte'nin, anılarından esinlenerek yapıldı.

2009 Tokyo En İyi Asya Filmi, 2009 Cinekid (Amsterdam) Jüri Ödülü, 2009 Goa En İyi Yönetmen, 2009 Asya-Pasifik Sinema Ödülleri En İyi Çocuk Filmi ödüllerine layık görülen filmin konusu şöyle:

'Dokuz yaşındaki Jin-Hee, babası tarafından bir yetimhaneye geri alınmamak üzere bırakılır. Fakat Jin-Hee babasının bir gün döneceğine inanmaktadır ve bu inançla bırakıldığı yere uyum sağlamamakta direnir. Evlat edinmek üzere Batılı çiftlerin ziyaretlerde bulunduğu yetimhanede artık bekleyiş hakimdir.'

'BAŞLANGIÇ' AKSİYON SAHNELERİYLE NEFES KESECEK

Christopher Nolan'ın yönettiği ve Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt ile Marion Cotillard'ın oynadığı 'Başlangıç/Inception', bilimkurgu ve aksiyon sahneleriyle dikkati çekiyor.

Uluslararası bir kaçağın, içinde bulunduğu durumdan kurtulma çabasını anlatan filmin konusu özetle şöyle:

'Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmak olan Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Casusluk dünyasında aranan bir oyuncu olan Cobb'a bu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş, tabii eğer imkansız başlangıcı tamamlayabilirse. Cobb ve takımındaki profesyonellerin bu seferki görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir.'

ÜÇ KADIN

Rodrigo Garcia'nın yönettiği ve Naomi Watts, Samuel L. Jackson, Kerry Washington ile Annette Bening'in oynadığı 'Anneler ve Kızları/Mother and Child', üç kadının kesişen hayatlarını konu ediniyor.

İstanbul Film Festivali'nde kapanış filmi olarak yer alan filmin konusu şöyle:

'Üç kadının farklı gelişen hikayeleri ve annelik durumu üzerinde duruluyor. Ellili yaşlarındaki Karen, otuz beş yıl önce evlatlık verdiği kızı Elizabeth ve bir çocuk evlat edinmek isteyen yirmi yaşındaki Lucy. Bugüne geldiğimizde üçü de hayatlarının kontrolünü ele almaya çalışan üç ayrı kadındır.'

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bu Hafta 3 Yeni Film Gösterime Girecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement