Çalışkan, Gençlere Seslendi; "Geleceğe Yönelik Hedefleriniz Olsun" - Son Dakika
Güncel

Çalışkan, Gençlere Seslendi; "Geleceğe Yönelik Hedefleriniz Olsun"

Çalışkan, Gençlere Seslendi; "Geleceğe Yönelik Hedefleriniz Olsun"

Milli Gazete Yazarı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Anadolu Gençlik Derneği'nin İskenderun'daki "Yaz Kampı" etkinlikleri çerçevesinde öğrencilerle bir araya geldi.

17.08.2017 10:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Anadolu Gençlik Derneği'nin yaz kampında eğitim gören öğrencilere "Hedeflerimiz" konulu bir konuşma yapan Dr. Necmettin Çalışkan çocuklarla karşılıklı muhabbet etti.

Öğrencilere ilerde ne olacaklarını soran Çalışkan, aldığı cevap sonrasında hangi mesleği yaparsak yapalım mesleğimizin en iyisi olalım" dedi.

AİLE BAĞLARINI KORUMALI

Çalışkan konuşmasının devamında hedeflerimizden bahsederken şunları söyledi;

Büyük hedefleriniz olsun. Rüzgârlı bir okyanusta hedefsiz gemi ne işe yarar? Bir işe yaramaz. Hedeflerimizde başarıyla ulaşmak için çok çalışmakla beraber aile bağlarını korumalı, sorumluluk sahibi olunmalı ve manevi yönden Allah ile bağını kesmemeli, namazlarını kılmalı, ibadetleri, dualarını aksatmamalıdır.

Çalışkan, Geleceğe dair planları içerisinde bir genç, derslerinde başarılı olmalı ve ideali olmalıdır. mutlaka en az bir üniversite diploması olmalıdır. Erken yaşta İngilizceyi Arapçayı öğrenmeli yoksa yabancı dil ileriki yaşlarda da öğrenilmesi çok zorlaşıyor.

YEDİKLERİMİZ HELAL Mİ HARAM MI?

Bir insanın gençliğinde bilgi yapısı ve karakter yapısı oluşur diyen Çalışkan, "Karakter yapısı insandan silinmez, yirmisinde neyse yetmişinde de odur. Gençliğinde bir adam ideolojik yapısı neyse hayat boyu öyle devam eder. Onun için gençliğimizde yaptıklarımız çok önemlidir. Takıldığımız yerlere, harcamalarımıza, yediklerimiz helal mi haram mı? Bunlara çok dikkat edeceğiz.

OYUNLARIN ESİRİ OLMAYACAĞIZ

Teknolojik aletlere karşı duyarlılığımıza da dikkat etmemiz gerektiğini belirten Çalışkan, Tamamen de bilgisayardan akıllı telefonlardan uzak durun demiyorum. Ama nasıl kullanmamız gerektiğine, internette girdiğimiz sitelere dikkat edeceğiz. Oyunların esiri olmayacağız. Her konuda aşırıya kaçmayacağız gevşeklikte göstermeyeceğiz. Kur'an-ı Kerimde Allah bize vasat ümmet olmamızı emrediyor. Onun için de aşırılıklardan uzak durmak hedeflerimiz arasında olacak" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çalışkan, Gençlere Seslendi; 'Geleceğe Yönelik Hedefleriniz Olsun' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Özel çocuk Efe Cuma, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından polis oldu
  16:51 Özel çocuk Efe Cuma, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından polis oldu

  Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, polis olmayı hayal eden özel çocuk Efe Cuma için anlamlı bir etkinlik düzenledi. Efe Cuma, polis üniforması giydirilerek polis aracı içerisinde gezdirildi ve polis araçlarını inceleme ve siren çalma şansı buldu. Bu etkinlik, toplumda özel ihtiyaçlı bireylerin sosyal hayata katılımının önemine dikkat çekti.

 • Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüştü
  16:49 Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüştü

  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Beijing'de Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile bir araya geldi.

 • Artvin'de yiyecek arayan ayılar kayak tesisinde zarar verdi
  16:49 Artvin'de yiyecek arayan ayılar kayak tesisinde zarar verdi

  Artvin'de yiyecek arayan ayılar, kayak tesisindeki yapıların kapı ve pencerelerini kırarak eşyalara zarar verdi. Ayılar, 7 yapının kapı ve pencerelerini kırarken, ahşap ve prefabrik yapılarda yiyecek arayışı sırasında eşyalara da zarar verdi. Hasar tespitinin ardından tadilat çalışmalarına başlandı.

 • Kars'ta düzenlenen bilgi yarışmasında kazananlara kitap hediye edildi
  16:48 Kars'ta düzenlenen bilgi yarışmasında kazananlara kitap hediye edildi

  Kars'ta Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen bilgi yarışmasında kazananlara kitap hediye edildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin, doğru cevaplayan katılımcılara kitap hediye etti. Yarışmanın amacı Kars'ın tarihi, kültürel, doğal ve diğer zenginliklerine dikkat çekmekti.

 • DEM Parti Milletvekili Perihan Koca, Vigo işçileriyle dayanışma içinde
  16:47 DEM Parti Milletvekili Perihan Koca, Vigo işçileriyle dayanışma içinde

  DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, ücretleri kesildiği için eylem yapan Vigo işçileriyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Vigo direnişçilerinin onurlu mücadelesinde yanlarında olduklarını ifade etti. Vigo işçileri, ekmek, onur, haysiyet ve hakları için konvoylarla sokaklarda mücadele ediyorlar. İşçiler, bayram harçlığı bile veremediklerini belirtti.

 • İzmit'te bir binanın bahçesinde yangın çıktı, bina tahliye edildi
  16:47 İzmit'te bir binanın bahçesinde yangın çıktı, bina tahliye edildi

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bulunan 8 katlı bir binanın bahçesinde bulunan atıkların alev alması sonucu yangın çıktı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, binayı tahliye etti ve yangına müdahale etti. Yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Anadolu Üniversitesi Badminton Takımı Süper Lige yükseldi
  16:46 Anadolu Üniversitesi Badminton Takımı Süper Lige yükseldi

  Eskişehir temsilcisi Anadolu Üniversitesi, Badminton Bölgesel Ligi'nde mücadele vererek Süper Lige yükselmeye hak kazandı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ligde ikinci olan Anadolu Üniversitesi, gümüş madalya kazandı. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi sporcusu Kerem Çınar, ferdi kategoride Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya elde etti.

 • Hazine ve Maliye Bakanlığı: Ülke İş birliği Çerçevesi iddiaları asılsız
  16:43 Hazine ve Maliye Bakanlığı: Ülke İş birliği Çerçevesi iddiaları asılsız

  Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dünya Bankası ve Türkiye arasındaki beş yıllık iş birliğinin yol haritası niteliğindeki Ülke İş birliği Çerçevesi dokümanına ilişkin sosyal medyada dolaşan iddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğunu bildirdi. Dünya Bankası kaynakları proje amacının dışında kullanılmıyor ve kredilerin İstanbul sözleşmesi ve LGBT ile ilişkisi bulunmamaktadır.

 • Alanya'da çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü
  16:43 Alanya'da çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü

  Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan bir iş yerinde çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Yangın nedeniyle iş yerinde maddi hasar meydana geldi.

 • Erzurum'da ETÜ'nün ev sahipliğinde futsal grup birinciliği maçları başladı
  16:41 Erzurum'da ETÜ'nün ev sahipliğinde futsal grup birinciliği maçları başladı

  Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ev sahipliğinde düzenlenen futsal grup birinciliği maçlarına 6 üniversiteden 9 takım katılıyor. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda, Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi takımları grup birinciliği için mücadele edecek.


Advertisement