Suriye'yi Ziyaret Eden Dsö Genel Direktörü Beraberinde 35 Ton Yardım Götürdü - Son Dakika
Güncel

Suriye'yi Ziyaret Eden Dsö Genel Direktörü Beraberinde 35 Ton Yardım Götürdü

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Cumartesi günü depremin vurduğu Suriye'nin kuzeyindeki Halep kentini ziyaret ederek, önümüzdeki günlerde Suriye'ye daha fazla acil yardım ulaşacağına dair umut verdi.

12.02.2023 15:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Cumartesi günü depremin vurduğu Suriye'nin kuzeyindeki Halep kentini ziyaret ederek, önümüzdeki günlerde Suriye'ye daha fazla acil yardım ulaşacağına dair umut verdi.

Dünya Sağlık Örgütü, Ghebreyesus'un ziyareti sırasında Halep'e 35 ton yardım malzemesi teslim etti. Ghebreyesus, hastaneye kaldırılan bazı depremzedeleri, evsiz kalan kişilerin kaldığı geçici barınma yerlerini ve hasarlı bölgeleri ziyaret etti.

Pazartesi günkü deprem, Suriye'de hükümetin ve muhalefetin kontrolündeki bölgelerde 5.000'den fazla kişinin ölümüne neden oldu.

SES (İngilizce): TEDROS ADHANOM GHEBREYESUS, DSÖ Genel Direktörü:

"Acil durum hizmetlerini desteklemeye ve acil durum malzemeleri sağlamaya devam edeceğiz. Bugün bizimle birlikte bir adet sevkiyat ulaştı. Ancak yarın ve daha sonra daha fazlasını göndereceğiz."

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Suriye'de 5,3 milyon kişinin deprem nedeniyle evsiz kaldığını tahmin ediyor.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Halep'ten bildiriyor. (XHTV)

Suriye\'yi Ziyaret Eden Dsö Genel Direktörü Beraberinde 35 Ton Yardım Götürdü
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Suriye'yi Ziyaret Eden Dsö Genel Direktörü Beraberinde 35 Ton Yardım Götürdü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Çanakkale Valiliği, Orman Yangınları İçin Risk Uyarısı Yaptı
    00:47 Çanakkale Valiliği, Orman Yangınları İçin Risk Uyarısı Yaptı

    Çanakkale Valiliği, beklenen sıcak hava ve kuvvetli rüzgar nedeniyle orman yangınları açısından risk oluşabileceğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Valilik, orman yangınlarının çoğunun beşeri hatalardan kaynaklandığını ve ateşin kesinlikle uzak durulması gerektiğini vurguladı. Vatandaşlar, herhangi bir orman yangını fark ederlerse 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunmaları gerektiği konusunda uyarıldı.

  • Gürcistan parlamentosunda yumruklu kavga
    00:41 Gürcistan parlamentosunda yumruklu kavga

    Gürcistan parlamentosunda Hukuk Komitesi'nde yapılan 'Yabancı Etkinin Şeffaflığı' yasa tasarısının müzakeresi sırasında muhalefet partisi milletvekili Aleko Elisaşvili, yasayı savunan Gürcü Hayali Partisi'nin lideri Mamuka Mdinaradze'ye yumrukla saldırdı. Olayın ardından iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında kavga çıktı. Yasa tasarısına karşı çıkan sivil toplum kuruluşları da parlamento önünde miting düzenleyeceklerini açıkladı.


Advertisement