Duvarlara 'Laik Türkiye' Yazan CHP'li Gençler İfadeye Çağrıldı - Son Dakika
Güncel

Duvarlara 'Laik Türkiye' Yazan CHP'li Gençler İfadeye Çağrıldı

Duvarlara \'Laik Türkiye\' Yazan CHP\'li Gençler İfadeye Çağrıldı

Tokat'ta chp Gençlik Kolları üyesi gençler TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ile ilgili sözlerine tepki amacıyla mahalle duvarları ve otobüs duraklarına sprey boya ile 'Laik Türkiye' yazdı.

28.04.2016 14:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tokat'ta chp Gençlik Kolları üyesi gençler TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ile ilgili sözlerine tepki amacıyla mahalle duvarları ve otobüs duraklarına sprey boya ile 'Laik Türkiye' yazdı. Polis, şikayet üzerine partili gençlerin ifadelerini aldı.

Tokat'ta CHP Gençlik kolları üyesi bir grup önceki akşam, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ile ilgili söylediği "Laiklik yeni anayasada olmamalı" sözlerine tepki amacıyla Yeşilmak Mahallesi'nde bulunan bir lisenin duvarına ile otobüs duraklarına sprey boyayla 'Laik Türkiye' yazdı. Bazı kişilerin şikayeti üzerine CHP Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ali Kocaoğlu, yönetim kurulu üyeleri Bülent Çakır, Umutcan Mutlu Karşıyaka Polis Amirliği'ne çağrıldı. Burada 'kamu malına zarar vermek'ten dolayı ifade veren CHP'li gençler ardından serbest bırakıldı. Başkan Kocaoğlu, "Korku yok, sinmek yok, yılmak yok. Laiklik Türkiye'dir" dedi.

- Tokat

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Duvarlara 'Laik Türkiye' Yazan CHP'li Gençler İfadeye Çağrıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement