Edebiyatımızın usta kalemi Haldun Taner'den hikâyeler - Son Dakika
Güncel

Edebiyatımızın usta kalemi Haldun Taner'den hikâyeler

Tiyatromuzun duayen oyuncuları Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Bülent Emin Yarar, Haldun Taner'in Bayanlar 00, Konçinalar, İznikli Leylek ve Sancho'nun Sabah Yürüyüşü isimli hikâyelerini seslendirecek

22.02.2017 15:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen kalemlerinden Haldun Taner'in en sevilen hikâyeleri İş Sanat sahnesinde edebiyatseverlere sunulacak.

Atilla Birkiye'nin düzenlediği, Mehmet Birkiye'nin sahneye uyguladığı İnsan Sadece Bir Araç isimli dinletide usta tiyatrocular Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek, Haldun Taner'in"Bayanlar 00", "Konçinalar", "İznikli Leylek" ve "Sancho'nun Sabah Yürüyüşü" hikâyelerini seslendirecek. Bir radyo kayıt stüdyosu mizanseninde gerçekleşecek dinletiye Serdar Yalçın'ın piyanosu eşlik edecek. Hikâyelerinin yanı sıra tiyatro metinleri, denemeleri ve köşe yazılarıyla da günümüze ulaşan usta yazarın gözlem gücünü ve ironik dilini bir kez daha fark edeceğiniz dinleti, 13 Mart 2017 Pazartesi akşamı İş Sanat'ta…

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Edebiyatımızın usta kalemi Haldun Taner'den hikâyeler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Samsun'un Vezirköprü ilçesinde tek kadın muhtar mazbatasını aldı
  09:33 Samsun'un Vezirköprü ilçesinde tek kadın muhtar mazbatasını aldı

  Vezirköprü'nün Özesentepe Mahallesi Muhtarı Şerife Ak, seçimlerde tek kadın muhtar olarak seçildi ve mazbatasını ilçe kaymakamından aldı. Kaymakam, kadınların demokrasinin gelişmesi açısından önemli olduğunu belirterek Şerife Ak'ı kutladı. Şerife Ak ise mahallesine hizmet etmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

 • Bursa'da polisten kaçan şüpheliyi yakalayan esnaf ödüllendirildi
  09:33 Bursa'da polisten kaçan şüpheliyi yakalayan esnaf ödüllendirildi

  Bursa İl Emniyet Müdürü Dr. Sabit Akın Zaimoğlu, polisten kaçan şüpheliyi yakalayan esnaf İshak Kukaroğlu'nu makamında ağırlayarak tebrik etti. Kukaroğlu, cesareti sayesinde hediye ile ödüllendirildi.

 • Aydın İmam Hatip Lisesi, depreme dayanıksız olduğu için yıkılmaya başlandı
  09:32 Aydın İmam Hatip Lisesi, depreme dayanıksız olduğu için yıkılmaya başlandı

  Aydın İmam Hatip Lisesi, 1965 yılında yapımına başlanıp 1967 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Binlerce öğrencinin yetiştiği okul, depreme dayanıksız olduğu için yıkılmaya başlanmıştır. Okul, yeni binasında eğitim öğretim hizmetine devam etmektedir.

 • Gümüşhane'nin tarihi mahallesinde bahar güzelliği
  09:30 Gümüşhane'nin tarihi mahallesinde bahar güzelliği

  Gümüşhane'nin tarihi Süleymaniye Mahallesi, bahar mevsimiyle birlikte renk cümbüşüne dönüşüyor. Ağaçlar ve çiçeklerle süslenen mahalle, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Süleymaniye Mahallesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir bölge olup, Türk, Ermeni ve Rum kültürlerinin izlerini barındırmaktadır. Mahallede bulunan tarihi yapılar ve camisiz minareler de göz kamaştırıcıdır. Gümüşhane'nin tarihi mahallesi, turizm potansiyeliyle de dikkat çekmektedir.

 • Koçarlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Çiftçileri Traktör Kazaları Konusunda Uyardı
  09:30 Koçarlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Çiftçileri Traktör Kazaları Konusunda Uyardı

  Koçarlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, toprak işleme mevsiminin başlamasıyla birlikte çiftçileri traktör kazaları konusunda uyardı. Yapılan açıklamada, traktör kazalarında ve can kaybı haberlerinde artış yaşandığına dikkat çekildi. Çiftçilere koruma çerçevesi adı ile bilinen rops demiri kullanmaları ve traktörlerini düzenli olarak kontrol etmeleri tavsiye edildi.

 • Gölbaşı, göç eden flamingolara ev sahipliği yapıyor
  09:30 Gölbaşı, göç eden flamingolara ev sahipliği yapıyor

  Ankara'nın doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ilçesi Gölbaşı, göç eden flamingolara ev sahipliği yapıyor. Gölbaşı doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlarken, yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da göç eden flamingoların uğrak noktası Gölbaşı oldu. Flamingoları görmek isteyen doğa ve fotoğraf tutkunları çayırlık alanlara gelerek, bol bol fotoğraf çekti. Gölbaşı'ndaki göletleri yaşam alanı olarak kullanan flamingolara herhangi bir zarar gelmemesi için belediye ekipleri ve ilçe tarım müdürlüğü gerekli önlemleri aldı.

 • Osmaniye'de Kadın Girişimcilerin Rendeyle Başlayan Hikayesi
  09:29 Osmaniye'de Kadın Girişimcilerin Rendeyle Başlayan Hikayesi

  Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde kooperatif aracılığıyla bir araya gelen kadın girişimciler, 25 liraya aldıkları rendeyle başladıkları işlerini 1 buçuk milyonluk sermayeye dönüştürdüler. Kooperatif çatısı altında ürettikleri Osmaniye yer fıstığı helvası ve yöresel ürünlerini yurt içi ve yurt dışında satan kadınlar, aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. Devletin destekleriyle büyüyen kooperatif, Osmaniye'nin güçlü kadınlarını temsil ediyor.

 • Didim'de vatandaşlara KADES hakkında bilgilendirme yapıldı
  09:28 Didim'de vatandaşlara KADES hakkında bilgilendirme yapıldı

  Didim İlçe Jandarma Komutanlığı personeli, Aydın'ın Didim ilçesine bağlı Akbük Mahallesi'nde kurulan semt pazarında alışverişe gelen vatandaşlara KADES ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hakkında bilgilendirme yaptı. Vatandaşlar jandarma personellerine teşekkür etti.

 • Uyuşturucu Satıcılarının Ev ve İş Yerleri Didik Didik Arandı
  09:26 Uyuşturucu Satıcılarının Ev ve İş Yerleri Didik Didik Arandı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde uyuşturucu imal ve ticareti suçunu işlediği tespit edilen 6 şüpheli eş zamanlı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda 10 kilo 764 gram esrar, 39 gram sentetik uyuşturucu, 2 bin 870 uyuşturucu hap, 100 fişek, bir tüfek ve uyuşturucudan elde edildiği değerlendirilen 250 bin lira ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Artvin'de çöp sahasında yangın
  09:26 Artvin'de çöp sahasında yangın

  Artvin'de çöp döküm ve depolama sahasında gece yangın çıktı. Yangının metan gazı patlaması sonucu meydana geldiği ifade edildi.


Advertisement