Elmadağ - Babasının Alyansını Parmağında Taşıyacak - Son Dakika
Güncel

Elmadağ - Babasının Alyansını Parmağında Taşıyacak

Elmadağ - Babasının Alyansını Parmağında Taşıyacak

Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Küçük Oğlu Mehmet Nişanlandı

25.04.2010 14:50

MERHUM VALİ RECEP YAZICIOĞLU'NUN KÜÇÜK OĞLU MEHMET NİŞANLANDI

DENİZLİ Valisi iken Ankara'nın Polatlı yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden merhum Recep Yazıoğlu'nun üç çocuğundan en küçüğü olan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Kavaklıdere Tenis Kulübü Sosyal Tesisleri'nde tüzenlenen törenle nişanlandı. Atılım Üniversitesi öğrencisi Elif Berrak Gökalp ile evliliğe ilk adımı atan

genç iş adamı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun nişan yüzüklerini amcası eski devlet bakanlarından Ankara Milletvekili Mustafa Sait Yazıcıoğlu taktı.

Milletvekili Yazıcıoğlu, genç çiftlerin nişan yüzüklerini takarken kardeşi merhum Recep Yazıoğlu'nun devlet adamlığından söz ederken, damadın annesi olan Meryem Yazıcıoğlu ve kız kardeşleri Necla Yavi, Rüveyda Durmaz ile davetliler göz yaşlarını tutamadılar. Nişanda Mehmet Kemal Yazığcıoğlu babası Recep Yazıcıoğlu'nun 30 yıl parmağında taşıdığı nişan yüzüğünü bundan sonra kendisinin parmağında taşıyacağını söyledi. Nişana çok sayıda siyasi, bürokrat ve çok sayıda yakınları katıldı.

Atılım Üniversitesi öğrencisi Elif Berrak Gökalp ile işadamı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Kavaklıdere Tenis Kulübü Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen nişan töreniyle evliliğe ilk adımı atmış oldular. Çok sayıda davetlinin katıldığı törende bir konuşma yapan Yazıcıoğlu,"Gençler tanışıp, görüşmüşler ve bu olayı mutluluğa çevirmeye karar vermişler. Evlilikleri sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam edeceğine inanıyorum. Vali olarak bilinen abimin ruhu şad olsun" dedi.

BABAMIN 30 YIL PARMAĞINDA TAŞIDIĞI YÜZÜĞÜ BUNDAN SONRA TAŞIYACAĞIM

Ankara'da iş adamı olarak hayata atılan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, merhum babası Recep Yazııoğlu'nun parmağında taşıdığı nişan yüzüğünü titizlikle sakladığını belirterek,"Babamın parmağında 30 yıl taşıdığı yüzüğü bundan sonra ben taşıyacağım. Bu yüzük bana manevi güç ve huzur sağlıyor. Nişanlanmamla bu yüzüğü severek ve yaşamım boyunca takarak babamı her an anmış olacağım" dedi.

Recep Yazıcıoğlu, Erzincan valisi olduğu dönemde yaşanan Erzincan depreminin adından sıkca gündeme gelirken, Tokat Valiliği sonrasında bir süre merkeze alınırken, daha sonra Denizili Valisiyken 3 Eylül 2003 yılında Ankara'nın Polatlı ilçesi yakınlarında geçirdiği tarfik kazasında hayatını kaybetmişti. Hayatı, 'Köprü' isimli dizi olarak çekilen merhum Yazıcıoğlu'nun filmi bir televizyon ekranlarında uzun süre gösterilerek akıllara kazınmıştı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Elmadağ - Babasının Alyansını Parmağında Taşıyacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement