En Çok Çocukla Koşma? Dünya Rekoru İstanbul?da Kırıldı! - Son Dakika
Güncel

En Çok Çocukla Koşma? Dünya Rekoru İstanbul?da Kırıldı!

En Çok Çocukla Koşma? Dünya Rekoru İstanbul?da Kırıldı!

Yüzlerce çocuk anneleriyle birlikte 'Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı' için Dünya Rekoru kırdı İlköğretim çağındaki milyonlarca çocuğun Türkiye'nin en hızlısı olmak için yarışacağı 'Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı' il finalleri heyecanından önce, Beşiktaş Çilekli Spor Tesis'lerinde 350 çocuk anneleriyle birlikte koşu pistine çıkarak koştu.

27.04.2015 15:55

Yüzlerce çocuk anneleriyle birlikte 'Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı' için Dünya Rekoru kırdı

İlköğretim çağındaki milyonlarca çocuğun Türkiye'nin en hızlısı olmak için yarışacağı 'Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı' il finalleri heyecanından önce, Beşiktaş Çilekli Spor Tesis'lerinde 350 çocuk anneleriyle birlikte koşu pistine çıkarak koştu. Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı etkinliğinin marka elçisi olan Berna Laçin'in de kızı Ada ile birlikte katıldığı koşu ile Türkiye ilginç bir Dünya Rekoru'nun sahibi oldu. 'En Çok Çocukla Koşma' kategorisinde dünya rekoruna imza atan çocuklar ve anneleri, ödüllerini Dünya Çocuk Rekorları yetkililerinden aldılar.

Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği olan 'Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı' yarışması kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte 350 çocuğun anneleriyle birlikte katıldığı koşudan Dünya Rekoru çıktı. Projenin marka elçisi Berna Laçin'in de kızı Ada ile birlikte hazır bulunduğu koşunun sonucunda çocuklar ve anneleri 'En çok çocukla koşma' dünya rekorunun sahibi oldu.

Çocukların ünlü Triatlon Milli Sporcusu Bahar Saygılı önderliğinde ısınma hareketleriyle hazırlandığı rekor denemesine, etkinliğin Rekor Tescil ve Hakem Heyeti'ni de oluşturan İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç ve Rekor Tescil Heyeti Başkanı Orhan Kural da katıldı.

Rekor denemesi Prof. Dr. Orhan Kural Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince Tescil Edildi. Anneler ve çocuklarının renkli görüntülere imza attığı etkinlik, çocuklar için hazırlanan eğlenceli aktivitelerle son buldu.

'Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı'

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün inisiyatifi, Türkiye Atletizm Federasyonu'nun desteği, ORG Sports'un organizasyonu ve Cheetos sponsorluğunda düzenlenen, Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği 'Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı' ile ilköğretim çağındaki milyonlarca çocuk önce 11 ilde düzenlenecek il finalleri, ardından da İstanbul'da düzenlenecek büyük final için yarışacak. Elemeleri geçen bin 200 sporcunun katılımıyla 11 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali'nde ise kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar 'Türkiye'nin En Hızlısı' unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuşacaklar. Detaylı bilgi için: www.cheetosturkiyeninenhizlisi.com

Dünya Çocuk Rekorları: Çocukların birbiriyle yarışmadığı; bilim, kültür, sanat, spor, beslenme alanlarında sadece sayıya dayalı ve aynı anda yapılan rekor denemelerinden oluşan rekor denemeleridir.

(Tür: İstanbul)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel En Çok Çocukla Koşma? Dünya Rekoru İstanbul?da Kırıldı! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement