Amerikan vatandaşı eşinin ülkesine götürdüğü ve 6 yıldır göremediği oğlu için yürüyerek Türkiye'yi dolaşıyor - Son Dakika
Güncel

Amerikan vatandaşı eşinin ülkesine götürdüğü ve 6 yıldır göremediği oğlu için yürüyerek Türkiye'yi dolaşıyor

Amerikan vatandaşı eşinin ülkesine götürdüğü ve 6 yıldır göremediği oğlu için yürüyerek Türkiye'yi dolaşıyorANTALYA Amerikan vatandaşı eşinin ülkesine gidip 6 yıldır oğlunu göstermediğini söyleyen Yaşar Çalışkan (43), yaşadığı mağduriyete dikkat çekmek için üzerinde oğlunun fotoğrafının...

28.03.2022 10:47  Güncelleme: 11:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Amerikan vatandaşı eşinin ülkesine götürdüğü ve 6 yıldır göremediği oğlu için yürüyerek Türkiye'yi dolaşıyor

ANTALYA Amerikan vatandaşı eşinin ülkesine gidip 6 yıldır oğlunu göstermediğini söyleyen Yaşar Çalışkan (43), yaşadığı mağduriyete dikkat çekmek için üzerinde oğlunun fotoğrafının bulunduğu tişörtle yürüyerek Türkiye'yi dolaşıyor. Yaklaşık 40 gün önce Sakarya'dan yürümeye başlayan Çalışkan, Karadeniz ve doğu illerinden sonra Akdeniz'e inip Antalya'ya geldi. Şuana kadar bin 700 kilometre yürüdüğünü söyleyen Çalışkan, "Oğlum için 50 bin kilometre yine yürürüm. Onu çok özledim" dedi.

İstanbul'da yaşayan Yalçın Çalışkan (43), 6 yıl önce Amerikan vatandaşı eşiyle aile içi bazı sıkıntılar yaşadı. Ardından iddiaya göre eşi, Amerika'da yaşayan babasının rahatsızlandığını söyleyip oğluyla beraber Amerika'ya gitti. Bir daha geri dönmeyen eşi ve oğlunu 6 yıldır göremeyen Çalışkan ise, bu süre içerisinde internet üzerinden en son oğlunu 6 ay önce gördü.

40 gün önce yürümeye başladı

Yaşadığı mağduriyete dikkat çekmek için üzerinde oğlunun fotoğrafının bulunduğu tişörtle 40 gün önce Sakarya'dan yürüyerek yola koyulan Çalışkan, sırasıyla Karadeniz ve doğudaki şehirleri dolaştı, ardından Akdeniz'e inip 40. Günde Antalya'ya ulaştı.

Şuana kadar bin 700 kilometre yürüdü

Yaklaşık bin 700 kilometre yol kat eden Çalışkan, Akdeniz'den sonra ege bölgesinden İstanbul Mecidiyeköy'e gelerek yürüyüşünü sonlandıracak.

"6 sene geçti"

Eşinin kendisini devamlı oyaladığını ileri süren Çalışkan, "Çocuğumun dedesi hastaydı. Annesi çocuğumla beraber alıp götürdü. Bir daha dönmedi. Döneceğini hep söylüyordu ama inanmadım. Buradan defalarca yanına almasını istedim. 'Tamam' deyip oyaladı. 6 sene geçti ve en son 6 ay önce oğlumu internetten gördüm" dedi.

"Oğlum için 50 bin kilometre yürürüm"

Yürüyüşü sırasında Erzurum'da sıkıntı yaşadığını ifade eden Çalışkan, "Tipiye yakalandım. Orada kamyon şoförü beni görmeseydi yaşamıyor olabilirdim. Ardından Akdeniz'e geldim. Şuan Antalya'dayım. 40 gün oldu. Buradan yoluma devam edip İstanbul Mecidiyeköy'de yürüyüşümü bitireceğim. Şuan bin 700 kilometre yürüdüm. Oğlum için 50 bin kilometre yürürüm. Yeter ki oğluma kavuşayım. Gerçekten çok özledim. Onun için yapamayacağım hiçbir şey yok" diye konuştu.

Çalışkan, ABD ya da Türkiye'ye oğlu için herhangi bir başvurusu olmadığını da sözlerine ekleyip, yürüyüş bitirince Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurmayı düşündüğünü söyledi.

Amerikan vatandaşı eşinin ülkesine götürdüğü ve 6 yıldır göremediği oğlu için yürüyerek Türkiye\'yi dolaşıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Amerikan vatandaşı eşinin ülkesine götürdüğü ve 6 yıldır göremediği oğlu için yürüyerek Türkiye'yi dolaşıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çember-17 Operasyonlarında 2 bin 756 Firari Yakalandı
  08:17 Çember-17 Operasyonlarında 2 bin 756 Firari Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde 4 gün süren 'Aranan Şahıslara Yönelik' düzenlenen 'Çember-17' operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin 756 firarinin yakalandığını açıkladı. Yakalanan şahıslar arasında hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, adam öldürme, cinsel suçlar, narkotik suçları, terör ve kaçakçılık gibi suçlardan arananlar bulunuyor. Operasyonlarda görev alan güvenlik güçleri tebrik edildi.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi
  08:10 Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi yaralandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarılan 2 kişi daha teleferikten indirildi. Halen 3 yetişkin ve 4 çocuk tahliye edilmeyi bekliyor.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı
  07:57 Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'daki teleferik kazasının ardından asılı kalan kabinlerden 98 kişinin kurtarıldığını bildirdi. Kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirten Yerlikaya, 7 helikopter, 543 personel, 108 araç ve 4 ambulans ile bir drone'un kurtarma çalışmalarına katıldığını ifade etti.

 • Tünektepe Teleferik Kazasında 96 Kişi Tahliye Edildi
  07:54 Tünektepe Teleferik Kazasında 96 Kişi Tahliye Edildi

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Kazanın yaşandığı bölgede mahsur kalan 2 kişi daha Sahil Güvenlik Komutanlığı hava sahasına indirildi. Şu ana kadar 15 kabinde bulunan 96 kişi tahliye edildi.

 • Bakan Yerlikaya: Asılı kalan 15 kabindeki 98 kişi tahliye edildi
  07:41 Bakan Yerlikaya: Asılı kalan 15 kabindeki 98 kişi tahliye edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'da teleferikte mahsur kalan vatandaşlar için kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve asılı kalan 15 kabindeki 98 kişinin tahliye edildiğini açıkladı. Bölgede 543 personelin çalışmalara devam ettiğini belirten Bakan Yerlikaya, kurtarma çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğünü ve gelişmelerin kamuoyuna bildirileceğini ifade etti.

 • Antalya'da teleferik kazası! Mahsur kalan 98 kişi kurtarıldı, 9 kabindeki tahliye çalışması sürüyor
  07:20 Antalya'da teleferik kazası! Mahsur kalan 98 kişi kurtarıldı, 9 kabindeki tahliye çalışması sürüyor

  Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde devrilen teleferik direğine çarpan kabinin parçalanması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 7 kişi olay anında, 3 kişi de tahliye sırasında yaralandı. Kazada mahsur kalan 15 kabindeki 98 kişi kurtarılırken, havada asılı şekilde bulunan 9 kabindeki tahliye çalışmaları devam ediyor.


Advertisement