Gelecek Turizmde" Sürdürülebilir Turizm Projelerini Destekliyor - Son Dakika
Güncel

Gelecek Turizmde" Sürdürülebilir Turizm Projelerini Destekliyor

Gelecek Turizmde" Sürdürülebilir Turizm Projelerini Destekliyor

Anadolu Efes'in, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) işbirliğiyle yürüttüğü "Gelecek Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu" ile sürdürebilir turizm projelerini destekliyor.

27.02.2015 17:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Anadolu Efes'in, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) işbirliğiyle yürüttüğü "Gelecek Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu" ile sürdürebilir turizm projelerini destekliyor.

Stevie Awards'ta 2104 yılında "Avrupa'nın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi" ödülüne hak kazanan Gelecek Turizmde Projesi; Türkiye'nin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak, bu alandaki istihdamı artırmak ve sürdürülebilir turizm projeleri üzerinden yerel kalkınmaya destek olmak amacıyla 2007 yılından bu yana yürütülüyor.

Anadolu Efes, 2007 yılından bu yana Gelecek Turizmde Projesiyle, sürdürülebilir turizm modelleri yaratarak yerel kalkınmaya destek oluyor. Bu proje kapsamında hayata geçirilen dunyalarsenin.com blogunda ise; tarihçi, seyahat yazarı, rehber Saffet Emre Tonguç'un öncülüğünde blog yazarları; işletmeci Altuğ Galip, seyahat yazarı Engin Kaban, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Uzmanı Önder Koca, Yemek Kitabı ve Gazete Yazarı/ Televizyon Programcısı Refika Birgül, blogger Birgül Saatçi, akademisyen ve Styleboom blogunun editörü Burçin Akgün, Gelecek Turizmde ile desteklenen Bursa/Misi Köyü, Mardin, Seferihisar, Şanlıurfa, Malatya ve Safranbolu'yu gezerek izlenimlerini paylaşacak.

"Dünyalar Senin"in Gelecek Turizmde çatısı altında yeni seyahat rotalarını keşfetmeye yönelik bir platform olduğunu belirten Anadolu Efes Kurumsal İletişim Müdürü Simge Balaban, şunları söyledi:

"2007 yılında başlayan Gelecek Turizmde ile Doğu Anadolu Turizm Geliştirme (DATUR) Projesi'ni hayata geçirdik. 5 yıl süren desteğimiz sonucunda Uzundere Turizm Merkezi ilan edildi. Biz de kazandığımız bu bölgesel deneyimi, ulusal çapa taşımaya karar verdik. 2013 yılında proje ortaklarımız Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) işbirliğiyle Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu'nu hayata geçirdik ve iki yılda 440 başvuru aldık. Bu kapsamda her yıl 3 sürdürülebilir turizm projesine destek oluyoruz. Şu an desteklediğimiz 6 proje bölgemiz var."

Tarihçi, seyahat yazarı ve rehber Saffet Emre Tonguç da "Bu blog vesilesi ile Mardin'de, Bursa'da, İzmir'de, Şanlıurfa'da, Karabük'te ve Malatya'da yöre halkının fikirlerine duyduğumuz güvenle, desteklediğimiz fikir ve projelere şimdi blog takipçilerimizi de dahil etmek, karşılaştığımız güzellikleri, gittiğimiz yöreleri, dokunduğumuz tarihi, sürdürülebilir turizmi ve sorumlu turist olmayı anlatmak istiyoruz" dedi.

"Gelecek Turizmde" çatısı altında; Anadolu Efes, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle Doğu Anadolu Turizm Geliştirme Projesi (DATUR) ve Turizm Eğitimleri gerçekleştirildi ve 2012 yılı itibariyle yine aynı çatı altında Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu hayata geçirildi.

(PHOTO) - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gelecek Turizmde' Sürdürülebilir Turizm Projelerini Destekliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Kahverengi Kokarca Böceği İstilasına Dikkat Çekti
  15:42 CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Kahverengi Kokarca Böceği İstilasına Dikkat Çekti

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Karadeniz'de fındık ağaçlarını istila eden kahverengi kokarca böceğinin tarım ürünlerine zarar verdiğini belirterek, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın üreticilerin sesini duymadığını ifade etti. Adıgüzel, istilacı böcekleri Bakanlığın önüne bırakarak, sorunun çözümü için çağrıda bulundu.

 • Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen münazara yarışmasının finali yapıldı
  15:41 Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen münazara yarışmasının finali yapıldı

  Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Münazara Yarışması'nın finali Havza Belediye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. İlkokullar kategorisinde Merkez İlkokulu birinci, Karşıyaka Şehit Yüzbaşı Mahmut Top İlkokulu ikinci oldu. Ortaokullar alanında ise Havza İmam Hatip Ortaokulu birinci, Makbule Yusuf Ölçer Ortaokulu ikinciliği elde etti. Yarışmanın amacı öğrencilere kendilerini daha iyi ifade edebilme yeteneği kazandırmaktı.

 • Gümüşhane'de Zigana Tüneli'nde kaza: Bir kişi hayatını kaybetti
  15:39 Gümüşhane'de Zigana Tüneli'nde kaza: Bir kişi hayatını kaybetti

  Gümüşhane'de Zigana Tüneli'nde seyreden otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu duvara çarptı. Kazada hayatını kaybeden sürücünün cenazesi Gümüşhane Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı İslahiye'de incelemelerde bulundu
  15:39 Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı İslahiye'de incelemelerde bulundu

  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, İslahiye ilçesinde yapımı devam eden iş yerlerini incelemek üzere İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu ve Belediye Başkanı Kemal Vural ile birlikte Küçük Sanayi Sitesi'ne ziyarette bulundu. Daha sonra ise Yeşilyurt Mahallesi'ndeki Yeşil Endüstri Bölgesi ilan edilen Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

 • Adıyaman'da motosikletin çarptığı anne ve oğlu yaralandı
  15:38 Adıyaman'da motosikletin çarptığı anne ve oğlu yaralandı

  Adıyaman'da Yusuf K. idaresindeki motosiklet, yolun karşısına geçmeye çalışan Tülay T. ve oğlu Ramazan Efe T.'ye çarptı. Kazada anne ve oğlu yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Sağlık ekiplerince Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı ve durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • Edremit'te kovalamacada yakalanan gençlerden 8 gram esrar çıktı
  15:38 Edremit'te kovalamacada yakalanan gençlerden 8 gram esrar çıktı

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde Yunus ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayanların attığı peçetelerden 8 gram esrar çıktı. Amansız kovalamacanın ardından, motosikletli 2 genç yakalandı. Bora K. ve Serdar Y.'nin kaçmış olduğu alanın yapılan incelemesinde, 2 ayrı peçeteye sarılı halde tahmini toplam ağırlığı 3-5 gram olan Esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili şahıslar hakkında gerekli tahkikat başlatıldı.

 • Adıyaman'ın Besni ilçesinde otomobil şarampole yuvarlandı, 1 kişi yaralandı
  15:38 Adıyaman'ın Besni ilçesinde otomobil şarampole yuvarlandı, 1 kişi yaralandı

  Besni ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, bir otomobil şarampole yuvarlandı ve sürücü yaralandı. Yaralı, sağlık ekipleri tarafından müdahale edildikten sonra hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Şerifoğulları'nı Ziyaret Etti
  15:36 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Şerifoğulları'nı Ziyaret Etti

  Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nı ziyaret ederek, ikinci dönemde de birçok önemli projenin hayata geçirileceğini belirtti.

 • Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen kan bağış kampanyası büyük ilgi gördü
  15:35 Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen kan bağış kampanyası büyük ilgi gördü

  Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kızılay Adıyaman Kan Merkezi tarafından düzenlenen kan bağış kampanyasına vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi. Bir gün sürecek olan etkinlikte 150 ünite kan toplanması hedeflenirken, kan bağışının insan sağlığına iyi geldiği ve hayat kurtardığı vurgulandı. Kan bağışında bulunan vatandaşlar ise mutluluklarını dile getirdi.


Advertisement