Hırsızlar Yargıtay'ı Perişan Etti - Son Dakika
Güncel

Hırsızlar Yargıtay'ı Perişan Etti

Hırsızlar Yargıtay\'ı Perişan Etti

Hırsızlık Davalarına Bakmakla Görevli Yargıtay 6. Ceza Dairesi, Hırsızların Hışmına Uğradı. Toplam 7 Üyeden, Başkan Dahil 4'ünün Dairesi Soyuldu.Bir Üyenin Evine Tam 3 Kez Hırsız Girmesi Sıkıntı Oldu.

05.10.2007 01:30

Hırsızlık davalarına bakmakla görevli Yargıtay 6. Ceza Dairesi, hırsızların hışmına uğradı. Toplam 7 üyeden, başkan dahil 4’ünün dairesi soyuldu. Bir üyenin evine tam 3 kez hırsız girdi. Bir kadın üye hırsız korkusundan soyulan yazlığını sattı. Daire Başkanı Aydın, "Hırsız korkusu ile yaşıyorum. Eşim hava karardıktan sonra dışarda kalmamı istemiyor" dedi.

YARGITAY’ın, hırsızlık davalarına bakmakla görevli 6. Ceza Dairesi de hırsızlardan yana dertli. Dairenin toplam yedi üyesinden, başkan ve üç üyenin evleri soyuldu.

Erkek üyelerden birinin evi tam üç kez soyulurken, bir kadın üye de soyulan yazlığını "hırsız korkusu" yüzünden sattı.

Rahatsız olduğu için isminin kullanılmasını istemeyen bir kadın üye, "Hırsız eve girmiş ve içeride kalmış. Artık içime sinmediği ve hırsızlıktan korktuğum için yazlığımı sattım" dedi. Diğer bir erkek üye ise evine gelen ve tanıdığı bir misafiri tarafından soyulduğunu anlattı.

6. Ceza Dairesi Başkanı Mustafa Aydın Hürriyet’e, şunları söyledi:

"Toplumda kiminle konuşuyorsam, evine hırsız girmiş. Benim de evim soyuldu. İçişleri Bakanı hırsızlık rakamlarının düştüğünü söylüyor. Ama ben gelen davayı bilirim. Benim yakın çevremde, soyulmayan kalmadı, üyelerim de soyuldu. Ben de hırsız korkusu ile yaşıyorum. Eşim hava karardıktan sonra dışarıda kalmamı istemiyor. O da korkuyor. Hırsızlar da değişti. Artık sadece evi soymuyorlar. Cana ve ırza kast ediyorlar."

ZAMAN AŞIMI Davaların çokluğundan da yakınan Aydın, "Şunu çok açık söylüyorum. En az 60-70 bin işimiz zaman aşımı ile gidecek. Biz şimdi ne yapıyoruz. Beraat edenler, ceza verilmiş veya ertelenmiş olanları fazla önemi olmayanları geriye bırakıyorum. Ceza hükmü taşıyan tutuklu ve hükümlü dosyalarını inceliyorum. Hiç değilse bunlar zaman aşımına gitmesin diye" dedi.

Terör haline geldi

Hırsızlardan dertli daire üyelerinden, Ali Suat Ertosun, ağustos ayında Manisa’da ailesine ait 90 yıllık eski evlerine hırsız girdiğini söyleyerek, şunları anlattı: "Soyulan çok yer var. Manisa’da komşumuzun ve teyzemin evi de soyuldu. Hırsızlık Türkiye’de, terör gibi çok önemli bir asayiş sorunu haline geldi. İzmir, Alsancak’ta bir kitapçı dükkanında gördüm. Ufak bir esnaf. Kapıya ’Bu dükkan üç defa soyulmuştur’ diye yazı asmış. Gelinen bu durum görülmeli."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hırsızlar Yargıtay'ı Perişan Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement