SON DAKİKA YARGITAY HABERLERİ

Son Dakika Yargıtay Haberleri

 • 26 Nisan 2017 17:47 Bankaların Korkulu Rüyası Bankaların Korkulu Rüyası "Binbir Surat" Lakaplı Duran Çakallar Yakalandı Hazırladığı sahte kimliklerle başkaları üzerine kredi çeken ve bankaların korkulu rüyası haline gelen "Binbir surat" lakaplı Duran Çakallar, son tipinde yakayı ele verdi.
 • 26 Nisan 2017 15:47 'Hanım Ağa Çetesi' Yeniden Hakim Karşısında 'Hanım Ağa Çetesi' Yeniden Hakim Karşısında BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde 'Hanım Ağa Çetesi' olarak bilinen, iddiaya göre 51 yaşındaki Saadet Şen'in elebaşılığını yaptığı 26 sanıkla ilgili 15 Temmuz 2014'te verilen kararın Yargıtay tarafından bozulmasının ardından, sanıkların yeniden yargılanmasına başlandı.
 • 26 Nisan 2017 13:40 Adana'da 'Sosyal Güvenlik Hukuku' Çalıştayı Adana'da 'Sosyal Güvenlik Hukuku' Çalıştayı Adana’da, Türkiye Adalet Akademisi tarafından Yargıtay daire başkanları ile üniversiteden hukukçu akademisyenlerin katılımıyla ’Sosyal Güvenlik Hukuku’ çalıştayı düzenlenecek.
 • 26 Nisan 2017 12:44 Hanım Ağa Hanım Ağa" Çetesi Yeniden Hakim Karşısında Bursa’nın İnegöl ilçesinde, "Hanım Ağa" çetesi olarak bilinen şebeke üyeleri, Yargıtay’ın kararı bozması üzerine tekrar hakim karşısına çıktı.
 • 26 Nisan 2017 12:42 Darbeci Tuğgeneral ve 384 Asker Adana'da Yargılanacak Şırnak'ta Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında görevden ihraç edilen dönemin Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'ın da arasında yer aldığı 385 asker, Yargıtay'ın kararıyla Adana yargılanacak.
 • 26 Nisan 2017 12:38 Ysk Başkanı ve Üyeleri Hakkında Yargıtay'a Suç Duyurusu ANKARA'da Mimarlar Odası Şubesi öncülüğünde bir grup, 16 Nisan günü yapılan anayasa değişikliği referandumunda, mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ve üyeleri hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 26 Nisan 2017 12:14 Ysk Başkanı ve Üyeleri Hakkında Suç Duyurusu Ysk Başkanı ve Üyeleri Hakkında Suç Duyurusu Dha ANKARA - YSK Başkanı ve üyeleri hakkında suç duyurusuANKARA'da Mimarlar Odası Şubesi öncülüğünde bir grup, 16 Nisan günü yapılan anayasa değişikliği referandumunda, mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ve üyeleri hakkında...
 • 26 Nisan 2017 12:02 Ysk Başkanı ve Üyeleri Hakkında Yargıtay'a Suç Duyurusu ANKARA'da Mimarlar Odası Şubesi öncülüğünde bir grup, 16 Nisan günü yapılan anayasa değişikliği referandumunda, mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ve üyeleri hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 26 Nisan 2017 12:01 Dha Ankara - Ysk Başkanı ve Üyeleri Hakkında Yargıtay'a Suç Duyurusu ANKARA'da Mimarlar Odası Şubesi öncülüğünde bir grup, 16 Nisan günü yapılan anayasa değişikliği referandumunda, mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ve üyeleri hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 26 Nisan 2017 11:11 Araçlarda Cam Filmi Serbest Oldu Araçlarda Cam Filmi Serbest Oldu 6 ay önce Resmi Gazete'de yayınlanan ve bugün yürürlüğe giren Araçların İmal, Tadil ve Montajı Yönetmeliği ile birlikte, araçlara cam filmi taktırmak artık serbest oldu.
 • 26 Nisan 2017 11:10 Samast, Dink'i Jandarmanın Takibindeyken Öldürdü Samast, Dink'i Jandarmanın Takibindeyken Öldürdü" Hrant Dink'i 19 Ocak 2007'de genel yayın yönetmenliğini yaptığı Şişli'deki Agos gazetesinin önünde silahlı saldırı sonucu öldürdüğü gerekçesiyle hüküm giyen Ogün Samast'ın Trabzon'dan İstanbul'a gidişi ve Samsun'da yakalandığı sürede, jandarma tarafından izlendiği tespit edildi.
 • 26 Nisan 2017 11:04 Araçlarda Cam Filmi Kullanımı Artık Yasal Araçlarda Cam Filmi Kullanımı Artık Yasal Araç sahipleri ile trafik polisleri arasında yasal olup olmadığı konusunda uzun yıllardır tartışmalara neden olan cam filmi, Resmi Gazete kararıyla bugünden itibaren bazı şartlar dahilinde yasal hale geldi.
 • 26 Nisan 2017 09:59 Fetö'nün Sözde Fetö'nün Sözde "Adalet İmamı"Nın Edirne'de Yakalanması Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve Yunanistan'a kaçmaya çalışırken Edirne hudut askerlerince sınırda yakalanan "FETÖ'nün sözde adliye imamı" Emre K, soruşturmanın yapılacağı Ankara'ya gönderildi.
 • 25 Nisan 2017 20:04 Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu Kapsamında Marka Hukuku Eğitimi Eğitimin Amacı: Yakın zaman önce yürürlüğe giren 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında marka kavramı, marka tescili ve tescil engelleri, tescilli markadan doğan hakların kapsamı ve marka hakkına tecavüz halleri, markanın iptali ve hükümsüzlüğü, markanın hukuki işlemlere konu olması...
 • 25 Nisan 2017 17:16 Yunanistan'a Kaçmak İsteyen Fetö'cülerin Kimlikleri Belirlendi (2) Yunanistan'a Kaçmak İsteyen Fetö'cülerin Kimlikleri Belirlendi (2) ŞÜPHELİLERDEN EMRE KAZAN, FETÖ'NÜN 'ADALET İMAMI' ÇIKTIEdirne'nin Meriç İlçesi'nde Yunanistan'a kaçarken yakalanan 7 şüpheliden Emre Kazan'ın 'Süleyman' ve 'Selahattin' kod adıyla FETÖ/PDY'nin sözde üst düzey 'Adalet imamı' olduğu ve Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında yakalama...
 • 25 Nisan 2017 17:03 Dha Yurt Bülteni - 12 Manisa'ya şehit ateşi düştü ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalında PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan iki askerden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Nezir Pırnarcı'nın memleketi Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'ne ateş düştü.
 • 25 Nisan 2017 16:29 Fetö'nün Sözde Fetö'nün Sözde "Adalet İmamı" Edirne'de Yakalandı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve Yunanistan'a kaçmaya çalışırken Edirne sınırında yakalanan FETÖ şüphelisi Emre K'nin, 24 ildeki yargı kurumlarına personel alımından sorumlu sözde "üst düzey adalet...
 • 25 Nisan 2017 15:58 Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Teziç, Son Yolculuğuna Uğurlandı - Istanbul Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Teziç, Son Yolculuğuna Uğurlandı - Istanbul Kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde 81 yaşında vefat eden eski Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı, anayasa hukukçusu Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in cenazesi toprağa verildi.
 • 25 Nisan 2017 15:18 Yargıtayın "Fetö" Kararı Yol Gösterecek Hukukçular, Yargıtay 16. Ceza Dairesinin ilk derece mahkemesi sıfatıyla "paralel yapı" soruşturması kapsamındaki tutukluları tahliye eden eski hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer'i silahlı terör örgütü üyeliğinden hapis cezasına çarptıran kararının diğer mahkemeler için yol gösterici...
 • 25 Nisan 2017 13:03 Aym Başkanı Arslan: Aym Başkanı Arslan: "Anayasa Mahkemesi'nden Anayasal Sınırların Dışına Çıkması Beklenemez" Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, 16 Nisan'da yapılan halk oylamasında halkın yüksek bir katılım ve büyük bir demokratik olgunlukla sandığa gittiğini belirterek, "Halk oylamasının yüzde 85'i aşan bir katılım oranıyla gerçekleşmiş olması demokrasimiz açısından başlı başına bir kazanımdır.
 • 25 Nisan 2017 12:55 Aym Başkanı Arslan: Aym Başkanı Arslan: "Bireysel Başvuru Sistemi Ülkemiz Açısından Büyük Bir Kazanımdır" Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, 16 Nisan'da yapılan halk oylamasında halkın yüksek bir katılım ve büyük bir demokratik olgunlukla sandığa gittiğini belirterek, "Halk oylamasının yüzde 85'i aşan bir katılım oranıyla gerçekleşmiş olması demokrasimiz açısından başlı başına bir kazanımdır.
 • 25 Nisan 2017 12:26 Aym Başkanı Arslan - Yabancı Düşmanlığı ve Islamafobi Aym Başkanı Arslan - Yabancı Düşmanlığı ve Islamafobi Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, 16 Nisan'da yapılan halk oylamasında halkın yüksek bir katılım ve büyük bir demokratik olgunlukla sandığa gittiğini belirterek, "Halk oylamasının yüzde 85'i aşan bir katılım oranıyla gerçekleşmiş olması demokrasimiz açısından başlı başına bir kazanımdır.
 • 25 Nisan 2017 12:04 Tayt Tayt"In Mahkemece Tahrik Unsuru Sayıldığı İddiası Erzurum'da boşanma sürecindeki eşini bıçakla yaraladığı gerekçesiyle yargılanan ve 10 yıl hapis cezasına çarptırılan T.K'nin cezasında, eşi "tayt" giydiği için mahkemece tahrik indirimi yapıldığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
 • 25 Nisan 2017 11:35 Anayasa Mahkemesinin 55. Kuruluş Yıl Dönümü Anayasa Mahkemesinin 55. Kuruluş Yıl Dönümü Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, 16 Nisan'da yapılan halk oylamasında halkın yüksek bir katılım ve büyük bir demokratik olgunlukla sandığa gittiğini belirterek, "Halk oylamasının yüzde 85'i aşan bir katılım oranıyla gerçekleşmiş olması demokrasimiz açısından başlı başına bir kazanımdır.
 • 25 Nisan 2017 10:22 Yununistan'a Kaçan 3 Asker Atina Temyiz Mahkemesi'nde Hakim Karşısına Çıkacak 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Yunanistan'a kaçan 8 Türk askerinden 3'ü Türkiye'nin yeni iade talebine ilişkin Atina Temyiz Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.